Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.646
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma nije to je vise zbog brzine ventova, obožavam tišinu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 20:09 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
cvaja997 kaže...

Koja reakcija. Pretpostavka je da radiš kao senior menager u intelu i valjaš se u svojih 5 keka ojra plus bonusi. 

Zar ne bi isto sada mogli reći za npr. JAKOVP?????? Ili za hrpu drugih licemjera iz suprotne teme.

hahhaajaads kaže...

Nije da mi ne odgovara nego imam oko sebe hrpu profica u pubgu koji su na intelu

Ja tebi ovdje ne vjerujem apsolutno ni jednu riječ koju si napisao, isprobao sam dva i7 9700k i jeda je išao na 5.0 GHz sa 1.27, drugi sa 1.3, kolega ovdje je imao

isti procesor i 1.33 za 5.0 GHz, iako mi tamo govorimo o novom 10xxx seriji i mislim da uzorak od 30 komada i9 10900k modela sa 1.25 za 5.0 GHz je impresivno,

tu je Intel obavio vrhunski posao i još bolji nego sa generacijom 9xxx koja je u mojim očima pun pogodak u vidu i7 9700k modela.

i7 7700k imam osobno, svi znaju da je pasta ispod koma, ali brate mili da pod hladnjakom od 100 eura, da ne može održati praktički stock takt nije istina,

taj ima neki drugi problem, a vjerojatno imaju i ovi drugi koje si napomenuo.

Lobinka kaže...
 da 5k eura senior manager u intelu 

50-100k da, mjesečno + godišnji bonus 200-300k 

Ne daj se tako lako isprovocirati, čovjek je vjerojatno mislio na AMD.

 Nazočan.

 

1.325 točnije. Jedan od lošijih pimjeraka sam pogodio.

 

Na 5Ghz radio ko urica i nikad trotlao.

 

Na 5.2-5.3 su tek bili problemi.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

S obzirom na ranije informacije, eto potpuno očekivano Intel 10nm za Desktop je i dalje neupotrebljiv.

 

https://www.tomshardware.com/news/intel-says-first-10nm-desktop-cpus-land-in-second-half-of-2021

 

"Intel's announcement today that its 7nm process will be delayed until late 2022 or early 2023 sent shockwaves through the industry,but the company also revealed that its first 10nm CPUs for the desktop won't come to market until the second half of 2021. AMD's continued push with its 7nm Ryzen processors has caught Intel flat footed as it continues to lose market share in the desktop PC market, so the relatively long wait for 10nm processors could prove to be a significant disadvantage for Intel."

 

Intel je ciljao vrlo visoko ili preambiciozno, i da ovo dole je stara ili službena Intel čitaba.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni je definitivno najbolje uzet i9 9900K i onda oko 2023 prec na novi intel.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Meni je definitivno najbolje uzet i9 9900K i onda oko 2023 prec na novi intel.....

 To je i moj plan samo što ja ne moram kupit i9 9900k jer ga već imam

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je definitivno najbolje uzet i9 9900K i onda oko 2023 prec na novi intel.....

 To je i moj plan samo što ja ne moram kupit i9 9900k jer ga već imam

Odlicno,dali imas kakvu ideju kako bi radio u ovom mom kucistu?

Na sve strane pise da je vruc proc....jedini upitnik mi je dali mogu taj proc stavit u ovakvo kuciste.....stavio sam slike kompa u temu slike naseg hardvera na zadnjoj su stranici te teme.

Trenutno i9 9900k kosta oko 470eu sto je full prihvatljivo.

 

Ovdje

https://forum.bug.hr/forum/topicunread/299.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 22:34 (MEGATAMA).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Meni je definitivno najbolje uzet i9 9900K i onda oko 2023 prec na novi intel.....

 A za sta ces koristit proc ? Ajde ako koristis nesto gdje treba puno jezgri i gdje je intel optimiziran za to (kao adobe) onda da. Ali ako ces gejmat (a pogotovo sa ovim monitorom, tj. TVom iz opisa) onda ces dobit punih 2.5 fpsa vise, ali ajde, ako se tebi baca 700-800€ na to, go for it.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Vruć je to procesor i bez vodenog od barem 280 ili još bolje 360 u prostranom i dobro provjetrenom kućištu neće biti dobra situacija. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je definitivno najbolje uzet i9 9900K i onda oko 2023 prec na novi intel.....

 A za sta ces koristit proc ? Ajde ako koristis nesto gdje treba puno jezgri i gdje je intel optimiziran za to (kao adobe) onda da. Ali ako ces gejmat (a pogotovo sa ovim monitorom, tj. TVom iz opisa) onda ces dobit punih 2.5 fpsa vise, ali ajde, ako se tebi baca 700-800€ na to, go for it.

Pa 470eu je na amazon.de iako cu ga onda radije u Mediamarkt ili Saturn uzet....pod uvjetom da nije prevruc za moje mini kuciste.

Cisti gaming,ne radim nista drugo osim gejmanja,i da Q90R mi sluzi kao ekran za pc i sto mogu lockat na 60fps u 4k igram tako ako ne onda 1440p uz 60 ili 120fps ovisi koliko grafa moze gurat.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Vruć je to procesor i bez vodenog od barem 280 ili još bolje 360 u prostranom i dobro provjetrenom kućištu neće biti dobra situacija. 

Ok,hvala ti puno jer si mi sad pomogao vise od svih ovih pc portala za hardver.

Znaci nista od toga ostajem na ovom i7 za sad.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
nicky.sl kaže...

Vruć je to procesor i bez vodenog od barem 280 ili još bolje 360 u prostranom i dobro provjetrenom kućištu neće biti dobra situacija. 

Ok,hvala ti puno jer si mi sad pomogao vise od svih ovih pc portala za hardver.

Znaci nista od toga ostajem na ovom i7 za sad.

 Pa ako je komp za igre i nemaš neke potrebe prelazit na i9

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je definitivno najbolje uzet i9 9900K i onda oko 2023 prec na novi intel.....

 A za sta ces koristit proc ? Ajde ako koristis nesto gdje treba puno jezgri i gdje je intel optimiziran za to (kao adobe) onda da. Ali ako ces gejmat (a pogotovo sa ovim monitorom, tj. TVom iz opisa) onda ces dobit punih 2.5 fpsa vise, ali ajde, ako se tebi baca 700-800€ na to, go for it.

Pa 470eu je na amazon.de iako cu ga onda radije u Mediamarkt ili Saturn uzet....pod uvjetom da nije prevruc za moje mini kuciste.

Cisti gaming,ne radim nista drugo osim gejmanja,i da Q90R mi sluzi kao ekran za pc i sto mogu lockat na 60fps u 4k igram tako ako ne onda 1440p uz 60 ili 120fps ovisi koliko grafa moze gurat.

 E to je onda tocno ono sta sam rekao, znaci uzet ces novu plocu/proc a sa procesorom ces vjerovatno morat uzet novo kuciste i cooler jer se to ne hladi bas lagano, i to vec vec bude ispalo ~1000€. E sad vidi dal ti se isplati davat 1000€ za 10 fpsa u 1080p, 5 fpsa u 1440p i 2.5fps 2160p.  Naravno ovo sam rekao ovak iz glave, ali takvo je stanje... I ako ga uzmes na svoje mini kuciste i ne znam kakvo hladjenje, vjerovatno ces morat radit undervolt (+ underclock) tak da bi opet imao iste perf kao i sa 8700k 

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa ne zelim mjenjat kuciste nikako ovo mi je san snova, maticna je vjerujem dobra i za i9 9900k ali posto treba jako hladjenje ja ga nazalost ne mogu kupit jer nema mjesta za to. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Vruć je to procesor i bez vodenog od barem 280 ili još bolje 360 u prostranom i dobro provjetrenom kućištu neće biti dobra situacija. 

 Si ti delidao svog ili? kakve su ti temperature u gamingu a kakve u teskom loadu? moze neki info! Gledam da sebi uzmem treba mi vise jezgri a Amd je previse mušičav, ne zelim riskirati s rock stabe platformom koja mi se nije srusila valjda od kad sam instalirao win10 prije 5+g

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Buba666 kaže...
nicky.sl kaže...

Vruć je to procesor i bez vodenog od barem 280 ili još bolje 360 u prostranom i dobro provjetrenom kućištu neće biti dobra situacija. 

 Si ti delidao svog ili? kakve su ti temperature u gamingu a kakve u teskom loadu? moze neki info! Gledam da sebi uzmem treba mi vise jezgri a Amd je previse mušičav, ne zelim riskirati s rock stabe platformom koja mi se nije srusila valjda od kad sam instalirao win10 prije 5+g

 Nisam ga ni delidao ni polirao držim ga na 4.7GHz all core 1.20v u igrama je hladan ko špricer a u cinebenchu r20 dođe do 70-75 stupnjeva.

Evo sličica iz igre koja svaki HW baca na koljena

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Moj je delidan i u igrama ide do otprilike 70c ako su mi jezgre na nekih 90% ali kao sto rekoh ovo je ultra malo kuciste i svaka komponenta je jedna do druge.

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Moj je delidan i u igrama ide do otprilike 70c ako su mi jezgre na nekih 90% ali kao sto rekoh ovo je ultra malo kuciste i svaka komponenta je jedna do druge.

 pricas o 8700 ili 9900k? ja imam 8700 takoder delidan i nije vidio preko 55°c

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Buba666 kaže...
MEGATAMA kaže...

Moj je delidan i u igrama ide do otprilike 70c ako su mi jezgre na nekih 90% ali kao sto rekoh ovo je ultra malo kuciste i svaka komponenta je jedna do druge.

 pricas o 8700 ili 9900k? ja imam 8700 takoder delidan i nije vidio preko 55°c

8700,saad sam skinuo cinebench pa cu odvrtit ali uzmi u obzir kakav ja imam setup...kuciste itd.

3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
Buba666 kaže...
MEGATAMA kaže...

Moj je delidan i u igrama ide do otprilike 70c ako su mi jezgre na nekih 90% ali kao sto rekoh ovo je ultra malo kuciste i svaka komponenta je jedna do druge.

 pricas o 8700 ili 9900k? ja imam 8700 takoder delidan i nije vidio preko 55°c

8700,saad sam skinuo cinebench pa cu odvrtit ali uzmi u obzir kakav ja imam setup...kuciste itd.

 Evo mog R15 i r20 dodan, valjda je to ok

r15 r15
vs
r20 r20
ventovi na kucistu fiksirani na low, Aio vodeno 120mm sve auto!

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 0:07 (Buba666).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo, valjda sam dobre testove odvrtio, single i multicore.

 

EDIT:to su temps za single ovo je za multicore. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 0:17 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Evo, valjda sam dobre testove odvrtio, single i multicore. 

 Ok moj bosta do 4,5ghz i potrosnja mu je 108w kod tebe 63w, koje ti hladenje imas? Ja cu definitivno ici na obicni 9900 cekam da mu cijena padne ispod 3000kn!

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 0:18 (Buba666).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Buba666 kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo, valjda sam dobre testove odvrtio, single i multicore. 

 Ok moj bosta do 4,5ghz i potrosnja mu je 108w kod tebe 63w, koje ti hladenje imas?

Obican vent imam ali je ultra tiho. 

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Znaci u tom testu mi ide do 78c kada su sve jezgre na 100% u igrama ide do 70c na nekih 90% na sve jezgre. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Znaci u tom testu mi ide do 78c kada su sve jezgre na 100% u igrama ide do 70c na nekih 90% na sve jezgre. 

 A napon? moj je na 1,1V.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Buba666 kaže...
MEGATAMA kaže...

Znaci u tom testu mi ide do 78c kada su sve jezgre na 100% u igrama ide do 70c na nekih 90% na sve jezgre. 

 A napon? moj je na 1,1V.

 Mislis cpu vcore?

 

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zadnji put sam benchao prije puuuno godina pa sve zaboravio 😁

Sad samo gejmam i gejmam 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 E to je onda tocno ono sta sam rekao, znaci uzet ces novu plocu/proc a sa procesorom ces vjerovatno morat uzet novo kuciste i cooler jer se to ne hladi bas lagano, i to vec vec bude ispalo ~1000€. E sad vidi dal ti se isplati davat 1000€ za 10 fpsa u 1080p, 5 fpsa u 1440p i 2.5fps 2160p.  Naravno ovo sam rekao ovak iz glave, ali takvo je stanje... I ako ga uzmes na svoje mini kuciste i ne znam kakvo hladjenje, vjerovatno ces morat radit undervolt (+ underclock) tak da bi opet imao iste perf kao i sa 8700k 

 Koji je tebi vrag? Čovjek će si za svoje novce uzet ono što on želi. Do 2023. je puno vremena i HT bi tada mogao dobro doć jer konzole prelaze na 8/16. Usput će moć uz zabavu nešto i napravit, ako bude htio. I9 9900k je još uvijek najbolji desktop gaming procesor, iako bi novi zen to mogao dostić. Ako čovjek želi kupit to, tko smo mi da trolamo i govorimo mu kako je to bacanje novca? Tko odlučuje što je skupo? Njemu je to možda kikiriki, to potroši na drogu preko vikenda (karikiram). Uostalom, nitko te nije pitao za savjet, a ti ponavljaš iz dana u dan kako to ne valja, vruće, bacanje novaca...

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

MEGATAMA

 

 

Mogao bi ugraditi i9 9900k, ali morao bi i dokupiti manji AIO koji bi ugradio ispod napajanja, ako se sjećam dobro trebaš AIO od 92 mm.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 8:22 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je definitivno najbolje uzet i9 9900K i onda oko 2023 prec na novi intel.....

 A za sta ces koristit proc ? Ajde ako koristis nesto gdje treba puno jezgri i gdje je intel optimiziran za to (kao adobe) onda da. Ali ako ces gejmat (a pogotovo sa ovim monitorom, tj. TVom iz opisa) onda ces dobit punih 2.5 fpsa vise, ali ajde, ako se tebi baca 700-800€ na to, go for it.

Pa 470eu je na amazon.de iako cu ga onda radije u Mediamarkt ili Saturn uzet....pod uvjetom da nije prevruc za moje mini kuciste.

Cisti gaming,ne radim nista drugo osim gejmanja,i da Q90R mi sluzi kao ekran za pc i sto mogu lockat na 60fps u 4k igram tako ako ne onda 1440p uz 60 ili 120fps ovisi koliko grafa moze gurat.

 E to je onda tocno ono sta sam rekao, znaci uzet ces novu plocu/proc a sa procesorom ces vjerovatno morat uzet novo kuciste i cooler jer se to ne hladi bas lagano, i to vec vec bude ispalo ~1000€. E sad vidi dal ti se isplati davat 1000€ za 10 fpsa u 1080p, 5 fpsa u 1440p i 2.5fps 2160p.  Naravno ovo sam rekao ovak iz glave, ali takvo je stanje... I ako ga uzmes na svoje mini kuciste i ne znam kakvo hladjenje, vjerovatno ces morat radit undervolt (+ underclock) tak da bi opet imao iste perf kao i sa 8700k 

 Nije isplativo kupiti ryzena 1600 pa se prebaciti na 2600 i onda raditi upgrejd na 3600, a na forumu je brdo takvih.

5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

jel se prodaju Intel procesori još? Ne pamtim kad sam zadnji put vidio nekog da je kupio išta od njih.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice