Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
A gle sad ovo koliko si ti platio 10700k prije 3 mjeseca,njemu će sad cijena sletiti bit će kao 1700x koju ima trenutnu.Za manje od godinu dana izgubiš na cijeni preko 50% zalosno ali istinito, međutim amd 5600x zen3 će drzat dugo svoju cijenu čak će mu biti viša od 320€ koliko je preporučena.Ako se intel ne trgne amd će započeti svoj monopol jer to tako ide u krug.Tek sad će svim serijama od intela početi drastično padat cijena isto ono što je bilo sa amd.

 to je sasvim nebitno kolko cu ja izgubit.. Da tako gledamo za sve di bi dosli... Kupis auto novi iz salona vec izgubi na vrijednosti cim skuplju stvar kupis tim vise izgubis..

nisam kupio 10700k da ga za 6 mjeseci prodam vec sam ga kupio da ga imam nekoliko godina i samim time me bas briga koliko ce on kostat za par mjeseci, sto se mene tice moze kostat i kunu...

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

Opa evo nam i 2 osobe sa iq sobne temp 

 Neznaš brojati nazad u prvi razred, ja sam treća osoba. 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
dreadmoore kaže...
Hahah ti si smiješan u okviri ovaj moj post, kad usrani 9900k gubi toliko na cijeni misliš da će ovaj biti imun na to.

9900k toliko gubi jer je mrtvi socket i jasna stvar da ga nitko neće kupit novog po istoj cijeni kao 10700k.. Ali isto mislim da će intel još malo popustit cijene jer ryzen 5xxx serija će im preuzet i ovih 15ak% klijentele koliko im je preostalo, a koja je željela top performanse u igrama..

mrtvi socket...

ali ajmo ga usporedit s trenutnim "zivim socketima" od strane konkurencije...

sto je to trenutno toliko bolje da se ovo naziva mrtvim?

 

pcie 4.0 ? razlike u grafickima karticama u pcie 4.0 vs 3.0 nema... SSD koji piknes u pcie 3.0 i onog brzeg kojeg piknes u 4.0 ces osjetit u kojem radu ? - 99.9% ovdje nas nece osjetit nikakvu razliku...

 

sto drugo navesti da mozemo proglasiti mrtvim socketom?

9900k je 8/16 procesor koji ima vrhunske performanse i ako ce zaista kostat 2000kn ne vidim razloga zasto se on nebi kupio u odnosu na neki drugi... osim naravno ako Ryzen 5xxx nebude za tu cijenu imao bolji procesor, tu onda ne bi trebalo biti nikakve dileme

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja sam gledao dali da uzmem neki jaci proc naprimjer i9 9900 non K ali ispada da mi za 4K gaming ne treba nista jace od ovog sto imam.

Tako da ce proc jos par generacija procesora prije nego ce mi imat smisla neka promjena.

Mozda promjenim i prije ali to ce bit cisto iz razloga da uzmem novi komad hardvera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

pcie 4.0 ? razlike u grafickima karticama u pcie 4.0 vs 3.0 nema... SSD koji piknes u pcie 3.0 i onog brzeg kojeg piknes u 4.0 ces osjetit u kojem radu ? - 99.9% ovdje nas nece osjetit nikakvu razliku...

 

sto drugo navesti da mozemo proglasiti mrtvim socketom?

9900k je 8/16 procesor koji ima vrhunske performanse i ako ce zaista kostat 2000kn ne vidim razloga zasto se on nebi kupio u odnosu na neki drugi... osim naravno ako Ryzen 5xxx nebude za tu cijenu imao bolji procesor, tu onda ne bi trebalo biti nikakve dileme

Pod mrtvi socket mislim na socket koji je EOL i s kojim si zapeo na 9900K.. na LGA1200 se može uvalit 10900K a i stiže još jedna serija procesora sa PCIe 4.0 podrškom, koja ajde nije toliko ni bitna, al eto svejedno stiže nova serija sa boljim IPCom. 

Što se cijene tiče, pa nekidan je bio 10700f za 23xxkn, koji uz skidanje power limita u biosu drži stabilnih 4.7GHz, a to rijetko koji 9900K prelazi a da je uz neki normalan napon, plus što 10xxx serija ima bolji prijenos topline na IHS, 9xxx je katastrofa po tom pitanju.

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
toxic kaže...

pcie 4.0 ? razlike u grafickima karticama u pcie 4.0 vs 3.0 nema... SSD koji piknes u pcie 3.0 i onog brzeg kojeg piknes u 4.0 ces osjetit u kojem radu ? - 99.9% ovdje nas nece osjetit nikakvu razliku...

 

sto drugo navesti da mozemo proglasiti mrtvim socketom?

9900k je 8/16 procesor koji ima vrhunske performanse i ako ce zaista kostat 2000kn ne vidim razloga zasto se on nebi kupio u odnosu na neki drugi... osim naravno ako Ryzen 5xxx nebude za tu cijenu imao bolji procesor, tu onda ne bi trebalo biti nikakve dileme

Pod mrtvi socket mislim na socket koji je EOL i s kojim si zapeo na 9900K.. na LGA1200 se može uvalit 10900K a i stiže još jedna serija procesora sa PCIe 4.0 podrškom, koja ajde nije toliko ni bitna, al eto svejedno stiže nova serija sa boljim IPCom. 

Što se cijene tiče, pa nekidan je bio 10700f za 23xxkn, koji uz skidanje power limita u biosu drži stabilnih 4.7GHz, a to rijetko koji 9900K prelazi a da je uz neki normalan napon, plus što 10xxx serija ima bolji prijenos topline na IHS, 9xxx je katastrofa po tom pitanju.

 Jako je tesko onom tko je "zapeo" na 9900k 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:51 (toxic).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
Kaby kaže...
toxic kaže...

pcie 4.0 ? razlike u grafickima karticama u pcie 4.0 vs 3.0 nema... SSD koji piknes u pcie 3.0 i onog brzeg kojeg piknes u 4.0 ces osjetit u kojem radu ? - 99.9% ovdje nas nece osjetit nikakvu razliku...

 

sto drugo navesti da mozemo proglasiti mrtvim socketom?

9900k je 8/16 procesor koji ima vrhunske performanse i ako ce zaista kostat 2000kn ne vidim razloga zasto se on nebi kupio u odnosu na neki drugi... osim naravno ako Ryzen 5xxx nebude za tu cijenu imao bolji procesor, tu onda ne bi trebalo biti nikakve dileme

Pod mrtvi socket mislim na socket koji je EOL i s kojim si zapeo na 9900K.. na LGA1200 se može uvalit 10900K a i stiže još jedna serija procesora sa PCIe 4.0 podrškom, koja ajde nije toliko ni bitna, al eto svejedno stiže nova serija sa boljim IPCom. 

Što se cijene tiče, pa nekidan je bio 10700f za 23xxkn, koji uz skidanje power limita u biosu drži stabilnih 4.7GHz, a to rijetko koji 9900K prelazi a da je uz neki normalan napon, plus što 10xxx serija ima bolji prijenos topline na IHS, 9xxx je katastrofa po tom pitanju.

 Jako je tesko onom tko je "zapeo" na 9900k 

 nije on zapeo, miran je u gamingu 4-5 godina što je vječnost, nego je jako popušio ako ga ide prodavati iz nekog razloga.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
toxic kaže...
Kaby kaže...
toxic kaže...

pcie 4.0 ? razlike u grafickima karticama u pcie 4.0 vs 3.0 nema... SSD koji piknes u pcie 3.0 i onog brzeg kojeg piknes u 4.0 ces osjetit u kojem radu ? - 99.9% ovdje nas nece osjetit nikakvu razliku...

 

sto drugo navesti da mozemo proglasiti mrtvim socketom?

9900k je 8/16 procesor koji ima vrhunske performanse i ako ce zaista kostat 2000kn ne vidim razloga zasto se on nebi kupio u odnosu na neki drugi... osim naravno ako Ryzen 5xxx nebude za tu cijenu imao bolji procesor, tu onda ne bi trebalo biti nikakve dileme

Pod mrtvi socket mislim na socket koji je EOL i s kojim si zapeo na 9900K.. na LGA1200 se može uvalit 10900K a i stiže još jedna serija procesora sa PCIe 4.0 podrškom, koja ajde nije toliko ni bitna, al eto svejedno stiže nova serija sa boljim IPCom. 

Što se cijene tiče, pa nekidan je bio 10700f za 23xxkn, koji uz skidanje power limita u biosu drži stabilnih 4.7GHz, a to rijetko koji 9900K prelazi a da je uz neki normalan napon, plus što 10xxx serija ima bolji prijenos topline na IHS, 9xxx je katastrofa po tom pitanju.

 Jako je tesko onom tko je "zapeo" na 9900k 

 nije on zapeo, miran je u gamingu 4-5 godina što je vječnost, nego je jako popušio ako ga ide prodavati iz nekog razloga.

 upravo to...

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
I ja sam na mrtvo socketu već 3 godine pa se ne zalim sve radi odlično sad sam u dilemi 4K ili ryzen 5600x i lupaj 1080p
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

toxic ti si na mrtvom socketu.

 

Pravo pitanje je zašto ga ne pokloniš na BOL-u.

 

Kupi si 1600 i naštelaj tajminge.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:59 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
I ja sam na mrtvo socketu već 3 godine pa se ne zalim sve radi odlično sad sam u dilemi 4K ili ryzen 5600x i lupaj 1080p

 kakav 5600x bez obzira koliko dobar, kad je i7 10700f otprilike isto 2500 kn a ima dvije jezgre više. 5600x će davati više fpsa u trenutnim igrama li to ne bude više od 10% a i7 će sa više jezgri biti duže aktualan. imo

8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

 Jako je tesko onom tko je "zapeo" na 9900k 

Ha čuj, onaj tko je uzeo svojevremeno 9900K masno ga je platio jer je želio top-of-the-line, koji to više nije.. pa sad nekom teško nekom nije. 

btw. sad vidim u microcenter 9900k $320 a 10700 je $300, dakle platit više za isti proc koji ide na stari socket, malomorgen.. ovo jedino dobro dođe ekipi sa slabijim procesorima a koji imaju solidnu Z390 ploču.. jako rijetki slučajevi.

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 22:04 (Kaby).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
dreadmoore kaže...
I ja sam na mrtvo socketu već 3 godine pa se ne zalim sve radi odlično sad sam u dilemi 4K ili ryzen 5600x i lupaj 1080p

 kakav 5600x bez obzira koliko dobar, kad je i7 10700f otprilike isto 2500 kn a ima dvije jezgre više. 5600x će davati više fpsa u trenutnim igrama li to ne bude više od 10% a i7 će sa više jezgri biti duže aktualan. imo

 Moras skuzit da usporedjujes procesor koji je na trzistu i procesor koji tek dolazi, a sam znas kolko je kostao jedan 3600X i pogledaj mu sad cijenu na nabava.net.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...
dreadmoore kaže...
I ja sam na mrtvo socketu već 3 godine pa se ne zalim sve radi odlično sad sam u dilemi 4K ili ryzen 5600x i lupaj 1080p

 kakav 5600x bez obzira koliko dobar, kad je i7 10700f otprilike isto 2500 kn a ima dvije jezgre više. 5600x će davati više fpsa u trenutnim igrama li to ne bude više od 10% a i7 će sa više jezgri biti duže aktualan. imo

 Moras skuzit da usporedjujes procesor koji je na trzistu i procesor koji tek dolazi, a sam znas kolko je kostao jedan 3600X i pogledaj mu sad cijenu na nabava.net.

 o tom, po tom. kad amd spusti cijenu, do tada je zec u šumi.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma izbacit ce opet na 14nm ++++++ procesu, sve do 2022 pa onda mozda izbace newton konkretno, ali side barem su cijene intela otisle dolje tak da je to dobro za krajnje kupce.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Štogod da izbacio, socket je živ. Izlaskom 5xxx serije amd ima mrtav socket.
A što ćemo sad? Znam, znam što ćemo, odgovor je - kupiš 5600x i miran si pet godina, samo što je to dosad bio izgovor intelaša za 'mrtve sockete'...
Vidiš kako amd-ovci lako postaju 'intelaši', baš kako lako je i amd postao intel čim je dobio gejming krunu i nabio cijene :))))

Eh da, zaboravio sam i kako odjednom jedan i7 poput 10700f postaje 'uloženo-dobiveno'... moar cores future proof i jebeš 10% zaostatka tu i tamo...
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 11:44 (picajzla0707).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Štogod da izbacio, socket je živ. Izlaskom 5xxx serije amd ima mrtav socket.
A što ćemo sad? Znam, znam što ćemo, odgovor je - kupiš 5600x i miran si pet godina, samo što je to dosad bio izgovor intelaša za 'mrtve sockete'...
Vidiš kako amd-ovci lako postaju 'intelaši', baš kako lako je i amd postao intel čim je dobio gejming krunu i nabio cijene :))))

Eh da, zaboravio sam i kako odjednom jedan i7 poput 10700f postaje 'uloženo-dobiveno'... moar cores future proof i jebeš 10% zaostatka tu i tamo...

 alo, taj je socket mrtav (dogodine) nakon sta si cetiri godine mogao lijepiti na njega novi i bolji procesor. Nakon sta je pogurao intel da izbaci nesto vise od 4/4...

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kako god, u trenutku kad 5xxx izađe, mrtav je. Uostalom, ja samo ponavljam highlightse posljednjih stranica... čisto da se vidi kako se lako mijenjaju uloge :)))
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dokle god intel vodi pedersku politiku sa zaključanim procesorima, zaključanim pločama, nema RAM-a preko 2666MHz osim ako ne kupiš high end ploču i dok za svaki minimalni pomak (praktički refresh) zahtjeva kupnju nove ploče oni nikada neće moći biti u tom "uloženo-dobiveno" klubu.

Prije možda i jesu mogli jer su i sa tom pederskom politikom opet imali prosječno i5 4c/4t koji je derao čak i AMD-ove najbolje procesore pa je kupnja spomenutog bila opet najbolja opcija.

I upravo ovo što je gore rečeno - da nije bilo AMD i taj spomenuti i7 10xxx b bio best case scenario 6c/6t 

 

EDIT: za post iznad - pa šta si ti očekivao, da AMD sada ima podršku na isti socket stavljaju procesore do 2030. godine valjda? Halo, pa od prvog ryzena do danas si imao upgrade path sa bilo kojom pločom, tek 5xxx serija će biti "polupodržana" odnosno bit će za većinu 4xx ploča, a tko zna možda s vremenom bace beta biose i za 3xx seriju kad se rasprodaju 5xx ploče. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 12:33 (ibme74).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pazi nudili su podršku do sada, drugim riječima napokon dolazi nešto brže od Intela i kad su to uspjeli nema više podrške za b350/x370 koji su isti drek kao i b450/x470. Znači sad kad je pravi skok stari socket ajde bok.
Naravno da su nudili više jezgri pa tko bi lud kupio onakav ipc na Ryzenu 1600 da je 4/8.
Imaš lošiji ipc nudi nešto drugo u vidu jezgri da skreneš pažnju s onog bitnog brzine jezgre koju nemaš.
Pa eto 3300X je 4/8 koji ima jak ipc pa se prodaje kao lud unatoč "nedostatku" jezgretina.
Ali jbg sad kad nema podrške za b350/x370 onda nije do Amd nego do proizvođača ploča oni hoće zaradit fanboyi to tako tumače.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 12:36 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

I dalje skrećeš sa biti, poanta je da su bili nadogradivi sve do sada, i velika većina će biti i za 5xxx, da 5xxx serije je kraj AM4 i može se nazvati "mrtav socket" ali je i taj mrtav socket fin skok sa trenutnih procesora dok je kupnja bilo kojeg intela već sto godina unaprijed kupnja "mrtav socket" uz skok od 10% kroz svaku novu seriju i nikakav skok kroz nekakve glupe refresheve gdje dosovno promjene broj procesora i dignu takt za 200mhz, znači novi cpu cca 10% brži procesor i bace se na novi socet dok za Ryzen dođe neki anononimus, napravi neki programčić i izvuče iz trenutne 3xxx serije tih još cca 10% više uz manje temperature i potrošnju koje intel naplaćuje kroz nove procesore minus "manja potrošnja i grijanje" i sad je kao AMD isti intel jer nakon 4-5 godina podrđke više neće biti nadogradiv socket? 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 12:42 (ibme74).
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

I dalje skrećeš sa biti, poanta je da su bili nadogradivi sve do sada, i velika većina će biti i za 5xxx, da 5xxx serije je kraj AM4 i može se nazvati "mrtav socket" ali je i taj mrtav socket fin skok sa trenutnih procesora dok je kupnja bilo kojeg intela već sto godina unaprijed kupnja "mrtav socket" uz skok od 10% kroz svaku novu seriju i nikakav skok kroz nekakve glupe refresheve gdje dosovno promjene broj procesora i dignu takt za 200mhz, znači novi cpu cca 10% brži procesor i bace se na novi socet dok za Ryzen dođe neki anononimus, napravi neki programčić i izvuče iz trenutne 3xxx serije tih još cca 10% više uz manje temperature i potrošnju koje intel naplaćuje kroz nove procesore minus "manja potrošnja i grijanje" i sad je kao AMD isti intel jer nakon 4-5 godina podrđke više neće biti nadogradiv socket

 

 naravno da nije, sta ne znaci da ne bi mogao postati. srecom, intel je dobro natovaren parama pa sigurno nece odapet nakon ovoga. stovise, morat ce se dobro trznit i to je super za sve nas. 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Dali će to postati ili ne je druga priča, pričamo o sada i o AM4 socketu.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ajde nadogradi na b350/x370 i b450/x470 sad kad izađu pa javi rezultate.
A i ovi beta koji dolaze za 400 chipset bit će klimavi.
Evo dolazi vam i7 8700k 5.11. za 2800kn :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 12:54 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa na najboljem je putu koji je utabao intel, što ti više treba od poskupljenja, uskrate bb non x 5600 u startu, biosa za 4xx ploče 'negdje' sljedeće godine... sve pederski potezi ala intel, poslovno gledajući očekivano jer treba zaraditi dok se može, no svejedno intelovsko-pederski
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa naravno samo ne kužim Amd-ovce koji tvrde da nije tako. Jedino fanboy žmiri na to.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

od čega bi živjeli proizvođači matičninih ploča? od naplate novih biosa? dam se kladiti da ovo što im je amd napravio do sada zapisuju u svoju crnu knjigu za buduće dogovore. bilo sad i više nikada.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Ajde nadogradi na b350/x370 i b450/x470 sad kad izađu pa javi rezultate.
A i ovi beta koji dolaze za 400 chipset bit će klimavi.
Evo dolazi vam i7 8700k 5.11. za 2800kn :)

 

Ajde ti nadogradi coffe lake CPU na skylake/kabylake plocu, mislim isti je socket zar ne? 

ili jos bolje, cometlake na coffelake 

 

picajzla0707 kaže...
Pa na najboljem je putu koji je utabao intel, što ti više treba od poskupljenja, uskrate bb non x 5600 u startu, biosa za 4xx ploče 'negdje' sljedeće godine... sve pederski potezi ala intel, poslovno gledajući očekivano jer treba zaraditi dok se može, no svejedno intelovsko-pederski

 

pa bolje pederski nacin pa da imas kasnije mogucnost nadogradnje nego pederski nacin da ih uopce nema i da moras kupit novu ploču 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 14:15 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
mislioc kaže...
Ajde nadogradi na b350/x370 i b450/x470 sad kad izađu pa javi rezultate.
A i ovi beta koji dolaze za 400 chipset bit će klimavi.
Evo dolazi vam i7 8700k 5.11. za 2800kn :)

 

Ajde ti nadogradi coffe lake CPU na skylake/kabylake plocu, mislim isti je socket zar ne? 

ili jos bolje, cometlake na coffelake 

 

picajzla0707 kaže...
Pa na najboljem je putu koji je utabao intel, što ti više treba od poskupljenja, uskrate bb non x 5600 u startu, biosa za 4xx ploče 'negdje' sljedeće godine... sve pederski potezi ala intel, poslovno gledajući očekivano jer treba zaraditi dok se može, no svejedno intelovsko-pederski

 

pa bolje pederski nacin pa da imas kasnije mogucnost nadogradnje nego pederski nacin da ih uopce nema i da moras kupit novu ploču 

 Dobro sad im stize coffin lake, novi rekordi... temperatura, tdpa i svega ostalog sta netreba 

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Štogod da izbacio, socket je živ. Izlaskom 5xxx serije amd ima mrtav socket.
A što ćemo sad? Znam, znam što ćemo, odgovor je - kupiš 5600x i miran si pet godina, samo što je to dosad bio izgovor intelaša za 'mrtve sockete'...
Vidiš kako amd-ovci lako postaju 'intelaši', baš kako lako je i amd postao intel čim je dobio gejming krunu i nabio cijene :))))

Eh da, zaboravio sam i kako odjednom jedan i7 poput 10700f postaje 'uloženo-dobiveno'... moar cores future proof i jebeš 10% zaostatka tu i tamo...

Laprdaš glupandarije,moš si mislit mrtvog AM4 socketa u kojem imaš procove Zen 2/Zen 3 sa 6/8/12/16 CPU jezgri.Kad če zastarit R9 3950X/R9 5950X, ili recimo R9 3900X/5900X realno ne niti za pet godina.

 

Kakav jači Intel proc moš stavit u socket gdje ide i7 8700K, ili recimo i9 9900K?

 

Zato 85% ljudi i kupuje AMD, žuta kolona procesora koji če kao rabljeni za nekoliko godina vrlo jeftini preplavit tržište.

 

Kaj se tiče Intela, eto samo još ovaj novi Rocket Lake proc(18% viši IPC) ide u aktualni Intel socket.Dakle Desktop do 8 jezgri, ili bolje da ga uopče ne lansiraju jer ga niko upučen neče niti kupovat.Originalno dizajniran za 10nm, pa silom prilika eto naguran u 14++++++++++++++++, dakle bit če rastrošan kao traktor.U ovoj usporedbi gledaj samo Singlecore, jer daljnja usporedba sa 12/24 Zen 3 procom nema nikakvog smisla.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/3037923?baseline=4247508

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 16:05 (rambox).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice