Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.535
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Intel i7 Club

Ipak sam uspio probiti magičnu granicu od 1,285 V  i postavio napon na 1,256 V na 4,4 GHz! Nadam se da će ostati stabilan. Prije Prime95 moram da očistim hladnjak od prašine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 19:45 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
phoenix2003 kaže...

Ima moćnu ploču, eto kako. Niži napon ali može isporučiti više ampera...

Rofl.

multi-gpu 4 live
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Leopard_st kaže...
phoenix2003 kaže...

Ima moćnu ploču, eto kako. Niži napon ali može isporučiti više ampera...

Rofl.

Ja osobno vjerujem da je MSI namjenski dizajnirao ovu ploču za taj fazon a tvoje mišljenje (znanje ) je dobrodošlo....

13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Nije valjda da vjerujes u ovo?

multi-gpu 4 live
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Leopard_st kaže...

Nije valjda da vjerujes u ovo?

pa nije da mora vjerovati, to je tako! ne doslovno kako oni prezentiraju ali ipak nije ni da lazu potpuno...{#}

Intel® Core™ i7-4770S inside
14 godina
offline
Intel i7 Club

Pa ako si bar malo istraživao ovu temu na internetu mogao si primjetiti da za ovaj CPU nije rijetko da radi stablno od 4,4 do 4,6 GHz@1,19 V.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7 Club

evo da se i ja učlanim :)

 

i7 4770k i asrock fatality z87 killer.

 

Nisam jos clockao guštam na stock speedu..osjetim razliku u performansama koje sam imao sa prijašnjim buildom.

Uspio sam u fractal define r3 montirati corsair h110 uz malo improvizacije .

 

Lp

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7 Club

Pridružujem se i ja.

 

i7 930; 4.2 Ghz,1.248 V;4.4 Ghz,1.31 V

 

Sve dalje traži jako velik napon,max clock 4.784 Ghz,1.568 V

kikolo
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club

  Ja ne znam jesam li gdje napisao svoj clock ali evo sad onda da napišem. Inače, najjače mi je tako mala potrošnja za tako brz CPU. Sad na 4.0Ghz sve jezgre sa 1.09V vuče iz zida čitav komp kad opalim P95 nekih 110 do 120W što je genijalno s obzirom na performanse. Najveći stabilan OC sa normalnim postavkama mi je 4.6Ghz @1.25V. Više od toga je nestabilno i traži dosta povećanja napona što ne mogu hladiti normalno s stock pastom. Da mi se da rasturit IHS i promijeniti pastu bilo bi sigurno bolje.

 

i7 3770K: 4.0Ghz sa turbom do 4.2Ghz @ 1.09V

 

OC setup i7 3770K @4.5Ghz 1.225V

 

P.S. Naravno ovo je sve stress test stabilno a ne samo za ući u Windows {#}.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 9:34 (itomic009).
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
phoenix2003 kaže...

Pa ako si bar malo istraživao ovu temu na internetu mogao si primjetiti da za ovaj CPU nije rijetko da radi stablno od 4,4 do 4,6 GHz@1,19 V.

Ja samo znam da cujem, citam o procesorima kojima ne treba puno voltaze za stabilan Oc, ali nikako ih se doćepat!!

Ja svog nemogu natjerat preko 4.8ghz da ga napajam direktno iz NE Krško, svd

E preko 4.5 GHz trazi enormno povećanje voltaze, 4.5Ghz drzi na 1.256v sa max temp.  u loadu oko 65-70 C!!

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...
phoenix2003 kaže...

Pa ako si bar malo istraživao ovu temu na internetu mogao si primjetiti da za ovaj CPU nije rijetko da radi stablno od 4,4 do 4,6 GHz@1,19 V.

Ja samo znam da cujem, citam o procesorima kojima ne treba puno voltaze za stabilan Oc, ali nikako ih se doćepat!!

Ja svog nemogu natjerat preko 4.8ghz da ga napajam direktno iz NE Krško, svd

E preko 4.5 GHz trazi enormno povećanje voltaze, 4.5Ghz drzi na 1.256v sa max temp.  u loadu oko 65-70 C!!

pa mozda su ti krive postavke u biosu, da bi se neki proc vrtio na tako maloj voltazi ipak treba postelati poprilican broj opcija u biosu a i vremena da se dode do njih i da to sve funkcionira stabilno i tokom max loada procesora...

Intel® Core™ i7-4770S inside
12 godina
offline
Intel i7 Club
Sve moguće tutorijale sam pročitao i sva moguća videa sam pogledao,a i nije neka znanstvena fantastika OCat Ivy Bridge!! Uglavnom imam prosjećan primjerak procesora,Itomic ima slićno kao i ja!! Volio bih da se javi još vlasnika 3770k,sa svojim postavkama Biosa da povećamo pamet!!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 15:43 (volegradele).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...
Sve moguće tutorijale sam pročitao i sva moguća videa sam pogledao,a i nije neka znanstvena fantastika OCat Ivy Bridge!! Uglavnom imam prosjećan primjerak procesora,Itomic ima slićno kao i ja!! Volio bih da se javi još vlasnika 3770k,sa svojim postavkama Biosa da povećamo pamet!!

{#}{#}

Intel® Core™ i7-4770S inside
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
phoenix2003 kaže...
Leopard_st kaže...
phoenix2003 kaže...

Ima moćnu ploču, eto kako. Niži napon ali može isporučiti više ampera...

Rofl.

Ja osobno vjerujem da je MSI namjenski dizajnirao ovu ploču za taj fazon a tvoje mišljenje (znanje ) je dobrodošlo....

 

Dobar primjerak procesora, znaš koliko ploča ima veze s tim? Toliko da sa različitim postavkama dobiješ istu vrijednost ili barem približno istu...

 

Na MSI stavim u biosu 1.19V i sa fino podešenim LLC imam 1.192v idle i 1.184V u loadu, znači ploča ima mali drop koji ja osobno volim ali je poprilično precizna... Isti procesor je na Gigabyte UD5H (kojoj mi je crknuo prvi pci-e x16 pa sam kupio ovu MSI) sa fino ugođenim LLC tražio 1.22V u biosu, 1.200V idle u winsima, 1.192v u loadu, znači poprilično loše u odnosu na MSI ali je minimalna razlika u loadu (1.184V <-- 1.192V) jer je ipak na kraju procesor taj koji diktira stabilnost u overclocku

back 2 black
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 16:25 (Cele303).
14 godina
offline
Intel i7 Club

Pazi, nisam rekao da nije procesor taj koji određuje sposobnost (svog) overclock-a, veoma dobro poznajem proizvodni proces procesora ali na kraju ploča je ta koja hrani procesor naponom i amperima. Dakle, sama konstrukcija matične ploče (gdje spadaju broj faza, kvalitet samih ugrađenih elektronskih komponenti, mogućnosti koje pruža sam UEFI/BIOS i neki drugi parametri) direktno utiče na to da izvuče mast (čitaj dobrom) procesoru, bez nje ...ništa.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
phoenix2003 kaže...

Pazi, nisam rekao da nije procesor taj koji određuje sposobnost (svog) overclock-a, veoma dobro poznajem proizvodni proces procesora ali na kraju ploča je ta koja hrani procesor naponom i amperima. Dakle, sama konstrukcija matične ploče (gdje spadaju broj faza, kvalitet samih ugrađenih elektronskih komponenti, mogućnosti koje pruža sam UEFI/BIOS i neki drugi parametri) direktno utiče na to da izvuče mast (čitaj dobrom) procesoru, bez nje ...ništa.

Jesi li ti procitao sta ti je cele napisao?

 

Proc je onaj koji diktira 98% stvari, djaba meni rog ploca sa 8 faza, neki super kondezatori, uber provodnici i itd, proc nece za 24/7 vise od 4.5 GHz i tu se prica zavrsava.

multi-gpu 4 live
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Leopard_st kaže...
phoenix2003 kaže...

Pazi, nisam rekao da nije procesor taj koji određuje sposobnost (svog) overclock-a, veoma dobro poznajem proizvodni proces procesora ali na kraju ploča je ta koja hrani procesor naponom i amperima. Dakle, sama konstrukcija matične ploče (gdje spadaju broj faza, kvalitet samih ugrađenih elektronskih komponenti, mogućnosti koje pruža sam UEFI/BIOS i neki drugi parametri) direktno utiče na to da izvuče mast (čitaj dobrom) procesoru, bez nje ...ništa.

Jesi li ti procitao sta ti je cele napisao?

 

Proc je onaj koji diktira 98% stvari, djaba meni rog ploca sa 8 faza, neki super kondezatori, uber provodnici i itd, proc nece za 24/7 vise od 4.5 GHz i tu se prica zavrsava.

slazem se s phoenixom, kakvih 98% da proc diktira glupost, bezbroj puta sam se uvijerio da je ploca kljucna a ne to malo "govance" vise manje su svi isti koji mizerni volt gore ili dolje po meni nebitno! bez ploce koja dobro cijedi nema ni masti kako je vec receno i kako se popularno kaze!{#}lp

Intel&#174; Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 19:50 (Stjepanj).
12 godina
offline
Intel i7 Club

Večina ploća poviše 1000 kn uz solidan primjerak procesora može dat vrlo solidan OC,dok loš primjerak procesora možeš stavit u najskuplju ploču za kujac ,pogotovo ako ima wall poviše 4.5 GHz,nijedna ploča ne pomaže!!

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...

Večina ploća poviše 1000 kn uz solidan primjerak procesora može dat vrlo solidan OC,dok loš primjerak procesora možeš stavit u najskuplju ploču za kujac ,pogotovo ako ima wall poviše 4.5 GHz,nijedna ploča ne pomaže!!

neznam{#} ja toliko los primjerak nekog proca nisam vidio a bogami niti citao...

Intel&#174; Core™ i7-4770S inside
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
Leopard_st kaže...
phoenix2003 kaže...

Pazi, nisam rekao da nije procesor taj koji određuje sposobnost (svog) overclock-a, veoma dobro poznajem proizvodni proces procesora ali na kraju ploča je ta koja hrani procesor naponom i amperima. Dakle, sama konstrukcija matične ploče (gdje spadaju broj faza, kvalitet samih ugrađenih elektronskih komponenti, mogućnosti koje pruža sam UEFI/BIOS i neki drugi parametri) direktno utiče na to da izvuče mast (čitaj dobrom) procesoru, bez nje ...ništa.

Jesi li ti procitao sta ti je cele napisao?

 

Proc je onaj koji diktira 98% stvari, djaba meni rog ploca sa 8 faza, neki super kondezatori, uber provodnici i itd, proc nece za 24/7 vise od 4.5 GHz i tu se prica zavrsava.

slazem se s phoenixom, kakvih 98% da proc diktira glupost, bezbroj puta sam se uvijerio da je ploca kljucna a ne to malo "govance" vise manje su svi isti koji mizerni volt gore ili dolje po meni nebitno! bez ploce koja dobro cijedi nema ni masti kako je vec receno i kako se popularno kaze!{#}lp

Svo svoje znanje si rekao sa ovim boldiranim.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 20:29 (Leopard_st).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

znas na sta sam mislio kaj pametujes...nisi od jucer{#}

Intel&#174; Core™ i7-4770S inside
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7 Club

Ploča igra veliku ulogu naravno uz dobar proc.

Imao sam gigabite Z68X-UD3-B3 koju sam platio 1300KN i najveći klok koji sam s njom postigao je bio 4914Mhz i s tim klokom sam uspio dignit vinse i ništa drugo znači krajnje nestabilno.

Najviši stabilni takt je s tom pločom bio 4.6Ghz već na 4.7Ghz se rušio kod zahtjevnijih zadaća.

Kupio sam ASUS P8Z77-V koju sam platio 1500kn i počela je nova era mog clockanja, dobio sam potpuno stabilan takt na 5175Mhz i s tim taktom sam odradio gotovo sve bencheve na forumu a neke i s višim taktom. 

najviši takt na kojem mogu dignit winse je 5285Mhz koji nije stabilan znači ruši se kod zahtjevnijih zadaća.

Ni jedna ni druga ploča nisu perjanice kod svijih proizvođača al ovolika razlika meni jasno govori MATIČNA PLOČA JE PRESUDNA ZA DOBAR CLOCK.

 

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 21:04 (nicky.sl).
Moj PC  
2 2 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Leopard_st kaže...
phoenix2003 kaže...

 

Jesi li ti procitao sta ti je cele napisao?

 

Proc je onaj koji diktira 98% stvari, djaba meni rog ploca sa 8 faza, neki super kondezatori, uber provodnici i itd, proc nece za 24/7 vise od 4.5 GHz i tu se prica zavrsava.

Džaba meni najbolji mogući primjerak procesora kad mi ploča ima 4 faze.

14 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Ako netko prodaje 2600K, 2700K 3820 ili 4820K(može i 2500K), neka baci PM.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 2600K? // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // TRUE120? // Silencio 652
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2014 0:10 (8ax).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
phoenix2003 kaže...

Pazi, nisam rekao da nije procesor taj koji određuje sposobnost (svog) overclock-a, veoma dobro poznajem proizvodni proces procesora ali na kraju ploča je ta koja hrani procesor naponom i amperima. Dakle, sama konstrukcija matične ploče (gdje spadaju broj faza, kvalitet samih ugrađenih elektronskih komponenti, mogućnosti koje pruža sam UEFI/BIOS i neki drugi parametri) direktno utiče na to da izvuče mast (čitaj dobrom) procesoru, bez nje ...ništa.

 

Naravno da je matična ploča bitna za "izvlačenje masti", kako se kaže bez alata nema zanata, a matična je alat u našem slučaju ali procesor je taj o kojem najviše ovisi overclock, jesi kad vidio da ekstremni overclockeri prodaju svoje matične za višestruko veće iznose od cijene novoga? Nisi naravno, ali si itekako mogao vidjeti rijetke primjerke procesora, vlasnike svjetskih rekorda po brutalnim cijenama ;)

 

Matična ploča mora pratiti, bez daljnjega, ali ako se zadržimo na stabilnim sustavima i 24/7 postavkama (jer nismo na overclock i benchmark podforumu) dovoljna je mid range matična poput moje (1200kn) da prati sve moje zahtjeve koje imam prema svome procesoru... Ne treba mi nikakva uber ploča da bi držao procesor stabilnim na 4.6GHz, i zato sam napisao da ploča nije bitna, volegradele je pitao kako sam to uspio, moj odgovor je da je procesor zaslužan, matična nije bitna (iz mojeg primjera se vidi i da Gigabyte jednako stabilno drži procesor stabilnim uz malo lošije postavke)

 

Kad smo kod izvlačenja masti, tko se sjeća legende 2700K sa NH-D14... Ni jedna matična na svijetu ne može vaše loše primjerke pretvorit u ovog ljepotana :P

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2240907

back 2 black
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Huurux kaže...

evo da se i ja učlanim :)

 

i7 4770k i asrock fatality z87 killer.

 

Nisam jos clockao guštam na stock speedu..osjetim razliku u performansama koje sam imao sa prijašnjim buildom.

Uspio sam u fractal define r3 montirati corsair h110 uz malo improvizacije .

 

Lp

Prika, šta ti imaš "Fructal Design r3" pod moj PC ??? {#} Do yaya...{#}

 

Jel to zato što je modano ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2014 11:24 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: Intel i7 Club
DarthMarkus kaže...
Huurux kaže...

evo da se i ja učlanim :)

 

i7 4770k i asrock fatality z87 killer.

 

Nisam jos clockao guštam na stock speedu..osjetim razliku u performansama koje sam imao sa prijašnjim buildom.

Uspio sam u fractal define r3 montirati corsair h110 uz malo improvizacije .

 

Lp

Prika, šta ti imaš "Fructal Design r3" pod moj PC ??? {#} Do yaya...{#}

 

Jel to zato što je modano ?

haha imam fractal design r3 :))

 

Posto mi ne stane h110 u njega kako bi trebao hladnjak je u kucistu na vrhu a ventilatori su izvan.Problem kratkih kabela od ventilatora sam rijesio busilicom:)

 

 

Evo i trenutnog rezultata oc-a koji me zadovoljava,a probat cu sa jos nizim naponom ako je moguce.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2014 21:32 (Huurux).
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club
Te rez.... i ja imam sa standardnim oc preko biosa sa best perform. temp do 65' sa zracnim hladenjem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
8ax kaže...

Ako netko prodaje 2600K, 2700K 3820 ili 4820K(može i 2500K), neka baci PM.

 

Sta bi? Ipak si se predomislio na novo? Good choice:)lp
Intel&amp;#174; Core™ i7-4770S inside
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
8ax kaže...

Ako netko prodaje 2600K, 2700K 3820 ili 4820K(može i 2500K), neka baci PM.

 

Sta bi? Ipak si se predomislio na novo? Good choice:)lp

Skupio sam nešto novca još, a obični Sandy mi i ovako nije privlačan jer ima samo 16x PCIE2.0 u odnosu na 40x PCIE3.0 od Sandy/Ivy-E.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 2600K? // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // TRUE120? // Silencio 652
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice