Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Evo kolege da zakljucimo tjedan kako spada, zadnja etapa u mom podesavanju konfe je gotova, sve je klokano a sa danasnjim danom je rijesen i RAM 

 

Moram priznat da se ovi G.Skill b-die moduli klokaju ko blesavi, stock postavke su 3200MHz 14-14-14-34-560 @1.35v, a klokao sam ih na 3866MHz 14-14-14-34-300 @1.45v 

 

 

 

 

 Ja bi sad skočio sa Savskog mosta.

 

Muku mučim i sa 3733 i c15 (novi beta bios sa AGESOM neće uopće bootat sa poštelanim sek subtiminzima).

 

Skoro duplo lošiju latenciju i write neću ni spominjat.

 

AKo raketa bude raketa, vratiit ću se Intelu. 

 

Jedino što je sad stvarno stabilan bez PBO sranja.                                                                                                                       

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 9:26 (DarthMarkus).
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 

 Ja bi sad skočio sa Savskog mosta.

 

Muku mučim i sa 3733 i c15 (novi beta bios sa AGESOM neće uopće bootat sa poštelanim sek subtiminzima).

 

Skoro duplo lošiju latenciju i write neću ni spominjat.

 

AKo raketa bude raketa, vratiit ću se Intelu. 

 

Jedino što je sad stvarno stabilan bez PBO sranja.                                                                                                                       

 

 

 ako te tjesi, nemas nikakvog benefita u gamingu od brze memorije kod 5000 serije, pa se nemoras niti zamarati, radila ti ona na 2133 ili na 4000 bas nista specijalno ne dobijes FPS-a

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

ne zuamaraj se memorijom, praktički nebitno za taj procesor. uživaj u trenutno najboljem gaming procesoru i primi se igranja igara, pusti biose :D

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Bitno mi je za Total War Warhammer 2 :-). Valjda jedinu igru koju igram godinama.

 

Na zategnutim latencijama doslovno dobijem 10 fpsa veći min koji nekad ode ispod 40.

 

Jednostavno igra voli single core i masno klokanu memoriju.

 

Ali da nije razlog za mjenjanje platforme - to stoji. 

 

Ako mi raketa zagolica maštu sa visokim singlom i memorijskim kontrolerom - mmmmm, neću se moć oduprijet.

 

 

Evo od Steve malo 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Melem za oči lega.

Kad vidim druge kako se muče sa Ryzen konfiguracijama, pa kad vidim ovo tvoje, požalim kaj sam uopće ikada uzimao Ryzen konfiguraciju u obzir,

tko voli, neka uzme Ryzena, bome ja ne bi uzeo ni da mi netko pokloni.

 Znas kolko mi je trebalo da ga klokam... U 20min sam doslovno nasao max takt za dnevnu upotrebu, a u BIOSU samo promjenio taktove, latencije, napon za ram i vccio i vccsa i to je to.

 

Prvo sam krenuo sa 3600mhz 14-14-14-34-300 i onda kada je odvrtio onaj kratki test od aide, natrag u Bios i isto tako radio ali samo povecavao takt na istom naponu i latencijama 3733, pa 3866 i zadnje cak 4000MHz na istim tim latencijama samo kaj se tu srusi nakon testa.

 

Definitivno fool proof platforma, bez jebade i zamaranja sve u par klikova.

DarthMarkus kaže...

 Ja bi sad skočio sa Savskog mosta.

 

Muku mučim i sa 3733 i c15 (novi beta bios sa AGESOM neće uopće bootat sa poštelanim sek subtiminzima).

 

Skoro duplo lošiju latenciju i write neću ni spominjat.

 

AKo raketa bude raketa, vratiit ću se Intelu. 

 

Jedino što je sad stvarno stabilan bez PBO sranja.              

 Mah, 900kn vise si dao za taj proc od mene al za tolko jebavanja kaj ti imas jos bi doplatio za ovog svog Intela.

 

Nego kad ti stizu kablovi za grafu , pa da bas vidim kolko mi to taj 5800x bjezi u testovima ako uopce i bjezi kako stoje stvari dok se sve zategne do kraja na obje platforme 

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Još ništa. Jbte naručio sam 15.

 

Okej Božić i korona, ali ono...

 

 

Jesi vrtio memtest64 ? 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 12:09 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Jedino 3600mhz 14-14-14-34-300 sam vrtio stres test od Aide i tu radi bez problema, ove druge taktove nisam stigao odvrtit u stress testu jer mi je bilo kasno vec, ali sam isprobao cinebench R15, otvaranje vise tabova u chromu i surfanje, superposition i radilo je. Danas to jos moram vidjet kaj kaze u stres testu.

 

I moram vidjet kaj mi najbolje radi, nizi takt i manje latencije ili veci takt 4133mhz+ i vece latencije... Jer nisam jucer bas sve istestirao i usporedio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
 Ryzena, bome ja ne bi uzeo ni da mi netko pokloni.

 Ništa se ti ne sekiraj, neće ti nitko pokloniti. 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...
Valentin17 kaže...
 Ryzena, bome ja ne bi uzeo ni da mi netko pokloni.

 Ništa se ti ne sekiraj, neće ti nitko pokloniti. 

 A i nekako sumnjam u tu tvrdnju. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Jedino 3600mhz 14-14-14-34-300 sam vrtio stres test od Aide i tu radi bez problema, ove druge taktove nisam stigao odvrtit u stress testu jer mi je bilo kasno vec, ali sam isprobao cinebench R15, otvaranje vise tabova u chromu i surfanje, superposition i radilo je. Danas to jos moram vidjet kaj kaze u stres testu.

 

I moram vidjet kaj mi najbolje radi, nizi takt i manje latencije ili veci takt 4133mhz+ i vece latencije... Jer nisam jucer bas sve istestirao i usporedio.

 Probaj memtest64 i vidi jel imaš errora. Takt memorije i latencije su ti odlične uz 1.45. 

 

Bojim se i pomisilit što bi imao na 1.5.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Odvrtit cu i to,a kaj se tice 1.5v nisam bas siguran kolko je to pametno za 24/7, gledam i ovo da mozda ostavim na 3600Mhz uz jos malo smanjivanje napona za 24/7.

 

Al da mogu probat kaj moze na 1.5v to svakako, da vidim dokle moze doc 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Odvrtit cu i to,a kaj se tice 1.5v nisam bas siguran kolko je to pametno za 24/7, gledam i ovo da mozda ostavim na 3600Mhz uz jos malo smanjivanje napona za 24/7.

 

Al da mogu probat kaj moze na 1.5v to svakako, da vidim dokle moze doc 

Uozbilji se, stavlja se 1.9V za benchanje na ambijentalnim temperaturama. To je B-die, dzubre je tesko za ubit ga, nece mu bit nista... A i pod garancijom je ;)

3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Hvala lepo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Hvala lepo 

 Nemoj njega slušat.

 

Luđak će te na c12 navuć.

 

Ansha ti je dobro poznati dupli agent.

 

Hvali Intela, a igra za AMD.

 

Sad ozbiljno, Ansha  - zašto AMD ima dosta manji WRITE od Intela u prosjeku ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 14:29 (DarthMarkus).
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Jel mi moze netko pojasniti sta znace ove postavke, azurirao sam Bios od maticne pa mi te postavke dosad nisu nile ponuđene a neznam koju funkciju koja znaci konkretno.

 

Znaci stvar je kod onog upisa command rate-a di se i one standardne latencije upisuju, kaj tu odabrati od ponuđenih opcija, za sada je na auto?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 

Sad ozbiljno, Ansha  - zašto AMD ima dosta manji WRITE od Intela u prosjeku ?

Mogu googlat ko i ti, al ne da mi se trenutno ;)

 

Evo guglo kaze da je se to dogadja kod single CCD ryzen procesora...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 17:21 (ansha).
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Daj guglaj i za ovo moje haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vidim sve po starom i7-ica praši u single core ove precjenjene Ryzene, odnosno reklo bi se Ryzen guta prašinu. U igrama će to bit još veći knockdown.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 18:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kroz nekih godinu dvije kada cu ic mjenjat ovaj i7 8700 Intel ce taman sve skockat od proizvodnog procesa do jezgri,potrosnje itd.

Ryzen me ne privlaci kad svako malo nekakvi problemi,zadnje sto sam vidio da Cyberpunk nije radio kako treba na Ryzenima do 8 jezgri...lol

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

Vidim sve po starom i7-ica praši u single core ove precjenjene Ryzene, odnosno reklo bi se Ryzen guta prašinu. U igrama će to bit još veći knockdown.

 i to zamisli sa 14nm tehnologijom sto ce biti kad budu na 10 ili 7

 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Polako decki, jos nismo ukrstili koplja ja i DarthMarkus.. pjevat cemo poslije bitke borbene 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Kroz nekih godinu dvije kada cu ic mjenjat ovaj i7 8700 Intel ce taman sve skockat od proizvodnog procesa do jezgri,potrosnje itd.

Ryzen me ne privlaci kad svako malo nekakvi problemi,zadnje sto sam vidio da Cyberpunk nije radio kako treba na Ryzenima do 8 jezgri...lol

  Kakvi problemi?  Oni koji su kupili Ryzen se igraju sasvim fino, isto kao i oni koji su kupili Intel. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 20:15 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...
MEGATAMA kaže...

Kroz nekih godinu dvije kada cu ic mjenjat ovaj i7 8700 Intel ce taman sve skockat od proizvodnog procesa do jezgri,potrosnje itd.

Ryzen me ne privlaci kad svako malo nekakvi problemi,zadnje sto sam vidio da Cyberpunk nije radio kako treba na Ryzenima do 8 jezgri...lol

  Kakvi problemi?  Oni koji su kupili Ryzen se igraju sasvim fino, istkao i oni koji su kupili Intel. 

Dosao je patch za ryzen naknadno.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kakav će biti privjesak u 11 gen nadam se nekom 6/12 procesoru.Što vi mislite.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Iskreno veliki "hype". Želim da naguze AMD u pogledu prosječnog usera, tako jako da im oči zasuze. Onda će morat normalizirat cijene. Nažalost samo mokri san, Intel će nabit 30 ojra više, funboyi će se k*/čit sa svojim rezultatima, a snobovi će govorit aKo sI Ne mOžEš pRiUšTiT, pReSkOčI. Ahhh, život je lijep.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Kakav će biti privjesak u 11 gen nadam se nekom 6/12 procesoru.Što vi mislite.

 To moraš pitat R5 5600, jer on če bit glavni na tom području+trošit če struje kao vrabac.

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Hoće za 3000kn pošto je 5600x 3700kn dobar privjesak.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
to bi onda značilo da AMD prestaje derati na svojim procesorims?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice