Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
dreadmoore kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

 

meh, ne cherry pickam da bi nešto dokazao nego mi je sila kako se drži tog far craya kao svetog pisma jer eto čak i neki intel skylake ima bolji fps od zen+ procesora, baš ću morat naći (ako mi se bude dalo) video gdje stevo iz hwu priča zašto far cry 5/new dawn ima takve rezultate i da je to zbog tog prastarog engina koji se koristi još od fc3.

 Hahah smjesan si prastari engine je i u shadwo of tomb rider, pa eto vidis da radi savrseno.

 

Ne znam tko je smijesan od nas dvojice, ovo smeće od engina koje koristi FC ima iste rezultate na 2C/4T kao i na 6c/12t klik dok je engine za Shadow of the Tomb Raider dorađivan i ima nekog benifita od više jezgri i HT-a klik

 Kako onda sa i7 8700K i GTX 1080ti da je ovako odlican rezultat 

ako je isto po tebi da imas 2/4 ili 4/8

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
ibme74 kaže...
dreadmoore kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

 

meh, ne cherry pickam da bi nešto dokazao nego mi je sila kako se drži tog far craya kao svetog pisma jer eto čak i neki intel skylake ima bolji fps od zen+ procesora, baš ću morat naći (ako mi se bude dalo) video gdje stevo iz hwu priča zašto far cry 5/new dawn ima takve rezultate i da je to zbog tog prastarog engina koji se koristi još od fc3.

 Hahah smjesan si prastari engine je i u shadwo of tomb rider, pa eto vidis da radi savrseno.

 

Ne znam tko je smijesan od nas dvojice, ovo smeće od engina koje koristi FC ima iste rezultate na 2C/4T kao i na 6c/12t klik dok je engine za Shadow of the Tomb Raider dorađivan i ima nekog benifita od više jezgri i HT-a klik

 Kako onda sa i7 8700K i GTX 1080ti da je ovako odlican rezultat 

ako je isto po tebi da imas 2/4 ili 4/8

 

A niš, vjerovat ću tvom videu sa yt od 600 pregleda a ne guru3d sa slike dolje gdje se jasno vidi da sve iznad 4c/4t nema nikakvog benifita, odlična igra i odličan engine 

 

EDIT: Far Cry New Dawn appears to be heavily using one CPU thread. The game can also use additional CPU threads, however the main thread is being hammered like crazy, resulting in overall underwhelming performance. Not only that, but the game is still using DirectX 11; an API that is not as friendly to multi-threading applications as DirectX 12 or Vulkan. It’s pretty obvious that Ubisoft needs to step up its game and that the Dunia Engine needs to be upgraded to DX12 so that it can properly take advantage of multi-core CPUs. It’s also worth noting that the game is protected by both VMProtect and Denuvo so we don’t know whether the overhead from these protection systems bring additional burden to the main CPU thread. So yes, we are CPU limited but these limitations are due to optimization issues… unless of course everyone is happy with unoptimized games that heavily rely on only one or two CPU threads. klik

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 14:25 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Ja bih recimo tražio 4.8ghz sa - 2avx na nekih 1.25v do 1.3v. I to bi bilo čist fajn.

 Dakle, stavio sam kako si rekao 4.8 GHz, AVX na 2 i napon 1.28 V. IBT je prošao (znači 10 računanja na "High"), ali u Prime95  (isključen AVX) se nakon valjda 5 minuta zamrznuo. Sa 1.29 V sve isto, ali u Primeu se tada zamrznuo nakon 15 minuta. Sada se vrti na 1.3 V. IBT je prošao, vrti se Prime95.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stavi avx barem - 2 neovisno o kloku, baš zbog toga što oba i IBT i prime 95 koriste avx.
Prema ovome kaj si napisao avx - 2 i 4.8ghz na 1.3v bi trebalo radit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 17:11 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

https://wccftech.com/intel-rocket-lake-cpu-rumors-5-ghz-all-core-oc-huge-uplift-in-gaming-performance/  koliki će biti DIE SIZE tog čuda, a o potrošnji da ne pričam. Nagurati toliku količinu tranzistora, cachea na istom starom proizvodnom procesu, i još ga clockati na 5 ghz, bit će kupovanja novih napajanja ako se to kombinira s Ampere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 17:13 (Riot).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Je, ostalo je na -2. Vidim da u IBT-u frekvencija pada na 4.6 GHz, zbog toga što koristi AVX, jasno. Prime vrtim bez AVX-a (u samom testu isključim) i frekvencija je 4.8 GHz.

 

EDIT: Opet se zamrznuo nakon 20-tak minuta u Prime 95. Ništa, vratiti ću na tvorničke postavke i tako koristiti. S tim da ću ga ponovno testirati u Prime95. Zanima me kako će se tada ponašati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 17:18 (Izzy).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy jel imaš zadnji bios za tu ploču?
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 17:28 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ćaća se vraća. Super, baš mi je drago da bude zanimljivo. A što se tiče napajanja i potrošnje... Tko će imat novaca za 3080/3090+ Rocket Lake, definitivno će imat još 300 eura za dobro kučište, napajanje i hladnjak. Iako je malo puno tranzistora za 14nm i yield će bit katastrofa, ako stvarno budu takve performanse, to je odlično.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Delete
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 17:32 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Sada ga testiram sa Primeom na "stock". Je li možda sam AVX predstavlja problem? Dok sam ga držao na "Auto" prošao mi je Prime na 4.9 GHz i 1.3 V (LLC Turbo i s njim napon preko 1.4 V).

 

I da, prije nego sam probao danas na 4.8 GHz, 1.28 V i AVX -2, odvrtio sam Cinebench čisto da pomno popratim napon. I na 4.9 GHz (gdje sam ga dobio stabilno) sam vidio da napon u biti ide na 1.45, ali to je špic valjda. Većinom je od 1.38 do 1.41 V. Kako to da LLC na Turbo daje toliko napona, a stavio sam ga na 1.3 V. Nekako puno podiže. A uz LLC na High mi nije mogao proći IBT.

 

A sada, dok sam vrtio na 4.8 GHz uz napone 1.28, 29 i 30, LLC (Turbo) drži napon na 1.32, 33 V? Prolazi mi IBT, ali ne i Prime.Što, on sam osjeti da na 4.9 GHz treba toliko veći napon?

 

EDIT: Nisam nadograđivao UEFI. Čini mi se da sam vidio da je na nešto kao F7 verziji. Ma, i ne bi ga nadograđivao iskreno.

EDIT: Bi li uz isključeni AVX tj. na "Auto", LLC (Turbo) pri 4.8 GHz davao viši napon od tih 1.32/33 V? Pri 4.9 GHz (AVX na "Auto") na 1.3 V mi je LLC dizao dakle preko 1.4 V.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 17:50 (Izzy).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa bi Avx ubija sa potrošnjom i samim time diže napon.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ali kada bih testirao sa Prime, u njemu bi isključio AVX.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pogledaj tutorial ako nisi, možda ti je nešto promaklo.
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Ali kada bih testirao sa Prime, u njemu bi isključio AVX.

Problem sa smanjivanjem AVX takta je sta ces onda taj nizi takt imat u hrpu igara i aplikacija koje koriste avx u nekoj mjeri.... Tvoj procesor je primjerak za drzat na 4.8ghz max pri 24/7 koristenju..

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

https://videocardz.com/newz/exclusive-intel-alder-lake-s-cpu-pictured
Ovo bi mogao biti pravi pomak. Pa nije valjda da će dva izbacit u istoj godini. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:24 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

https://videocardz.com/newz/exclusive-intel-alder-lake-s-cpu-pictured
Ovo bi mogao biti pravi pomak. Pa nije valjda da će dva izbacit u istoj godini. 

Kao što sam i napisao, pa nisi valjda mislio da će Intel izbaciti max 8 jezgri u 2021 godini? Pa AMD bi ih doslovno pojeo. Rocket Lake je short term solution dok ne izađe nešto konkretno, tako da će većina ljudi čekati taj Alder Lake ili kupovati AMD procesore.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
mislioc kaže...

https://videocardz.com/newz/exclusive-intel-alder-lake-s-cpu-pictured
Ovo bi mogao biti pravi pomak. Pa nije valjda da će dva izbacit u istoj godini. 

Kao što sam i napisao, pa nisi valjda mislio da će Intel izbaciti max 8 jezgri u 2021 godini? Pa AMD bi ih doslovno pojeo. Rocket Lake je short term solution dok ne izađe nešto konkretno, tako da će većina ljudi čekati taj Alder Lake ili kupovati AMD procesore.

Meni osobno 8 jezgri bez thredova čist fajn za gaming, ali pod uvjetom da su brze. 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Izzy kaže...

Ali kada bih testirao sa Prime, u njemu bi isključio AVX.

Problem sa smanjivanjem AVX takta je sta ces onda taj nizi takt imat u hrpu igara i aplikacija koje koriste avx u nekoj mjeri.... Tvoj procesor je primjerak za drzat na 4.8ghz max pri 24/7 koristenju..

 Pozabaviti ću se neki drugi dan. Vjerojatno bi onaj OC od 4.9 GHz bio dobar, stabilan. Jer tu frekvenciju sam dobio sa "ručno" postavljenih 1.3 V i LLC na High. No, tada mi je prošao Prime, ali IBT nije. Tek kada sam LLC digao na Turbo, e onda je i IBT prošao. To sve sa AVX offset na "Auto". Problem je napon, koji je uz skokove do 1.45, a vidio sam i jednu jezgru čiji je max. bio 1.48 V. U biti uz te postavke napon bi stalno bio oko 1.4 V, pa i nešto više. Fluktuacije...

 

A... Valjda ću uspjeti postići tih 4.8 GHz, a da sa LLC-om napon ne ide preko 1.35 V. Želim da mi uredno prođe Prime u trajanju od 1 sata i IBT na High kako je preporučeno mi. I neću staviti da AVX offset spušta frekvenciju i napon.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 22:01 (Izzy).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

 Pozabaviti ću se neki drugi dan. Vjerojatno bi onaj OC od 4.9 GHz bio dobar, stabilan. Jer tu frekvenciju sam dobio sa "ručno" postavljenih 1.3 V i LLC na High. No, tada mi je prošao Prime, ali IBT nije. Tek kada sam LLC digao na Turbo, e onda je i IBT prošao. To sve sa AVX offset na "Auto". Problem je napon, koji je uz skokove do 1.45, a vidio sam i jednu jezgru čiji je max. bio 1.48 V. U biti uz te postavke napon bi stalno bio oko 1.4 V, pa i nešto više. Fluktuacije...

 

A... Valjda ću uspjeti postići tih 4.8 GHz, a da sa LLC-om napon ne ide preko 1.35 V. Želim da mi uredno prođe Prime u trajanju od 1 sata i IBT na High kako je preporučeno mi. I neću staviti da AVX offset spušta frekvenciju i napon.

Ma ostavi stock 4.6GHz i undervoltaj koliko ide, jer s 4.8GHz ćeš dobit u najboljem slučaju za oko 4% veći fps, dakle apsolutno neprimjetno. Ja bi radije na tvom mjestu gledao kako da uzmem neki B-die ram od 4000MHz pa na više, više bi s tim dobio nego overclockom. 

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Neću kupovati novi RAM. A to da ostavim, pa trenutno je opet na 4.6 GHz i kada budem imao volje pokušati ću ga navući na 4.8. Ali čim se računalo zamrzavalo u Prime95 (na 4.8 GHz), a napon je uz LLC išao do 1.32V (stalno u biti), ne vjerujem da će raditi na manje od 1.35 V. Čim on "pije", traži oko 1.4, pa i malo više na trenutke za 4.9 GHz... Ah... Nije dobar primjerak. Mislim, super inače radi. Performanse su odlične, ali s obzirom da je K procesor htio sam ga OC-ati.

 

EDIT: Na "stock" postavkama u Prime 95, je napon oko 1.22 V, na trenutke 1.25. Temperatura je zakucana na 75 °C.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 22:29 (Izzy).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Neću kupovati novi RAM. A to da ostavim, pa trenutno je opet na 4.6 GHz i kada budem imao volje pokušati ću ga navući na 4.8. Ali čim se računalo zamrzavalo u Prime95, a napon je uz LLC išao do 1.32V (stalno u biti), ne vjerujem da će raditi na manje od 1.35 V. Čim on "pije", traži oko 1.4, pa i malo više na trenutke za 4.9 GHz... Ah... Nije dobar primjerak. Mislim, super inače radi. Performanse su odlične, ali s obzirom da je K procesor htio sam ga OC-ati.

Dakle 4.6GHz uz oko 1.2v (ili čak i manje) ili 4.8GHz uz 1.35v.. po meni prevelik skok u naponu za, opet ponavljam, 4% bolje performanse u najboljem slučaju. Znači recimo da imaš 100fps i situaciju u igri da te baš proc koči(i to baš proc a ne memorija, što je češći slučaj), uz 4.8GHz bi imao 104fps.. 

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Još ga nisam dobio stabilnog na 4.8 GHz, nisam dovoljno ispitivao. Volio bih da za tu frekvenciju ne ide preko 1.35 V. To moram vidjeti još. Ali dobio sam ga stabilnog na 4.9, ali napon ide preko 1.4 V. Na tih 4.9 GHz sam dobio onako u grubo 10-tak fps-a više u BF 5.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 22:39 (Izzy).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

 

Gdje su nestali oni postovi od lava? Jučer je stavio video BF1 na i5 8600K 5.2GHz sa 200fps-a i kako ryzeni tome ne mogu ni prismrditi pa sam sinoć nakon nogometa skoknuo na origin, ažurirao BF1 koji nisam igrao "100 godina" i bacio jednu partiju, iz priloženog vidimo iste rezultate s tim da se procesor ni ne oznoji (oko 50% usage)   klik

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club
koliko vidim radi ti igra zvjerski dobro
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

 

Gdje su nestali oni postovi od lava? Jučer je stavio video BF1 na i5 8600K 5.2GHz sa 200fps-a i kako ryzeni tome ne mogu ni prismrditi pa sam sinoć nakon nogometa skoknuo na origin, ažurirao BF1 koji nisam igrao "100 godina" i bacio jednu partiju, iz priloženog vidimo iste rezultate s tim da se procesor ni ne oznoji (oko 50% usage)   klik

 

 

 dokle su dosle ove grafe i procesori... ne mogu vjerovati da tako izgleda 1080p i low detalji.prosto steta sta ne volim multiplayer fps-ove.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vidim da za polovicu iduce godine najavljuju ovu novu hibridnu Intel arhitekturu na Intelovih 10nm/7nm kod ostalih.

Moglo bi bit full zanimljivo na PC trzistu kroz par mjeseci....

Ja zelim PCIe,DDR5 itd kod prelaska na novu maticnu,proc i ram...i5 2500k sam imao godinama,jos ga uvjek imam u spremistu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

 

Gdje su nestali oni postovi od lava? Jučer je stavio video BF1 na i5 8600K 5.2GHz sa 200fps-a i kako ryzeni tome ne mogu ni prismrditi pa sam sinoć nakon nogometa skoknuo na origin, ažurirao BF1 koji nisam igrao "100 godina" i bacio jednu partiju, iz priloženog vidimo iste rezultate s tim da se procesor ni ne oznoji (oko 50% usage)   klik

 

 

 Cekaj, pa ti imas isti fps sa R5 3600 i Vegom 56 kao on sa 8600k na 5.2ghz (i vjerovatno 1080/1080ti)  Jedino kolko gledam njegov 8600k tuce na 90%  Daj ti ibme preimenuj taj video u sapunanje intela...

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Baš krenuo pogledat video, ali sve je nekako mutno ništa se ne vidi.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Baš krenuo pogledat video, ali sve je nekako mutno ništa se ne vidi.

 

obriši suze pa ćeš vidjeti 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
mislioc kaže...
Baš krenuo pogledat video, ali sve je nekako mutno ništa se ne vidi.

 

obriši suze pa ćeš vidjeti 

 Jesam ali sve opet isto, ne kužim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 14:24 (mislioc).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice