Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.490
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 Tako je, s tom GTX 1070 Ti (ako se ne varama) ćeš se bez problema igrati na 1440p, ovisno od igre do igre od ultra do high ili medium postavki, to je klasika. Pogotovo ako je 60Hz ili 75Hz, nemaš brige. Taj CPU nije u rangu ni i5 9400f ni i7 7700 ali nije ni daleko te je taman sasvim ok za mid range grafe i monitor tipa 1440p 60/75Hz. Napajanje ti je ok, set up će ti bit ispod 300W u gamingu. Ako primjetiš da se pod loadom gasi ili restartira, onda možda i je na izdisaju pa to treba provjeriti i promijeniti napajanje. Uglavnom, i7 4790 i GTX 1070 Ti su ok combo za 1440p 60/75Hz .

 Grafa je GTX 1070 non-Ti Strix verzija sa 3 venta i odličnim hlađenjem (60-65 C u igrama), koja se lako kloka skoro na nivo 1070 Ti koja je nekih 10-15 % brža ako se ne varam. Monitor će najvjerovatnije biti 60 Hz. Ok, hvala na savjetima. Pozdrav

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

jel se zna kad ce nova serija izlazit?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kill Frenzy kaže...

jel se zna kad ce nova serija izlazit?

 2022,

mene pak zanima gdje su oni to smanjili cijene (Havajima)?, stovise neki modeli su i poskupili  3600x vs 8700k/9700k cca 1000+kn razliketimater

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kill Frenzy kaže...

jel se zna kad ce nova serija izlazit?

Nagodinu ide refresh po ne znam koji put, budu dodali nešto jezgara pa će flagship imati 10 jezgara i 20 thredova.

Ako kupuješ i7 9700k ili 9900k i lova ni problem, nemaš kaj čekati, ako želiš uštedjeti nešto i uzeti kasnije neki i5 6/12 ili pak i7 8/16 za manje love, pričekaj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Evo kako se ponasaju procesori u RDR 2. Stavljam link u ovu temu posto postoje problemi sa nekim Intel procesorima pa ce biti od vece koristi ovdje nego u ryzen temi.

 

 

Kako covjek kaze dogadaju se cudne stvari u smislu 1% low fpsa pa jedan 9700k ima vise nego duplo losiji 1% low fps od 7700k. Ako pogledamo oba procesora imaju 8 threadova, samo sto 9700k ima 8 pravih jezgri koje obavljaju bolji posao od 4 jezgre sa htom +veci stock clock i nema apsolutno nikakve logike da mu je 1% losiji, pogotovo toliko drasticno. Da stvar bude bolja 9700k ima skoro duplo losiji 1% low od 2600k... Ista stvar se dogada i sa 9600k pa ispada da je losiji od 2600k po pitanju tih istih 1% low. Steve objasnjava kako je najvjerovatnije problem u samom enginu koji je takoder stvarao probleme u gta 5 gdje bi i5 iz neobjasnjivih razloga poceo padati kad bi fps dosao do nekih 180, ali bi radio najnormalnije kada fps ne bi prelazio tu vrijednost. Da se nesto slicno dogada u RDR 2 pokazuje slucaj kada se igra prebaci na iste postavke na 1440p, tada avrg fps pada na nekih 120 i sad odjednom 9700k ima 1% low 90 fpsa u usporedbi sa 1% low 30 fpsa kada je avrg fps oko 140 na 1080p...

 

Za onoga tko zeli vrtiti igru na visem fpsu trenutno rjesenje za probleme sa 9700k i 9600k bi bilo limitirati fps na nekih 120. Koliko citam igra ima dosta bugova tako da je i ovo mozda jedan od njih koji ce se danas sutra rijesiti, do tad ili limitirajte fps ili prijedite na ryzen ako zelite 10 fpsa vise. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sta je ovo ja nigdje ne vidim u vrhu te ryzene samo ovaj plavi shit  koji ima xy rupa

Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Sta je ovo ja nigdje ne vidim u vrhu te ryzene samo ovaj plavi shit  koji ima xy rupa

 Ne znam, ja kolko vidim samo inteli imaju 0.1 i 1% katastrofalan...

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ljudi, pa nije valjda sad INTEL kriv što je igra u Šturcu?!?!?

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

Sta je ovo ja nigdje ne vidim u vrhu te ryzene samo ovaj plavi shit  koji ima xy rupa

 Ne znam, ja kolko vidim samo inteli imaju 0.1 i 1% katastrofalan...

 A ovo sto je covjek objasnio i preocite nelogicnosti koje se vide sa grafa si preskocio? Dobro, pretpostavljam da jednim dijelom malo i sprdas kolegu, ali koliko amd trolova ima (ne mislim na tebe) koji svako malo ulijecu u temu sa provokacijam vezanim za "rupe" njegova reakcija je donekle i opravdana...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 12:29 (DonOscar).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...

 A ovo sto je covjek objasnio i preocite nelogicnosti koje se vide sa grafa si preskocio? Dobro, pretpostavljam da jednim dijelom malo i sprdas kolegu, ali koliko amd trolova ima (ne mislim na tebe) koji svako malo ulijecu u temu sa provokacijam vezanim za "rupe" njegova reakcija je donekle i opravdana...

 A jbg, moram i ja nekad uzvratit 

9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zanimljivo da vezano za Intelove "rupe" nismo čuli da je netko iskoristio bilo kakav sigurnosni propust s te hardverske strane. Tako da mi nije jasno odakle taj hype da sad svi "vide" sve podatke na nekom serveru/desktopu ili nešto slično.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intel predstavlja "novu" generaciju procesora na HEDT X299 platformi.

 

 

Cijene pale, iako nedovoljno, AMD ih šiša kako god okreneš na mainstream procesoru koji košta manje,

može ići na jeftinije ploče, o novom TRu da i ne govorim, a još gore je najava rasta IPCa novih AMD procesora koji dolaze 2020. godine.

 

ps. ostaju na PCI-E 3.0 standardu.

 

ps.3 ovo jedino po meni može uzeti netko tko već ima ploču i želi povećati broj jezgri sa čim manje ulaganja.

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 10:34 (Valentin17).
 
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Nakon što je AMD pustio najbrži mainstream CPU, sad je pustio i najbrži CPU generalno i Intel ovo svoje višegodišnje zaostajanje u razvoju procesora nije morao ni predstavljati. Ovo je baš ono totalna dominacija, apsolutan preokret u CPU duelu između AMD-a i Intela. A AMD još i nije pustio monstruozni 64c 128t CPU. Ovo je apsolutno strašno i s obzirom na to koliko je Intel godinama derao i masno naplaćivao, nadam se da će sada svi kupovati bolje i brže AMD procesore.

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
...

 

ps.3 ovo jedino po meni može uzeti netko tko već ima ploču i želi povećati broj jezgri sa čim manje ulaganja.

 

Ovo će valjda konačno i upristojiti cijene rabljenih.

Od 2014. do 2017. sam imao 5280k na x99, odlična platforma, ali su cijene rabljenih 6900 ili 6950X bile sulude pa ju nisam mogao ni nadograditi jer bi se već približio nekoj TR 1920/1950X kombinaciji.

Ovo rezanje cijena aktualne HEDT serije na pola je na trenutak izgledalo zanimljivo ali uz R9 3950X i dalje nema puno smisla, a ni TR 3960X nije puno skuplji. Nekad vrijedi platiti i samo to da imaš veliku snagu u jednoj makini a ne umreženo u više malih.

Morat će Intel žestoko zasukati rukave, kako nam nije trebao njihov monopol, tako nam ne treba ni AMDov :)

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
a ni TR 3960X nije puno skuplji.

Samo duplo. A još kad pogledaš ploču za njega.

Bolje možda gledati prvu ili drugu generaciju sa 24 ili 32 jezgre ako cijena padne nego treću.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 5:43 (Valentin17).
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Mladen kaže...
a ni TR 3960X nije puno skuplji.

Samo duplo. A još kad pogledaš ploču za njega.

Bolje možda gledati prvu ili drugu generaciju sa 24 ili 32 jezgre ako cijena padne nego treću.

Da, ako gledaš samo procesor, ali da bi tu istu snagu dobio sa dvije slabije (jeftinije) treba ti i još jedan set komponenti (hladnjak, ploča, RAM, kućište, napajanje, grafička, SSD).

I da jest ta TR 3960X ili 10980XE makina i dalje skuplja tu je i dobitak ugodnijeg rada, manje zauzeća prostora, buke i na koncu, potrošnje struje.

Trenutno je situacija u korist više manjih jer je RAM jeftin a i ovo što spominješ, stariji modeli koji ostaju u prodaji (dobar primjer je 2700X za 1.500 Kn) ... da ne offtopičarim dalje, za takve kupovine treba više podataka i jedna exceluša :)

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...

hladnjak, ploča, RAM, kućište, napajanje, grafička, SSD)

A opet ako uzimaš novo, pa bolje je uzeti npr. 24 jezgre TR druge generacije i sve za njega nego ići na treću (3960x) generaciju,

pogotovo ako gledaš da bude cijena tih procesora pala, a ploče su odmah u startu jeftinije nego ploče treće generacije.

 

https://www.amazon.de/AMD-YD297XAZAFWOF-Threadripper-2970WX-Schwarz/dp/B07JBQJ1D9/ref=sr_1_3?keywords=AMD+Ryzen+Threadripper+2990WX&qid=1574760148&sr=8-3

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 10:23 (Valentin17).
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Mladen kaže...

hladnjak, ploča, RAM, kućište, napajanje, grafička, SSD)

A opet ako uzimaš novo, pa bolje je uzeti npr. 24 jezgre TR druge generacije i sve za njega nego ići na treću (3960x) generaciju,

pogotovo ako gledaš da bude cijena tih procesora pala, a ploče su odmah u startu jeftinije nego ploče treće generacije.

Ovisi za što ti treba, ako su to PCI stazice i quad-channel RAM onda TR, a ako je samo "number cruncher" onda su 3950X i neka solidna B450/X470 ploča no brainer.

 

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...

Ovisi za što ti treba, ako su to PCI stazice i quad-channel RAM onda TR, a ako je samo "number cruncher" onda su 3950X i neka solidna B450/X470 ploča no brainer.

A bome po ovim cijenama za gaming i ADOBE Premier I9 10980XE.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 14:43 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Koja bi bila realna cijena danas za i7-4790 (ne K)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Oko 800-1000kn max nerealna sve preko 1000Kn
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 12:36 (dreadmoore).
Moj PC  
0 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

realna cijena, obzirom na starost i cijenu novijih procesora sličnih ili boljih perfomansi, ne bi smjela biti veća od 500 kuna

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Oko 800-1000kn max nerealna sve preko 1000Kn

Daj budi normalan. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Što je najgore, i ono što se pojavi na oglasima je oko 730-800 kn (100-110 E). 4770-ka ide nešto malo niže. K modeli se prodaju od 1000 kn pa naviše.
Mislim da ih niko neće dati za 500 kn, nažalost. Tako da ako bih ga piknuo za 550-600 kn, bio bi dobar deal?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Najbolje reci da ne vrijedi ništa
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Gandza kaže...
Što je najgore, i ono što se pojavi na oglasima je oko 730-800 kn (100-110 E). 4770-ka ide nešto malo niže. K modeli se prodaju od 1000 kn pa naviše.
Mislim da ih niko neće dati za 500 kn, nažalost. Tako da ako bih ga piknuo za 550-600 kn, bio bi dobar deal?

 Realnost je ta da ces ganz novi r5 2600 dobiti izmedju 1000-1100 kn i da tu imas ddr4 platformu naspram ddr3 ali opet 4790 ima 2 jezgre manje i stariji je 4 godine pa se opet moze nositi sa 1 i 2 generacijom ryzena. Ajde po njemackoj ga prodaju polovnog skuplje nego novi r5 2600.

To je ona stvar gdje kad kupis intzel/nvidiu imas jednostavno bolji resale value naspram AMD-a iako je trenutno sto se procesora tice AMD "king in the town"...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 12:22 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Najbolje reci da ne vrijedi ništa

To nitko nije rekao, ali treba biti realan, ništa više od toga. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

OLA MICO!

 

Koji si ti sad, koji si bio prije par godina?

 

Sad je to novi BOL forum, nema više nekih od stare ekipe i Intela, pišemo samo ovdje ryzen-procesori-opa-tema.

 

Čekamo da se vrati INTEL i stari članovi!

 

p.s. imaš neki i7, ili i9?

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MicaTrofrtaljka kaže...

Ljudi moji pa šta je ovo,osuo se forum sve neki banovi vidim.Nije me bilo par godina,novo ruho 

 Pa gdje si Mica stara kućo, kako si ? Jesi defragmentiro disk ? Kako parket ?

RIP Šaban (21.6.2016)
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Puls3 kaže...

 ...Kako parket ?

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice