Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
* * *

 Ma zasto treba uspoređivati isti ti je vrag i onaj sa gpu je jetiniji od 5600x tako da to samo produbljuje tragediju cijene amd-a

Rekao sam prije nekoliko godina da će doći do toga da će Intel spuštati cijene sve dok to ne bude isplativo da AMD spušta svoju maržu na uštrub zarade TSMC-a.
Eto.. sad gledajte na vlastite oči kako AMD skače sebi u stomak. A TSMC će tek da automobilskoj industriji prednost u odnosu na PC rješenja..

Opristi kolega što sam tebe citirao.. ali eto... to je činjenica.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
dreadmoore kaže...
* * *

 Ma zasto treba uspoređivati isti ti je vrag i onaj sa gpu je jetiniji od 5600x tako da to samo produbljuje tragediju cijene amd-a

Rekao sam prije nekoliko godina da će doći do toga da će Intel spuštati cijene sve dok to ne bude isplativo da AMD spušta svoju maržu na uštrub zarade TSMC-a.
Eto.. sad gledajte na vlastite oči kako AMD skače sebi u stomak. A TSMC će tek da automobilskoj industriji prednost u odnosu na PC rješenja..

Opristi kolega što sam tebe citirao.. ali eto... to je činjenica.

 Znaš kako kazu za ljude koji neznaju ili se boje plivati, kad mu se zalije za usi pa propliva tako je sa amd i intelom samo treba vremena da im se zaljeva za usi

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Envy kaže...
dreadmoore kaže...
* * *

 Ma zasto treba uspoređivati isti ti je vrag i onaj sa gpu je jetiniji od 5600x tako da to samo produbljuje tragediju cijene amd-a

Rekao sam prije nekoliko godina da će doći do toga da će Intel spuštati cijene sve dok to ne bude isplativo da AMD spušta svoju maržu na uštrub zarade TSMC-a.
Eto.. sad gledajte na vlastite oči kako AMD skače sebi u stomak. A TSMC će tek da automobilskoj industriji prednost u odnosu na PC rješenja..

Opristi kolega što sam tebe citirao.. ali eto... to je činjenica.

 Znaš kako kazu za ljude koji neznaju ili se boje plivati, kad mu se zalije za usi pa propliva tako je sa amd i intelom samo treba vremena da im se zaljeva za usi

Sad ne znam što želiš reći.. Da će Intel biti konačno jeftiniji ili da će doći nekome iz stražnjice u glavu da je 16/32 CPU sasvim nepotreban.

Poslije škole ide pad cijene brandiranih polovnih (a koji još uvijek su dobre mašine) računara.

2023 Intel ulaže 20 Milijardi u novu tvornicu. Mislim tad ju pušta u rad, u USA.

TSMC pravi nešto manju isto u USA

USA neće dozvoliti da AMD-ov "superiorni" produkt bude proizveden u USA a da kajmak pokupi Tajvanski TSMC. (čitaj odlaze pare ono što amerikanci već 40-50 godina rade Outsorsajući iz Kine)

Arhiviraj ovaj post i sve će se ovako dogoditi.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa ti si sam rekao da amd sam sebi u skaće u stomak eto ili se zalije za uši kao intelu nakon svih godina pa naprave fail većih razmjera za veću cijenu.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Rekao sam prije nekoliko godina da će doći do toga da će Intel spuštati cijene sve dok to ne bude isplativo da AMD spušta svoju maržu na uštrub zarade TSMC-a.
Eto.. sad gledajte na vlastite oči kako AMD skače sebi u stomak. A TSMC će tek da automobilskoj industriji prednost u odnosu na PC rješenja..

Opristi kolega što sam tebe citirao.. ali eto... to je činjenica.

Intel spušta cijene jer mora, dakle nemaju druge opcije vs napredniji štedljiviji AMD procovi itd.Kaj ti dalje nije jasno, ili opet misliš da je AMD karitas pa da naprednije i bolje procove eto mora prodavat jefitnije od Intel rastrošnog 14nm krša?

 

Logika ti je u banani, ili po vešmašinama ti bi u svojoj firmi LG vešmašine prodaval po istoj cijeni kao "naše domače Končar vešmašine".

Envy kaže...

Sad ne znam što želiš reći.. Da će Intel biti konačno jeftiniji ili da će doći nekome iz stražnjice u glavu da je 16/32 CPU sasvim nepotreban.

Poslije škole ide pad cijene brandiranih polovnih (a koji još uvijek su dobre mašine) računara.

2023 Intel ulaže 20 Milijardi u novu tvornicu. Mislim tad ju pušta u rad, u USA.

TSMC pravi nešto manju isto u USA

USA neće dozvoliti da AMD-ov "superiorni" produkt bude proizveden u USA a da kajmak pokupi Tajvanski TSMC. (čitaj odlaze pare ono što amerikanci već 40-50 godina rade Outsorsajući iz Kine)

Arhiviraj ovaj post i sve će se ovako dogoditi.

 Gluposti na kvadrat, i to iz tvojeg pera samo zato jer Intel za Desktop ne može(neisplativ+loši prinosi itd) proizvest 16/32 proc koji ima 16 velikih CPU jezgri.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/amd-ryzen-threadripper-3970x-potpuna-dominacija/272628.aspx?page=1&jumpto=6041653&sort=asc&view=flat

 

2016-2017 godina, Intel prodaje 8/16 HEDT proc za 1200$ ili ko ga hebe ionako je nepotreban za večinu kupaca.Dalje znamo kaj se dogodilo, iz grma je iskočio Ryzen itd pa eto danas moš kupit minimalno Zen 2 8/16 proc za 300$.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386512&sort=asc&view=flat

 

Za tebe nepotrebno, a normalan i logičan človek vidi samo omjer CPU cijene=performanse.Ak tebi 16/32 proc pa na više ne treba, gle čuda ima puno ekipe koja traži daj što više CPU jezgri+cijena nije bitna. 

 

USA če uzet ono kaj donosi najviše love, ipak je i kod njih ekonomija debelo nokautirana Korona izdarijama.Danas ti patriotizam više ne drži vodu, ili ukratko kod Amera je situacija prilično siva i neizvjesna za budučnost.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 14:28 (rambox).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Pa ti si sam rekao da amd sam sebi u skaće u stomak eto ili se zalije za uši kao intelu nakon svih godina pa naprave fail većih razmjera za veću cijenu.

AMD je razapet od strane Sonya i Microsofta (konzole) sa jedne strane, sa druge svojim RADEON poluproizvodom i ciljanje na svega i svačega.. a tko će to sve uspjeti proizvoditi?

I onda imamo što imamo. Jeftini i vrlo dobri Inteli.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...


I onda imamo što imamo. Jeftini i vrlo dobri Inteli.

Sta je sve ono sta u Intel nikad nisu zeljeli biti 

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Sta je sve ono sta u Intel nikad nisu zeljeli biti 

 ko ih hebe što oni žele, želje i pozdravi su nedjeljom od 10.00 na radio jaska, pa nek šalju 

11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala (pito isto pitanje u ryzen temi)

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala (pito isto pitanje u ryzen temi)

uzmeš 10700kf za 2.400 kuna

Intel Core i7-10700KF 3.8Ghz Socket 1200 procesor (nabava.net)

 

ploču neku poput asusove z490 za 1.100 kuna

ASUS PRIME Z490M-PLUS - Motherboard | Alzashop.com

 

i bogte veseli, imaš i ploču i procesor za cijenu konkurentskog procesora ili intelovog nove serije

 

EDIT

ak te brine što je ploča jeftinjara, ne brigaj - ganja bez problema i naklokani 10core

Test System, Benchmarks and Conclusion - Budget Micro ATX Z490 Roundup: Inexpensive ASRock, Asus and Gigabyte Boards Battle | Tom's Hardware

 

On the overclocking front, both the Gigabyte Gaming X and Asus Prime handled things without issue. The Gigabyte peaked well over 100 degrees Celsius, though it was still within operating parameters. The Asus board peaked just above 70 degrees Celsius. Clearly, temperature-wise, the Asus implementation runs the coolest all-around, even beating boards with active cooling (fans) on the VRM.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 16:51 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala (pito isto pitanje u ryzen temi)

 Uzmi to što ti je picajzla preporučio ako baš želiš 8 jezgri ili Ryzen 7 3700X. Ne možeš pogriješiti niti s jednim. Što se tiče Intel 11th gen procesora, to je najblaže rečeno teška lakrdija i fail te to treba jednostavno preskočiti i zaboraviti. 

3 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala (pito isto pitanje u ryzen temi)

uzmeš 10700kf za 2.400 kuna

Intel Core i7-10700KF 3.8Ghz Socket 1200 procesor (nabava.net)

 500kn mu je manje ako uzme obicnu verziju(2000kn), nije to mala lova

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

 

ploču neku poput asusove z490 za 1.100 kuna

ASUS PRIME Z490M-PLUS - Motherboard | Alzashop.com

 

 

 

 u linksu je trenutno jeftinija

 

11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ovoga a zakaj ne obican K sa nekom asus hero maticnom? nego ovaj KF?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Ovoga a zakaj ne obican K sa nekom asus hero maticnom? nego ovaj KF?

 pa ako se razmišljaš između rajzena i intela, rajzen nema grafičku, a nema je niti intel kf model koji je time usporediv i jeftiniji od k modela

isto tako asus hero matična ti je daleko skuplja, a ništa bolje ti proc neće raditi na njoj nego na ovoj od soma kuna

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 20:12 (picajzla0707).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Odlicno stivo, za one s malo vremena i znanja engleskog.

 

Davno nisam nasao bolji clanak! Prvensveno za Intel/lovere ali one koji zele znati vise.

 

Uzivajte u nepristranoj analizi. Lps

 

heresy-and-horror-ahead, eejournal; about intel

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Ovoga a zakaj ne obican K sa nekom asus hero maticnom? nego ovaj KF?

 pa ako se razmišljaš između rajzena i intela, rajzen nema grafičku, a nema je niti intel kf model koji je time usporediv i jeftiniji od k modela

isto tako asus hero matična ti je daleko skuplja, a ništa bolje ti proc neće raditi na njoj nego na ovoj od soma kuna

 Gledo cak je ista cijena KF i K kaj se tice 10700k jel ide K na tu maticnu ili mora bit KF? (tu od soma kuna)

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

 Gledo cak je ista cijena KF i K kaj se tice 10700k jel ide K na tu maticnu ili mora bit KF? (tu od soma kuna)

 k i kf verzije su ti iste u svemu osim što k ima igpu i obje idu na ploču

akouzimaš k verziju, možeš koristit igpu za rezervu ili za tv7/dodatni monitor preko dvi-d, hdmi ili dp izlaza na matičnoj, ako uzmeš kf verziju onda imaš video izlaz samo preko dodatne grafe, isto kao sa rajzenom

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
popo kaže...

 Ima u ADM-u

 naručio ovaj 11400 sa igpu za soma i pol kuna, sumnjam da će cijene ići puno niže idućih mjeseci

dakle 11400, asus tuf b560m-plus i 16gb hyperx predator 3200mhz bi sljedeći tjedan trebali proradit u mojoj kanti, pa da vidimo kak se raketlin ponaša u odnosu na starog hasu

3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
popo kaže...

 Ima u ADM-u

 naručio ovaj 11400 sa igpu za soma i pol kuna, sumnjam da će cijene ići puno niže idućih mjeseci

dakle 11400, asus tuf b560m-plus i 16gb hyperx predator 3200mhz bi sljedeći tjedan trebali proradit u mojoj kanti, pa da vidimo kak se raketlin ponaša u odnosu na starog hasu

 Koja je fora da taj i5 11400 ima tako nizak bazni takt? Mislim jasno mi je da ce on pod opterećenjem biti sposban raditi konstantno na oko 4GHz ali čemu to, marketinški mi nema smisla. Zašto AMD ne radi tako nešto, npr. cjenovni konkurent Ryzen 3600 ima bazni takt od 3,6 GHz?

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
user2206 kaže...

 Koja je fora da taj i5 11400 ima tako nizak bazni takt? Mislim jasno mi je da ce on pod opterećenjem biti sposban raditi konstantno na oko 4GHz ali čemu to, marketinški mi nema smisla. Zašto AMD ne radi tako nešto, npr. cjenovni konkurent Ryzen 3600 ima bazni takt od 3,6 GHz?

 to je takt za koji intel garantira u 65w tdp-a, bez obzira na opterećenje i klok ide na 4.4 na jednoj jezgri određeno vrijeme

ma to je intelova preporuka za proizvođače matičnih, a oni pak puste power limit veći, maknu vremensko ograničenje i onda ti proc radi na max taktu ukoliko je hlađenje dovoljno dobro

EDIT: recimo, 11600k ima tdp 125w i njemu je bazni takt 3,9ghz

 

vidjet ćemo kako će se ponašat, napravit ću par testova na hasi i ovom be quiet hladnjaku i poslije na raketi, da vidimo kakve su razlike

isto tako ću napravit par gaming benčeva da vidim kolika je razlika, pretpostavljam da je na 1080p/60hz neću baš vidjet previše

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 13:00 (picajzla0707).
6 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Intel nam je s Rocket Lake-om porucio: mozemo i mi napraviti cpu od 400w....

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
user2206 kaže...

 Koja je fora da taj i5 11400 ima tako nizak bazni takt? Mislim jasno mi je da ce on pod opterećenjem biti sposban raditi konstantno na oko 4GHz ali čemu to, marketinški mi nema smisla. Zašto AMD ne radi tako nešto, npr. cjenovni konkurent Ryzen 3600 ima bazni takt od 3,6 GHz?

Fora je u AVX512, kad vrti kod koji trazi dosta tih instrukcija, onda se power limit lupa na puno nizem taktu... U praksi nebitno za 99.99% korisnika, zanemari taj bazni takt...

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
user2206 kaže...

 Koja je fora da taj i5 11400 ima tako nizak bazni takt? Mislim jasno mi je da ce on pod opterećenjem biti sposban raditi konstantno na oko 4GHz ali čemu to, marketinški mi nema smisla. Zašto AMD ne radi tako nešto, npr. cjenovni konkurent Ryzen 3600 ima bazni takt od 3,6 GHz?

 To nije fora, nego jedna od glavnih sitnica ili pokazatelja da je Rocket Lake smeče.Za deljate vidi moj raniji komentar, ili ukratko na niskom TDP-u vidi se kolko je dobra ili loša određena CPU arhitektura.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=341&jumpto=6332618&sort=asc&view=flat

 

65W danas baš i nije nizak TDP, a 35W ograničenje(i7 11700T samo 1.4ghz) za 8/16 Raketu je debakl epskih razmjera.Eto za usporedbu Mobilni Zen 3 8/16 proc, 35-45W TDP stock frekvencija je 3.2ghz ne nije zezancija ili teorija urote.

 

https://www.techspot.com/review/2196-amd-ryzen-5800h/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 13:34 (rambox).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
user2206 kaže...

 Koja je fora da taj i5 11400 ima tako nizak bazni takt? Mislim jasno mi je da ce on pod opterećenjem biti sposban raditi konstantno na oko 4GHz ali čemu to, marketinški mi nema smisla. Zašto AMD ne radi tako nešto, npr. cjenovni konkurent Ryzen 3600 ima bazni takt od 3,6 GHz?

 To nije fora, nego jedna od glavnih sitnica ili pokazatelja da je Rocket Lake smeče.Za deljate vidi moj raniji komentar, ili ukratko na niskom TDP-u vidi se kolko je dobra ili loša određena CPU arhitektura.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=341&jumpto=6332618&sort=asc&view=flat

 

65W danas baš i nije nizak TDP, a 35W ograničenje(i7 11700T samo 1.4ghz) za 8/16 Raketu je debakl epskih razmjera.Eto za usporedbu Mobilni Zen 3 8/16 proc, 35-45W TDP stock frekvencija je 3.2ghz ne nije zezancija ili teorija urote.

 

https://www.techspot.com/review/2196-amd-ryzen-5800h/

 Intel marketing treba watažu pretvoriti u oružje, pohvalit se velikim brojkama, 11900k i 350w, jedan jedini .

14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ovo ispod je primjer koristenja AVX-512, kad se vrti na base taktu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Mirogojček 

 

EVO da obranim intela, gameri su uvik imali prava napajanja!

Nikad nije bilo manjka snage, jos od AMD Fx, pa ni sada bome.

 

Samo triba hladiti i pici.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 14:03 (metallic).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Ovo ispod je primjer koristenja AVX-512, kad se vrti na base taktu...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcije i dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 14:04 (dreadmoore).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
ansha kaže...

Ovo ispod je primjer koristenja AVX-512, kad se vrti na base taktu...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcije i dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

 Ne koriste, klasicni Intelov benchmark koji koristi tamo neke instrukcije kako bi si pumpali score, a nitko živ osim njih to ne koristi.

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 I sad je pitanje koliko uopće igara koristi te AVX-512 instrukcijei dali se uopće koriste i u kojim aplikacijama ono sto znam samo prime 95 ga ima

Ma jok, niti jedna igrica to ne koristi ili večinom je u 99% slučajeva na Desktopu beskorisno.Dakle realna korisna upotreba svaki dan, bilo kakva poznata aplikacija koja se masovno koristi od žutog imaš samo šipak.

 

Nisam siguran, ali kolko je sad poznato Zen 4 ipak ima taj žutanjak. 

 

https://www.techpowerup.com/279129/amd-zen-4-microarchitecture-to-support-avx-512

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 15:10 (rambox).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice