Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

Ne trebas nista nadogradjivat jos dugo vremena, eventualno jacu grafu

 

Valentin17 kaže...
_itsmoriarty kaže...

 mada se uredno igram na njemu.

Ako se uredno igraš, onda nemaš kaj dirati.

 hvala vam na brzim odgovorima, znaci nista ne diram do daljnjeg.  

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 20:37 (_itsmoriarty).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

 hvala vam na brzim odgovorima, znaci nista ne diram do daljnjeg.   

Realno tebi se to niti ne isplati prodavati jer to je mrtva platforma koju šišaju i Ryzeni iz srednjega razreda tipa Ryzen 3600, 3700x, 3900x,

nebitno gledao gaming ili video obradu.

Tako da se drži toga čim duže možeš jer budeš spušio brdo love, a ako imaš love za bacanje i želiš svaki FPS izvući, gledaj i7 9700k ili novu 4000 seriju Ryzen procesora.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

9700k?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

prije nego mi pocnete govoriti kako moj CPU nije za gaming, znam. 

 

nisam o tome obracao toliko paznje kada sam ga kupovao, mislio sam posto je i9ka da je za gaming mada se uredno igram na njemu.

 

zanima me da li mi se isplati prelaziti na novu gen. SkylakeX-a ili da malo clockem ovaj CPU u buducnosti? 

 

za sada se ne mogu zaliti, radi posao, a ako bi htio nesto drugo znam da bi morao kompletno maticnu mjenjati, pa zbog toga me zanima upgrade na novi gen. ili overclock? 

 

za sada mi radi turbo na @4035 ako bi mi overclock dodao koji FPS, bilo bi uredu onda to uraditi, taman da se pripremim za Cyberpunk 

 

hvala, 

 

#nohate zbog CPU-a. 

 

 

Ako si to odabrao radi gaminga onda si gadno failao, intelov hedt je lošiji zbog mesh arhitekture a da ne govorim općenito o cijenama i isplativosti u odnosu na mainstream intel i ryzene.

 

Tako da da, ako ti daje dovoljno frameova za tvoje igre, nemoj ništa mijenjati. Pogledaj review od gamers nexusa, tamo imaš testove sa overklokiranim cpu i mesh, to ga dosta digne jer ubrza komunikaciju između jezgra što je najveća mana ovog proca (uz koma platformu).

 

 

Ali ono što me najviše šokira je da barem nisi pitao savjet ili potvrdu na forumu ako već nisi gledao reviewe.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

prije nego mi pocnete govoriti kako moj CPU nije za gaming, znam. 

 

nisam o tome obracao toliko paznje kada sam ga kupovao, mislio sam posto je i9ka da je za gaming mada se uredno igram na njemu.

 

zanima me da li mi se isplati prelaziti na novu gen. SkylakeX-a ili da malo clockem ovaj CPU u buducnosti? 

 

za sada se ne mogu zaliti, radi posao, a ako bi htio nesto drugo znam da bi morao kompletno maticnu mjenjati, pa zbog toga me zanima upgrade na novi gen. ili overclock? 

 

za sada mi radi turbo na @4035 ako bi mi overclock dodao koji FPS, bilo bi uredu onda to uraditi, taman da se pripremim za Cyberpunk 

 

hvala, 

 

#nohate zbog CPU-a. 

 

 

Ako si to odabrao radi gaminga onda si gadno failao, intelov hedt je lošiji zbog mesh arhitekture a da ne govorim općenito o cijenama i isplativosti u odnosu na mainstream intel i ryzene.

 

Tako da da, ako ti daje dovoljno frameova za tvoje igre, nemoj ništa mijenjati. Pogledaj review od gamers nexusa, tamo imaš testove sa overklokiranim cpu i mesh, to ga dosta digne jer ubrza komunikaciju između jezgra što je najveća mana ovog proca (uz koma platformu).

 

 

Ali ono što me najviše šokira je da barem nisi pitao savjet ili potvrdu na forumu ako već nisi gledao reviewe.

 a hebiga, na brzaka sam to uzeo, imao dobar popust na CPU i mislio sam da je dobar, trebao sam pitati, jbg. 

nema veze, ali kao sto rekoh za sada sam zadovoljan, vrti sve igre dobro. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

 a hebiga, na brzaka sam to uzeo, imao dobar popust na CPU i mislio sam da je dobar, trebao sam pitati, jbg. 

nema veze, ali kao sto rekoh za sada sam zadovoljan, vrti sve igre dobro. 

Ma ne brini, držat će to još dugo, uvijek ga možeš i clockat ako ti malo zafali. Samo nemoj mijenjat platformu jer nećeš niš korisno dobiti (pretpostavljam da nisi profesionalni esports gamer kojem treba zakucanih 240+ fpsa na niskim detaljima) a izgubio biš hrpu para.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
_itsmoriarty kaže...

 a hebiga, na brzaka sam to uzeo, imao dobar popust na CPU i mislio sam da je dobar, trebao sam pitati, jbg. 

nema veze, ali kao sto rekoh za sada sam zadovoljan, vrti sve igre dobro. 

Ma ne brini, držat će to još dugo, uvijek ga možeš i clockat ako ti malo zafali. Samo nemoj mijenjat platformu jer nećeš niš korisno dobiti (pretpostavljam da nisi profesionalni esports gamer kojem treba zakucanih 240+ fpsa na niskim detaljima) a izgubio biš hrpu para.

 ma no nisam hard core gamer, ali volim podesiti detalje :D ne smije nista ispod Very High :P 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...
Jakovp kaže...
_itsmoriarty kaže...

 a hebiga, na brzaka sam to uzeo, imao dobar popust na CPU i mislio sam da je dobar, trebao sam pitati, jbg. 

nema veze, ali kao sto rekoh za sada sam zadovoljan, vrti sve igre dobro. 

Ma ne brini, držat će to još dugo, uvijek ga možeš i clockat ako ti malo zafali. Samo nemoj mijenjat platformu jer nećeš niš korisno dobiti (pretpostavljam da nisi profesionalni esports gamer kojem treba zakucanih 240+ fpsa na niskim detaljima) a izgubio biš hrpu para.

 ma no nisam hard core gamer, ali volim podesiti detalje :D ne smije nista ispod Very High :P 

Za to ti se brine grafa, a ne proc, tako da ne brini. Ti si totalno suprotno od onog što sam napisao u postu tako da ti cpu nije presudan, samo se brini za grafu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Potrošnja me ne čudi, ali tako mala razlika u gamingu mi je čudna, članak nisam čitao jer ne znam kaj čitam, a i radije čekam neki provjereni izvor.

Pa i nije čudna s obzirom da je na techspotu 3900X u prosjeku u 36 igara sporiji za 5% od 9900K @5GHz, i to na 1080p, a u ovom leakanom testu je 1440p reza.. 

ansha: Pomelo te
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Pozdrav ljudi, evo odnedavno sam kupio novi rabljeni kompjuter :D

specifikacije pogledajte pod "Moj PC."

 

Zanima me koliko se može klokati i7 4790? Meni stoji da je na 3.6GHz, s tim da je turbo boost na 4GHz, jel to znači da se on automatski diže na 4GHz kad mu je to potrebno (recimo sony vegas ili pri gejmingu, renderanju)? I da li overclock ovisi do toga kakvu matičnu imam? 

 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Marko_95 kaže...

Pozdrav ljudi, evo odnedavno sam kupio novi rabljeni kompjuter :D

specifikacije pogledajte pod "Moj PC."

 

Zanima me koliko se može klokati i7 4790? Meni stoji da je na 3.6GHz, s tim da je turbo boost na 4GHz, jel to znači da se on automatski diže na 4GHz kad mu je to potrebno (recimo sony vegas ili pri gejmingu, renderanju)? I da li overclock ovisi do toga kakvu matičnu imam? 

 

Hvala :)

To je zaključani proc tako da ne podžava OC, a sve i da je otključan ti matična ne podržava OC. Dobrodošao u Intel ekosustav :)

 

Jedina opcija ti je uključiti MCE ako ga ploča dozvoljava, to ti zaključava procesor na boost frekvenciju ali na sve jezgre.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Marko_95 kaže...

 (recimo sony vegas ili pri gejmingu, renderanju)?

Za GTX 1060 3 GB koju vidim da imaš u "moj pc" rubrici ti overclock nije ni potreban.

E sada u vezi Sony Vegasa i renderinga, tu nema pomoći i tu si gadno fulao sa procesorom koji je praktički quad core.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Misliš li da je bolja opcija bila ići na Ryzen 5 1600AF i proći malo skuplje, nego na ovaj kompjuter i proći kojih 1500kn jeftinije? Uzeo sam ga jer je skoro kao nov i nekorišten i skupljao je prašinu.

 

Ja sam se premišljao između ovog:

ryzen 5 1600AF

ASRock B450M pro

2x8 gb crucial ddr4 3200MHz

SSD

gtx 1060 3gb

 

 

Misliš da bih s ovim gore procesorom isto imao komplikacije kao i sa ovim i7 što trenutno imam? Nije problem gledanje videa bez efekata, čak i na najvišoj rezoluciji (preview screen)..

 

Problemi kreću kad u Vegas ubacim tranzicije, doslovno "čujem" kako procesor ubrza i ventilator se pojača kad dođe na dio s tranzicijama, baš je iritantno. Ali skužio sam kad npr. "prođem" po tranziciji 10-ak puta (ajmo reći pregledam ju), nakon toga tranzicija normalno radi bez štekanja.. Jel ti poznato možda zašto je to? Baš me zanima.

 

Slične probleme sam imao s 8gb rama, phenom x4 960t i gtx 750 ti, iskreno očekivao sam da će tranzicije raditi BAREM 60% bolje na i7 i 16gb i ssd, no stvari su iste što se tranzicija tiče. Vegas je katastrofa s tim tranzicijama, da ne spominjem probleme s učitavanjem određenih mp4 datoteka, pa moraš imati mašinu od 10000 kuna da ti normalno radi program i još uz sve to instaliran media converter da ti normalno učitava datoteke haha

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Marko_95 kaže...
Problemi kreću kad u Vegas ubacim tranzicije, doslovno "čujem" kako procesor ubrza i ventilator se pojača kad dođe na dio s tranzicijama, baš je iritantno.

https://www.futura-it.hr/cpu-amd-ryzen-7-2700-mpk-tray-wraith-spire-rgb/0400512/product/

 

Možeš u ono svoje ubaciti i ovaj procesor sa osam jezgara i mora raditi bez problema.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kao i do sada, novi I9 dere guzove u gamingu (nešto sitno iznad 9900k), ali zato u svem ostalom dere guzove samom sebi. 300 Watića...Jesus....

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da, to je taj napredak, do 2 posto bolji od 9900k u igrama
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nadam se da će tako i ostat nakon lansiranja 4xxx Ryzena. Intel mora ostat nekakva opcija tj izmjenjivat udarce sa AMDom na različitim poljima. Govorim o NAJboljem u nečemu. Meni totalno nebitno, ali ima utiska na nekoga koga ne zanima previše ovaj dio industrije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 16:46 (cvaja997).
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ajme da vidis pc master race grupu na fejsu, svi su vlazni i ljudi rade upgrade sa 9700/9900k na 10900k za 1440p/2160p gaming  

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 16:49 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Aham, letit će po procesor od 5,6 tkn i skupu ploču. Rezoluciju nebih komentirao, lol.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Marketing cini svoje.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

 

derauer ga vec nafrljio na 7ghz 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da li itko zna kako ponovno uključiti tsx instrukcije na i7 4790k? Koliko to utječe na sigurrnost te na preformanse?Postoje nekakvi tutorijali netu ali su malo nejasni. Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 

derauer ga vec nafrljio na 7ghz 

 https://valid.x86.fr/cr6b2e

7,7

 

Ram na 6666

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 10:02 (DarthMarkus).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Koja je fora s korištenjem Windowsa XP?
Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
VladimirLem kaže...
Koja je fora s korištenjem Windowsa XP?

 Stabilno buraz.

 

Nešto kao kad u NASI koriste 98. za lansiranje raketa.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
4 godine
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Samo je to razlog? Kako može bit stabilniji od Win10 ako procesor i čipset nativno ni ne podržavaju te stare Windowse? Baš ne zanima.
Have no fear, Vlad is here
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
VladimirLem kaže...
Samo je to razlog? Kako može bit stabilniji od Win10 ako procesor i čipset nativno ni ne podržavaju te stare Windowse? Baš ne zanima.

 Ma nije to razlog lol, nego u njemu neki programi daju bolje rezultate a bitni su za obaranje nekih single core rekorda.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...
Samo je to razlog? Kako može bit stabilniji od Win10 ako procesor i čipset nativno ni ne podržavaju te stare Windowse? Baš ne zanima.

 Ma nije to razlog lol, nego u njemu neki programi daju bolje rezultate a bitni su za obaranje nekih single core rekorda.

Mislim da nije samo do programa koji daju bolje rezultate, nego je XP 'lakši' po hardver nego Win10, pa se iscijedi još koji poen.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Promster kaže...
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...
Samo je to razlog? Kako može bit stabilniji od Win10 ako procesor i čipset nativno ni ne podržavaju te stare Windowse? Baš ne zanima.

 Ma nije to razlog lol, nego u njemu neki programi daju bolje rezultate a bitni su za obaranje nekih single core rekorda.

Mislim da nije samo do programa koji daju bolje rezultate, nego je XP 'lakši' po hardver nego Win10, pa se iscijedi još koji poen.

 Pa da, zato daju bolje rezultate

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i7 10700KF se da prednaručit za cca 2800 kuna pa je to vj. opcija broj 1 za mene od Intela,od Amd-a Ryzen 7 3700X cca. 2700

 

i9 i Ryzen 9 ispadaju iz utrke za gaming čip 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice