Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

E lipo, sve jasno.

 

Znam da si to znao i/ili vidio razliku rezultata, al i ja dodjem tu skoro uvik po misljenje ili savjet.

Ako je potvrda vec tvog ranijeg stava, tim bolje.

 

Uzivaj.

 

P.s. ako te svrbi dzep, ulupaj ekstra u periferiju ;)

Survivor - eye of the tiger
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

E lipo, sve jasno.

 

Znam da si to znao i/ili vidio razliku rezultata, al i ja dodjem tu skoro uvik po misljenje ili savjet.

Ako je potvrda vec tvog ranijeg stava, tim bolje.

 

Uzivaj.

 

P.s. ako te svrbi dzep, ulupaj ekstra u periferiju ;)

 periferija je vec prica za drugi put, mislim imam sve ono naj sto se toga tice, bar po mom nekom misljenju. naravno uvijek ima bolje, skuplje, novije ali nema potrebe uvijek tako gledati.

 

da ne idemo u offtopic uzivaj mi prika i javi se na PP ako imas neke sugestije za periferije i tako to.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
To je i mene "bockalo" i isto sam prije koji mjesec postavio pitanje. Naravno, odgovor je bio da nema tu neke velike razlike u prelasku. Ali isto ako naletim na veći popust (možda sljedeći Black Friday), vjerojatno ću ga kupiti. Bude li ga uopće...

Čisto da nemam brige oko procesora i za koju godinu (računao sam tamo 2023.) kupim neku moćnu grafičku i koristim to sve dokle radi. Ili eventualno izvršim još jednu promjenu grafičke (za nekakvih 6-7 godina).
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne nije fejk CPU, ali je zato "kontrola kvalitete Intel CPU hladnjaka fakat za posrati".Eh da je to namjerna sabotaža, pa da su još i podmetnili znanto bolji ili tiši AMD stock CPU hladnjak.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/o3v9y0/a_new_boxed_intel_cpu_arrives_is_that_anything/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 16:27 (rambox).
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Well ovako nakon mj i pol usanja 10900k odlucili frend i ja dovest temps u red na articu 360 morali smo ga stavi all cores na 4.7ghz umjesto 4.9 stock i smanjili su se wati TDP sa 260 u full load na 210 mw.  Auto voltaze su skakale preko 1,35 sad je 1.25 ako se dobro sijecam i temps u pale za 20c full stock kad je bio di je MBO sve regulirala smo vidli temps preko 98c sa ARTIC 360 AIO i kad smo ga bacili samo 200mhz nize i srezali voltaze max temps su bile oko 79c u prime95 nakon sat vremena,ako neko ima koji tip mozda kak ga stavit na 5ghz i zadrzat temps slicne slobodno javite :P

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Intel i7/i9 Club

I dalje je na auto naponu?

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Well ovako nakon mj i pol usanja 10900k odlucili frend i ja dovest temps u red na articu 360 morali smo ga stavi all cores na 4.7ghz umjesto 4.9 stock i smanjili su se wati TDP sa 260 u full load na 210 mw.  Auto voltaze su skakale preko 1,35 sad je 1.25 ako se dobro sijecam i temps u pale za 20c full stock kad je bio di je MBO sve regulirala smo vidli temps preko 98c sa ARTIC 360 AIO i kad smo ga bacili samo 200mhz nize i srezali voltaze max temps su bile oko 79c u prime95 nakon sat vremena,ako neko ima koji tip mozda kak ga stavit na 5ghz i zadrzat temps slicne slobodno javite :P

 svete ti nediljice, 360mm vodeno hlađenje i to čudo ide na skoro 100 stupnjeva 

lansiraj ga u svemir, možda tamo na minus 200 i kusur bude imao normalne temperature

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nevjerovatno , jer moj primjerak je hladan kao spricer cak i kad je bio overclockan na 5.1 GHz sve jezgre i napon od 1.43 V . U idleu su mu temps sobne 29-32 Cerlzija u loadu ne ide preko 65. Stres testovi ga jedva zagriju na 82 stupnja.

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DukeOs kaže...

Nevjerovatno , jer moj primjerak je hladan kao spricer cak i kad je bio overclockan na 5.1 GHz sve jezgre i napon od 1.43 V . U idleu su mu temps sobne 29-32 Cerlzija u loadu ne ide preko 65. Stres testovi ga jedva zagriju na 82 stupnja.

 ovisi koji stress test, meni 11400 ne prelazi 75 stupnjeva u cpuz stress testu, no kad upalim occt small data set, ode na 100 stupnjeva u roku par minuta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DukeOs kaže...

Nevjerovatno , jer moj primjerak je hladan kao spricer cak i kad je bio overclockan na 5.1 GHz sve jezgre i napon od 1.43 V . U idleu su mu temps sobne 29-32 Cerlzija u loadu ne ide preko 65. Stres testovi ga jedva zagriju na 82 stupnja.

 occt small data set ili smallest probaj u prime95 ako imas disocrd daj mi ID da te dodam pa cu probat kopirat tvoj bios 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

 svete ti nediljice, 360mm vodeno hlađenje i to čudo ide na skoro 100 stupnjeva 

lansiraj ga u svemir, možda tamo na minus 200 i kusur bude imao normalne temperature

 Ne rezumijem cemu ovakvo iscudavanje. Jesi ti ikao OC Intel cpu u zadnjih pet generacija?

 

Covjek je ostavio auto napon sto se nikada ne radi na Intelima, vidis da je napon skakao preko 1.35v sto je puno previse. Tih 1.35v je nekakva gornja granica, a pozeljno je da je napon sto blize 1.3v. Tu se radi o 360 radijatoru, ali bi pozeljno bilo da je napisao na kakvom se rpm-u vrte ti ventilatori.

 

I za kraj prime95 je bitan jedino za stabilnost, a ne kao pokazatelj za temperature. Cak i na tim suludim postavkama cpu mu u gamingu nece prelaziti 65 stupnjeva sa tim hladnjakom.

 

Nvidia GTX 680 

 

Za pocetak stavi multiplier na 50 da dobijes 5.0ghz i ubaci vcore 1.3v pa testiraj stabilnost. Ako se rusi povecaj napon za 0.01 i tako idi do nekakvih 1.34v, mozes ici i jos malo vise ako ti je primarna radnja gaminga posto ce tamo temperature biti skroz u redu cak i na takvom naponu. Ako test prode smanjuj za isto toliko dok ne dodes do nestabilnosti. Takoder si pogledaj na koliko ti se vrte ventolartori, arctic ventilatori su jako tihi pa ih komotno mozes staviti da se vrte i do 1500-1600 rpm-a u loadu.

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hm jezuš, ali ok ako je Intel Alder Lake tipična pečnica.

 

https://twitter.com/3DCenter_org/status/1409955326703681536

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Baš malo probao, topli je dan reko :D

 

Trenutno klima ugašena, tj, ugašena zadnjih par sati, nije pre vruče u sobi. Dvadeset minuta cpuz stress. 4.3/4.4 ghza all core i 77 stupnjeva najviše po jezgrama. LC 120 hladnjak.

Radi to ko zvijer 

inače u igrama 4.6 ghza all core, 60 stupnjeva,  jer igre su kamilica u odnosu na ovaj umjereni test.

 

https://postimg.cc/Wt6Rpwg2

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 20:47 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Baš malo probao, topli je dan reko :D

 

Trenutno klima ugašena, tj, ugašena zadnjih par sati, nije pre vruče u sobi. Dvadeset minuta cpuz stress. 4.3/4.4 ghza all core i 77 stupnjeva najviše po jezgrama. LC 120 hladnjak.

Radi to ko zvijer 

inače u igrama 4.6 ghza all core, 60 stupnjeva,  jer igre su kamilica u odnosu na ovaj umjereni test.

 

https://postimg.cc/Wt6Rpwg2

 

Ne smijes reci da nesto od Intela valja, Rambox ce se uzrujati...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Uz najbolju volju ne pronalazim mu manu, čak ni uz jaftinu ploču 670 kn, i jeftin hladnjak 170 kn. Inače novi i7 10700F je trenutno 2140 kn, ja ga kupio polovnog za 1500 kn.

8/16 4.6 ghz u igrama i dere sve i jednu sa pola muke, uštekaj i vozi. Samo sam stavio profil za memoriju na 2933 mhza, dva klika u biosu i otključao pwer limit na 125W max koliko dozvoljava ploča.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 9:08 (forumaš).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Uz najbolju volju ne pronalazim mu manu, čak ni uz jaftinu ploču 670 kn, i jeftin hladnjak 170 kn. Inače novi i7 10700F je trenutno 2140 kn, ja ga kupio polovnog za 1500 kn.

8/16 4.6 ghz u igrama i dere sve i jednu sa pola muke, uštekaj i vozi. Samo sam stavio profil za memoriju na 2933 mhza, dva klika u biosu i otključao pwer limit na 125W max koliko dozvoljava ploča.

Ovakve postove obožavam, a muka mi dođe kad vidim nekoga sa AMDom koji kupi, složi pa se onda je... danima i na kraju mora pristati na neki kompromis. Bravo kolega.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
forumaš kaže...

Uz najbolju volju ne pronalazim mu manu, čak ni uz jaftinu ploču 670 kn, i jeftin hladnjak 170 kn. Inače novi i7 10700F je trenutno 2140 kn, ja ga kupio polovnog za 1500 kn.

8/16 4.6 ghz u igrama i dere sve i jednu sa pola muke, uštekaj i vozi. Samo sam stavio profil za memoriju na 2933 mhza, dva klika u biosu i otključao pwer limit na 125W max koliko dozvoljava ploča.

Ovakve postove obožavam, a muka mi dođe kad vidim nekoga sa AMDom koji kupi, složi pa se onda je... danima i na kraju mora pristati na neki kompromis. Bravo kolega.

 5600X + B550M Pro4, odma pri paljenu usao u bios, stavio XMP i izasao i radi sve cakum pakum, ne znam o kakvim problemima se tu prica ali problema nema.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 5600X + B550M Pro4, odma pri paljenu usao u bios, stavio XMP i izasao i radi sve cakum pakum, ne znam o kakvim problemima se tu prica ali problema nema.

 

Kod mene je isto bilo plug n play (3900x + 4x16 GB 3600 CL16) ali nemojmo se praviti da na AMD-u nema problema sto se tice rada memorije

Freak Show Inc.
2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže....

 

Kod mene je isto bilo plug n play (3900x + 4x16 GB 3600 CL16) ali nemojmo se praviti da na AMD-u nema problema sto se tice rada memorije

 Mogu isto potvrditi, i na 3900x i na 5950x mi sve radilo iz prve, otišao u bios i aktivirao onaj DOCP. Jedini problemi su bili s beta biosom na VIII hero, točnije ASUS prije nije označavao beta biose pa si preko reddita morao provjeravati, no nakon nekog vremena su si dali truda i sad označavaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 20:20 (Osvrtnik).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
hahhaajaads kaže...

 5600X + B550M Pro4, odma pri paljenu usao u bios, stavio XMP i izasao i radi sve cakum pakum, ne znam o kakvim problemima se tu prica ali problema nema.

 

Kod mene je isto bilo plug n play (3900x + 4x16 GB 3600 CL16) ali nemojmo se praviti da na AMD-u nema problema sto se tice rada memorije

Ja to i ne popravljam (čitaj: štelujem) kada me netki od "stručnjaka zovne". O Čovječe zadnji put sam flashovao bios još dok su bile CD-R pržilice o to koštale tada 300 njemačkih DEM.

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hm ajd ok, ako ništ drugo korisno eto barem je zanimljivo fučkaj ga sad.

 

https://videocardz.com/newz/smuggler-caught-with-256-intel-core-i7-10700-i9-10900k-processors-strapped-to-his-body

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Aj kad nitko drugi neče, eto bum ja pa kud puklo da puklo.

 

https://twitter.com/OneRaichu/status/1417527787695448069

 

https://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/amd-ryzen-9-5950x-zen-3-cpu-review/5/

 

Na papiru to bi trebal bit 8+8 Alder Lake, dakle i9 model 16/24 CPU.

 

Napomena, kao što znamo Intel tvrdi da je Cinebench beskorisan test ili benč itd.Za Intel niti Passmark ne valja, oni ljube samo ono kaj njima nosi vodu na mlin.Dalje se nema kaj komentirat, za sad tipična glasina samo brojke na papiru.Ne kužim taj strah, pa se autor iz Kine ne usudi okačit niti Cinebench R20 fotku rezultata.

 

 

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 21:41 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Ne, zato jer Videocards nije originalni izvor.Ako moš eto uvijek linkaj direkt na izvor, a ne da drugi skupljaju klikove iako su kao i obično naveli originalni izvor.

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rambox na aparatima vraća se plavi tim
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
7 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Rambox na aparatima vraća se plavi tim

   

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Iskreno se nadam da imaju zvijer od procesora. To ce onda ici na ruku nama kao kupcima. AMD ce onda izdati novu seriju sa onim 3d cache pizdarijama i sve skupa mora biti jeftinije

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...

Iskreno se nadam da imaju zvijer od procesora. To ce onda ici na ruku nama kao kupcima. AMD ce onda izdati novu seriju sa onim 3d cache pizdarijama i sve skupa mora biti jeftinije

Moguće da bude ali ne mora. Nisu ni grafe jeftine nego imamo duopol. Ako oboje imaju dobar proizvod i naplatiti će ga, nisu glupi. Bilo je super kroz ove godine, npr, ryzen 2700X po 1250 kn, makar sad malo gubi dah sa novim procevima ali super cijena za toliko jezgri.

Pa i5 10400f za 1150 kn. Evo ja ubo polovni i7 10700f za 1500 kn...ispadne bolje kad nisu izjednačeni a opet dovoljno dobri. 

Bumo vidli. Koji će mi _urac super Intel ako i košta super. Ne mogu si to pravdati kad komp služi za zajebanciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 9:43 (forumaš).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Friday kaže...

Iskreno se nadam da imaju zvijer od procesora. To ce onda ici na ruku nama kao kupcima. AMD ce onda izdati novu seriju sa onim 3d cache pizdarijama i sve skupa mora biti jeftinije

Moguće da bude ali ne mora. Nisu ni grafe jeftine nego imamo duopol. Ako oboje imaju dobar proizvod i naplatiti će ga, nisu glupi. Bilo je super kroz ove godine, npr, ryzen 2700X po 1250 kn, makar sad malo gubi dah sa novim procevima ali super cijena za toliko jezgri.

Pa i5 10400f za 1150 kn. Evo ja ubo polovni i7 10700f za 1500 kn...ispadne bolje kad nisu izjednačeni a opet dovoljno dobri. 

Bumo vidli. Koji će mi _urac super Intel ako i košta super. Ne mogu si to pravdati kad komp služi za zajebanciju.

 

Pa gle, za zajebanciju mozes uzeti i3 po 100 eura. I opet se na njemu mozes i igrati. Ako ti bas treba hrpetina jezgri za izdravanje - e jbg, to se placa

Freak Show Inc.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice