Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.850
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
qwertYxoZ kaže...

 Znači, smiješno...

Toliko smiješno da na istom tom Xe procesoru Intel će praviti prvi Excascale superkompjuter i to sledeće godine.

Izvori: ovdjeovdje i ovdje.

 

Projekt Aurora.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
qwertYxoZ kaže...

 Znači, smiješno...

Toliko smiješno da na istom tom Xe procesoru Intel će praviti prvi Excascale superkompjuter i to sledeće godine.

Izvori: ovdjeovdje i ovdje.

 

Projekt Aurora.

 hoće biti celeron ili pentium? 

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Toliko smiješno da na istom tom Xe procesoru Intel će praviti prvi Excascale superkompjuter i to sledeće godine.

Izvori: ovdjeovdje i ovdje.

 

Projekt Aurora.

To su ti stare najave ili vijesti, i zapravo je očekivano dakle najnovije informacije Aurora je odgođena ili na ledu.Problem je Intel CPU, jednostavno nedobavljiv i preskup radi Intel 10nm i 7nm debakla sa proizvodnim procesima.

 

https://www.nytimes.com/2020/08/27/technology/intel-aurora-supercomputer.html

 

Upučeni kažu u Auroru če uskočit AMD Eypc, koja verzija još nije sigurno ali vjerojatno AMD Eypc 3.

 

Kakve to ima veze s ovom temom, uostalom buduči najbrži Superkomp bit če El Capitan pa iza njega Frontier.

 

Pogledaj tablicu, El Capitan je Zen 4 Genoa serverski baziran AMD CPU+AMD grafe točnije CDNA 2 ili ipak CDNA 3.Frontier je vjerojatno baziran na AMD Epyc Zen 3 Milan procesorima, jer oni stižu na tržište u 2021 godini.

 

https://www.anandtech.com/show/15581/el-capitan-supercomputer-detailed-amd-cpus-gpus-2-exaflops

 

Reda radi informacija, dole ti je trenutno najbrži aktivan Superkomp kojem serverski GPU uopče i ne treba.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/japansko-fugaku-superracunalo-najbrze-svijetu/276259.aspx

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 18:40 (rambox).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

Toliko smiješno da na istom tom Xe procesoru Intel će praviti prvi Excascale superkompjuter i to sledeće godine.

Izvori: ovdjeovdje i ovdje.

 

Projekt Aurora.

To su ti stare najave ili vijesti, i zapravo je očekivano dakle najnovije informacije Aurora je odgođena ili na ledu.Problem je Intel CPU, jednostavno nedobavljiv i preskup radi Intel 10nm i 7nm debakla sa proizvodnim procesima.

 

https://www.nytimes.com/2020/08/27/technology/intel-aurora-supercomputer.html

 

Upučeni kažu u Auroru če uskočit AMD Eypc, koja verzija još nije sigurno vjerojatno trenutna Epyc 2 Rome.

 

Kakve to ima veze s ovom temom, uostalom buduči najbrži Superkomp bit če El Capitan pa iza njega Frontier.

 

Pogledaj tablicu, El Capitan je Zen 4 Genoa serverski baziran AMD CPU+AMD grafe točnije CDNA 2 ili ipak CDNA 3.Frontier je vjerojatno baziran na AMD Epyc Zen 3 Milan procesorima, jer oni stižu na tržište u 2021 godini.

 

https://www.anandtech.com/show/15581/el-capitan-supercomputer-detailed-amd-cpus-gpus-2-exaflops

 a znaš kakva je situacija u bosni 😂😂

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

Toliko smiješno da na istom tom Xe procesoru Intel će praviti prvi Excascale superkompjuter i to sledeće godine.

Izvori: ovdjeovdje i ovdje.

 

Projekt Aurora.

To su ti stare najave ili vijesti, i zapravo je očekivano dakle najnovije informacije Aurora je odgođena ili na ledu.Problem je Intel CPU, jednostavno nedobavljiv i preskup radi Intel 10nm i 7nm debakla sa proizvodnim procesima.

 

https://www.nytimes.com/2020/08/27/technology/intel-aurora-supercomputer.html

 

Upučeni kažu u Auroru če uskočit AMD Eypc, koja verzija još nije sigurno ali vjerojatno AMD Eypc 3.

 

Kakve to ima veze s ovom temom, uostalom buduči najbrži Superkomp bit če El Capitan pa iza njega Frontier.

 

Pogledaj tablicu, El Capitan je Zen 4 Genoa serverski baziran AMD CPU+AMD grafe točnije CDNA 2 ili ipak CDNA 3.Frontier je vjerojatno baziran na AMD Epyc Zen 3 Milan procesorima, jer oni stižu na tržište u 2021 godini.

 

https://www.anandtech.com/show/15581/el-capitan-supercomputer-detailed-amd-cpus-gpus-2-exaflops

 

Reda radi informacija, dole ti je trenutno najbrži aktivan Superkomp kojem serverski GPU uopče i ne treba.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/japansko-fugaku-superracunalo-najbrze-svijetu/276259.aspx

 

Eto čovjek ti je sve objasnio

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Intel se probudio vide da je vrag odnio šalu i idu dva socketa za 2021:
https://videocardz.com/newz/intel-rocket-lake-and-alder-lake-cpus-pictured
 
1 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Intel se probudio vide da je vrag odnio šalu i idu dva socketa za 2021:
https://videocardz.com/newz/intel-rocket-lake-and-alder-lake-cpus-pictured

 Intel"jeftinjak" 

 https://twitter.com/harukaze5719/status/1318559786183557122

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Evo kao što vidimo pošto je gaming kruna ostala u ovoj temi ostaje nam da pričekamo 14nm starkelju Rocket Lake da taj nivo ipak malo pomakne.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 18:01 (mislioc).
 
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Evo kao što vidimo pošto je gaming kruna ostala u ovoj temi ostaje nam da pričekamo 14nm starkelju Rocket Lake da taj nivo ipak malo pomakne.

 Kanibalizirali fosilski proces još više da bi digli 100 mhz i minimalno digli IPC 

 

Brutalica ovo je doslovno kao kad gledaš životinju uhvaćenu u medvjeđoj klopci, nemogu pratiti sa jezgrama, nemogu pratiti sa produktivnosti ni sa gamingom pa onda režu sami sebi nogu da bi izašli iz zamke da bi na kraju upravo od toga iskrvarili i umrli 

 

 

Jedva čekam viditi ovu sprdnju kada izađe i osvoji krunu u 800x600 rezoluciji. 

 

 

Imtelaši na aparatima 

#YOLO
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Evo kao što vidimo pošto je gaming kruna ostala u ovoj temi ostaje nam da pričekamo 14nm starkelju Rocket Lake da taj nivo ipak malo pomakne.

 nije nista ostalo kod Intela, da imaju dobre procesore imaju ali budimo realni AMD je napravio bolje procesore oces u gamingu, oces u workloadu, oces u energetskoj ucinkovitosti...

Dodatno kada izade nova AMD serija grafickih onaj SA ce sigurno donijeto dodatan boost i pitanje je hoce li vise biti ikakvog smisla uzimati intel u obziro osim ako drasticno ne skrse cijene....

 

Npr 10700kf mora pasti na 2500kn ili jos malo ispod

10900k mora ici na 3200-3300 kn

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 9:37 (toxic).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
mislioc kaže...
Evo kao što vidimo pošto je gaming kruna ostala u ovoj temi ostaje nam da pričekamo 14nm starkelju Rocket Lake da taj nivo ipak malo pomakne.

 nije nista ostalo kod Intela, da imaju dobre procesore imaju ali budimo realni AMD je napravio bolje procesore oces u gamingu, oces u workloadu, oces u energetskoj ucinkovitosti...

Dodatno kada izade nova AMD serija grafickih onaj SA ce sigurno donijeto dodatan boost i pitanje je hoce li vise biti ikakvog smisla uzimati intel u obziro osim ako drasticno ne skrse cijene....

 

Npr 10700kf mora pasti na 2500kn ili jos malo ispod

10900k mora ici na 3200-3300 kn

 Realno trebaju ih sve po 1000Kn prodavat da ih netko pogleda a itad ja mislim da ih neće.Opet je amd bolji

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
toxic kaže...
mislioc kaže...
Evo kao što vidimo pošto je gaming kruna ostala u ovoj temi ostaje nam da pričekamo 14nm starkelju Rocket Lake da taj nivo ipak malo pomakne.

 nije nista ostalo kod Intela, da imaju dobre procesore imaju ali budimo realni AMD je napravio bolje procesore oces u gamingu, oces u workloadu, oces u energetskoj ucinkovitosti...

Dodatno kada izade nova AMD serija grafickih onaj SA ce sigurno donijeto dodatan boost i pitanje je hoce li vise biti ikakvog smisla uzimati intel u obziro osim ako drasticno ne skrse cijene....

 

Npr 10700kf mora pasti na 2500kn ili jos malo ispod

10900k mora ici na 3200-3300 kn

 Realno trebaju ih sve po 1000Kn prodavat da ih netko pogleda a itad ja mislim da ih neće.Opet je amd bolji

 Ma daj? Garantiram da bi bio prvi u redu da sada na bug forum roknem svoj 10700k za 1000kn... 

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Povećanje IPC-a, tj broja tranzistora na istom node-u, i uz to zadržavanje takta? Hmm, pa potrošnja najrastrošnijeg Comet Lake procesora će izgledati kao light verzija u usporedbi s Rocket Lake procesorom. Taj 8 core RL model će trošiti kao AMD-ovi threadripperi s 32 jezgre, strašno puno za toliku malu količinu jezgre, a da ne pričam da iste godine izlazi i Alder Lake, doduše pred kraj godine no opet se radi o novoj future proof platformi, dok je RL short term solution limitiran na 8 jezgri i masivnom potrošnjom, kad se uzme sve u obzir možemo zaključiti da se radi o DOA proizvodu, napravljen iz očaja bezidejnog Intela.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Bas sad citam na PC Gameru da je amd uspio ugrabit tek 20% desktop trzista od 2017,sa laptopima im je daleko teze probit se a na serverima itd tek 6% i po tome ce AMDu trebat godine i godine ovako kvalitetnih proizvoda da dostignu Intelov udio trzista....

Intelu to daje puuuuno vremena da se skocka...

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

Povećanje IPC-a, tj broja tranzistora na istom node-u, i uz to zadržavanje takta? Hmm, pa potrošnja najrastrošnijeg Comet Lake procesora će izgledati kao light verzija u usporedbi s Rocket Lake procesorom. Taj 8 core RL model će trošiti kao AMD-ovi threadripperi s 32 jezgre, strašno puno za toliku malu količinu jezgre, a da ne pričam da iste godine izlazi i Alder Lake, doduše pred kraj godine no opet se radi o novoj future proof platformi, dok je RL short term solution limitiran na 8 jezgri i masivnom potrošnjom, kad se uzme sve u obzir možemo zaključiti da se radi o DOA proizvodu, napravljen iz očaja bezidejnog Intela.

 Fuckas to sve... osobno imam mjerac potrosnje konstatno spojen na cijelo racunalo + monitor...

recimo moj i7 10700k boosta na 4.8ghz tu i tamo koja jezgra rokne na 5ghz out of the fucking box bez povecanja ikakvog napona... 

 

zagrijavanne u gamingu ne ide mi iznad 45 stupnja i to intezivnom gamingu od nekoliko sati... potrosnja mi je nikakva.. dakle u tim okolnostima mi moramo ovdje raspravljati..

uzasno me nervira kada se netko primi za blender test i onda mu je to iskljucivo mjerilo a taj scenarij se kod nas ovdje realno nece dogoditi nikada...

 

Ako si pogledao review u okolnostima gaminga 5600x trosi nesto sitno manje... ne znam kak da to drugacije objasnim ali kuzis poantu...

 

evo ja mogu sada 10700k natjerati u prime95 da mi ode na 82 stupnja na stocku... u par sekundi...

 

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
dreadmoore kaže...
toxic kaže...
mislioc kaže...
Evo kao što vidimo pošto je gaming kruna ostala u ovoj temi ostaje nam da pričekamo 14nm starkelju Rocket Lake da taj nivo ipak malo pomakne.

 nije nista ostalo kod Intela, da imaju dobre procesore imaju ali budimo realni AMD je napravio bolje procesore oces u gamingu, oces u workloadu, oces u energetskoj ucinkovitosti...

Dodatno kada izade nova AMD serija grafickih onaj SA ce sigurno donijeto dodatan boost i pitanje je hoce li vise biti ikakvog smisla uzimati intel u obziro osim ako drasticno ne skrse cijene....

 

Npr 10700kf mora pasti na 2500kn ili jos malo ispod

10900k mora ici na 3200-3300 kn

 Realno trebaju ih sve po 1000Kn prodavat da ih netko pogleda a itad ja mislim da ih neće.Opet je amd bolji

 Ma daj? Garantiram da bi bio prvi u redu da sada na bug forum roknem svoj 10700k za 1000kn... 

 No thx jače je od mene, kupio bi 5600x ipak vise volim bolji procesor.Da je to tako već davnih dana bi se prebacio na jeftine amd-ove. 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intel treba izjednačit cijenu 10gen sa zen2 ali izgleda ne mogu rezat niže.Šta su prodali prodali su tj uspjeli samo toxicu prodat jednu i7-cu

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Intel treba izjednačit cijenu 10gen sa zen2 ali izgleda ne mogu rezat niže.Šta su prodali prodali su tj uspjeli samo toxicu prodat jednu i7-cu

 zapravo da, ne vidim ikog da ima 10gen Intelov procesor... wow sam ko pale 

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
dery kaže...

Intel treba izjednačit cijenu 10gen sa zen2 ali izgleda ne mogu rezat niže.Šta su prodali prodali su tj uspjeli samo toxicu prodat jednu i7-cu

 zapravo da, ne vidim ikog da ima 10gen Intelov procesor... wow sam ko pale 

pa kad oni koji su kupili 8. generaciju recimo, nisu imali razloga kupovati nista.

 

taman 2021. kada istekne 3 godine jamstva, ce se kupovati novi procesori

 

ti se jedini tu, zato sto si imao Ryzen, pa ti je nadogradnja opravdana 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...
toxic kaže...
dery kaže...

Intel treba izjednačit cijenu 10gen sa zen2 ali izgleda ne mogu rezat niže.Šta su prodali prodali su tj uspjeli samo toxicu prodat jednu i7-cu

 zapravo da, ne vidim ikog da ima 10gen Intelov procesor... wow sam ko pale 

pa kad oni koji su kupili 8. generaciju recimo, nisu imali razloga kupovati nista.

 

taman 2021. kada istekne 3 godine jamstva, ce se kupovati novi procesori

 

ti se jedini tu, zato sto si imao Ryzen, pa ti je nadogradnja opravdana 

 Zašto je intel onda štancao 9 i 10 gen kad nije trebalo ništa kupovati iza 8gen. Očito da se intel ne slaže s tobom ili znaju nešto šta ti ne znaš.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

 Zašto je intel onda štancao 9 i 10 gen kad nije trebalo ništa kupovati iza 8gen. Očito da se intel ne slaže s tobom ili znaju nešto šta ti ne znaš.

ne kuzim te? kakve to veze ima s ovime sto sam napisao?

 

pa valjda rade 9. 10. 11. 12. 13. 14. i svaku drugu generaciju, jer su bolji/brzi imaju vise jezgre i slicno

 

to ne znaci da sad moramo kupovati svake godine procesor koji je bolji, od onoga kojeg imamo za par %

 

onaj tko zeli moze, naravno

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

 

pa valjda rade 9. 10. 11. 12. 13. 14. i svaku drugu generaciju, jer su bolji/brzi imaju vise jezgre i slicno

 

 

 Vidiš da si skužio.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 11:02 (dery).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...
dery kaže...

 Zašto je intel onda štancao 9 i 10 gen kad nije trebalo ništa kupovati iza 8gen. Očito da se intel ne slaže s tobom ili znaju nešto šta ti ne znaš.

ne kuzim te? kakve to veze ima s ovime sto sam napisao?

 

pa valjda rade 9. 10. 11. 12. 13. 14. i svaku drugu generaciju, jer su bolji/brzi imaju vise jezgre i slicno

 

to ne znaci da sad moramo kupovati svake godine procesor koji je bolji, od onoga kojeg imamo za par %

 

onaj tko zeli moze, naravno

Upravo ovo sam napisao nedavno....zasto bih ja prelazio na amd bez obzira sto ponudili?...

Danas sam malo igrao opet Forzu Horizon 4 na ultra uz 4k/120fps lock a ide i vise od toga....znaci cpu nije bn za tako visok framerate,sta ja vise od toga trebam od gaming hardvera?......

Za nekoga tko kupuje sve novo amd je odlican izbor ali za multimilijune nas koji imam sve intel related kakav smisao daje prelazak na amd?....

 

Za godinu dvije kada cu htjet nesto novo i to prvenstveno radi ultrabrzih ssdova pitaj boga sto ce sve bit na trzistu.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zanimljivo kako vi gledate sa svog stajališta i znate koliko je ljudi prešlo prebacilo se prodalo preprodalo uzelo novo zamjenilo. Sve znate svaka čas. 

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Zanimljivo kako vi gledate sa svog stajališta i znate koliko je ljudi prešlo prebacilo se prodalo preprodalo uzelo novo zamjenilo. Sve znate svaka čas. 

Danas sam pisao u drugoj temi da me je iznenadilo kada sam procitao Pc Gamer tekst i podatak da je od 2017 amd ugrabio samo 20% pc desktop trzista i da ce im trebat godine i godine da ozbiljnije ugroze Intel i to pod uvjetom da Intel nastavi silaznom putanjom.

Znaci zna se...podaci postoje.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
dery kaže...

Zanimljivo kako vi gledate sa svog stajališta i znate koliko je ljudi prešlo prebacilo se prodalo preprodalo uzelo novo zamjenilo. Sve znate svaka čas. 

Danas sam pisao u drugoj temi da me je iznenadilo kada sam procitao Pc Gamer tekst i podatak da je od 2017 amd ugrabio samo 20% pc desktop trzista i da ce im trebat godine i godine da ozbiljnije ugroze Intel i to pod uvjetom da Intel nastavi silaznom putanjom.

Znaci zna se...podaci postoje.

 Znači po tim podacima znamo koliko je ljudi zamijenilo gen7 na gen8 itd. Ako tebi ne treba mijenjati ne znači da milijuni drugih nisu to napravili.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Vidim da vam je dosadno kad me nema pa evo malo da pospikamo. Dakle sve je jasno kao dan https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-5600x/22.html
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Vidim da vam je dosadno kad me nema pa evo malo da pospikamo. Dakle sve je jasno kao dan https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-5600x/22.html

Ova tablica savrseno prikazuje situaciju za mene,na 4k bih dobio mozda 1% performansi da odem na najacu mogucu zamjenu.

5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

"General compute is where the real story of the 5600X takes place. Despite two fewer cores than the Ryzen 7 3800X, the 5600X ends up consistently faster in CPU tests, except in rendering tests that scale across cores, but also real-world tests that benefit from fewer but faster cores. In fact, in web-rendering tests, the 5600X ends up beating all Intel chips, including the i9-10900K. In certain tests that scale well with multi-core and also benefit from high IPC, such as physics simulation, the 5600X springs a surprise as it beats the 3800XT and is only slightly behind the i9-9900K. The 5600X is also a potent office warrior, beating every Intel processor in our bench, including the i9-10900K. A recurring trend with many of our CPU tests that don't need too many cores shows that the 5800X is often the only chip that ends up faster than the 5600X, possibly because the dual CCD layout of the 5900X inhibits some performance."

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Zapravo u neku ruku i kuzim hajp crvenih, nakon toliko godina muke i mjenjanja silnih procesora svake generacije da bi se malo priblizio premium gaming segmentu, sada napokon dodes na to sta je plavima vec dosadno, potpuno opravdan je taj osjecaj poluorgazma nakon svog trnja i kamenja tokom dugog puta, pa makar do nove godine 

 

Jos se sjecam silnih opravdanja kada su u klincu bili ryzeni prve generacije protiv 8700k, i kako su razlike "minimalne" pa onda svake nove generacije staru otpisivali i pricali kako je prethodna bila slaba i losa ali dok je bila u modi je bila odlicna bez mane. Tipican dokaz fanbojizma.

 

 

 
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice