Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.885
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

Rocket Lake se hvali do 18% veće performanse u single coru od Core i9-10900K
Ako su nedavni rezultati User Benchmarka preko ovog twitteraša tačni, možda tražimo poboljšanja do 21%. Tko nije shvatio o čemu radi riječ je o IPC-u.

Izvor vijesti: ovdje.

Uređivano: rambox živo me zanima tvoje mišljenje. Dakle stručno mišljenje, ja sam samo vijest prenio jer sam zapamtio da taj IPC tebe nekako posebno veseli.

To sam več komentiral * * *

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
HCgamingCRO kaže...

Najbolji intel-ov cip je i5 10600k. Njega kada se tune-a sa memorijom i OC-om blabla odere svakog i9 iza sebe i po potrosnji i perf. Ako mi nevjerujete pogledajte GN-ovu recenziju oko tog cipa. Kakvi mrtvi 10900k.

 Još koji dan i on ide u zaborav kao svi ostali, sad će samo amd 5xxx biti in.Dok intel ne pokze ponovno zube, da ga pobjedi bar 2% i cijenom 30% većom, cisto da eto budu glavni u gejming u multicore su davno izgubili bitku još od 2017 godine. 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
rambox kaže...
Envy kaže...

Rocket Lake se hvali do 18% veće performanse u single coru od Core i9-10900K
Ako su nedavni rezultati User Benchmarka preko ovog twitteraša tačni, možda tražimo poboljšanja do 21%. Tko nije shvatio o čemu radi riječ je o IPC-u.

Izvor vijesti: ovdje.

Uređivano: rambox živo me zanima tvoje mišljenje. Dakle stručno mišljenje, ja sam samo vijest prenio jer sam zapamtio da taj IPC tebe nekako posebno veseli.

To sam več komentiral * * *

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

 I ti sve vjeruješ šta piše na twiteru 

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
blackdevil kaže...

gospodin gore je pitao u kombinaciji s dvije 3090; nekako sumnjam da će taj procesor vrtit obadvije bez gubitaka

 Aha to je pitanje, a kojem gameru mrtvom to treba? Osim linus-a niko to neradi vise niti je ikada CF ili  ili SLI bio relevantan/radio kako treba. Alki da vjv bi onda jedan 10600k bio preslab da hrani dvije 3090-tke.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
blackdevil kaže...

gospodin gore je pitao u kombinaciji s dvije 3090; nekako sumnjam da će taj procesor vrtit obadvije bez gubitaka

 

Cekaj, ti si taj koji misli igrat igre na 1080p sa 2x RTX 3090... Za velike rezolucije, znaci racunaj 4k/8k za sli 3090 NEMA bna sa 10600k. Isto i onaj nedavno, kupio 3080 i ima 8600k na 4.3ghz i 1080p reza, pokazao fps a ono cca 220, a tolko skupis isto sa istim tim procesorom i duplo slabijom 5700xt.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
To sve 1600 nadjebe
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Daj baci mu citat onaj legendarni neda mi se tražit.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Dođi na discord nemoj zezati tražite ekipa

https://discord.gg/rmaQRNFG
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 13:27 (dreadmoore).
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
rambox kaže...
Envy kaže...

Rocket Lake se hvali do 18% veće performanse u single coru od Core i9-10900K
Ako su nedavni rezultati User Benchmarka preko ovog twitteraša tačni, možda tražimo poboljšanja do 21%. Tko nije shvatio o čemu radi riječ je o IPC-u.

Izvor vijesti: ovdje.

Uređivano: rambox živo me zanima tvoje mišljenje. Dakle stručno mišljenje, ja sam samo vijest prenio jer sam zapamtio da taj IPC tebe nekako posebno veseli.

To sam več komentiral * * *

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

 Dosta toga nosi povecanje IPC-a, intelö je nadodao neznam koliko vise tranzica, znaci bit ce manji klok- ili su produzili pipeline da odrze klok ali su onda dbili na velikim latenijama. zajeb*n je ovo biznis. Svakom slucaju nezvuci dobro bas zato sto su ostali na 14Nm i tu ce im efikasnost pasti u vodu sada totalno. I nemogu se pribliziti ryzen-u u SC perf cisto jel ryzenove jezgrice imaju toliko veci cache pool.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

Userbenchmark je sranje, a tu je i dolnji link ili eto na Redditu je zabranjeno linkat njihove testove.Čitaj Twitter komentare, pa buš došel do zaključka da na žutom nema ništa zanimljivo ili realno u praksi.

 

https://tech-blogs.com/userbenchmark-was-banned-from-reddit-for-benefiting-intels-cpu-in-testing/

 

Jel Passmark izbačen od bilo gdje, nije pa eto kaj kaže Intel za još jedan izgubljeni pehar.

 

https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

 

https://www.cpubenchmark.net/desktop.html

 

  

 

Dakle sad imaš sve informacije, pa postupi po naređenju pravac na desno i kupuj AMD.
AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Envy ti kao stari Intelaš to znaš, a odgovor je i9 10900k.

Da budem iskren nisam znao da li je to i9 10900K ili i9 9900K ili neki iz i7 serije ili pak Ryzen.
Stari sam Intelaš jer mi je Intel uvijek nudio više.

Ruku na srce uskoro će mi trebati jezgre i samo jezgre jer mi je primarna zadaća GNS3 simulator koji simulira Routere i Switcheve i ako ima procesor od 128c/256t ja bi najradije njega i to u kombinacija x 2 Socketa. Može onaj Epic ili Treadripper ili kako se već zove. Da ponovim.

Ruku na srce uskoro će mi trebati jezgre i samo jezgre jer mi je primarna zadaća GNS3 simulator koji simulira Routere i Switcheve i ako ima procesor od 128c/256t ja bi najradije njega i to u kombinacija x 2 Socketa. Može onaj Epic ili Treadripper ili kako se već zove.
 

blackdevil kaže...

danas je to 10900k, iduci tjedan mozda ryzen 

Hvala još jednom.
 

blackdevil kaže...

gospodin gore je pitao u kombinaciji s dvije 3090; nekako sumnjam da će taj procesor vrtit obadvije bez gubitaka

Hypotetički sam to rekao ili drugim riječima čitaj: ako GPU nije problem.

rambox k'o AMD-ova maskota. Još uvijek mi nisi odgovrio šta bi sa Ryzenon 4800U seriji. Što su onako lagali na prezentaciji?

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

Userbenchmark je sranje,* * *

Pa tebi je sve sra*je što ne ide tebi na ruku.

Koji procesor je najbolji za video igre. Par kolega i Intelovaca i AMD-ova reklo je da je to 10900k. Sad dok je subota i dok još mogu kuputi CPU reci mi ti koji je najbolji za video igre.
Budi realan. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

Rocket Lake se hvali do 18% veće performanse u single coru od Core i9-10900K
Ako su nedavni rezultati User Benchmarka preko ovog twitteraša tačni, možda tražimo poboljšanja do 21%. Tko nije shvatio o čemu radi riječ je o IPC-u.

Izvor vijesti: ovdje.

Uređivano: rambox živo me zanima tvoje mišljenje. Dakle stručno mišljenje, ja sam samo vijest prenio jer sam zapamtio da taj IPC tebe nekako posebno veseli.

To sam več komentiral, slabo pratiš ili očekivano kad stalno visiš na forumu za Vešmašine.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=319&jumpto=6228840&sort=asc&view=flat

 

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1318539792733229057

 

Žuto je debakl, potez očajnika i taj proc prodavat če se kao trule krafne za dvije lipe.Na papiru je žuto, ali u praksi baš i nije jer u određenim Singlecore testovima imaš IPC regresiju na dole.

 

Sto upučenih ljudi kupit če R7 5800X, a samo jedan izgubljen kupac iz neznanja kupit že žuto.

 ma Envyju kasni internet bar 2 mjeseca, pa ne može nikako biti u toku 😂😂

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
rambox kaže...
Envy kaže...

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

Userbenchmark je sranje,* * *

Pa tebi je sve sra*je što ne ide tebi na ruku.

Koji procesor je najbolji za video igre. Par kolega i Intelovaca i AMD-ova reklo je da je to 10900k. Sad dok je subota i dok još mogu kuputi CPU reci mi ti koji je najbolji za video igre.
Budi realan. 

 Nemoj tako Tigar! userbenchmark uistinu je sranje, a pitanje je zasto intelov CB ili pass mark vise nije dobar a do sada se oslanjao na to? Odgovor molim.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
HCgamingCRO kaže...
Envy kaže...
rambox kaže...
Envy kaže...

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

Userbenchmark je sranje,* * *

Pa tebi je sve sra*je što ne ide tebi na ruku.

Koji procesor je najbolji za video igre. Par kolega i Intelovaca i AMD-ova reklo je da je to 10900k. Sad dok je subota i dok još mogu kuputi CPU reci mi ti koji je najbolji za video igre.
Budi realan. 

 Nemoj tako Tigar! userbenchmark uistinu je sranje, a pitanje je zasto intelov CB ili pass mark vise nije dobar a do sada se oslanjao na to? Odgovor molim.

 teško je dobit odgovor od njega, na previše tema aktivno diskutira pa zaboravi šta je kome trebao odgovorit 😂😂

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
HCgamingCRO kaže...
Envy kaže...
rambox kaže...
Envy kaže...

Ma kakve nebuloze pričaš ti i šta si ti odgovorio?  

Tvoja vijest je iz 20. ovog mjeseca a moja od juče. Službeno prije 2 dana od Intela. Intel tvrdi 18% IPC-a, po twiterašu 21% poboljšanja po IPC-u.

Je li se ti gubiš ili šta se dešava sa tobom?

Userbenchmark je sranje,* * *

Pa tebi je sve sra*je što ne ide tebi na ruku.

Koji procesor je najbolji za video igre. Par kolega i Intelovaca i AMD-ova reklo je da je to 10900k. Sad dok je subota i dok još mogu kuputi CPU reci mi ti koji je najbolji za video igre.
Budi realan. 

 Nemoj tako Tigar! userbenchmark uistinu je sranje, a pitanje je zasto intelov CB ili pass mark vise nije dobar a do sada se oslanjao na to? Odgovor molim.

Ma blage ja veze nemam koji je benchmark bolji a koji gori. Stvarno to kao dijete sam furao.

Evo ja sam sebi našao budući procesor: AMD Ryzen Threadripper PRO 3995WX 64C/128T, što je još bolje troši kao upaljač, ali nisam siguran kakve su mu mu performanse kada mu GNS3 simulator odredi po 2 jezgre na jedan Virtrualni Switch.. vidim katastrofa je tamo u onom R20 testu.
Šteta što ga samo Lenovo nudi u jedno socketnoj konfiguraciji. I to do Svibnja morma čekati.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
1600 je najbolji daje 144 fps apex cod warzone itd cak moze 1 vs 1.
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Najbolji su intel k procesorom, svi govore da se dobro klokaju (racunaj preko 5.0) i onda 95% ekipe drzi stock postavke ili nemogu preko 4.7ghz da ne trebaju ln2, ksop  Najbolji je ovaj gore kamenjar koji misli da je userbenchamark legalan, uf, tolko je dobar da ga se i sam intel srami  

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

Najbolji su intel k procesorom, svi govore da se dobro klokaju (racunaj preko 5.0) i onda 95% ekipe drzi stock postavke ili nemogu preko 4.7ghz da ne trebaju ln2, ksop  Najbolji je ovaj gore kamenjar koji misli da je userbenchamark legalan, uf, tolko je dobar da ga se i sam intel srami  

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

Najbolji su intel k procesorom, svi govore da se dobro klokaju (racunaj preko 5.0) i onda 95% ekipe drzi stock postavke ili nemogu preko 4.7ghz da ne trebaju ln2, ksop  Najbolji je ovaj gore kamenjar koji misli da je userbenchamark legalan, uf, tolko je dobar da ga se i sam intel srami  

 Vidim da i Ryzeni paraju nebo od overclocka, taj tvoj 1600 3.8ghz teškom mukom, ram ugraviran na 3200mhz cl28 56 56 98. Pa jbt tih 3.8ghz na Intelu default minimum takt. 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ali zato on radi dobro 1 vs 1
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...

Najbolji su intel k procesorom, svi govore da se dobro klokaju (racunaj preko 5.0) i onda 95% ekipe drzi stock postavke ili nemogu preko 4.7ghz da ne trebaju ln2, ksop  Najbolji je ovaj gore kamenjar koji misli da je userbenchamark legalan, uf, tolko je dobar da ga se i sam intel srami  

 Vidim da i Ryzeni paraju nebo od overclocka, taj tvoj 1600 3.8ghz teškom mukom, ram ugraviran na 3200mhz cl28 56 56 98. Pa jbt tih 3.8ghz na Intelu default minimum takt. 

Ma nije ti njima bitno na kojem taktu procesor radi.. to im je bila teza do nedavno...jer navodno to daje nista poboljsanja uz vecu potrosnju itd... vidis AMD-ovci su cak ekoloski jako osvjesteni...

 

Ne znam kako da nazovem takve tipove jer pazi sada u suprotnoj temi natezu kozicu da dobiju koji mhz gore i pazi to ne mogu rucno vec uz pomoc sw-a...

 

komedija...

kako se za to kaze, licemjerje ili nekako drugacije?

To mi je jednako kao sto su fanovi konzola govorili da im je nebitno jel 30 ili 60 fpsa, pa kada je doslo 60 fpsa to je vrh.... nazvali pceve igraca PCMR a sada vec pucaju na 120hz doslovno se svrsava na to a do nedavno nebitna stavka... 30 fpsa je bilo zakon i more a to sto se pa pcu takvo iskustvo imalo godinama prije je ignorirano ...

isto tako Ryzenovi skakaci i jahaci... nebitan takt... sada se prica mjenja.. sve se pokusava za par frejmova, ekoloska osvjestenost pada u vodu, nema vise budget opcija, nebitno je sto procesori sada kostaju par tisuca vise....bitno je da vozim AMD-a pa bilo to najlosiji koji postoji...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 16:04 (toxic).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...

Najbolji su intel k procesorom, svi govore da se dobro klokaju (racunaj preko 5.0) i onda 95% ekipe drzi stock postavke ili nemogu preko 4.7ghz da ne trebaju ln2, ksop  Najbolji je ovaj gore kamenjar koji misli da je userbenchamark legalan, uf, tolko je dobar da ga se i sam intel srami  

 Vidim da i Ryzeni paraju nebo od overclocka, taj tvoj 1600 3.8ghz teškom mukom, ram ugraviran na 3200mhz cl28 56 56 98. Pa jbt tih 3.8ghz na Intelu default minimum takt. 

Ma nije ti njima bitno na kojem taktu procesor radi.. to im je bila teza do nedavno...jer navodno to daje nista poboljsanja uz vecu potrosnju itd... vidis AMD-ovci su cak ekoloski jako osvjesteni...

 

Ne znam kako da nazovem takve tipove jer pazi sada u suprotnoj temi natezu kozicu da dobiju koji mhz gore i pazi to ne mogu rucno vec uz pomoc sw-a...

 

komedija...

kako se za to kaze, licemjerje ili nekako drugacije?

To mi je jednako kao sto su fanovi konzola govorili da im je nebitno jel 30 ili 60 fpsa, pa kada je doslo 60 fpsa to je vrh.... nazvali pceve igraca PCMR a sada vec pucaju na 120hz doslovno se svrsava na to a do nedavno nebitna stavka... 30 fpsa je bilo zakon i more a to sto se pa pcu takvo iskustvo imalo godinama prije je ignorirano ...

isto tako Ryzenovi skakaci i jahaci... nebitan takt... sada se prica mjenja.. sve se pokusava za par frejmova, ekoloska osvjestenost pada u vodu, nema vise budget opcija, nebitno je sto procesori sada kostaju par tisuca vise....bitno je da vozim AMD-a pa bilo to najlosiji koji postoji...

 Cek, tebi je oc od cca 400-500mhz prek swa lose ? Znaci radije bi se bakcio i gasio komp par puta, pa pokrenuo stress test, pa dobio blue screen/freeze nego odradio automatski oc/undervolt ? Tupite tu stalno kao da svi znaju klokat a izvan foruma ljudi ne znaju koji procesor imaju a kamoli sta je bios ili overclock. Jedino vi niste skuzili neku tezu... Iako je novi ryzen 5000 skuplji, opet je jeftiniji kad se uz to spoji jeftina maticna, znaci cijena ista za manju potrosnju, bolje performanse u svim programima/igrama. Ako vec zelite ulozeno/dobiveno onda je tu 3000 serija, trunku slabija od 10gen za pun k love manje, bolji 0.1% i sl... Ja isto ne znam ikog da se pali na oc kao intelasi, doslovno "ryzenovci" se toliko pale na OC da ih hrpa nije nit probalo onaj program gdje sa visim klokom dobijes bolje temperature i potrosnju. Ali lijepo je vidjet kak se ne kuzit u neke stvari iako si 100% popratio 1usmusov program, ali najbolje seruckat po necemu sta nisi istrazio/popratio. Zanimljivo je isto da ovo "par frejmova" pada vecinom na 10-15 frejmova sa manjom potrosnjom i to u nekim nebitnim igrama, ali ono, to je zanemarivo jel.. Eh da, gdje to dajemo par tisuca vise ? Dajem u vrh glave 400injak kn vise naspram starih procesora, s tim da mozes vidjet da je 1800X prije kostao 499$, a sad 5800X 449$, a nemoram nit govorit da 5800X doslovno samelje 1800X u svemu.

 

Ali nebitno, glavno da ti podrzavas trolere koji vec trolaju 3+godine, dok sam ja to poceo ajmo rec ne tak davno da ih malo spustim na zemlju, izgleda da ti polako zadires u taj teritorij pa ces zavris ko i mercedes

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 17:22 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...

Najbolji su intel k procesorom, svi govore da se dobro klokaju (racunaj preko 5.0) i onda 95% ekipe drzi stock postavke ili nemogu preko 4.7ghz da ne trebaju ln2, ksop  Najbolji je ovaj gore kamenjar koji misli da je userbenchamark legalan, uf, tolko je dobar da ga se i sam intel srami  

 Vidim da i Ryzeni paraju nebo od overclocka, taj tvoj 1600 3.8ghz teškom mukom, ram ugraviran na 3200mhz cl28 56 56 98. Pa jbt tih 3.8ghz na Intelu default minimum takt. 

Ma nije ti njima bitno na kojem taktu procesor radi.. to im je bila teza do nedavno...jer navodno to daje nista poboljsanja uz vecu potrosnju itd... vidis AMD-ovci su cak ekoloski jako osvjesteni...

 

Ne znam kako da nazovem takve tipove jer pazi sada u suprotnoj temi natezu kozicu da dobiju koji mhz gore i pazi to ne mogu rucno vec uz pomoc sw-a...

 

komedija...

kako se za to kaze, licemjerje ili nekako drugacije?

To mi je jednako kao sto su fanovi konzola govorili da im je nebitno jel 30 ili 60 fpsa, pa kada je doslo 60 fpsa to je vrh.... nazvali pceve igraca PCMR a sada vec pucaju na 120hz doslovno se svrsava na to a do nedavno nebitna stavka... 30 fpsa je bilo zakon i more a to sto se pa pcu takvo iskustvo imalo godinama prije je ignorirano ...

isto tako Ryzenovi skakaci i jahaci... nebitan takt... sada se prica mjenja.. sve se pokusava za par frejmova, ekoloska osvjestenost pada u vodu, nema vise budget opcija, nebitno je sto procesori sada kostaju par tisuca vise....bitno je da vozim AMD-a pa bilo to najlosiji koji postoji...

 

Ali nebitno, glavno da ti podrzavas trolere koji vec trolaju 3+godine, dok sam ja to poceo ajmo rec ne tak davno da ih malo spustim na zemlju, izgleda da ti polako zadires u taj teritorij pa ces zavris ko i mercedes

Ne podrzavam ja nikakve trolere, mrzim licemjerje s obje strane... niti sam amd fan niti intel niti nvidia fan...

Nisi skuzio poantu mog posta pa ti necu dalje niti odgovarat jer jednostavno nema smisla...

 

Nekada je svima najbolje da produ svoje postove koje su pisali prije 6 mjeseci i pogledaju kakva su sranja pisali i onda neka pogledaju danasnje postove... Nitko se ne drzi svojih teza od pocetka do kraja, svi mjenjaju misljenja na temelju nekog drugog, prilagodavaju su misljenjima drugih iako to nije ispravno...

 

Ono sto sada dobivamo s Ryzenom novom serijom to smo prije imali s Intelom, druga vremena da ali tada nije postojalo nista bolje od quad corova, da se razumijemo AMD je pokusao s FX serijom ali nije uspio fejlo je... Intel ja nastavio dominirati u svim segmentima imao je cijenu itd... sralo se po skupoci procesora itd... reizdanjem jednog te istog procesora uz vece taktove...

Sam si rekao da ponovim Ryzen 1600 jednako 2600, 2600 s boljim tajminzima je zapravo 3600, i sada konacno kada imas pravi pomak AMD je to naplatio i to posteno samo se okrenula prica AMD-a i Intela... s time da Intel ne zaostaje u aspektima u kojima mi pricamo a to je gaming uopce. Zasto? Zato  jer AMD hebeno kasni... 1080p rezolucija je prosla baba s kolacima, kartice poput 3080, 6800 nisu za 1080p vec za 1440p, na 1440p razlike vise nema u koristi AMD-a ili ako ima one su minimalne...

4k necu spominjati jer jednostavno ovdje nema ljudi koji ce kupiti 4k 144hz monitor, imaju 4k 60hz televizore i monitore (cast izuzecima)

 

Dakle kasne to su jedine cinjenice. Drago mi je iznimno sto su pokrenuli trziste ali ne treba biti licemjeran i govoriti kako Intel nije pruzio nista svojim korisnicima, kako nije? Godinama si mogao imati odlicam FPS s  i7 6700k i 8700k i to koliko vise frejmova od tadasnjeg Ryzena... puno... u to vrijeme dominacije Intela nisi nista imao za izbor od strane konkurencije da pratis trend... da Intel nije pruzio budget opcije ali to im nije bila niti ciljana trzisna skupina, sada ce morati okrenuti plocu..

 

Sto se tice mene, mislis da mene iskreno briga hocu li imate Intela ili AMD-a? Danas sam na Intelu sutra mogu otici na novog AMD-a hocu li tada biti AMD fanboy? Ne znas me niti malo...

prosao sam kroz svaku seriju osim vege od strane AMD grafickih kartica, kod Nvidie nisam imao samo ovu zadnju jer sam se skrasio s 1080ti, nema kartice jos od doba 9500ge od strane AMDA koju nisam probao... sto se tice procesora probao sam svaku seriju AMD procesora od doba AMD Durona osim Ryzena 3 serije... od strane intela sam preskakao dosta toga ali sam imao iskustva s najmanje 10 high end njihovih modela...

 

Dakle nisam jedan od onih koji plese crveno ili plavo, volim iskrenost i otvorenost a ne kenjanje po jednima ili drugima no nadem se prozvan kada se pricaku totalne nebuloze i gluposti koje nemaju veze s realnosti...

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

Ne znam kako da nazovem takve tipove jer pazi sada u suprotnoj temi natezu kozicu da dobiju koji mhz gore i pazi to ne mogu rucno vec uz pomoc sw-a...

 

 Lik je u "garaži" napravio program koji bogovski odrađuje posao. Samo opušteno kolega. Bit će bolje, 10700k je još uvijek dobar procesor.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...
toxic kaže...

Ne znam kako da nazovem takve tipove jer pazi sada u suprotnoj temi natezu kozicu da dobiju koji mhz gore i pazi to ne mogu rucno vec uz pomoc sw-a...

 

 Lik je u "garaži" napravio program koji bogovski odrađuje posao. Samo opušteno kolega. Bit će bolje, 10700k je još uvijek dobar procesor.

 Nitko to ne spori, poanta uopce nije ta da to nije dobar SW ali kako god ti kazes... danas 10700k sutra 5800x.. bili zivi pa vidjeli :)

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Znači, smiješno...

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...

Najbolji su intel k procesorom, svi govore da se dobro klokaju (racunaj preko 5.0) i onda 95% ekipe drzi stock postavke ili nemogu preko 4.7ghz da ne trebaju ln2, ksop  Najbolji je ovaj gore kamenjar koji misli da je userbenchamark legalan, uf, tolko je dobar da ga se i sam intel srami  

 Vidim da i Ryzeni paraju nebo od overclocka, taj tvoj 1600 3.8ghz teškom mukom, ram ugraviran na 3200mhz cl28 56 56 98. Pa jbt tih 3.8ghz na Intelu default minimum takt. 

Ma nije ti njima bitno na kojem taktu procesor radi.. to im je bila teza do nedavno...jer navodno to daje nista poboljsanja uz vecu potrosnju itd... vidis AMD-ovci su cak ekoloski jako osvjesteni...

 

Ne znam kako da nazovem takve tipove jer pazi sada u suprotnoj temi natezu kozicu da dobiju koji mhz gore i pazi to ne mogu rucno vec uz pomoc sw-a...

 

komedija...

kako se za to kaze, licemjerje ili nekako drugacije?

To mi je jednako kao sto su fanovi konzola govorili da im je nebitno jel 30 ili 60 fpsa, pa kada je doslo 60 fpsa to je vrh.... nazvali pceve igraca PCMR a sada vec pucaju na 120hz doslovno se svrsava na to a do nedavno nebitna stavka... 30 fpsa je bilo zakon i more a to sto se pa pcu takvo iskustvo imalo godinama prije je ignorirano ...

isto tako Ryzenovi skakaci i jahaci... nebitan takt... sada se prica mjenja.. sve se pokusava za par frejmova, ekoloska osvjestenost pada u vodu, nema vise budget opcija, nebitno je sto procesori sada kostaju par tisuca vise....bitno je da vozim AMD-a pa bilo to najlosiji koji postoji...

 

Ali nebitno, glavno da ti podrzavas trolere koji vec trolaju 3+godine, dok sam ja to poceo ajmo rec ne tak davno da ih malo spustim na zemlju, izgleda da ti polako zadires u taj teritorij pa ces zavris ko i mercedes

Ne podrzavam ja nikakve trolere, mrzim licemjerje s obje strane... niti sam amd fan niti intel niti nvidia fan...

Nisi skuzio poantu mog posta pa ti necu dalje niti odgovarat jer jednostavno nema smisla...

 

Nekada je svima najbolje da produ svoje postove koje su pisali prije 6 mjeseci i pogledaju kakva su sranja pisali i onda neka pogledaju danasnje postove... Nitko se ne drzi svojih teza od pocetka do kraja, svi mjenjaju misljenja na temelju nekog drugog, prilagodavaju su misljenjima drugih iako to nije ispravno...

 

Ono sto sada dobivamo s Ryzenom novom serijom to smo prije imali s Intelom, druga vremena da ali tada nije postojalo nista bolje od quad corova, da se razumijemo AMD je pokusao s FX serijom ali nije uspio fejlo je... Intel ja nastavio dominirati u svim segmentima imao je cijenu itd... sralo se po skupoci procesora itd... reizdanjem jednog te istog procesora uz vece taktove...

Sam si rekao da ponovim Ryzen 1600 jednako 2600, 2600 s boljim tajminzima je zapravo 3600, i sada konacno kada imas pravi pomak AMD je to naplatio i to posteno samo se okrenula prica AMD-a i Intela... s time da Intel ne zaostaje u aspektima u kojima mi pricamo a to je gaming uopce. Zasto? Zato  jer AMD hebeno kasni... 1080p rezolucija je prosla baba s kolacima, kartice poput 3080, 6800 nisu za 1080p vec za 1440p, na 1440p razlike vise nema u koristi AMD-a ili ako ima one su minimalne...

4k necu spominjati jer jednostavno ovdje nema ljudi koji ce kupiti 4k 144hz monitor, imaju 4k 60hz televizore i monitore (cast izuzecima)

 

Dakle kasne to su jedine cinjenice. Drago mi je iznimno sto su pokrenuli trziste ali ne treba biti licemjeran i govoriti kako Intel nije pruzio nista svojim korisnicima, kako nije? Godinama si mogao imati odlicam FPS s  i7 6700k i 8700k i to koliko vise frejmova od tadasnjeg Ryzena... puno... u to vrijeme dominacije Intela nisi nista imao za izbor od strane konkurencije da pratis trend... da Intel nije pruzio budget opcije ali to im nije bila niti ciljana trzisna skupina, sada ce morati okrenuti plocu..

 

Sto se tice mene, mislis da mene iskreno briga hocu li imate Intela ili AMD-a? Danas sam na Intelu sutra mogu otici na novog AMD-a hocu li tada biti AMD fanboy? Ne znas me niti malo...

prosao sam kroz svaku seriju osim vege od strane AMD grafickih kartica, kod Nvidie nisam imao samo ovu zadnju jer sam se skrasio s 1080ti, nema kartice jos od doba 9500ge od strane AMDA koju nisam probao... sto se tice procesora probao sam svaku seriju AMD procesora od doba AMD Durona osim Ryzena 3 serije... od strane intela sam preskakao dosta toga ali sam imao iskustva s najmanje 10 high end njihovih modela...

 

Dakle nisam jedan od onih koji plese crveno ili plavo, volim iskrenost i otvorenost a ne kenjanje po jednima ili drugima no nadem se prozvan kada se pricaku totalne nebuloze i gluposti koje nemaju veze s realnosti...

 

 

 

 

 neću ti ništa odgovarat jer nema smisla i onda doda esej od 1000 riječi 😂😂

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...

 

 

 

 neću ti ništa odgovarat jer nema smisla i onda doda esej od 1000 riječi 😂😂

 moja greska kod edita, bilo je previse teksta nisam htio nista odgovarati na onaj prvi dio a zatim sam odgovorio na ovu recenicu zadnju koju sam i izdvojio...potom kada sam sastavio odgovor izbacio sam onaj prvio dio teksta a nisam izbacio ovu recenicu...

nvm...

Bnet: mNik987#2148
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice