Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.304
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

I ako bude tako, možda intel dobije koju preporuku u sastavljanju konfiguracija. 

Skeptičan sam iz razloga što će vjerovatno kasnije izaći Ryzen bez iksa, s vjerovatno povoljnijom cjenom.  

Ali ako netko baš želi ganjati visoke framove, kao i dosad platit će premium cjenu. Prije su plaćali Intelu, ubuduće vjerovatno Ryzenu. 

Sve ok, ne slažeš se s njihovim zaključkom i imaš drugačije mišljenje.

Ne moraju se svi složiti s njima, ali ni sa tobom. 

 rajzen bez iksa čekam i ja, za svoju b450 tuf pro na kojoj je trenutno 2400g

 

nigdje nisam rekao da se ne slažem sa zaključkom, nego da ti ono baš i nisu argumenti

a nisu zato jer prema gn testu 10600k je 15% brži u gejmanju od 3600 - s tim se zaključkom slažem, tako da nema potrebe izvrtati ono što sam napisao

 

DarthMarkus kaže...

 Ajmo to još vidjet.

 zar nije potvrđeno da biosi za 450 ploče stižu u siječnju iduće godine?

 Yep, al jebo me svatko ako to bude radilo odma kako treba i pitanje na kojim pločama bude više sranja.

 

Ja sam totalno odustao od stavljanja 3600 na Asrock ab350m, čisto kad sam vidio koliko mušica ima.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...
mislioc kaže...
Rhodin kaže...
mislioc kaže...

Ja sam napisao kako ti tvrdiš da je Intel kombo brži zanemarivih 6%,ja te pitam jel tvoj brži zanemarivih 6% od ovog mog jeftinog?

 Ako i nije, ibmeov kombo za godinu dana može staviti 5800X i uživat, tvoj... možeš ga uramit na zid i krenut ispočetka.

 Za taj 5800X kupim i7 8700k Z390 polovni iz 2017 i održim ti lekciju u slikama po sekundi. 

Za 2 godine, vrijeme o kojem pričamo, 5800X će bit bagatela kak je danas 2700X. Sa B450 pločom tu bagatelu možeš iskoristit, mijenjajuć samo CPU, sa svojim kombom, velim ti lijepo, uramit i na zid stavit.

 

 

 Ali i7 8700k još jeftiniji, a očito onda oba uramit pa čekat nešto bolje. 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 17:51 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
toxic kaže...

 

npr ovaj moj z490 socket ce podrzavati i novu seriju procesora.. dakle rocket lake..

Da AM4 je do sada podrzala 3 serije procesora kod intela tu pravilu ide do 2 serije, nije to neki big deal zar ne ?

 

 

 Pcie 3.0, i do 8 jezgri, a o potrosnji bolje ne pricati, fail epskih razmjera.

 o kakvoj ti potrosnji pricas? koliko kn je to razlike na godisnjoj bazi u odnosu na konkuretni  3800x? gledam isti cjenovni rang?

pcie 4.0 nebitan iako da si imalo citao i razumio s novim rocketom odredene ploce ce supportat gen4

 

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

 možeš to molim te pojasniti?

https://wccftech.com/intel-rocket-lake-11th-gen-desktop-cpus-entry-level-400-series-motherboard-support-power-rating-detailed/

 

do sad su uvijek h, b i z chipseti podržavali po dvije generacije procesora.

 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 Yep, al jebo me svatko ako to bude radilo odma kako treba i pitanje na kojim pločama bude više sranja.

 

Ja sam totalno odustao od stavljanja 3600 na Asrock ab350m, čisto kad sam vidio koliko mušica ima.

 

 ja se i ne žurim nigdje, dapače, vjerojatno ću pričekati godinu (+- koji mjesec) dana do izlaska potpuno novih zen4 procesora kad će 5600 dodatno pasti cijenom

ne treba zaboravit da je zen3 u trenutku izlaska mrtva platforma koja neće puno vrijedit kad izađe nova

12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Rhodin kaže...

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

 možeš to molim te pojasniti?

https://wccftech.com/intel-rocket-lake-11th-gen-desktop-cpus-entry-level-400-series-motherboard-support-power-rating-detailed/

 

do sad su uvijek h, b i z chipseti podržavali po dvije generacije procesora.

 

 

 

Smanji ribu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 17:56 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

Ako je intel jaci od amd-a u gaming segmentu koji racku bi isao na r5 3600 ako gleda samo gaming?? 

Samo zato sto je future proof ? 

kolko vidim vise nije nista future proof niti jedna od gore spomenutih ploca... zapravo nista nije future proof s obzirom da svake godine izlazi sve bolji HW...

i jedan i drugi procesor ce posluziti par godina bez ikakvih problema... jedan ce biti brzi drugi sporiji i obrnuto...

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Rhodin kaže...

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

 možeš to molim te pojasniti?

https://wccftech.com/intel-rocket-lake-11th-gen-desktop-cpus-entry-level-400-series-motherboard-support-power-rating-detailed/

 

do sad su uvijek h, b i z chipseti podržavali po dvije generacije procesora.

 

Do sada, misliš u nazad 3 godine, od kad je ryzena?

Al ajmo se držat tih okvira, dakle imaš b450 ploču... ima ona nekih limita? Ako da, kojih? ako sad imam B450 ploču i 1600Af ili 2600 ili 3600 ili koji god CPU sam odlučio na nju stavit, ove, prošle, bla bla generacije, kakav skok mogu napraviti?

 

Dakle u najboljem slučaju 1600AF na 5950X i imat sve otključano, mogu radit što hoću. Nemrem 5950x OC recimo na svojoj Tomahawk Max, ali radit će, dok sa 5900X mogu što hoću do nekog limitiranog OC... S time da ja ugl ne bih OC ni radio samog CPu, osim u slučaju poput ovog mog 3600 gdje je undervoltan, a radi na višem taktu nego stock. Kužiš, imam apsolutno slobodu na budget ploči radit što hoću.

 

Ajmo na intel. Koji je best case danas sutra za zamjenu 10400 i uz koja ograničenja?

 

I to je ono što ibme govori.

 

Ali vjerujem da imate neki usecase gdje će se staviti top i9 K procesor na nju i raditi normalno?

 

toxic nisam siguran da je intel jači od AMD-a u gamingu... a sigurno ne u segmentu o kojem pričamo... i sigurno ne u cijenama u kojim pričamo... i za 3 tjedna u bilo kojem kontekstu uopće.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:01 (Rhodin).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

 Zašto mi stavljaš riječi u usta, ja filozofiram o dalekooooo boljem kombu di to piše?

Za cijenu tog 5800X trenutno kupim i5 10600kf i ploču i ram, ti već sad znaš cijenu 5800X za godinu dana?

Shvati da smo mi te performanse vidjeli 2017 ti češ možda sad ali po premium cijeni. Nadogradi si sad na b450 sa 3950X.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:04 (mislioc).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

 

Do sada, misliš u nazad 3 godine, od kad je ryzena?

Al ajmo se držat tih okvira, dakle imaš b450 ploču... ima ona nekih limita? Ako da, kojih? ako sad imam B450 ploču i 1600Af ili 2600 ili 3600 ili koji god CPU sam odlučio na nju stavit, ove, prošle, bla bla generacije, kakav skok mogu napraviti?

 

Dakle u najboljem slučaju 1600AF na 5950X i imat sve otključano, mogu radit što hoću. Nemrem 5950x OC recimo na svojoj Tomahawk Max, ali radit će, dok sa 5900X mogu što hoću do nekog limitiranog OC... S time da ja ugl ne bih OC ni radio samog CPu, osim u slučaju poput ovog mog 3600 gdje je undervoltan, a radi na višem taktu nego stock. Kužiš, imam apsolutno slobodu na budget ploči radit što hoću.

 

Ajmo na intel. Koji je best case danas sutra za zamjenu 10400 i uz koja ograničenja?

 

I to je ono što ibme govori.

 

Ali vjerujem da imate neki usecase gdje će se staviti top i9 K procesor na nju i raditi normalno?

 Tako sam i ja mislio...

b350 asrock am4

uzmem ryzena 1600 i rame, banana, performanse lose, problemi s ramom (da kriv sam sto u to vrijeme nisam uzeo ultra skupe b die rame - nisu bili ovak jeftini) zatim sam imao probleme s hrpm drugih stvari poput obicnog oca pa do poriktvanja ventilatora itd... zatim na istoj ploci kupim Ryzena 5 2600.... rami rade malo bolje sve 5... ali nije to to opet iste musice... tu i tamo tipkovnica se ne ucita s windowsima... 

odem na x470 jos mrvicu bolje ali performanse zivi ocaj... dugo sam sam sebe uvjeravao ne brini ovo ti je ulozeno dobiveno nemas brige....

 

ali realnost je drugacija... ulozeno dobiveno je bilo muljanje samog sebe jer perofmanse nigdje i nikak, pogledaj kako lose frejmove taj r5 2600 daje u odnosu na sad vec jako staru generaciju intelovih procesora...

opet prelazak na 3600 bi mi donio sta ? nista...

 

jednostavno je bolje biti otici na platformu koja daje najbolje sto moze dati za svrhu koja meni treba... jedino sada ostaje pitanje jesam li trebao cekati tih 4 mjeseca jos ili ne... cini se da nisam... osim ako kako neki govore ne mislim usparat godisnje milju eura na struji....

 

....

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...
forumaš kaže...
Rhodin kaže...

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

 možeš to molim te pojasniti?

https://wccftech.com/intel-rocket-lake-11th-gen-desktop-cpus-entry-level-400-series-motherboard-support-power-rating-detailed/

 

do sad su uvijek h, b i z chipseti podržavali po dvije generacije procesora.

 

Do sada, misliš u nazad 3 godine, od kad je ryzena?

Al ajmo se držat tih okvira, dakle imaš b450 ploču... ima ona nekih limita? Ako da, kojih? ako sad imam B450 ploču i 1600Af ili 2600 ili 3600 ili koji god CPU sam odlučio na nju stavit, ove, prošle, bla bla generacije, kakav skok mogu napraviti?

 

Dakle u najboljem slučaju 1600AF na 5950X i imat sve otključano, mogu radit što hoću. Nemrem 5950x OC recimo na svojoj Tomahawk Max, ali radit će, dok sa 5900X mogu što hoću do nekog limitiranog OC... S time da ja ugl ne bih OC ni radio samog CPu, osim u slučaju poput ovog mog 3600 gdje je undervoltan, a radi na višem taktu nego stock. Kužiš, imam apsolutno slobodu na budget ploči radit što hoću.

 

Ajmo na intel. Koji je best case danas sutra za zamjenu 10400 i uz koja ograničenja?

 

I to je ono što ibme govori.

 

Ali vjerujem da imate neki usecase gdje će se staviti top i9 K procesor na nju i raditi normalno?

 da li smoi sada došli do zaključka da "NE MOŽEŠ!" ne stoji ili se trebam posipati pepelom?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

I ako bude tako, možda intel dobije koju preporuku u sastavljanju konfiguracija. 

Skeptičan sam iz razloga što će vjerovatno kasnije izaći Ryzen bez iksa, s vjerovatno povoljnijom cjenom.  

Ali ako netko baš želi ganjati visoke framove, kao i dosad platit će premium cjenu. Prije su plaćali Intelu, ubuduće vjerovatno Ryzenu. 

Sve ok, ne slažeš se s njihovim zaključkom i imaš drugačije mišljenje.

Ne moraju se svi složiti s njima, ali ni sa tobom. 

 rajzen bez iksa čekam i ja, za svoju b450 tuf pro na kojoj je trenutno 2400g

 

nigdje nisam rekao da se ne slažem sa zaključkom, nego da ti ono baš i nisu argumenti

a nisu zato jer prema gn testu 10600k je 15% brži u gejmanju od 3600 - s tim se zaključkom slažem, tako da nema potrebe izvrtati ono što sam napisao

 

Koliko sam ja dosada imao uvid, prije najave Ryzena, neki relativni konsenzus je bio Ryzen 1600AF best buget, ryzen 3600 best overall/buy, i Intel i5 10600k best gaming za high refresh. 

Nakon najave Ryzena, dio forumaša pokušava odjednom nasilu ugurat Intel u neku od best opcija. 

I ja bih volio vidit Intela, makar u best buget, ali to trenutno nije slučaj, te se nadam da će Intel nešto napravit po tom pitanju. 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

 

toxic nisam siguran da je intel jači od AMD-a u gamingu... a sigurno ne u segmentu o kojem pričamo... i sigurno ne u cijenama u kojim pričamo... i za 3 tjedna u bilo kojem kontekstu uopće.

 Taj Ryzen kasni par godina.... dakle kod izlaska BiG Navia koji ce biti tu negdje s 3080 gubi se smisao apsolutno svakom procesoru na 1080p medium low detalji... ovih 5% koje su prikazali (a to cemo znati kada dodu sluzbeni rezultati) ne donosi nista..

1440p postaje standard a tu je intel jednako brz kao i novi ryzen....

kada pogledam nije mi jasno kako cijela 3x serija Ryzena zaostaje i na 1440p..

 

Ryzen je donio pozitivne stvari da se trziste malo pomakne no s druge strane opet nismo dobilo super jeftine uz super performanse zar ne ? Nisu se drzali onoga sto su radili s serijom 1 2 i 3 zar ne ? Zasto ? Zasto sto su znali da su jos uvijek iza, sada kada znaju da su stigli intela i u ovom drugom segmentu sada okrecu plocu i dolaze nam "skupi" Ryzeni... btw mene boli dzon za ulozeno dobiveno i ako ce Ryzen biti puuuno bolji sigurno ce biti moj...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ryzen kasni od kad se rodio!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Rhodin kaže...

Sa tvojom Z490 SIGURNO možeš, sa njegovom B460 sigurno NE MOŽEŠ!

Ne kužim gdje je problem.

Nemrem se sa 5 ljudi raspravljat, barem se držite istog usecasea.

 

Dakle ibme predlaže B450, RAM na 3200 MHz i koji već CPU, mislioc filozofira o daleko boljem intel kombou koji je jeftiniji i isplativiji, a samo 6% jači, što nije bitno. AMD nema zaključanu platformu, na tu ploču na 2 godine može i 5950X doć i ničime nisi ograničen, intelovu moš uramit i na zid stavit.

 

Jbt dobro da mi nisi došo i reko da Xenon ima više jezgri, a pričamo o 10400 na B460 vs 3600 na B450

 

EDIT: kad već raspravljam na 2 frone mislioce ti mi objasni kak buš sparkiral tog 8700k na b460 ploču i kak buš mi u tom kontekstu i koju lekciju držal?

 Zašto mi stavljaš riječi u usta, ja filozofiram o dalekooooo boljem kombu di to piše?

Za cijenu tog 5800X trenutno kupim i5 10600kf i ploču i ram, ti već sad znaš cijenu 5800X za godinu dana?

Shvati da smo mi te performanse vidjeli 2017 ti češ možda sad ali po premium cijeni. 

 

 Jesi li ti napisao slijedeće:

"

 Evo kad ti čovijek koji slaže konfiguracije na forumu ovo napiše imaš dojam da ne zna šta priča.

Usporedba je naravno maximalno nategnuti Intel kombo cijenom na super povoljni Amd kombo. 

Pa evo da ti ja složim kombo od Intela:

I5 10400f 1200kn b460/h470 oko 800kn sa mogućnosti podizanja all core frekvencija. I taj tvoj kombo nemre bit brži 6% od ovog u gamingu. Ram je na 2933mhz lock. Jel jeftinije? 

Poruka je uređivana zadnji put danas u 15:26 (mislioc).?
"
Je li to odgovor na ovo:

"

A gledaj i ovo, r5 3600 košta cca 1.400-1.500kn, možeš ga bubnuti na bilo koju b450 ploču ali hajmo reći 700-750kn za neku msi b450-pro ili gaming plus i 2x8GB DDR4 3200MHz cl16 koji idu na 500kn... dakle taj kombo dođe 2.600kn-2.700kn + eventualno neki cpu cooler cca 200kn dakle MAX 2.800kn-2.900kn

E sad Intel, ako ćemo otključani CPU doplati brajo za i5 10600K, najjeftiniji na nabavi (ako izuzmemo mađarone) 2.200kn (dakle to je već cpu + mbo u amd slucaju), obavezni cpu cooler barem 200kn, ako želiš overklokat i brzinu rama vecu od 2666MHz to je 1.000+ kuna za z490 ploču (dakle već je prešišan budžet cijelog komba kod amd-a), 1.100kn je najjeftinija GIGABYTE Z490M ploča i još ram od 500kn to je cifra od 4.000kn 

 

 

Dakle daješ 1.100kn više da dobiješ šta? 6% brži CPU za igre u prosjeku klik "Ryzen 5 3600 at just $175, that’s an incredible deal which sees the 10600K cost 60% more, while offering a minor 6% speed bump in 1080p gaming."

 

BTW da nema Ryzena ta i5 serija danas bi bila 4c/8t ili u najboljem slucaju 6c/6t ali ih je AMD sa zenom 2 natjerao da im i i5 bude sa HT-om.

 

"

 

Da li na ibmeovu konfu može ići 5800X?

Da li postoji ijedan bolji upgrade scenarij za 2 godine na tvojoj?

Da li na ovo konfu koju si ti napisao možeš staviti 8700k?

Da li ste vi ovdje lobotomizirani?

Da li sam ja u nekom paralelnom svemiru?

 

Jer ako sam ono gore umislio onda se ispričavam, ali ako nisam onda jako bespotrebno izvrćete argumente kak vam paše u kojoj sekundi. Stavio si kontra kombo na ibmeov da dokažeš da je intel i dalje bolji u cijenovnom rangu, ili što već želite jedan drugome dokazat.

Na to toxic uliječe sa svojom z390, ti spominješ neki 8700k, a ja raspravljam o tome zašto je ibmeov kombo bolji od tvog.

 

I ne znam ko ste to "vi" koji ste to vidjeli 2017. , naspram mene koji sam što? Pa sa Marsa sada? Zanimljivo da je 8700k performansama jači od nečega što još nije vani, o čemu realno ne znamo puno, imamo info da je jači od 10700k.

Sa druge strane, time nekako tvrdiš da je Intel retardiran jer im je 10700k slabiji ili barem isti kao 8700k iz 2017. Samo ne znam kome taj argument ide u korist, AMD-u, Intelu ili vama? Mene boli k*rac.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GdjeSuBikovi kaže...

Koliko sam ja dosada imao uvid, prije najave Ryzena, neki relativni konsenzus je bio Ryzen 1600AF best buget, ryzen 3600 best overall/buy, i Intel i5 10600k best gaming za high refresh. 

Nakon najave Ryzena, dio forumaša pokušava odjednom nasilu ugurat Intel u neku od best opcija. 

I ja bih volio vidit Intela, makar u best buget, ali to trenutno nije slučaj, te se nadam da će Intel nešto napravit po tom pitanju. 

 ha čuj, najava rajzena je donijela i značajno više cijene, ja osobno čekam 5600 non x, no tko zna kad će doći i tko želi zen3 u nekom medium rangu mora se isprsiti za 5600x koji je jebeno skuplji od 3600 - tu 6/12 rajzen u novoj seriji više nije best buy

 

ako je 10600k 15% jači u gejmanju od 3600 kako je pokazao gamersnexus, onda bogme niti 5600x neće biti puno bolji, a skuplji je - jedino ga izvlače jeftinije ploče poput moje b450 tuf pro

s druge strane imaš taj famozni 10400f koji jest poprilično jeftin, doduše i sporiji je od 3600, ali ako za 3600 kažemo da nije bitno što je malo sporiji od 10600k, onda valjda vrijedi i obrnuto za 10400f

 

još treba pričekati i novu intelovu seriju, konačno nova arhitektura i (netko je rekao?) otključano ocanje za sve modele, a makar da daju otključavanje na slabijim pločama za rame već bi imali konkurentnost

u svakom slučaju zanimljiva vremena 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

Za 1600kn uzmes R5 2600 + B350 plocu + 2x8 e-die rama + cooler, poigras se sat vremena na klokanju i imas iste/bolje performanse...

 Sanjaj...

 

trebas imat jednog intela u zivotu i probat i onda komentirat...

ajde da si rekao r5 3600 iako i on zaostaje...

 

r5 2600 moze napraviti goli r... zanemari sada ulozeno dobiveno to uopce nije pitanje tu je r5 3600 mozda i najbolji

ali ovaj r5 2600 je gk od procesora to su cinjenice koje su prihvatili cak i crvendasi u "vasoj temi"

 

Jedno je pojam zadovljstva ulozeno dobiveno a drugo su same performanse...

 

pazi dolje slike to je isto od HU...

dalje nema smisla...

 

 

 

 

 

 

 Imao jednog pa mi je to bilo bolno iskustvo, uostalom mogao si stavit slike negdje gdje su tajmingi malo ustimani a ne ovak. Eto onaj gore video je iz 2018, tad je ram koji se stimao na 3400 cl14-15 kostao dosta, sad se prodaje za sicu. Gore imas sliku jedne igre (bf5) koja je uvijek na intel strani, i tu ga jedan R5 2600 na 1ghz manje sustize sa twikanim ramima, zamisli kakvo je tek stanje u igrama kao apex/cod/rust/rainbow i slicne  Za deryja i njegovom 2700x ne mora nit pricat, cova malo klokne, ustima tajminge i eto ga ispred jednog 8700K na 5.2ghz (ili po vasim rijecima, 10700k), fuckaj ga sad 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:18 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin:
Na b460 ne može 11th gen,tu smo završili.
Jel problem priznat da si ispalio glupost?
I da je ibmeov kombo iz neke daleke budućnosti?
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:21 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Sa druge strane, time nekako tvrdiš da je Intel retardiran jer im je 10700k slabiji ili barem isti kao 8700k iz 2017. Samo ne znam kome taj argument ide u korist, AMD-u, Intelu ili vama? Mene boli k*rac.

 Upravo to, koliko srali po AMD, zapravo više seru po Intelu jer Intel iz godine u godinu praktički nije nudio ništa novo, 100 mhz veći boost i uredno je tražio nove matične i znatno nabijao cijene. Prilično je jasno tko je tu pokrenuo tržište, tko je koga natjerao da se makne sa 4 jezgre i ukine HEDT platformu, pa to isto prebaci u mainstream. Pustite priče kakav bi AMD bio da je imao toliko godina dominaciju, nije ju imao, prema tome...

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 

 Imao jednog pa mi je to bilo bolno iskustvo, uostalom mogao si stavit slike negdje gdje su tajmingi malo ustimani a ne ovak. Eto onaj gore video je iz 2018, tad je ram koji se stimao na 3400 cl14-15 kostao dosta, sad se prodaje za sicu. Gore imas sliku jedne igre (bf5) koja je uvijek na intel strani, i tu ga jedan R5 2600 na 1ghz manje sustize sa twikanim ramima, zamisli kakvo je tek stanje u igrama kao apex/cod/rust/rainbow i slicne  Za deryja i njegovom 2700x ne mora nit pricat, cova malo klokne, ustima tajminge i eto ga ispred jednog 8700K na 5.2ghz (ili po vasim rijecima, 10700k), fuckaj ga sad 

Pazi sad, HU isti protal ne koristi te brojke Ryzena nego druge brojke i tu u 2020 godini zasto? 

 

Btw Ryzen 2600 sucka big D u Apexu, to je valjda igra koju igram od sezone 1..... ali nvm ti znas bolje jer eto imao si i Ryzena 2600 i Intela....

pogledaj  si malo Ryzene 2600 u apexu gledaj kako ogromne oscilacije u frejmovima ima od low 0.1 do low 1% izuzeztno lose.. ne moze nahraniti niti ovu tvoju 1660ti kako treba, ima povremene padove na 90% gpu usagea... ali ne to je do igre ne moze biti da je do Ryzena....

 

 

 

 pazi mene bi bilo sram da Ryzen 2600 u kombu s 2070 daje manje frejmova nego intel i5 8600k i 1660ti... sramota

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:27 (toxic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Ryzen kasni od kad se rodio!

Tako se i Intelov CEO ruga s ryzenom. 

Intel rulzzzzzzzzzz  

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
Rhodin kaže...

Sa druge strane, time nekako tvrdiš da je Intel retardiran jer im je 10700k slabiji ili barem isti kao 8700k iz 2017. Samo ne znam kome taj argument ide u korist, AMD-u, Intelu ili vama? Mene boli k*rac.

 Upravo to, koliko srali po AMD, zapravo više seru po Intelu jer Intel iz godine u godinu praktički nije nudio ništa novo, 100 mhz veći boost i uredno je tražio nove matične i znatno nabijao cijene. Prilično je jasno tko je tu pokrenuo tržište, tko je koga natjerao da se makne sa 4 jezgre i ukine HEDT platformu, pa to isto prebaci u mainstream. Pustite priče kakav bi AMD bio da je imao toliko godina dominaciju, nije ju imao, prema tome...

 to nije krivica ni intela na amd-a nego developera kjoji odbijaju optimizirati igre za 1-2% korisnika sa osamjezgrenim procesorima. da, i7 8700k kada se klokne na 5.0 je praktički isto što i svaki drugi višejezgreni procesor na takvoj ili sličnoj arhitekturi.

ali to ne znači da u skoroj budućnosti dodatne jezgre neće raditi osjetnu prednost.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 Imao jednog pa mi je to bilo bolno iskustvo, uostalom mogao si stavit slike negdje gdje su tajmingi malo ustimani a ne ovak. Eto onaj gore video je iz 2018, tad je ram koji se stimao na 3400 cl14-15 kostao dosta, sad se prodaje za sicu. Gore imas sliku jedne igre (bf5) koja je uvijek na intel strani, i tu ga jedan R5 2600 na 1ghz manje sustize sa twikanim ramima, zamisli kakvo je tek stanje u igrama kao apex/cod/rust/rainbow i slicne  Za deryja i njegovom 2700x ne mora nit pricat, cova malo klokne, ustima tajminge i eto ga ispred jednog 8700K na 5.2ghz (ili po vasim rijecima, 10700k), fuckaj ga sad 

Pazi sad, HU isti protal ne koristi te brojke Ryzena nego druge brojke i tu u 2020 godini zasto? 

 

Btw Ryzen 2600 sucka big D u Apexu, to je valjda igra koju igram od sezone 1..... ali nvm ti znas bolje jer eto imao si i Ryzena 2600 i Intela....

pogledaj  si malo Ryzene 2600 u apexu gledaj kako ogromne oscilacije u frejmovima ima od low 0.1 do low 1% izuzeztno lose.. ne moze nahraniti niti ovu tvoju 1660ti kako treba, ima povremene padove na 90% gpu usagea... ali ne to je do igre ne moze biti da je do Ryzena....

 

 

 

 pazi mene bi bilo sram da Ryzen 2600 u kombu s 2070 daje manje frejmova nego intel i5 8600k i 1660ti... sramota

 

 

 pretjeruješ ali ima tu nešto

 

http://www.pcekspert.com/clanak/palit-rtx-3080-10gb-3090-24-gb-gaming-pro-recenzija/?pg=6

 

kombo i7 8700k i RTX 3080 može davati više FPSa nego ryzen 3900x i RTX 3090

 

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Davno sam ja to predstavio u far cryu new dawn gdje ryzen 2700x i 2070 da je manje frejmova od I7 6700k 1070. Ali posto nisam HU nisam ni mjerodavan.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:36 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Dobro pa jel ima neki graf da je Ryzen na vrhu po frejmovima, gledam to kaj vi linkate Ryzen na dnu stalno.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

 Tako sam i ja mislio...

b350 asrock am4

uzmem ryzena 1600 i rame, banana, performanse lose, problemi s ramom (da kriv sam sto u to vrijeme nisam uzeo ultra skupe b die rame - nisu bili ovak jeftini) zatim sam imao probleme s hrpm drugih stvari poput obicnog oca pa do poriktvanja ventilatora itd... zatim na istoj ploci kupim Ryzena 5 2600.... rami rade malo bolje sve 5... ali nije to to opet iste musice... tu i tamo tipkovnica se ne ucita s windowsima... 

odem na x470 jos mrvicu bolje ali performanse zivi ocaj... dugo sam sam sebe uvjeravao ne brini ovo ti je ulozeno dobiveno nemas brige....

 

....

 Tako ti je to kad si imao govno od ploće, ma ustvari prva riza je test platforma. R5 2600 u mom drugom kompu na asusovoj bez greške, 2700x uz msi bez greške na 3400ram 14-14-14-34 za novi gpu spreman u borbi protiv svih intela.

 

Mislioc kad udre validaciju iskopine fosila i5 2500K na 4ghz, a ja im Ubio i7 7700K -492skore sa R5 2600 4.2ghz-492.2 skore cpuZ. Zen+ je moćan uz b die vidio si na mojoj slici od steve koji kaže da je skok impresivan.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:44 (dery).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da i da je ovog zadesio golden sample i da je odradio CRT presisao bi tog 8700K za 2%.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 Imao jednog pa mi je to bilo bolno iskustvo, uostalom mogao si stavit slike negdje gdje su tajmingi malo ustimani a ne ovak. Eto onaj gore video je iz 2018, tad je ram koji se stimao na 3400 cl14-15 kostao dosta, sad se prodaje za sicu. Gore imas sliku jedne igre (bf5) koja je uvijek na intel strani, i tu ga jedan R5 2600 na 1ghz manje sustize sa twikanim ramima, zamisli kakvo je tek stanje u igrama kao apex/cod/rust/rainbow i slicne  Za deryja i njegovom 2700x ne mora nit pricat, cova malo klokne, ustima tajminge i eto ga ispred jednog 8700K na 5.2ghz (ili po vasim rijecima, 10700k), fuckaj ga sad 

Pazi sad, HU isti protal ne koristi te brojke Ryzena nego druge brojke i tu u 2020 godini zasto? 

 

Btw Ryzen 2600 sucka big D u Apexu, to je valjda igra koju igram od sezone 1..... ali nvm ti znas bolje jer eto imao si i Ryzena 2600 i Intela....

pogledaj  si malo Ryzene 2600 u apexu gledaj kako ogromne oscilacije u frejmovima ima od low 0.1 do low 1% izuzeztno lose.. ne moze nahraniti niti ovu tvoju 1660ti kako treba, ima povremene padove na 90% gpu usagea... ali ne to je do igre ne moze biti da je do Ryzena....

 

 

 

 pazi mene bi bilo sram da Ryzen 2600 u kombu s 2070 daje manje frejmova nego intel i5 8600k i 1660ti... sramota

 

 

 Meni se najvise cini da ti suckas a ne 2600, ali dok sam igrao apexa nisam imao nikakvih problema, non stop lockano 144 i nit manje nit vise od toga se nije pomaklo, 0.1% su mi bili odlicni. Da te obavijestim, ja niti u jednoj igri nemam 90% gpu usagea jer ne igram na tvoj rezoluciji nit postavkama, da imam i 99999k na 50ghz opet nebi imao 95-100% usage. Ali mene bi iskreno bilo sram da kombo od 1500kn odere big brothera 8700k, na 5.2ghz trazi trafostanicu i 2x nh-d15, ploca bude drzala godinu dana osim ako ne uzmes neku od 2k kuna.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 

 

 Meni se najvise cini da ti suckas a ne 2600, ali dok sam igrao apexa nisam imao nikakvih problema, non stop lockano 144 i nit manje nit vise od toga se nije pomaklo, 0.1% su mi bili odlicni. Da te obavijestim, ja niti u jednoj igri nemam 90% gpu usagea jer ne igram na tvoj rezoluciji nit postavkama, da imam i 99999k na 50ghz opet nebi imao 95-100% usage. Ali mene bi iskreno bilo sram da kombo od 1500kn odere big brothera 8700k, na 5.2ghz trazi trafostanicu i 2x nh-d15, ploca bude drzala godinu dana osim ako ne uzmes neku od 2k kuna.

 Ti u svakoj igri imas lokano 144fpsa s Ryzenom 1600, koga ti muljas bokte dragi? 

Taj Ryzen 2600 ne odere apsolutno nista...a ako odere onda taj isti Ryzen 2600 odere apsolutno sve procesore u seriji 3 s Ryzen strane... dakle Ryzen 3 serija takoder sucka,  ajmo svi po Ryzena 2600 

 

 

sta je onda ovo ?  alo ultra klokani 3600 s timinzima i nije bolji.. koji r ti pricas non stop bajke i kome?


 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:48 (toxic).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice