Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
dreadmoore kaže...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcijei dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

Ma jok, niti jedna igrica to ne koristi ili večinom je u 99% slučajeva na Desktopu beskorisno.Dakle realna korisna upotreba svaki dan, bilo kakva poznata aplikacija koja se masovno koristi od žutog imaš samo šipak.

 

Nisam siguran, ali kolko je sad poznato Zen 4 ipak ima taj žutanjak. 

 

https://www.techpowerup.com/279129/amd-zen-4-microarchitecture-to-support-avx-512

 E sad beskorisno 99% onda me zanima zasto je bas amd to implentirao na svoje cipove, ako cisto da eto kazu intelu mozemo i mi to.Znaci pozadina tog je sasvim druga 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
ansha kaže...

Ovo ispod je primjer koristenja AVX-512, kad se vrti na base taktu...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcije i dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

Koriste se posbno u vektorskim programima kao što su molekulanra biologija i slično i naprednoj dinamici fluida pa čak do H.264 codera.. Svi programi su IN-Hopuse rješenja. Najbolje Blendere ne možeš kupiti to je vlasništvo primjerice Disneya i sl.. kao i napredne post-procese slike.

Jedan od takvih imao sam od francuske elektrodistribucije koja je prodavala ili licencirala EPBIH (Elektro Privreda BiH) od jednog profesora... postoji priča pa ako ste zainteresovani da vam ispričam kako se "krade" struja od jedne države a prodaje drugoj, radila je to Njemačka tako što je kupovala struju od Francuske a prodavala ju Belgija.. tomje je stalo u kraj..

Ali da ne idemo od teme.. AVX-512 su vrlo vrlo moćne istrukcije do sada rezervisani samo za Inte Phi rješenja (ili slična) ali pitanje je kada će ući u kompajler ostalih aplikacija kao što su VIdeo Igre i sl... Ineče će i ZEN4 podržavati AVX 512.

Inače malo o x86 arhitekruti a malo tko zna: ta arhitektura kako od strane Intela i AMD-a ima pogrešaka u mikrokodovima u samom HW-u još čak od 286 (i AMD ekvivalentnih) CPU-ova... još više su se problemi nagomilali u 386 Arhitekturi a tek je bilo problema sa sa x86-64. Intel to rješva i HW ali više sa SW strane dok kod AMD-a je malo obratno više to rješavanju HW-om tj. sledećom ZEN generacijom a malo manje SW-om.

Eto malo o AVX-512 imat će je uskoro svi CPU-ovi i nadam se što više aplikativnog dijela. Ostalo malo više uradite i sami, tj... knjige u ruke pa po Wikipediji.. ne može vam Doktor sve servirati na pladnju.

Oprosti kolega što sam te citirao... samo eto morao sam nekoga da objasnim što su AVX-512 instrujcije laički... u vektorsko poimanje nečega ne bih dalje ulazio, zahtjeva znanje matematike, fizike i pun kufer nečega.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

javljaj kako ide.

 

taman razmišljam o istom s time da bi tu platformu vjv opet mijenjao iduće godine ako budu veliki gainovi kako najavljuju, a dotad cu barem imat spremno kvalitetno kućište, napajanje i hladnjak.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
rambox kaže...
dreadmoore kaže...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcijei dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

Ma jok, niti jedna igrica to ne koristi ili večinom je u 99% slučajeva na Desktopu beskorisno.Dakle realna korisna upotreba svaki dan, bilo kakva poznata aplikacija koja se masovno koristi od žutog imaš samo šipak.

 

Nisam siguran, ali kolko je sad poznato Zen 4 ipak ima taj žutanjak. 

 

https://www.techpowerup.com/279129/amd-zen-4-microarchitecture-to-support-avx-512

 E sad beskorisno 99% onda me zanima zasto je bas amd to implentirao na svoje cipove, ako cisto da eto kazu intelu mozemo i mi to.Znaci pozadina tog je sasvim druga 

Neskorisno da za sada u 99% slučajeva, kome je korisno on će ili kupiti taj Intel Phi ili će napraviti SuperRačunar (kao jedna firma koja se bavi buđenjem nafte iz Norveške).
Ali ako C programeri to ukompajliraju u svoje aplikativne djelove onda nećeš imati ripanje nekog BDripa u H-264 za 20 minuta, nego će to trajati minutu do dvije.

SW uvije kasni za HW ili je SW prezajtjevan za HW. Dobar primjer je Unreal Engine 5... sasvim pristojna (ne sasvim pristojna, grafika je na nivopu CGI u filmovima) grafika za naredno desetljeće.. ali HW ga ne prati... ili kreativni dio. UE je besplatan uz određeni procenat.. dakle developeri imaju sve džaba na raspolaganju da naprave neku video igru ali ideje su trenutno u totalnoj banani.

Sorry za blagi off-topic.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
dreadmoore kaže...
ansha kaže...

Ovo ispod je primjer koristenja AVX-512, kad se vrti na base taktu...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcije i dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

Koriste se posbno u vektorskim programima kao što su molekulanra biologija i slično i naprednoj dinamici fluida pa čak do H.264 codera.. Svi programi su IN-Hopuse rješenja. Najbolje Blendere ne možeš kupiti to je vlasništvo primjerice Disneya i sl.. kao i napredne post-procese slike.

Jedan od takvih imao sam od francuske elektrodistribucije koja je prodavala ili licencirala EPBIH (Elektro Privreda BiH) od jednog profesora... postoji priča pa ako ste zainteresovani da vam ispričam kako se "krade" struja od jedne države a prodaje drugoj, radila je to Njemačka tako što je kupovala struju od Francuske a prodavala ju Belgija.. tomje je stalo u kraj..

Ali da ne idemo od teme.. AVX-512 su vrlo vrlo moćne istrukcije do sada rezervisani samo za Inte Phi rješenja (ili slična) ali pitanje je kada će ući u kompajler ostalih aplikacija kao što su VIdeo Igre i sl... Ineče će i ZEN4 podržavati AVX 512.

Inače malo o x86 arhitekruti a malo tko zna: ta arhitektura kako od strane Intela i AMD-a ima pogrešaka u mikrokodovima u samom HW-u još čak od 286 (i AMD ekvivalentnih) CPU-ova... još više su se problemi nagomilali u 386 Arhitekturi a tek je bilo problema sa sa x86-64. Intel to rješva i HW ali više sa SW strane dok kod AMD-a je malo obratno više to rješavanju HW-om tj. sledećom ZEN generacijom a malo manje SW-om.

Eto malo o AVX-512 imat će je uskoro svi CPU-ovi i nadam se što više aplikativnog dijela. Ostalo malo više uradite i sami, tj... knjige u ruke pa po Wikipediji.. ne može vam Doktor sve servirati na pladnju.

Oprosti kolega što sam te citirao... samo eto morao sam nekoga da objasnim što su AVX-512 instrujcije laički... u vektorsko poimanje nečega ne bih dalje ulazio, zahtjeva znanje matematike, fizike i pun kufer nečega.

 Ma ne smeta meni sto si ti mene citirao, ali ja sam trazio odgovor od ramboxa, prvo me pobije u sve mu sto pitam. A dobijam odgovor da je to sranje a onda jadan upise u google avx 512 instrukcije pa se izblamira  i vidi da to i amd impplentira u svoje cipove, sad mi nije jasno sto je htio postici sa svojim prvi postom da Intel gura smece amd je med i mlijeko a uspostavilo se da jedni i drugi guraju ocito postoji razlog zasto, a ne zato sto to intel ima a amd nema pa izjaviti da je smece.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 E sad beskorisno 99% onda me zanima zasto je bas amd to implentirao na svoje cipove, ako cisto da eto kazu intelu mozemo i mi to.Znaci pozadina tog je sasvim druga 

Onako samo reda radi, ionak im je na CPU djelu dosadno+do sad su i bez AVX 512 na serverskom CPU djelu pokupili velike poslove.Ide se po bitnim prioritetima, a AVX 512 niti blizu nije prioritet čak i za serverske CPU poslove."AMD ide po pametnim prioritetima", za razliku od Intela koji radi debakla sa proizvodnim procesima mora povuč nepotrebne ili nelogične poteze.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=322&jumpto=6234648&sort=asc&view=flat

 

Tata Linuxa baš nema ništa dobro za reči oko AVX 512.

 

https://www.extremetech.com/computing/312673-linus-torvalds-i-hope-avx512-dies-a-painful-death

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Envy kaže...
dreadmoore kaže...
ansha kaže...

Ovo ispod je primjer koristenja AVX-512, kad se vrti na base taktu...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcije i dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

Koriste se posbno u vektorskim programima kao što su molekulanra biologija i slično i naprednoj dinamici fluida pa čak do H.264 codera.. Svi programi su IN-Hopuse rješenja. Najbolje Blendere ne možeš kupiti to je vlasništvo primjerice Disneya i sl.. kao i napredne post-procese slike.

Jedan od takvih imao sam od francuske elektrodistribucije koja je prodavala ili licencirala EPBIH (Elektro Privreda BiH) od jednog profesora... postoji priča pa ako ste zainteresovani da vam ispričam kako se "krade" struja od jedne države a prodaje drugoj, radila je to Njemačka tako što je kupovala struju od Francuske a prodavala ju Belgija.. tomje je stalo u kraj..

Ali da ne idemo od teme.. AVX-512 su vrlo vrlo moćne istrukcije do sada rezervisani samo za Inte Phi rješenja (ili slična) ali pitanje je kada će ući u kompajler ostalih aplikacija kao što su VIdeo Igre i sl... Ineče će i ZEN4 podržavati AVX 512.

Inače malo o x86 arhitekruti a malo tko zna: ta arhitektura kako od strane Intela i AMD-a ima pogrešaka u mikrokodovima u samom HW-u još čak od 286 (i AMD ekvivalentnih) CPU-ova... još više su se problemi nagomilali u 386 Arhitekturi a tek je bilo problema sa sa x86-64. Intel to rješva i HW ali više sa SW strane dok kod AMD-a je malo obratno više to rješavanju HW-om tj. sledećom ZEN generacijom a malo manje SW-om.

Eto malo o AVX-512 imat će je uskoro svi CPU-ovi i nadam se što više aplikativnog dijela. Ostalo malo više uradite i sami, tj... knjige u ruke pa po Wikipediji.. ne može vam Doktor sve servirati na pladnju.

Oprosti kolega što sam te citirao... samo eto morao sam nekoga da objasnim što su AVX-512 instrujcije laički... u vektorsko poimanje nečega ne bih dalje ulazio, zahtjeva znanje matematike, fizike i pun kufer nečega.

 Ma ne smeta meni sto si ti mene citirao, ali ja sam trazio odgovor od ramboxa, prvo me pobije u sve mu sto pitam. A dobijam odgovor da je to sranje a onda jadan upise u google avx 512 instrukcije pa se izblamira  i vidi da to i amd impplentira u svoje cipove, sad mi nije jasno sto je htio postici sa svojim prvi postom da Intel gura smece amd je med i mlijeko a uspostavilo se da jedni i drugi guraju ocito postoji razlog zasto, a ne zato sto to intel ima a amd nema pa izjaviti da je smece.

Rambox je na neki način institucija na ovom forumu. Takav navijački duh i privrženost AMD kompaniji, ruku na srce, nema niti jedan nogometni navijač na planeti.. i ja lično ne bi volio da njega nema.
Problem je kada hoćemo da se družimo kao na Discordu da malo popričam sa njim... lik.. samo šuti. Pa nismo mi pucali jedno na drugo! Mislim nemam ništa protiv Ramboxa ali baš ništa i volim na forumu izmjnjevaiti neke malo jače da se tako izrazimo  ali kod njega je problem kada mu argumentiraš kao sa 4800H CU-om.. 5 stranica svi gledaju u nebo i odakle ptičice pjevaju.

Za konstruktivno raspravu sam uvijek ZA. ali ne za fanbojsku. Ja sam evo priznat ću najsretniji (u zrelijoj dobi, ne kao klinac) kada sam kupio AMD AThlona i Radeon HD4670, ali mi treutno ni u Biznicu ni u privotnom životu AMD ne ispunjava moje skromne kriterije.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Opet ti ništa nisi rekao a to je ZAŠTO amd, ako je avx-512 smeće.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
dreadmoore kaže...

 E sad beskorisno 99% onda me zanima zasto je bas amd to implentirao na svoje cipove, ako cisto da eto kazu intelu mozemo i mi to.Znaci pozadina tog je sasvim druga 

Onako samo reda radi, * * * ionak im je na CPU djelu dosadno+do sad su i bez AVX 512 na serverskom CPU djelu pokupili velike poslove.Ide se po bitnim prioritetima,* * *

Tako je i Poneeru bilo dosadno sa predstavljanjem nabolje telke na planeti i odjednom.... mrak ih proguta.
Tako je i Panasonicu bilo dosadno za VX i ZX plazmama.. pa odjednom kao grom iz vedra neba dođe vijesti (i bila je ovdje na Bug-u) da Panasonic nakon ponoći ponoći prestaje zadnji panel plazme da proizvodi.

Bude li AMD dizajnirap čipove a TSMC mu proizvodio.. ja se samo nadam da neće biti kao ovaj gore od 2 scenarija.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

MIslim da ce ih intel ovaj put drzat na zivotu (ako bude krize)tako da mu sluze za poticaj u napretku. :))

 

Uljenili se bili i udebljali bez utrke...

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Još jedan dokaz, da eto u Intelu vlada rasulo ili firmu vode propisne VKV budale.Ah zaboravili smo na to, i onda još netko ubuduče od Intela očekuje bilo kakve spomena vrjedne gejming grafe ili GPU drivere.

 

https://videocardz.com/newz/intel-awkwardly-forgot-to-release-graphics-drivers-for-rocket-lake

 

3DMark TimeSpy UHD 750


- UHD 750 stock iGPU 1300mhz, 664
- UHD 750 iGPU 1500mhz, 758

 

 

 

Testirane su samo prilično stare igrice, baš se pitam zakaj fučkaj ga sad.Kolko ja vidim ili opčenito, UHD 750 iGPU gejming neče bit baš puno brži od Vega 3 iGPU na Athlon 3000G.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 13:49 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Još jedan dokaz, da eto u Intelu vlada rasulo ili firmu vode propisne VKV budale.Ah zaboravili smo na to, i onda još netko ubuduče od Intela očekuje bilo kakve spomena vrjedne gejming grafe ili GPU drivere.

 

https://videocardz.com/newz/intel-awkwardly-forgot-to-release-graphics-drivers-for-rocket-lake

 kreteni, dakle morat ću čekati par tjedana da bi spojio tv preko igpu 

 

ma ček malo, a što je onda ovaj driver

Download Intel® Graphics - Windows® 10 DCH Drivers

 

EDIT

sad vidim da nema podrške za 11gen desktop 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 13:40 (picajzla0707).
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ovo je stvarno žešći flop, totalno neozbiljno 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Koja je razlika između 11700K i 11900K? 11900K samo binani 11700K ili?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Na kraju ipak očekivano, iako bi neupučen človek na čoravo procjenil da bi opčenito u bilo kojem testu trebal bit brži od R5 3600.

 

Ali eto kaj se dogodi, izvan gejminga i5 11400 u nekoliko primjera ipak je sporiji i od R5 3600.

 

RocketLake viši IPC malo ga ima, pa malo ga nema nestade u magli+niže all Core boost CPU frekvencije na i5 11400.

 

Napomena za zeleno All cores boost je 4.2ghz(Singlecore je 4.4ghz), dakle više od 4-4.1ghz all core boost prosječno kod R5 3600+singlecore boost je 4.2ghz.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=324&jumpto=6246528&sort=asc&view=flat

 

 

Raketa očito ima usko grlo, ili više njih pa kad uletiš u takve situacije viši IPC nestade u vidu magle.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 15:55 (rambox).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ako kupujem kupujem i5 11400f, AMD je precijenjen, Ryzen 3 je spor i skup, Ryzen 5 je skup, brz i moraš imati sreće da te ne zadese problemi. I5 11400f je brz i jeftin.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Na kraju ipak očekivano, iako bi neupučen človek na čoravo procjenil da bi opčenito u bilo kojem testu trebal bit brži od R5 3600.

 

Ali eto kaj se dogodi, izvan gejminga i5 11400 u nekoliko primjera ipak je sporiji i od R5 3600.

 pa zapravo i jest brži, tih 'nekoliko primjera' je sasvim nebitno prosječnom korisniku

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Ako kupujem kupujem i5 11400f, AMD je precijenjen, Ryzen 3 je spor i skup, Ryzen 5 je skup, brz i moraš imati sreće da te ne zadese problemi. I5 11400f je brz i jeftin.

Ako misliš na R5 3600, da u Hrvatskoj je debelo preskup(minimalno 1600kn) ali mi smo okvirno nebitni u globalnom sklopu potrošača.Pogledaj kolko košta kod Švaba, dakle preračunato znatno manje 1330kn.

 

https://www.nabava.net/procesori/amd-ryzen-5-3600-36ghz-socket-am4-procesor-cijena-89984031

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

 

S obzirom na GPU nestašicu ili ludnicu, AMD APU je trenutno vrlo tražena roba pogotovo R5 4650G+solidan iGPU gejming.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-desktop-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6328355&sort=asc&view=flat

 

Mindfactory uopče u ponudi nema Renoir APU, pa eto možemo bit sretni kaj smo tu ispred Švabiča.Realno to je čudna situacija, pogotovo danas su ovakvoj ludoj situaciji sa nestašicom grafa.

 

 

 

Nažalost za Intel, UHD 750 je smeče čak je lošiji od onog kaj sam i ja očekival.Dakle bez obzira koju Raketu kupil, za iGPU gejming ništa se nije promjenilo i dalje u obzir dolazi samo AMD APU.

picajzla0707 kaže...

 pa zapravo i jest brži, tih 'nekoliko primjera' je sasvim nebitno prosječnom korisniku

 Nije nebitno, uostalom to je Stevo i napomenul u testu da pjesnički izraženo Raketa ima crnih rupa.Vidiš da nije u pitanju Cinebench, nego recimo Adobe Premier Pro i ostalo navedeno dakle aplikacije koje se redovito korisno koriste.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 17:49 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

 Nije nebitno, uostalom to je Stevo i napomenul u testu da pjesnički izraženo Raketa ima crnih rupa.Vidiš da nije u pitanju Cinebench, nego recimo Adobe Premier Pro i ostalo navedeno dakleaplikacije koje se redovito korisno koriste.

mda, prosječni korisnik se ubio u korištenju premier pro

a photoshop nećeš spomenut, naravno, jer je 11400 brži

 

ali svejedno, razlike u premier pro na stranu 3600 ili photoshop u korist 11400 su minimalne, zipanje isto tako i sve ostalo od non-gaming aplikacija, par sekundi vamo-tamo u rijetkim situacijama 

da ne spominjemo da je surfanje (trolanje po bug forumu) zapravo i najčešća non-gaming aktivnost 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 16:55 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
forumaš kaže...

Ako kupujem kupujem i5 11400f, AMD je precijenjen, Ryzen 3 je spor i skup, Ryzen 5 je skup, brz i moraš imati sreće da te ne zadese problemi. I5 11400f je brz i jeftin.

Ako misliš na R5 3600, da u Hrvatskoj je debelo preskup(minimalno 1600kn) ali mi smo okvirno nebitni u globalnom sklopu potrošača.Pogledaj kolko košta kod Švaba, dakle preračunato znatno manje 1330kn.

 

 

 Zeleno, i to je debelo prskupo kada je brži i bolji i5 11400f 1290 kn.

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

npr. minimalni FPS je na 11400f bolji nego na duplo skupljem Ryzenu 5600X.

 

 rambox su to Ryzen crne rupe? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 17:58 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
forumaš kaže...

Ako kupujem kupujem i5 11400f, AMD je precijenjen, Ryzen 3 je spor i skup, Ryzen 5 je skup, brz i moraš imati sreće da te ne zadese problemi. I5 11400f je brz i jeftin.

Ako misliš na R5 3600, da u Hrvatskoj je debelo preskup(minimalno 1600kn) ali mi smo okvirno nebitni u globalnom sklopu potrošača.Pogledaj kolko košta kod Švaba, dakle preračunato znatno manje 1330kn.

 

https://www.nabava.net/procesori/amd-ryzen-5-3600-36ghz-socket-am4-procesor-cijena-89984031

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

 

S obzirom na GPU nestašicu ili ludnicu, AMD APU je trenutno vrlo tražena roba pogotovo R5 4650G+solidan iGPU gejming.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-desktop-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6328355&sort=asc&view=flat

 

Mindfactory uopče u ponudi nema Renoir APU, pa eto možemo bit sretni kaj smo tu ispred Švabiča.Realno to je čudna situacija, pogotovo danas su ovakvoj ludoj situaciji sa nestašicom grafa.

 

 

 

Nažalost za Intel, UHD 750 je smeče čak je lošiji od onog kaj sam i ja očekival.Dakle bez obzira koju Raketu kupil, za iGPU gejming ništa se nije promjenilo i dalje u obzir dolazi samo AMD APU.

picajzla0707 kaže...

 pa zapravo i jest brži, tih 'nekoliko primjera' je sasvim nebitno prosječnom korisniku

 Nije nebitno, uostalom to je Stevo i napomenul u testu da pjesnički izraženo Raketa ima crnih rupa.Vidiš da nije u pitanju Cinebench, nego recimo Adobe Premier Pro i ostalo navedeno dakle aplikacije koje se redovito korisno koriste.

 rambox prestani miješati droge bitak tvojeg postojanja je da pljuješ po Intelu dosadan si više.

Daj nađi nekakvu picu i okani se više Intela jebo te ADM više.

9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ovaj i5 11400f im je bomba. Da je situacija normalna piknuo bi njega i rtx 2060 super i imao bi sasvim solidan pc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 rambox prestani miješati droge bitak tvojeg postojanja je da pljuješ po Intelu dosadan si više.

Daj nađi nekakvu picu i okani se više Intela jebo te ADM više.

 A da mi je vidjeti  tu koja bi njemu dala

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i5 11400f za igranje best buy. Amd ne spušta cijenu R5 3600 koji je skuplji od konkurencije. Amd je novi intel. Nije bitno crveni plavi samo nek ima bolje i jeftinije ma tko to ponudio.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 19:19 (dery).
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

WAU, cemu drama, pa bar 3 zadnje gen "top tier" desk procesora su jebeno dobre za sve a komoli gaming.

 

Dobitci FPS-a su u jednoznamenkastim postotcima, nije tu problem.

 

Trebamo dostupne i ne opsceno skupe grafe, ostalo je vec tu.

 

 

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ljudi koja je razlika recite mi izmedju 11700K i 11900K?? Jel bolje uzimat ista iz ove generacije ili cekat Alder Lake?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LogicusMPS kaže...

Ljudi koja je razlika recite mi izmedju 11700K i 11900K?? Jel bolje uzimat ista iz ove generacije ili cekat Alder Lake?

Razlika je sta je 11900K skuplji, ti procijeni dal ti to opravdava dodatno ulaganje. 

 

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LogicusMPS kaže...

Ljudi koja je razlika recite mi izmedju 11700K i 11900K?? Jel bolje uzimat ista iz ove generacije ili cekat Alder Lake?

 Čekaj Alder Lake. Ne isplati ti se nadograđivati ako ne možeš kupiti grafičku. 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da, alder lake dolazi ubrzo, do kraja godine. Konačno 10 nm ali pitanje opet, naravno po kojoij cijeni. Bude li puno bolji, sigurno će biti i puno skuplji. Ne nadam se jeftinom intelu budu li u vrhu performansi, pohlepni govnari kao i svi ostali.

Trenutno je 11400f zato dobar izbor, sutra tko zna...

Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice