Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.112.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Podesavaju zato sto im se podesava, to kao da ja sad kazem da zelim izvuc 2 fpsa vise i kloknut dodatno ram sa 3200 na 3400, dobijem blue/black screen i zalim se na forumu kak ovo nece i onda dodje netko i kaze kak ovo i ono ne radi na ryzenu. G.skill radi Patriot radi, Corsair radi, nema tu pojedine ploce kad je sve to ispeglano i vec b350/b450 ploce nit ne dobivaju neke updateove sto se tice memory controllera. Onaj ram preporucujem zato jer znam kakav je i kak radi na pojedinacnim plocama (i kolko se moze kloknut na nekoj budget ploci od 500-600kn) i zato jer je poprilicno jeftin. Ja se mogu kladit svime da ja opet kao nit sa ovim necu imat nikakvih problema, naravno samo cekam da padne cijena na 900-1000kn i moj je a to mi daje cca 30-50 fpsa vise po igri koje ja igram 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lobinka kaže...

jad i bijeda konfa, što po preformansama, što po stabilnosti 

Augi, jesi to ti? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Daj budi muško pa piši sa svog profila, al vjerojatno si već vani odavno. Pljuc. Odgovor na kom koji je izbrisan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 15:19 (cvaja997).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Evo lista nekih poznatijih propusta, možemo ih skupljati kao nekad nogometne sličice: https://www.zdnet.com/pictures/all-the-major-intel-vulnerabilities/

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
KraljCinjenica kaže...

 Sa svakim novim testom kanali koji drze do sebe (gamers nexus, hardware unboxed,..) naprave full upgrade sistema tj windowsa i biosa i opet Intel drzi lekcije ryzenu po pitanju gaminga. 

 

 Kad smo davnih dana pricali o tome kako je jedan 8600k, koji je danas u 99% naslova brzi od ryzena 3600 (slike u prilogu),

 

"For the cost per frame data we’re adding the cost of a cooler to Intel systems. We decided a $40 budget for the Cooler Master Hyper 212 Black Edition is very reasonable. With those adjustments made the Core i5-9600K comes in at a total cost of $295 and that means the cost per frame figure is $2.18 which places it on par with the Ryzen 7 2700X.

The Ryzen 5 3600 comes out significantly more affordable at just $1.53 per frame as it delivers a similar level of performance, but costs almost $100 less."

"But as we alluded to a moment ago, even for those building a new PC from the ground up, the R5 3600 looks like the best option. It smoked the Core i5-9600K in every single application benchmark we ran and worst case matches its single core performance. You get 12 threads opposed to just 6, so it’s no doubt going to age better, but this time you don’t have to roll the dice on Ryzen's longevity, as it’s already faster today.

 

The Intel Core i5 was a little faster in a few of the games tested, but the R5 3600 was miles faster where you’ll notice it. So this one's pretty cut and dry unless Intel decides to cut pricing heavily."

 

 

ono kad se*eš gdje jedeš (s time da je 9600K još brži od 8600K + dodaj razliku u cijeni između tog i5 bez HT-a, dodatna doplata za obavezni aftermarket cooler i otključanu ploču...) 

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
KraljCinjenica kaže...
dery kaže...

 Nadogradnja stoljeća će biti npr. sa i7 10700k na i7 11700k, se dobije dobar boost u mozgu fanboy kupca. Isti "boost" su imali fanboyi sa 6700k na 7700k itd...

 Zamisli tek maloumnike koji su npr sa ryzena 1600 presli na ryzen 2700, dobili 5% bolji fps u igrama, al eto sad im vise nije neiskoristeno 60% procesora nego 80%. 

 Nije on presao sa 1600 nego sa 2600 na 2700x  a dobio je 4 prozorcica vise i to je najveci napredak 

Moj PC  
5 2 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Evo još jedan od novijih propusta: https://www.engadget.com/2020-03-06-intel-chips-unpatchable-security-flaw.html  sigurnosti propusti su jedino što možeš i dobiti u search rezultatima za Intel.

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
KraljCinjenica kaže...

Grafovi koje si stavio su sa procesorima na stocku

Ovo mi je zanimljivo kako AMD ekipa redom stavlja grafove di Intel procesori rade na stocku i u potpunosti ignoriraju

benchmark grafove Gamer Nexsusa kad im se stave pod nos di nove AMD procesore rastura i prastari quad core.

Riot kaže...

Evo još jedan od novijih propusta:

Jel AMD ekipa ima još koji argument ili samo taj?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 14:55 (Valentin17).
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ali evo da se posjetimo jednog benchmarka, bas za taj 2700x cisto da se ne zaboravi.Nisam video uradio bas najbolje po pitanju uredjivanja,  jer stvarno nisam expert u tome a niti sam picajzla i jak sa estetikom to mi je najveca mana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

 

 

 

 Pazi se, raspravljas sa likom koji ima K intel na 6.0ghz i full hd 60hz monitorom 

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
KraljCinjenica kaže...

 Sa svakim novim testom kanali koji drze do sebe (gamers nexus, hardware unboxed,..) naprave full upgrade sistema tj windowsa i biosa i opet Intel drzi lekcije ryzenu po pitanju gaminga. 

 

 Kad smo davnih dana pricali o tome kako je jedan 8600k, koji je danas u 99% naslova brzi od ryzena 3600 (slike u prilogu),

 

"For the cost per frame data we’re adding the cost of a cooler to Intel systems. We decided a $40 budget for the Cooler Master Hyper 212 Black Edition is very reasonable. With those adjustments made the Core i5-9600K comes in at a total cost of $295 and that means the cost per frame figure is $2.18 which places it on par with the Ryzen 7 2700X.

The Ryzen 5 3600 comes out significantly more affordable at just $1.53 per frame as it delivers a similar level of performance, but costs almost $100 less."

"But as we alluded to a moment ago, even for those building a new PC from the ground up, the R5 3600 looks like the best option. It smoked the Core i5-9600K in every single application benchmark we ran and worst case matches its single core performance. You get 12 threads opposed to just 6, so it’s no doubt going to age better, but this time you don’t have to roll the dice on Ryzen's longevity, as it’s already faster today.

 

The Intel Core i5 was a little faster in a few of the games tested, but the R5 3600 was miles faster where you’ll notice it. So this one's pretty cut and dry unless Intel decides to cut pricing heavily."

 

 

ono kad se*eš gdje jedeš (s time da je 9600K još brži od 8600K + dodaj razliku u cijeni između tog i5 bez HT-a, dodatna doplata za obavezni aftermarket cooler i otključanu ploču...) 

 

 

sta bi tocno ovi grafovi trebali pokazati, osim da ako hoces maximum performanse u gamingu kupis top intel cpu?

 

ili da je 6/12 amd cpu brzi od 6/6 intel cpu u ovim navedenim igrama?

 

ili da je 6/12 intel cpu brzi od 6/12 amd cpu i od 8/16 amd cpu u navedenim igrama?

 

nitko pametan ne tvrdi da Ryzen procesori nisu odlicna opcija, za sve one koji ili nemaju love ili ne zele placati Intel cijene da bi imali maximalne performanse u gamingu.

 

ali isto nitko pametan ne bi trebao dovoditi u pitanje sve one koji se odluce za intel procesore, zato sto zele maximum performanse, sa sto manje mogucih musica i frustracija

 

svatko kupuje po svojim zeljama i mogucnostima

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
KraljCinjenica kaže...

Grafovi koje si stavio su sa procesorima na stocku

Ovo mi je zanimljivo kako AMD ekipa redom stavlja grafove di Intel procesori rade na stocku i u potpunosti ignoriraju

benchmark grafove Gamer Nexsusa kad im se stave pod nos di nove AMD procesore rastura i prastari quad core.

 DA, to je činjenica.

 

AMD se uvijek uspoređuje sa Nvidia i Intel stockom. Kao da OC ne postoji, što fakat ne daje pravu razliku u fpsu.

 

Ako se sjećaš prije na forumu smo imali pravilo kao na Linusu (oc vs oc).

 

Tako su 7950 gotovo redom bile bolje od gtx 680.

 

Tkđ kod TehIsusa svaki graf topa Intel na 5.0,5.1,5.2Ghza i to uz nemalu razliku.

 

Referiram se na gaming. Efikasnost i price to perfomance je dakako druga priča.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Kupovati legacy platformu u najmanju ruku nije preporučljivo, osim ako imate fetiš na sigurnosne propuste. Zen 3 je nadomak izlaska i uzmete li sad Zen 2 pa kasnije napravite upgrade na Zen 3, ili pričekate Zen 3 je svakako pametnija odluka.

 
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 

Referiram se na gaming. Efikasnost i price to perfomance je dakako druga priča.

 

 

 Ali poanta je u tome i da ne znaju svi klokat, tipa ako se govori o profesionalnoj sceni, oni jedva da znaju sta je graficka a sta procesor a kamoli kak nesto kloknut. Ne znam dal si vidio onu sliku sa gtx 1080 i 8600k u kucistu koje je staro 2 desetljeca (postao sam to negdje na forumu par puta), znaci 8600k koji ne radi na 4.3 boostu nego ispod toga jer su mu temperature katastrofa i on umjesto da kupi novo kuciste, nove ventove, novi cooler i klokne to kolko ide, on kupi 8700k da bi opet imao istu stvar. Isto frend stavio problem sa 7700k koji se vrtio na skoro 100 stupnjeva (i to valjda ne tak malo, nego je to vjerovatno trajalo po 6mj) na vodenom koje nekad radi nekad ne, kupi nh d15s (ili obican d15, ne sjecam se) da bi se temp spustila sa 100 na 75-80 stupnjeva, probao sam mu undervoltat i temperatura jednostavno ne pada (vas je nekoliko reklo da su mu voltaze svega dobre, na kraju nitko nije nasao rjesenje). Na kraju se pomirio i ostavio da radi na ~4.4-4.5ghz cijelo vrijeme na tih 75-80 stupnjeva (jos sam se raspitivao umjesto njega dal neko radit delid u blizini, zvao hrpa trgovina i niko nista ne radi).

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže... 

 Ali poanta je u tome i da ne znaju svi klokat

Isto kako ne znaju podesiti AMD da radi kako treba ili birati ciljano komponente da bi uopće mogli upaliti računalo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 16:57 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

Kupovati legacy platformu u najmanju ruku nije preporučljivo, osim ako imate fetiš na sigurnosne propuste. Zen 3 je nadomak izlaska i uzmete li sad Zen 2 pa kasnije napravite upgrade na Zen 3, ili pričekate Zen 3 je svakako pametnija odluka.

 Aj molim te poštedi nas sa tim sigurnosnim propustima kojima je 0,0000000001% običnih korisnika pogođeno.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
KraljCinjenica kaže...
dery kaže...

 Nadogradnja stoljeća će biti npr. sa i7 10700k na i7 11700k, se dobije dobar boost u mozgu fanboy kupca. Isti "boost" su imali fanboyi sa 6700k na 7700k itd...

 Zamisli tek maloumnike koji su npr sa ryzena 1600 presli na ryzen 2700, dobili 5% bolji fps u igrama, al eto sad im vise nije neiskoristeno 60% procesora nego 80%. 

 Nije on presao sa 1600 nego sa 2600 na 2700x  a dobio je 4 prozorcica vise i to je najveci napredak 

dreadmore , aj kad me pratitš da potvrdiš znanje(na tu nulu ispod tebe ne obazirati se) . Intel razguzator riz2600 je u drugom kompu moje vlasništvo, ne dam legendu nikome .Ma zamislite tri složene konfiguracije od rizena šta imam rade out of box. Jeste se uskomešali kad se napiše istina o intelu.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

Evo lista nekih poznatijih propusta, možemo ih skupljati kao nekad nogometne sličice: https://www.zdnet.com/pictures/all-the-major-intel-vulnerabilities/

evo de me bogati hakiraj, sta ti treba od procesora jel trebas neki kod sta vec da vidim.Jel imam taj propust opasan ili ne vise sam neznam ali me zanima tvoje umjece i sposbnost da mi ukazes da je propust.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže... 

 Ali poanta je u tome i da ne znaju svi klokat

Isto kako ne znaju podesiti AMD da radi kako treba ili birati ciljano komponente da bi uopće mogli upaliti računalo.

 Kod Intela trebaš enablat xmp, postavit voltažu, disejblat C statove i podesit LLC.

 

Jbte, Čita bi to bila u stanju napravit.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 Kod Intela trebaš enablat xmp, postavit voltažu, disejblat C statove i podesit LLC.

Bome kod ASUS ploča kao Hero čak ni to, ok, XMP treba upalit. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...
dreadmoore kaže...
KraljCinjenica kaže...
dery kaže...

 Nadogradnja stoljeća će biti npr. sa i7 10700k na i7 11700k, se dobije dobar boost u mozgu fanboy kupca. Isti "boost" su imali fanboyi sa 6700k na 7700k itd...

 Zamisli tek maloumnike koji su npr sa ryzena 1600 presli na ryzen 2700, dobili 5% bolji fps u igrama, al eto sad im vise nije neiskoristeno 60% procesora nego 80%. 

 Nije on presao sa 1600 nego sa 2600 na 2700x  a dobio je 4 prozorcica vise i to je najveci napredak 

dreadmore , aj kad me pratitš da potvrdiš znanje(na tu nulu ispod tebe ne obazirati se) . Intel razguzator riz2600 je u drugom kompu moje vlasništvo, ne dam legendu nikome .Ma zamislite tri složene konfiguracije od rizena šta imam rade out of box. Jeste se uskomešali kad se napiše istina o intelu.

 Istina da ga Sandy Bridge naguzi u gamingu ?

 

Jel i ti bogati zarađuješ na virtualkama ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 17:23 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže... 

 Ali poanta je u tome i da ne znaju svi klokat

Isto kako ne znaju podesiti AMD da radi kako treba ili birati ciljano komponente da bi uopće mogli upaliti računalo.

 Kod Intela trebaš enablat xmp, postavit voltažu, disejblat C statove i podesit LLC.

 

Jbte, Čita bi to bila u stanju napravit.

 Samo XMP upalis ma da ni to nije potrebno,  automatski se upali kad uradis reset biosa znaci plug and play 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 17:30 (dreadmoore).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma ne treba ga ni palit. Samo ga pogledaš on skoči na 5Ghza.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

...Samo ga pogledaš on skoči na 5Ghza.

 kud ti okom, tud on skokom 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže..

 Istina da  Sandy Bridge naguzi u gamingu sve sljedeće intel generacije. Zanimljivi intel baš za 

 

Jel i ti bogati zarađuješ na virtualkama ?

 Malo sam te gore ispravio . Samo vrtim cinebenč i kako ti se to sviđa.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...
DarthMarkus kaže..

 Istina da  Sandy Bridge naguzi u gamingu sve sljedeće intel generacije. Zanimljivi intel baš za 

 

Jel i ti bogati zarađuješ na virtualkama ?

 Malo sam te gore ispravio . Samo vrtim cinebenč i kako ti se to sviđa.

 Ok znači Sady Bridge, sve Intelovo novo pa onda 2600x platinum black edition by Dery.

 

Pretvaraš se u Stjepka lagano. On je uvijek imao neke binane komada HW-a koji su rušili zidove vlastite arhitekture.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 Ok znači Sady Bridge, sve Intelovo novo pa onda 2600x platinum black edition by Dery.

 

Pretvaraš se u Stjepka lagano. On je uvijek imao neke binane komada HW-a koji su rušili zidove vlastite arhitekture.

 2600 i 2700 platinum jbg tamo mi grah pao. Vi imate gold plug and play priznajem poraz.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 2600x platinum black edition by Dery.

2000 kn, prava sitnica za AMD fanboya. 

ps. kad ga on stavi na 4.0 GHz, ma tu nema premca. 

ps. je.... di nam je onaj koji se kratko uključio nestao? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 17:57 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
DarthMarkus kaže...

 2600x platinum black edition by Dery.

2000 kn, prava sitnica za AMD fanboya. 

ps. kad ga on stavi na 4.0 GHz, ma tu nema premca. 

 Jbte meni i7 930 radio na toliko. Ubij me al mislim da sam izvukao i 4.2.

 

Asrock x58 extreme ploča.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Isto kako ne znaju podesiti AMD da radi kako treba ili birati ciljano komponente da bi uopće mogli upaliti računalo.

 Ali nisam se jos susreo da su trebali podesavat ista osim ukljucivanja XMPa, bar od ovih koji su slozili ryzen konfu. I problem je u tome sto oni nisu taj xmp ukljucili nit na intelu a ocito nebi nit na amdu da im netko to nije spomenuo tak da je svejedno..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice