Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.101.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hvala, probat cu kad dodem doma
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

Ploča od 300 kn i CPU od 4500 kn. Ko Bog combo.  

8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

Ploča od 300 kn i CPU od 4500 kn. Ko Bog combo.  

Ploča je cca 1200kn, ali ima poprilično jeftin VRM, praktički u rangu nekih B450 ploča od 450-500kn, tako da joj je držat i9-9900 na 4.6GHz mislim popriličan izazov. Al s obzirom da je na stock cooleru bojim se da nećemo ništa saznati iz loopanja cinebencha jer prije će throttlati zbog velikih CPU temp nego VRM uspije uskuhati. 

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

1200 kn  Pa za tolko kupis dobru Z390 plocu...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

1200 kn  Pa za tolko kupis dobru Z390 plocu...

I spremiš još 200 kn u džep.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ne sekirajte se vi za moju lovu i kako trosim, ugl uzeo sam si i plocu novu i vodeno hladenje, cekamo ponedjeljak
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nisu kolege mislile zašto ta platforma, već su zbog loše ploče za taj procesor dali savjet za kupnju bolje ploče. Nitko nije rekao ništa o tvojim novcima. Skup, moćan procesor zahtjeva dobru ploču i hladenje. Sve ostalo će izazvat probleme izazvane većom temperaturom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ova procu bude dovoljna i predobra..samo sta sam onda mogao k verziju uzet..
https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-Z390-F-GAMING/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...
ova procu bude dovoljna i predobra..samo sta sam onda mogao k verziju uzet..
https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-Z390-F-GAMING/

 Pa mogao si komtno ici na k verziju neznam sto nisi o tome odmah mislio

8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma vidi, nema potrebe ništa uzimat sve dok se ne uvjeriš do koliko ti boosta proc s ovom pločom i jel ima throttlanja zbog VRMa. A čak ako i ima throttlanja to se da riješiti s undervoltom (i9 9900 se da dosta UV) ili recimo stavljanjem jednog manjeg venta da puše po VRM heatsinkovima. Masno ćeš platit novu ploču da bi ti proc boostao sa, bubam sad, dosadašnjih 4.2GHz na 4.6GHz, razlika od jedva 10posto.. prvo provjeri trenutno stanje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

sa cinebench sam gledao drzi 4.5 bez problema

 

ajde neka neko pojasni malo sto tocno moram gledati i sto tocno moram benchati, ovo je single core...

 

sa all cores mi je 3.9..

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 14:19 (ProTeinZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

 Pa treba ti bit 4.6 - 4.7 GHZ na all cores. Ploča ti nije za taj CPU i amen. Ne znam samo di si u originalu dao 1200kn za B360 ploču ? To mi je totalno nevjerovatno. Ne trebaš ništa benchat nego trebaš odgovarajuću ploču za takav CPU. Ako ti se ploča ne mijenja, ne moraš naravno. Samo onda se pomiri da si dao hrpu para za CPU koji ne iskorištavaš i dobro.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma uzas, bolje da je 9700k uzeo. Ovaj single score je tuzan, 3600x ima barem 505.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...

sa all cores mi je 3.9..

Sa all cores drži 3.9GHz i to je to? Koliki bude score sa all cores, kakve su temp?

9900 non-K inače mora boostati do 4.6GHz all-core, ali to je pod uvjetom da ne throttla niti zbog temperatura niti zbog VRM-a, i uz uvjet da ploča ima MCE, tj. otključane power limitere. 

Teško je ovako točno prezicirati što te i koliko koči.. dakle, vrti cinebench all core i pritom prati koji je takt, napon i temperature, najbolje opali screenshot da se sve to vidi taman pri kraju jednog run-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 14:58 (Kaby).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

mah bolje da nisam nis uzimo i da sma osto na i5 8600, toe je zvjerka koja trenutno brze radi od ovog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vidi ga, 8600 ti je max boostao do 4.1GHz full opterećen a ovaj 9900 bi trebao do 4.6GHz.. međutim problem je što je stock cooler preslab i što možda ploča throttla katkad. Ja bi na tvom mjestu uzeo neki cooler do 300kn, recimo Freezer 34 Duo, malo se poigrao s naponom i undervoltao taj i9, ugasio zasad HT i mislim da bi trebao onda imat dosta bolji rezultat u igrama nego do sad. Od HT-a nećeš imat koristi vjerojatno još par godina, a onda kad bude primjetne razlike jednostavno ga upališ..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...

mah bolje da nisam nis uzimo i da sma osto na i5 8600, toe je zvjerka koja trenutno brze radi od ovog...

 Jel si kupio 9900 prek neta ili ? Ako da, lijepo ga vrati (ne moras se nista "ispricavat" njima, mozes ga vratit bez razloga u roku od 15 dana). Uzmes i7 9700k za cca 600kn manje, prodas tu plocu koju sad imas i uzmes neku normalnu Z390. Ako imas dobar cooler, kloknes ga i probas natjerat rame dokle idu i voila...

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

uzeo proc u trgovini,

ma narucio sam plocu strix z390f gaming, kod hladnjaka se jos dvoumim, skeptican sam sa vodom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
A sta imas biti skeptican? Kao da si prvi na svijetu koji to kupuje.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...

uzeo proc u trgovini,

ma narucio sam plocu strix z390f gaming, kod hladnjaka se jos dvoumim, skeptican sam sa vodom..

  A i nije ti voda nužna, ako se baš nešto bojiš. Dobar zračni cooler od oko 300- tinjak kuna je sasvim dovoljan i ok. Inače, ja sam imao prvo Corsair H110 pa onda kasnije i Arctic Cooling Freezer 120 jedno 4 -5 godina kombinirano i sve 5.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nisam prvi niti zelim da se nesto desi pa da konfu od 15 hiljada kuna bacim u smece
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Taj non-K ne vuce puno i nema nikakvog razloga mijenjat plocu zbog VRM-a. U svakom slucaju hrpa para ni za sta...

Da ne pricamo da covjek gejma, i da ce VRM uglavnom biti smijesno opterecen...

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Taj non-K ne vuce puno i nema nikakvog razloga mijenjat plocu zbog VRM-a. U svakom slucaju hrpa para ni za sta...

Da ne pricamo da covjek gejma, i da ce VRM uglavnom biti smijesno opterecen...

U igrama ne vuče, al kad je full load na 4.6GHz all core ne vuče ništa manje od 9900k na 4.7GHz koji povuče poprilično, preko 100W više nego li mu je dosadašnji i5-8600.

Ali da, uz neki bolji cooler, lagani undervolt i isključen HT mislim da bi trebao imat stabilnih 4.7GHz i to bi mu bilo taman.. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
ansha kaže...

Taj non-K ne vuce puno i nema nikakvog razloga mijenjat plocu zbog VRM-a. U svakom slucaju hrpa para ni za sta...

Da ne pricamo da covjek gejma, i da ce VRM uglavnom biti smijesno opterecen...

U igrama ne vuče, al kad je full load na 4.6GHz all core ne vuče ništa manje od 9900k na 4.7GHz koji povuče poprilično, preko 100W više nego li mu je dosadašnji i5-8600.

Ali da, uz neki bolji cooler, lagani undervolt i isključen HT mislim da bi trebao imat stabilnih 4.7GHz i to bi mu bilo taman.. 

Stavljas grafove u kojima nema procesora o kojem pricamo. 

Na stock postavkama vuce dosta manje od 9900K, tu nema govora, pitanje je koliko ploca "krade" i sama clocka po defaultu. Njegova cini se to ne radi ako ima 3.9ghz all-core i to onda ne pretstavlja nikakav problem ni najgorem VRM-u... 

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Neka vrati CPU, uzme i7 9700k i ima 9900k bez HT-a za manje para, uzeti 9900k pa gasiti HT mi nema smisla.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Stavljas grafove u kojima nema procesora o kojem pricamo. 

Na stock postavkama vuce dosta manje od 9900K, tu nema govora, pitanje je koliko ploca "krade" i sama clocka po defaultu. Njegova cini se to ne radi ako ima 3.9ghz all-core i to onda ne pretstavlja nikakav problem ni najgorem VRM-u... 

Kako nema procesora o kojem pričamo, stavi 9900 nonK na Z390 ploču s MCE-om i boostat će na 4.6GHz uz vjerojatno popriličan overvolt što ga dovodi pratički do potrošnje kao i K varijanta s tek 0.1GHz većim taktom.

Poanta priče je zašto on nema stabilnih 4.6GHz, zbog stock coolera, MCE-a ili nečeg trećeg..

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...

Poanta priče je zašto on nema stabilnih 4.6GHz, zbog stock coolera, MCE-a ili nečeg trećeg..

Zbog toga sta ploca drzi proc na stocku...

 

Citam sad da B360 ploce ne podrzavaju MCE...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 20:54 (ansha).
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Zbog toga sta ploca drzi proc na stocku...

Citam sad da B360 ploce ne podrzavaju MCE...

Istina ne podržava MCE, ali recimo ovdje je 9900KS i s isključenim MCEom napucao score kao 9900K na 4.7GHz.. je KS verzija najbolje binnana, ali opet..

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
ansha kaže...

Zbog toga sta ploca drzi proc na stocku...

Citam sad da B360 ploce ne podrzavaju MCE...

Istina ne podržava MCE, ali recimo ovdje je 9900KS i s isključenim MCEom napucao score kao 9900K na 4.7GHz.. je KS verzija najbolje binnana, ali opet..

Neusporedivo jer taj cpu ima potpuno drukciju stock konfiguraciju PL-ova... 

8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Neusporedivo jer taj cpu ima potpuno drukciju stock konfiguraciju PL-ova... 

Da, zaboravio sam da je ovaj 127W a njegov non-k 65W.. still, HT-off i undervolt, živo me zanima koliki bi clock tada uspio držati..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice