Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.101.095
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GrimReaperKC kaže...

 uvijek su drugi krivi 

Istina je da je jako malo stručnih ljudi u našim IT trgovinama, FuturaIT je trgovina broj jedan po meni i kod njih nema šanse da se tako nešto dogodi.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Drazen99 kaže...

 Ma nemoj, ja sam kriv što sam otrčao s posla i kupio ploču i procesor.

pa mogao si se bar malo informirati, nije da si otrčao u pekaru po krafnu

baš nikakvog smisla nema stavljati 11gen na b460 čak i da ima podršku, pa čak niti na z490 pored b560 ploča

 

b560 po defoltu radi s gen11, ima pcie 4.0, oc memorije i s otključanim power limitima može izvuć maksimum iz 11500, a razlika u multithreadu nije mala

ja sam stavio 11400 na asusovu tuf b560 koja je koštala manje od najjeftinije z490, a po svemu je bolja ploča za taj proc i od najskuplje z490

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Drazen99 kaže...
GrimReaperKC kaže...

 uvijek su drugi krivi 

 Ma nemoj, ja sam kriv što sam otrčao s posla i kupio ploču i procesor.

 

Da sam ti ja šef i da radiš u Linksu pod hitno bih ti dao otkaz zbog prodaje ploče koja nema niti će imati upgrade Biosa za 11 generaciju procesora.

 

Dođe djedica koji nije vidio u životu računalo, kupiti unuku matičnu i CPU jer unuk to treba i ti mu prodao neodgovarajući komplet.

 

O T K A Z

 Da, da... Odmah otkaz, nije bitno što mu je to možda prva greška, ma i da nije, ti bi odmah čovjeku ugrozio egzistenciju. Krasno, svaka čast.

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
GrimReaperKC kaže...

 uvijek su drugi krivi 

Istina je da je jako malo stručnih ljudi u našim IT trgovinama, FuturaIT je trgovina broj jedan po meni i kod njih nema šanse da se tako nešto dogodi.

 Također, ali radnici tamo daju sebe u svom poslu. Kao kupac to cijenim, međutim nerealno je očekivat to od svakoga. Uostalom, postoji povrat robe unutar 14 dana ako je kupljeno online. Ako je kupovano uživo, veliki propust.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
GrimReaperKC kaže...

 uvijek su drugi krivi 

Istina je da je jako malo stručnih ljudi u našim IT trgovinama, FuturaIT je trgovina broj jedan po meni i kod njih nema šanse da se tako nešto dogodi.

I mlada osoba koja je puna elana i znanja kada se i zaposli brzo prestane da uči i usavršava se (naravno jer nema ni poticaja za to) što je još jedan problem.
Prvi ja laganini prestajem pratiti neka opšta znanja oko gluposti tima 7nm+ vs 14nm++ bolje se latiti knjige i učiti programiranje, mreže, baze podataka itd itd.

A inače kolegi kojim se desio propust predpostavljam da bi sam trebao znati sastaviti konfiguraciju. Nema gore opcije da ti oni sastave konfiguraciju i udare plombu na kućište "skidanjem ove naljepnice gubi se pravo na jamstvo".

7 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Kolku plaću ima taj koji radi u trgovini? Šta očekujete ekipu sa nekim top znanjem, znanje se plaća. Da mu daju somića eurića možda bi nekaj i naučil.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 14:09 (BOOMboy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Drazen99 kaže...
GrimReaperKC kaže...

 uvijek su drugi krivi 

 Ma nemoj, ja sam kriv što sam otrčao s posla i kupio ploču i procesor.

 

Da sam ti ja šef i da radiš u Linksu pod hitno bih ti dao otkaz zbog prodaje ploče koja nema niti će imati upgrade Biosa za 11 generaciju procesora.

 

Dođe djedica koji nije vidio u životu računalo, kupiti unuku matičnu i CPU jer unuk to treba i ti mu prodao neodgovarajući komplet.

 

O T K A Z

 Da mi tako zbrišeš sa posla, odma bi kod mene dobio pedalu. Ti uopče tamo nisi trebao niti biti. Da si išao kupiti poslje posla možda bi naletio na stručnijeg prodavača. Ovaki si sam sebe u nogu upucal🤣🤣

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BOOMboy kaže...

Kolku plaću ima taj koji radi u trgovini? Šta očekujete ekipu sa nekim top znanjem, znanje se plaća. Da mu daju somića eurića možda bi nekaj i naučil.

 ne opravdavam kolegu, trebao je sam bar malo istražiti

no, ako vrlo često mogu bilo koju tetu u nekoj ogromnoj trgovini pitati za bilo koji artikl i dobiti odgovor na kojoj je polici i to u trgovinama u koje dnevno uđu tisuće kupaca, bogme onda i trgovac u linksu može imati bar osnovno znanje o kompatibilnosti ne baš jeftinih artikala

 

te priče 'što očekujete' su toliko glupe da je to strašno, pa jebote ulaziš u trgovinu u kojoj većinu vremena trgovci češu jajca, kupuješ artikle koji su poprilično skupi, pogotovo kad pričamo o procesoru, matičnoj, grafi i slično, a trgovac ti uvali matičnu i proc koji nisu kompatibilno

eto očekujem bar taj minimum znanja, ne treba znat koja ploča ima 10-fazni vrm, a koja 8-fazni, al barem da zna da proc ide ili ne na tu ploču, da za račun od cca 2.000 kuna odvoji minutu vremena dda na netu nađe info ako već nema pojma, a ne da čovjek dođe doma, ubaci proc i on ne radi

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
GrimReaperKC kaže...

 uvijek su drugi krivi 

Istina je da je jako malo stručnih ljudi u našim IT trgovinama, FuturaIT je trgovina broj jedan po meni i kod njih nema šanse da se tako nešto dogodi.

 Zato sto je Ibme74 u Futuri glavni sastavljac hahaha uz popust od 2%

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
BOOMboy kaže...

Kolku plaću ima taj koji radi u trgovini? Šta očekujete ekipu sa nekim top znanjem, znanje se plaća. Da mu daju somića eurića možda bi nekaj i naučil.

 ne opravdavam kolegu, trebao je sam bar malo istražiti

no, ako vrlo često mogu bilo koju tetu u nekoj ogromnoj trgovini pitati za bilo koji artikl i dobiti odgovor na kojoj je polici i to u trgovinama u koje dnevno uđu tisuće kupaca, bogme onda i trgovac u linksu može imati bar osnovno znanje o kompatibilnosti ne baš jeftinih artikala

 

te priče 'što očekujete' su toliko glupe da je to strašno, pa jebote ulaziš u trgovinu u kojoj većinu vremena trgovci češu jajca, kupuješ artikle koji su poprilično skupi, pogotovo kad pričamo o procesoru, matičnoj, grafi i slično, a trgovac ti uvali matičnu i proc koji nisu kompatibilno

eto očekujem bar taj minimum znanja, ne treba znat koja ploča ima 10-fazni vrm, a koja 8-fazni, al barem da zna da proc ide ili ne na tu ploču, da za račun od cca 2.000 kuna odvoji minutu vremena dda na netu nađe info ako već nema pojma, a ne da čovjek dođe doma, ubaci proc i on ne radi

 

 Pa da šta očekivati ako čova ima malu paru? Možda nema pojma kako izgleda miš😬. Ako svi čohaju jajca, neka zatvore butigu, pređu na online i čao. A kolega neka vrati ploču, možda će se malo zarumenit ali šta je tu je.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BOOMboy kaže...

 Da mi tako zbrišeš sa posla, odma bi kod mene dobio pedalu. Ti uopče tamo nisi trebao niti biti. Da si išao kupiti poslje posla možda bi naletio na stručnijeg prodavača. Ovaki si sam sebe u nogu upucal🤣🤣

 Smijem izlaziti van jer mi je takav posao.

 

Kod mene u preduzetje je bitno znanje, obaviti stručno posao i takvih lakrdijaških scenarija ne postoji, niti ih smije biti.

 

Ja sam zbog njihovog propusta od 27. 4 bez računala.

 

Zašto bih ja išta trebao znati kupujući komponente ?

Njihovo je da me pitaju; "znate li složiti tu matičnu ploču i CPU". ?

Znam.. Ako ne znate, složit ćemo mi.

Oni prodaju komponente kao jabuke na placu, ništa ne pitaju, ne savjetuju.

 

Da sam tražio ploču za AMD oni bi mi je prodali jer njih ne treba briga za što ja kupujem komponente.

Pitao sam lijepo; "Je li dobra ta ploča rekli su mi, solidna je, ok je., to je za socket 1200"

Ako nešto ukakim red je da čekam i platim servis.

 

Ovo je trebalo biti riješeno "pod hitno" jer nisam kriv.

 

Ploču nisam mogao vratiti u roku 14 dana jer sam ju kupio u trgovini.

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 14:53 (Drazen99).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Drazen99 kaže...
BOOMboy kaže...

 Da mi tako zbrišeš sa posla, odma bi kod mene dobio pedalu. Ti uopče tamo nisi trebao niti biti. Da si išao kupiti poslje posla možda bi naletio na stručnijeg prodavača. Ovaki si sam sebe u nogu upucal🤣🤣

 Smijem izlaziti van jer mi je takav posao.

 

Kod mene u preduzetje je bitno znanje, obaviti stručno posao i takvih lakrdijaških scenarija ne postoji, niti ih smije biti.

 

Ja sam zbog njihovog propusta od 27. 4 bez računala.

 

Zašto bih ja išta trebao znati kupujući komponente ?

Njihovo je da me pitaju; "znate li složiti tu matičnu ploču i CPU". ?

Znam.. Ako ne znate, složit ćemo mi.

Oni prodaju komponente kao jabuke na placu, ništa ne pitaju, ne savjetuju.

 

Da sam tražio ploču za AMD oni bi mi je prodali jer njih ne treba briga za što ja kupujem komponente.

Pitao sam lijepo; "Je li dobra ta ploča rekli su mi, solidna je, ok je."

Ako nešto ukakim red je da čekam i platim servis.

 

Ovo je trebalo biti riješeno "pod hitno" jer nisam kriv.

 

Ploču nisam mogao vratiti u roku 14 dana jer sam ju kupio u trgovini.

 

 

 

 

 

 

 

 Nema mrdanja  dok si na službi. Podrum i kugla oko noge 🤣🤣🤣🤣🤣

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 14:54 (BOOMboy).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BOOMboy kaže...

Kolku plaću ima taj koji radi u trgovini? Šta očekujete ekipu sa nekim top znanjem, znanje se plaća. Da mu daju somića eurića možda bi nekaj i naučil.

600 KM u BiH ili preračunato u kune 2250 kuna do 800 KM ili 3000 kuna (ne znam nikoga a da pored toga još nešto ne radi [servis kopir mašina, fiskalne kase i sl.].

Obično da sastavi PC treba mu cca 5 minuta posla. Obično trgovac prati stanje na tržištu i sastavlja konfiguracije od onoga što mu je na lageru, a serviser obavi taj dio posla. i No-Name gotovih konfiguracija skoro uvijek imaš caku da ćeš dobiti nešto što će im počistiti skladište. Recimo lošiju ploču, neko napajnje koje se nije moglo prodati.. itd itd..

Svrha ovog foruma je upravo da mi sklopimo konfiguraciju. Ali nećemo to uraditi nekome kao domaću zadaću na gotovos. Tko ne zna šaraf zavrnuti odvijačem ako treba i za to ćemo napraviti upustvo. Sve je uglavnom Plug'n'Play ne postoji u ATX specifikaciji neki od konektora kojeg možeš krivo (naopako) ubosti.

A pošto je ovo Intel i7/i9 club, moja preporuka je što jeftinija ploča (koja će podržati 11. gen Intela) i što jeftiniji i7. Inače bi preporučio 11400 što već spada u pod kategoriju Intel i5 klubza kojeg kolega vjerujem da ste odavno upoznati.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Logicno je za ocekivat da ako odem u trgovinu sa komponentama da trgovac zna hoce nesto radit ili nece (posto je u tome svakodnevno).Vrlo vjerovatno da covjek nije bio informiran mozda bi i ja tu gresku napravio samo bi pogledao LGA 1200 pase na socket kupuj.Samo sto bi se i on sam iznenadio kada bi to sastavio a ono ne radi.Ovako si ti izgubio vrijeme na sastavljanje i rastavljanje a nekim djelom si i sam kriv jer nisi bacio oko na stranicu proizvodaca.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Logicno je za ocekivat da ako odem u trgovinu sa komponentama da trgovac zna hoce nesto radit ili nece (posto je u tome svakodnevno).Vrlo vjerovatno da covjek nije bio informiran mozda bi i ja tu gresku napravio samo bi pogledao LGA 1200 pase na socket kupuj.Samo sto bi se i on sam iznenadio kada bi to sastavio a ono ne radi.Ovako si ti izgubio vrijeme na sastavljanje i rastavljanje a nekim djelom si i sam kriv jer nisi bacio oko na stranicu proizvodaca.

Nije mi jasno da će netko sastaviti računar a ne upaliti ga. Koliko znam ako 11. gen ne ide na LGA 1200 neće valjda vidjeti ni UEFI.. stvarno ne mogu skužiti da netko složi PC i proda ga a da ga ne upali. Ako ploča ne podržava novu 11. gen Intela na LGA 1200 odmha bi to trebao znati.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Drazen99 kaže...
BOOMboy kaže...

 Da mi tako zbrišeš sa posla, odma bi kod mene dobio pedalu. Ti uopče tamo nisi trebao niti biti. Da si išao kupiti poslje posla možda bi naletio na stručnijeg prodavača. Ovaki si sam sebe u nogu upucal🤣🤣

 Smijem izlaziti van jer mi je takav posao.

 

Kod mene u preduzetje je bitno znanje, obaviti stručno posao i takvih lakrdijaških scenarija ne postoji, niti ih smije biti.

 

Ja sam zbog njihovog propusta od 27. 4 bez računala.

 

Zašto bih ja išta trebao znati kupujući komponente ?

Njihovo je da me pitaju; "znate li složiti tu matičnu ploču i CPU". ?

Znam.. Ako ne znate, složit ćemo mi.

Oni prodaju komponente kao jabuke na placu, ništa ne pitaju, ne savjetuju.

 

Da sam tražio ploču za AMD oni bi mi je prodali jer njih ne treba briga za što ja kupujem komponente.

Pitao sam lijepo; "Je li dobra ta ploča rekli su mi, solidna je, ok je., to je za socket 1200"

Ako nešto ukakim red je da čekam i platim servis.

 

Ovo je trebalo biti riješeno "pod hitno" jer nisam kriv.

 

Ploču nisam mogao vratiti u roku 14 dana jer sam ju kupio u trgovini.

 

 

 

 

 

 

 

 pa to je intel kriv što je dopustio 2 generacije na istoj matičnoj i sad prodavači misle da možeš sve staviti na bilo koju matičnu 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...
* * *

 

 

 pa to je intel kriv što je dopustio 2 generacije na istoj matičnoj i sad prodavači misle da možeš sve staviti na bilo koju matičnu 

Ugledao se ili na Ryzen - Shitzen ili na tebe ;-)

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...

 pa to je intel kriv što je dopustio 2 generacije na istoj matičnoj i sad prodavači misle da možeš sve staviti na bilo koju matičnu 

neampojma.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
neampojma kaže...
* * *

 

 

 pa to je intel kriv što je dopustio 2 generacije na istoj matičnoj i sad prodavači misle da možeš sve staviti na bilo koju matičnu 

Ugledao se ili na Ryzen - Shitzen ili na tebe ;-)

 

Valentin17 kaže...
neampojma kaže...

 pa to je intel kriv što je dopustio 2 generacije na istoj matičnoj i sad prodavači misle da možeš sve staviti na bilo koju matičnu 

neampojma.

 zajedno imate 100 godina, a fore su vam na razini osnovne škole 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...

  zajedno imate 100 godina, a fore su vam na razini osnovne škole 

Nemaš pojma.  

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da je jožu manolića navuć na bug forum, pa da vidiš fora :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Da je jožu manolića navuć na bug forum, pa da vidiš fora :D

pusti envyja da ispriča šta su radili u srednjoj 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...
* * *

pusti envyja da ispriča šta su radili u srednjoj

@Kolega znak, @ kada me spominješ (i spominji dokle hoćeš), i kada si se već odvažio da se konačno "vratiš" strastima Core i7/i9 Cluba imaj malo veća muda.
Evo i kolege Ri(d)iota: TroubleeMaker @ Bug.hr Forum Ups, pogleda da mu je profil izdržao cijelih 129 milisekundi.

Nego da ja postavim (pored i7 CPU-a) da bude u skladu sa temom, ja svoju sliku a ti svoju sliku? Lik MI je ovdje rekao da misli da se igra školarcem kada sam mu rekao da mi je garaža puna bijele tehnike i sada šuti kao zaliven već par dana: Imaš na zadnjoj stranici sve: Perilica posuđa (Ostalo) @ Bug.hr Forum.

Mene kada prozoveš ovdje, dobro se pomoli... ali više mi nije zanimljivo psihološko ratovanje...

Ako imate šta o Core i7 - pričajte. U suprotnom neće letjeti kartoni (odavno ne lete), letjet će profili.

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo ako netko zeli alternativu da ima procesor do 200$ 8/16 u rangu sa i7 10700F 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 17:58 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

evo, zbog mene su u Linksu stavili kod prodaje matičnih 1200 podržavaju li 10 ili 11 generaciju procesora...

 

dobro sam se izvikao na njih i barem je nekome koristilo. 

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stigao novi procesor i nova ploca iz Njemačke usteda cca. 1400 kn u odnosu na ovdje
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
12 0 hvala 2
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

pozdrav zanima me cisto iz znatizelje da li se isplati apgrejdati s i7 9700K na i9 9900K ili da sacekam dok ne izadje DDR5 platforma i kompletno sve apgrejdam?

 

igram se na 1440p, pod moj PC, imate sve detalje o kompu.

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ne ispalti se.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

pozdrav zanima me cisto iz znatizelje da li se isplati apgrejdati s i7 9700K na i9 9900K ili da sacekam dok ne izadje DDR5 platforma i kompletno sve apgrejdam?

 

igram se na 1440p, pod moj PC, imate sve detalje o kompu.

 

hvala

Pozdrav prika, mozda se isplati.

 

Za koliko ga dobijes, kolika je nadoplata, ide li tvoj pod racun. Itd, koliko ces bit sretan sa 9900k..?

 

S tehnicke/gamer strane, nema smisla kako kolega forumas kaze prije.

 

 

Survivor - eye of the tiger
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav zanima me cisto iz znatizelje da li se isplati apgrejdati s i7 9700K na i9 9900K ili da sacekam dok ne izadje DDR5 platforma i kompletno sve apgrejdam?

 

igram se na 1440p, pod moj PC, imate sve detalje o kompu.

 

hvala

Pozdrav prika, mozda se isplati.

 

Za koliko ga dobijes, kolika je nadoplata, ide li tvoj pod racun. Itd, koliko ces bit sretan sa 9900k..?

 

S tehnicke/gamer strane, nema smisla kako kolega forumas kaze prije.

 

 

 fala prika :D

 

ma mogu ga novog za 340 eura uzeti preko firme al ono, nije mi toliko potreban! cisto sam iz znatizelje pitao, zadovoljan sam i sa ovime.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice