Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zapravo je jer moraš kupit samo procesor, a dobiješ +(15-30)% perf.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

MEGATAMA

 

 

Mogao bi ugraditi i9 9900k, ali morao bi i dokupiti manji AIO koji bi ugradio ispod napajanja, ako se sjećam dobro trebaš AIO od 92 mm.

Odlican video, vidio sam ga prije.

Najbitnija stavka mi je da nisam limitiran sa velicinom grafe u kucistu i da mogu stavit naprimjer RTX3080ti kada dodje.

Posto nisam ja sklapao ovu konfu nisam siguran dali bih se zelio upustit u ugradnju vodenog hladjenja jer je tu uistinu malo mjesta.... 

Lako je bilo mjenjat bilo sto u mom starom Big Toweru..... 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...
hahhaajaads kaže...

 E to je onda tocno ono sta sam rekao, znaci uzet ces novu plocu/proc a sa procesorom ces vjerovatno morat uzet novo kuciste i cooler jer se to ne hladi bas lagano, i to vec vec bude ispalo ~1000€. E sad vidi dal ti se isplati davat 1000€ za 10 fpsa u 1080p, 5 fpsa u 1440p i 2.5fps 2160p.  Naravno ovo sam rekao ovak iz glave, ali takvo je stanje... I ako ga uzmes na svoje mini kuciste i ne znam kakvo hladjenje, vjerovatno ces morat radit undervolt (+ underclock) tak da bi opet imao iste perf kao i sa 8700k 

 Koji je tebi vrag? Čovjek će si za svoje novce uzet ono što on želi. Do 2023. je puno vremena i HT bi tada mogao dobro doć jer konzole prelaze na 8/16. Usput će moć uz zabavu nešto i napravit, ako bude htio. I9 9900k je još uvijek najbolji desktop gaming procesor, iako bi novi zen to mogao dostić. Ako čovjek želi kupit to, tko smo mi da trolamo i govorimo mu kako je to bacanje novca? Tko odlučuje što je skupo? Njemu je to možda kikiriki, to potroši na drogu preko vikenda (karikiram). Uostalom, nitko te nije pitao za savjet, a ti ponavljaš iz dana u dan kako to ne valja, vruće, bacanje novaca...

 Kakav ht ce pomoc ? Pa covjek se igra u 1440 I 2160p, da ima 4/8 proc sa tom 2080, imao bi iste perf kao sa 9900k. Uostalom nije nit 9900k najbolji gaming proc, uvijek je tu 9700k isto kao i kod 10 generacije.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Inace gledao sam i i7 9700k ali on je 8/8 pa nisam siguran da ima smisla ic na njega sa 6/12 ali posto je "komplicirano" smjestit i9 9900k u moj setup ostat cu za sad na ovom i7 8700 pa vidjet kako ce se ponasat na rtx3080ti i novim igrama u 4K rezoluciji posto ocekujem da ce mi nova Nvidia to moc gurat.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Inace gledao sam i i7 9700k ali on je 8/8 pa nisam siguran da ima smisla ic na njega sa 6/12 ali posto je "komplicirano" smjestit i9 9900k u moj setup ostat cu za sad na ovom i7 8700 pa vidjet kako ce se ponasat na rtx3080ti i novim igrama u 4K rezoluciji posto ocekujem da ce mi nova Nvidia to moc gurat.

 

Ako si na 4k i koristis racunalo samo za gaming s tim i7 8700 si miran vjerovatno jos koju godinu da nece dolaziti do ikakvog bootlenecka koji god gpu da stavis.

4 godine
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

INTEL 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 22:51 (wolf17).
Moj PC  
2 3 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Sry neznam za ostale no ja nista nisam shvatio, sto si sad uzeo a sto si bacio u smece?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ne isplati se vise kupovat intel.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
wolf17 kaže...

Ne isplati se vise kupovat intel.

 Zašto ne??? 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa ako koristis racunalo za igranje a ne za posao od kojeg zaradujes za kruh tad ne , X seriju itekako ne vrijedi kupovat a pored ryzena jos manje intel uzimat u obzir kao kupnju vrlo jednostavno.

No eto svako trosi svoje pare pa ako hoce Intel neka kupit intel , tko hoce amd neka kupi amd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 15:53 (MGloc).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Pa ako koristis racunalo za igranje a ne za posao od kojeg zaradujes za kruh tad ne , X seriju itekako ne vrijedi kupovat a pored ryzena jos manje intel uzimat u obzir kao kupnju vrlo jednostavno.

No eto svako trosi svoje pare pa ako hoce Intel neka kupit intel , tko hoce amd neka kupi amd.

 Znaci dosao je tu jadikovati za nesto sto je uzeo prije 3godine i ide to usporedivati s necim sto je izaslo jucer? Ocigledno imamo posla s vrlo neozbiljnom osobom

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Moj i5 2500k i dan danas radi u staroj konfi i bio je dovoljan godinama za gejmanje, ovaj i7 vrhunski vrti igre i apsolutno je sve stabilno.

Koji razlog bi bio da uopce razmisljam o AMD procu?

Nekakva usteda novca? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Moj i5 2500k i dan danas radi u staroj konfi i bio je dovoljan godinama za gejmanje, ovaj i7 vrhunski vrti igre i apsolutno je sve stabilno.

Koji razlog bi bio da uopce razmisljam o AMD procu?

Nekakva usteda novca? 

 Zamisli covjek koji je uzeo x299 setup prica odjednom o nekakvoj ustedi izgleda da je bio prelabilan cim je tako brzo pao pod Amd-omIli se rastao od žene pa mu uzela sve

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 16:18 (Buba666).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni su primarni stabilnost i performanse u igrama, i dalje citam da Ryzen ima musice u raznim igrama i cudne nestabilnosti i kada se to spoji sa Navi driver problemima kakav se to sistem dobije..... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Meni su primarni stabilnost i performanse u igrama, i dalje citam da Ryzen ima musice u raznim igrama i cudne nestabilnosti i kada se to spoji sa Navi driver problemima kakav se to sistem dobije..... 

 Meni su isto performanse i stabilnost bitni, a cuo sam da intel svaki put ima nekakve musice sa mrtvim procesorom ili pak stalno izlaze neki fixevi koji nista ne rijese, jos kad se to spoji sa driverima od nvidije dobijes kolaps..... Jos nedaj boze da imas 6/6 procesor, dropovi na sve strane 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni su primarni stabilnost i performanse u igrama, i dalje citam da Ryzen ima musice u raznim igrama i cudne nestabilnosti i kada se to spoji sa Navi driver problemima kakav se to sistem dobije..... 

 Meni su isto performanse i stabilnost bitni, a cuo sam da intel svaki put ima nekakve musice sa mrtvim procesorom ili pak stalno izlaze neki fixevi koji nista ne rijese, jos kad se to spoji sa driverima od nvidije dobijes kolaps..... Jos nedaj boze da imas 6/6 procesor, dropovi na sve strane 

 Tako je sve kako kažeš eno i moj intel je sad potpuno mrtav ali neobjašnjivo oživi kad pritisnem nekakav botun (dugme) na kućištu i tad u kombinaciji s nvidiom goni moju omiljenu igru bez ikakvih problema. Nevjerojatno za Intel Nvidia kombinaciju

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 16:46 (nicky.sl).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
wolf17 kaže...

jednom slažes takav komp, drugi put sam sebi veliš: nemoj biti glup :D previše love to košta, nadam se da će za 10god postojati neki novi način slaganja kompa i jeftiniji intel s više jezgri, i bilo bi dobro da matična ima integrirani m2 ssd na sebi od bar 500gb i ram od 8gb minimum za pokretanje win10 :D ....dobro i kaj znači komad stakla/zrcala/ogledala na matičnoj? O.o to je izgleda za cure da se našminkaju usput :D x299 su vecim djelom za ukras, sva sreća pa sam prije 3godine uzel i9 7900x, a danas za iste pare dobim 18jezgreni intel, bravo intel :D ovo je neisplativo uopce, e da i još mi napajanje fali :D a loveee za jedan solidan audi a4, možda i mercedes.... sjedeći oglas mjenjam komp za audi a4 s full opremom :D s tim da kučište bi sebi ostavil, ono nikad ne znaš :DD  i ono još matična ima 6 sata konektora, a u kučištu mjesta za 14 komada -_-(dobro kučište kupil 2013., a matičnu prošlu god, al svejedno)  dobro jel zna netko od Vas di kupiti i dal postoji uopce pcie katica s dodatnim sata konektorima?  i još intel promovira U2 konektor a nitko ga ne koristi, kaj se tiče tog konektora nisam nigdje videl kabel za kupit kod nas, ako jesam košta 500kn sigurno.... INTEL aj bok   bolje da sam za te pare kupio bazen vani i napunil ga vodkom/pivom/..bilo čim, bolje bi prošel :D  nikad više to 


 wolf17

Nakupovao si rama ko da si kupio kutiju Domaćica keksa

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni su primarni stabilnost i performanse u igrama, i dalje citam da Ryzen ima musice u raznim igrama i cudne nestabilnosti i kada se to spoji sa Navi driver problemima kakav se to sistem dobije..... 

 Meni su isto performanse i stabilnost bitni, a cuo sam da intel svaki put ima nekakve musice sa mrtvim procesorom ili pak stalno izlaze neki fixevi koji nista ne rijese, jos kad se to spoji sa driverima od nvidije dobijes kolaps..... Jos nedaj boze da imas 6/6 procesor, dropovi na sve strane 

hahhaajaads

Još da nam je tvoje mišljenje bitno.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni su primarni stabilnost i performanse u igrama, i dalje citam da Ryzen ima musice u raznim igrama i cudne nestabilnosti i kada se to spoji sa Navi driver problemima kakav se to sistem dobije..... 

 Meni su isto performanse i stabilnost bitni, a cuo sam da intel svaki put ima nekakve musice sa mrtvim procesorom ili pak stalno izlaze neki fixevi koji nista ne rijese, jos kad se to spoji sa driverima od nvidije dobijes kolaps..... Jos nedaj boze da imas 6/6 procesor, dropovi na sve strane 

 Tako je sve kako kažeš eno i moj intel je sad potpuno mrtav ali neobjašnjivo oživi kad pritisnem nekakav botun (dugme) na kućištu i tad u kombinaciji s nvidiom goni moju omiljenu igru bez ikakvih problema. Nevjerojatno za Intel Nvidia kombinaciju

 Odlicno, mora da su svi takvi u svijetu. Dugme, windowsi i pravac far cry 5 benchmark 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
 Odlicno, mora da su svi takvi u svijetu. Dugme, windowsi i pravac far cry 5 benchmark 

Ajde nemoj molim te, pusti. Nemoj biti kao ja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 18:49 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...
 Odlicno, mora da su svi takvi u svijetu. Dugme, windowsi i pravac far cry 5 benchmark 

Ajde nemoj molim te, pusti. Nemoj biti kao ja.

 Moram malo kad ljudi ne kuze salu 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 Moram malo kad ljudi ne kuze salu 

Tako sam i ja mislio dok nisam shvatio što mi to treba u životu, da se to prepucavam kao da imam 10 godina.

Svatko neka kupuje što mu odgovara, ti i ja ili netko treći nemamo ništa od toga, samo gubimo živce prepucavajući se u beskraj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
wolf17 kaže...

INTEL 

Zašto dislike na ovo? Iako ih ja podržavam kad pikam i trollam, ovo nije niti jedno. Zavist?

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Koji razlog bi bio da uopce razmisljam o AMD procu?

 

ako se igraš na većim rezolucijama jedini razlog mijenjanje procesora je osjećaj sramote što će susjed reći kad sazna da imaš procesor iz 2017.g 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 Odlicno, mora da su svi takvi u svijetu. Dugme, windowsi i pravac far cry 5 benchmark 

 

Ne, nego dugme, windowsi, pravac cheaterski forum skinut aimbot..

 

Cijeli bug community ti je dao pedalu sa njihovih servera kad si uhvacen, ja bi se od sramote pokrio usima, a ne jos pravio pametan po forumu. 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Odlicno, mora da su svi takvi u svijetu. Dugme, windowsi i pravac far cry 5 benchmark 

 

Ne, nego dugme, windowsi, pravac cheaterski forum skinut aimbot..

 

Cijeli bug community ti je dao pedalu sa njihovih servera kad si uhvacen, ja bi se od sramote pokrio usima, a ne jos pravio pametan po forumu. 

 Cijeli bug community mi je dao pedalu sa NJIHOVIH SERVERA ? Daj mi molim te sliku tih servera, jer ja se ne sjecam da sam igrao na ijednom, cujem da si ti isto presao na bencanje posto sa godinama k/d pada ha ? 

 

 https://www.247fairplay.com/CheatDetector/Ryzenmaster1 Evo ti pa se tjesi, mozda budes jedan dan dosao na ovaj nivo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 11:24 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Odlicno, mora da su svi takvi u svijetu. Dugme, windowsi i pravac far cry 5 benchmark 

 

Ne, nego dugme, windowsi, pravac cheaterski forum skinut aimbot..

 

Cijeli bug community ti je dao pedalu sa njihovih servera kad si uhvacen, ja bi se od sramote pokrio usima, a ne jos pravio pametan po forumu. 

 hahhaajaads znaci čiter u kojoj to igrici 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Odlicno, mora da su svi takvi u svijetu. Dugme, windowsi i pravac far cry 5 benchmark 

 

Ne, nego dugme, windowsi, pravac cheaterski forum skinut aimbot..

 

Cijeli bug community ti je dao pedalu sa njihovih servera kad si uhvacen, ja bi se od sramote pokrio usima, a ne jos pravio pametan po forumu. 

 A jga mora čitat. Ima bn na Ryzenu pa kompenzira.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jooj kako mi je neugodno dok vidim da se ljudi kurče time tko je bolji u nekoj igri...Životno postignuće, s tom pričom o mojim uspjesima u MP-u i elitnom K/D-u pecam male vani petkom.

 

Relativno on-topic: Za 3 tjedna nešto više o Intelovoj Xe grafici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kako vam se cine ovi novi 10/20 Inteli opcenito?

 

Sto se tice Xe GPUa bit ce to odlicno za trziste, veca konkurencija donosi bolje proizvode. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 12:35 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice