Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

napon..... napon...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...

Pa jel ti vidiš gore da od 30ak komada svi su stabilni na 5.1GHz 1.25v

Ne gleda jer mu to ne odgovara. Nije to AMD da mora ići i preko 1.4 volte u normalnom radu. 

DarthMarkus kaže...

 Voltaža može bit 1.4 ako su temperature ok - bingo. Kao na Riži npr.

Pa baš sumnjam da je za procesoru i ploči isto da li rade sa 1.4 volte naponom ili sa 1.25 volti bez obzira na temperaturu.

Uvijek težimo čim manjem, a gle, Intel je to omogućio za razliku od AMDa i obavio jako dobar posao s ovom generacijom, napon i temperature

su sjajni s obzirom kolika je sama potrošnja, vidi se da su za i9 odabrali najbolje primjerke i ako je za 5.1 GHz treba 1.25 volti, nema šanse

da za 5.3 GHz treba napon i blizu 1.4 volte, već debelo ispod.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 7:58 (Valentin17).
7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
a koji bi vi preporucili proc za gaming i koju maticnu uz nega?
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
pejak84 kaže...
a koji bi vi preporucili proc za gaming i koju maticnu uz nega?

i7 10700k i Gigabyte Z490 Aorus Elite, imat ćeš najbolje i nikada te neće iznevjeriti.

Ovakva kominacija radi 5+ godina bez ikakvih problema ili mušica.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 10:38 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ako mu je skupa mbo dovoljna je Z490 msi A pro ili asus prime P, izvrsne ploće jeftinije 60 eura od te.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 11:25 (dery).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Ako mu je skupa mbo dovoljna je Z490 msi A pro ili asus prime P, izvrsne ploće jeftinije 60 eura od te.

Slažem se u potpunosti s tobom, baš sam pogledao rezultate testova na Youtube. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 11:28 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
pejak84 kaže...
a koji bi vi preporucili proc za gaming i koju maticnu uz nega?

  Kao i inače. Ako ćeš baš intel, onda i5, ili Ryzen 5 3600. To su preporuke za gaming. Ako ideš na max max i ne štediš pare, onda i9 i amen. Ako si u razredu normalnih gamera, onda ona dva koja sam ti spomenuo. Matične su tu dosta sporedne, samo nemoj baš neki krš.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 22:32 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
pejak84 kaže...
a koji bi vi preporucili proc za gaming i koju maticnu uz nega?

 

R5 3600 + MSI B450 Tomahawk MAX

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

 R5 3600 + MSI B450 Tomahawk MAX

Čovjek dođe u Intel i7/i9 temu po preporuku i onda mu se preporuči AMD Ryzen, u Intel temi. A nedao vam Bog ako mene netko dirne kad u Ryzen temi preporučim i5 10600k ili i7 10700k, samo kad netko bude tražio.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 20:19 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

nisam znao da se Ryzen ne smije spomenuti u svetoj intel temi, koliko vidim u ryzen temi se često spominju inteli 10xxx serije pa se ne riga vatra tamo na taj spomen

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

 R5 3600 + MSI B450 Tomahawk MAX

Čovjek dođe u Intel i7/i9 temu po preporuku i onda mu se preporuči AMD Ryzen, u Intel temi. A nedao vam Bog ako mene netko dirne kad u Ryzen temi preporučim i5 10600k ili i7 10700k, samo kad netko bude tražio.

Koja reakcija. Pretpostavka je da radiš kao senior menager u intelu i valjaš se u svojih 5 keka ojra plus bonusi. 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Kaby kaže...

Pa jel ti vidiš gore da od 30ak komada svi su stabilni na 5.1GHz 1.25v

Ne gleda jer mu to ne odgovara. Nije to AMD da mora ići i preko 1.4 volte u normalnom radu. 

Nije da mi ne odgovara nego imam oko sebe hrpu profica u pubgu koji su na intelu, vecinom zadnja generacija i onda znam kak kolko i sta... Zadnji 9700k kaj je frend uzeo ide na 4.9ghz na 1.3v (uzeo ga je pred kraj 4mj ove godine), na 5.0 vec mora 1.35v+ a to mu se ne isplati jer mu digne temperature za par fpsa. Onaj 7700k koji ima problema sa temperaturama je jos uvijek onak, pod noctuom nh-d15s, stock clockovi i on se u pubgu digne na 80 stupnjeva, jos je zalosno sto on uopce nemre nit zadrzat tih 4.5ghz na single coru, nego se to postepeno nakon par sati smanjuje na 4.2 allcore.

To je isto kak neki misle da kao jedan R5 3600 ide jedva na 4.2GHZ na 1.4v i onda ti dodju hrpa primjeraka (konkretno sa ryzen master grupe) koji idu na 4.4-4.5ghz na 1.4v ili cak ispod, ima i onakvih koji mogu natjerat 4.6+ghz na toj voltazi ali opet se ne isplati jer dobije par fpsa vise za  vece temperature.

 

Ovo opet sto si rekao da mora ic prek 1.4v u normalnom radu, pa sta onda ak je safe i ak su temperature normalne ? 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

Koja reakcija. Pretpostavka je da radiš kao senior menager u intelu i valjaš se u svojih 5 keka ojra plus bonusi. 

Zar ne bi isto sada mogli reći za npr. JAKOVP?????? Ili za hrpu drugih licemjera iz suprotne teme.

hahhaajaads kaže...

Nije da mi ne odgovara nego imam oko sebe hrpu profica u pubgu koji su na intelu

Ja tebi ovdje ne vjerujem apsolutno ni jednu riječ koju si napisao, isprobao sam dva i7 9700k i jeda je išao na 5.0 GHz sa 1.27, drugi sa 1.3, kolega ovdje je imao

isti procesor i 1.33 za 5.0 GHz, iako mi tamo govorimo o novom 10xxx seriji i mislim da uzorak od 30 komada i9 10900k modela sa 1.25 za 5.0 GHz je impresivno,

tu je Intel obavio vrhunski posao i još bolji nego sa generacijom 9xxx koja je u mojim očima pun pogodak u vidu i7 9700k modela.

i7 7700k imam osobno, svi znaju da je pasta ispod koma, ali brate mili da pod hladnjakom od 100 eura, da ne može održati praktički stock takt nije istina,

taj ima neki drugi problem, a vjerojatno imaju i ovi drugi koje si napomenuo.

Lobinka kaže...
 da 5k eura senior manager u intelu 

50-100k da, mjesečno + godišnji bonus 200-300k 

Ne daj se tako lako isprovocirati, čovjek je vjerojatno mislio na AMD.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 22:23 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
cvaja997 kaže...

Koja reakcija. Pretpostavka je da radiš kao senior menager u intelu i valjaš se u svojih 5 keka ojra plus bonusi. 

Zar ne bi isto sada mogli reći za npr. JAKOVP?????? Ili za hrpu drugih licemjera iz suprotne teme.

hahhaajaads kaže...

Nije da mi ne odgovara nego imam oko sebe hrpu profica u pubgu koji su na intelu

Ja tebi ovdje ne vjerujem apsolutno ni jednu riječ koju si napisao, isprobao sam dva i7 9700k i jeda je išao na 5.0 GHz sa 1.27, drugi sa 1.3, kolega ovdje je imao

isti procesor i 1.33 za 5.0 GHz, iako mi tamo govorimo o novom 10xxx seriji i mislim da uzorak od 30 komada i9 10900k modela sa 1.25 za 5.0 GHz je impresivno,

tu je Intel obavio vrhunski posao i još bolji nego sa generacijom 9xxx koja je u mojim očima pun pogodak u vidu i7 9700k modela.

i7 7700k imam osobno, svi znaju da je pasta ispod koma, ali brate mili da pod hladnjakom od 100 eura, da ne može održati praktički stock takt nije istina,

taj ima neki drugi problem, a vjerojatno imaju i ovi drugi koje si napomenuo.

Pa covjece ovisi na koji primjerak naletis... Tipa znam jednog koji je navuko 8600K na 5.3ghz allcore 24/7 doduse ne znam koju voltazu drzi ali vjerovatno je normalna posto su mu temperature isto tak normalne.

 

Sto se tice 7700k, ne znam dal si bio u temi ali napravio sam temu o ikakvoj pomoci sto se tice toga, slikao je covjek voltaze u hwmonitoru, isprobavao je downclock/undervolt i nema neke drasticne promjene, pasta je mx4 stavljena kad i ova noctua ali opet pasta nemre radit tak veliku razliku u temperature kolka je kod njega. Cak sam i molio tu na forumu dal znaju nekog tko se blizu zadra pakci sa delidom, zvao je te lokalce/servise i nitko se nije htio to usudit...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 22:27 (hahhaajaads).
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

0 gore dolje, besmislen komentar sa moje strane kao odgovor na drugi besmislen komentar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

Pa covjece ovisi na koji primjerak naletis... 

U benchmarku onom je 30 primjeraka i9 10900k i svi idu na 5.0 sa 1.25, zar to nije dosta više od tvoga ili moga uzorka?

 

https://videocardz.com/newz/intel-finally-discloses-comet-lake-s-power-limit-values

 

Počeli smo sa pričom o novim procesorima, ti ovdje spominješ stare i prastare generacije.

 

Jedan dosta zanimljiv video o B460M MSI Mortar ploči u kombinaciji sa i9 10900k.

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 9:00 (Valentin17).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Imam i7 8700 i mislim da ce iduci bit i9900k, amd je sada odlican ali zadovoljan sam sa intelom. 

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Imam i7 8700 i mislim da ce iduci bit i9900k, amd je sada odlican ali zadovoljan sam sa intelom. 

 

Strašan pomak ćeš vidjeti sa tim prelaskom, pogotovo na rezama većim od 1080p 

 

https://www.techspot.com/review/1730-intel-core-i9-9900k-core-i7-9700k/page4.html

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
MEGATAMA kaže...

Imam i7 8700 i mislim da ce iduci bit i9900k, amd je sada odlican ali zadovoljan sam sa intelom. 

 

Strašan pomak ćeš vidjeti sa tim prelaskom, pogotovo na rezama većim od 1080p 

 

https://www.techspot.com/review/1730-intel-core-i9-9900k-core-i7-9700k/page4.html

Da nije bas ultima skok za sad ali vidjet cemo sto ce bit sa novim igrama posto su sad konzole 8/16.

U svakom slucaju bih trebao kupit i9 9900k prije nego ih povuku sa trzista radi novih serija... 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže..

U svakom slucaju bih trebao kupit i9 9900k prije nego ih povuku sa trzista radi novih serija... 

Po meni bolje i7 9700k ili mijenjati sve i uzeti i7 10700k. A najpametnije bi bilo ostaviti to kaj imaš jer taj procesor i dalje može puno ponuditi.

S obzirom na ekran, pametnije bi ti bilo nadograditi GPU kad izađe nova serija.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 15:00 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
ibme74 kaže...
MEGATAMA kaže...

Imam i7 8700 i mislim da ce iduci bit i9900k, amd je sada odlican ali zadovoljan sam sa intelom. 

 

Strašan pomak ćeš vidjeti sa tim prelaskom, pogotovo na rezama većim od 1080p 

 

https://www.techspot.com/review/1730-intel-core-i9-9900k-core-i7-9700k/page4.html

Da nije bas ultima skok za sad ali vidjet cemo sto ce bit sa novim igrama posto su sad konzole 8/16.

U svakom slucaju bih trebao kupit i9 9900k prije nego ih povuku sa trzista radi novih serija... 

 Ne treba tebi nikakav 8/16, tebi bi bio dovoljan i 4/8 ako imas ovaj display iz opisa, samo grafu novi piknes unutra i to je to. Poslije kad dodje DDR5, onda piknes nesta novo i opet si miran.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ugl, poanta priče, bacit ćeš gamaru para na 9900k a nećeš vijeti nikakav pomak i nemaš nikakav upgrade path jer si i dalje na mrtvom socketu

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Bacanje novaca ako je samo za igranje a benefita nikakvog, 1080p odlazi pomalo u povijest za 2-4 god postat ce standardna rezolucija za laptope.Kao sto je danas 1366x768 ili 720p.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

tebi bi bio dovoljan i 4/8

Pa neće ići korak natrag kad sada ima 6/12 procesor.

ibme74 kaže...

nemaš nikakav upgrade path jer si i dalje na mrtvom socketu

Realno taj procesor ne mora mijenjati 5 ili više godina, ja vidim smisao u nadogradnji pošto ploču već ima, sad drugi par rukava kaj ne bude vidio napredak

onoliki koliko novaca bude dao da kupi i9, danas i7 7700k bi i dalje bio mrak opcija da mu ne nedostaju dvije jezgre, a i dalje nudi puno i onaj ko ga je kupio

prije sada već sigurno 3 ili 4 godine i danas može biti zadovoljan s njime.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 19:41 (Valentin17).
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

jel se isplati ici s 9900k na  10900k ili 10700k

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

jel se isplati ici s 9900k na  10900k ili 10700k

 Otkad je tebi isplativost bitna 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pita za isplativost po pitanju rasta perfomansi u gejmanju. Ne isplati se augi, komotno možeš s tim procesorom zaobić idućih nekoliko budućih generacija procesora
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Eto i ja sam se nagodio da zamjenim thermalnu pastu, isao sam na nacin da X stavim na procesor i pritisnem staklom.Jbt smanjio sam temperaturu za 10°C mada pastu nisam dvije godine mjenjao 

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Moj proc je delidan, u idle je oko 37c ali sada je bas vruce vani a u loadu do nekih 70c kada je proc iskoristen oko 90%

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

mada pastu nisam dvije godine mjenjao 

Ovo je pravi razlog. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice