Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.418
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ne trebaš pokušavat nema msi taj fitcher
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Trebam nadogradnju jednog računala i za cpu je pala odluka da se kupi i5 10400 ( da se integrirana grafa koristi privremeno dok su cijene grafičkih kartica previsoke).

Molim preporuku kvalitetne matične za to, tihog i kvalitetnog hladnjaka (sinova želja je vodeno hlađenje pa...) i minimalno 16 gb rama (ili treba više zbog igpu-a?).

Gledao sam ovu matičnu

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 11:12 (tintin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...

Trebam nadogradnju jednog računala i za cpu je pala odluka da se kupi i5 10400 ( da se integrirana grafa koristi privremeno dok su cijene grafičkih kartica previsoke).

Molim preporuku kvalitetne matične za to, tihog i kvalitetnog hladnjaka (sinova želja je vodeno hlađenje pa...) i minimalno 16 gb rama (ili treba više zbog igpu-a?).

Gledao sam ovu matičnu

 

Nebulozno je uzimat taj procesor pa onda s tom maticnom i vodenim hladjenjem... Uzmi nesto od zadnje 12. generacije, 12400 npr., kad si vec spreman davat toliko za maticnu... 12400 je puno brzi od 10400... Niti na jednog od njih nema nikakvog smisla stavljat vodeno jer ih se lako hladi...

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Meni se vodeno hlađenje CPUa za cca 50€ ne čini previše, ako mogu dobiti na tišini...

MBO je planirana eventualno malo jača radi nadogradnje u neko bolje vrijeme, a onda i5 10400 ide na jedno od ostalih računala.

Trenutno ne planiram kupiti i5 12xxx nego ću radije za sad kupiti skuplju mbo.

Budžet je cca 350-400€ za CPU, mbo, hladnjak i rame

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 12:42 (tintin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...
Ma u hw unboxed se zna da su fanboyi isto kao i onaj iz Gamer melda

AMD sponzor i to je to, također je tako sa AXE.RS, sa Vladimirom Pejićem.

 Samo da ti potvrdim Vladimir Pejic deklarirani fanboy amd-a upravo je radio recenziju ASUS ROG MAXIMUS Z690 APEX DDR5, ja napisao 12400 unistio kompletnu armadu amd procesora i intel high end procesora, sto je der8auer EN radio testiranja.Nije mi se komentar zadrzao ni 10 min izbrisao ga je. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 12:46 (dreadmoore).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...

Meni se vodeno hlađenje CPUa za cca 50€ ne čini previše, ako mogu dobiti na tišini...

MBO je planirana eventualno malo jača radi nadogradnje u neko bolje vrijeme, a onda i5 10400 ide na jedno od ostalih računala.

Trenutno ne planiram kupiti i5 12xxx nego ću radije za sad kupiti skuplju mbo.

Budžet je cca 350-400€ za CPU, mbo, hladnjak i rame

Mozes dobit ekstra buku zbog pumpe i mogucnost leak-a, nikakvog smisla nema vodeno na low power procesoru. Uzmes solidan tower cooler i imas i vecu tisinu i nikakvu mogucnost havarije...

 

Boldano je krajnje iracionalno al dobro....

 

Ako gledas plocu koju si linkao, onda ti u ostatak budzeta nikako ne stane sve sta si nabrojao...

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...
Ma u hw unboxed se zna da su fanboyi isto kao i onaj iz Gamer melda

AMD sponzor i to je to, također je tako sa AXE.RS, sa Vladimirom Pejićem.

 Samo da ti potvrdim Vladimir Pejic deklarirani fanboy amd-a upravo je radio recenziju ASUS ROG MAXIMUS Z690 APEX DDR5, ja napisao 12400 unistio kompletnu armadu amd procesora i intel high end procesora, sto je der8auer EN radio testiranja.Nije mi se komentar zadrzao ni 10 min izbrisao ga je. 

Normalno da ti ga je izbrisao, nit je istina da je unistio sta si naveo, niti je stvar prakticno iskoristiva jer funkcionira na par ultra-skupih ploca, a i ocito je da je smisao komentara da izazove kavgu 

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovaj se isto pokakio na ryzen 5600x 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Samo čekam koji će prvi nazvati 12xxx seriju "Sapunator II dio"...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
boxer kaže...

Samo čekam koji će prvi nazvati 12xxx seriju "Sapunator II dio"...

 pa vidis da ih sapunaju hahah da ne isplativ upgrejd zbog skupe mbo ali opet 4/8 se ukakio 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
tintin kaže...

Meni se vodeno hlađenje CPUa za cca 50€ ne čini previše, ako mogu dobiti na tišini...

MBO je planirana eventualno malo jača radi nadogradnje u neko bolje vrijeme, a onda i5 10400 ide na jedno od ostalih računala.

Trenutno ne planiram kupiti i5 12xxx nego ću radije za sad kupiti skuplju mbo.

Budžet je cca 350-400€ za CPU, mbo, hladnjak i rame

Mozes dobit ekstra buku zbog pumpe i mogucnost leak-a, nikakvog smisla nema vodeno na low power procesoru. Uzmes solidan tower cooler i imas i vecu tisinu i nikakvu mogucnost havarije...

 

Boldano je krajnje iracionalno al dobro....

 

Ako gledas plocu koju si linkao, onda ti u ostatak budzeta nikako ne stane sve sta si nabrojao...

 Ok, ajmo onda ako može preporuka za solidnu mbo, cooler i rame koji bi išli uz i5 10400, a da bude sve do max 400€

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 14:46 (tintin).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Sapunatori II dolaze do izražaja
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
4 1 hvala 2
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...
ansha kaže...
tintin kaže...

Meni se vodeno hlađenje CPUa za cca 50€ ne čini previše, ako mogu dobiti na tišini...

MBO je planirana eventualno malo jača radi nadogradnje u neko bolje vrijeme, a onda i5 10400 ide na jedno od ostalih računala.

Trenutno ne planiram kupiti i5 12xxx nego ću radije za sad kupiti skuplju mbo.

Budžet je cca 350-400€ za CPU, mbo, hladnjak i rame

Mozes dobit ekstra buku zbog pumpe i mogucnost leak-a, nikakvog smisla nema vodeno na low power procesoru. Uzmes solidan tower cooler i imas i vecu tisinu i nikakvu mogucnost havarije...

 

Boldano je krajnje iracionalno al dobro....

 

Ako gledas plocu koju si linkao, onda ti u ostatak budzeta nikako ne stane sve sta si nabrojao...

 Ok, ajmo onda ako može preporuka za solidnu mbo, cooler i rame koji bi išli uz i5 10400, a da bude sve do max 400€

 tintin

 

Evo ovdje pitaj da ti nešto slože.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-3000-do-5000-kn/170220.aspx?page=724

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...
Sapunatori II dolaze do izražaja

 bogmeć nadam se da će pohranit te BIOS verzije na sigurno i čuvat na hladnom i tamnom mjestu :D

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
blackdevil kaže...
dreadmoore kaže...
Sapunatori II dolaze do izražaja

 bogmeć nadam se da će pohranit te BIOS verzije na sigurno i čuvat na hladnom i tamnom mjestu :D

 

 Mnogi bi voljeli da je intel žešća pušiona ali eto neda se i ako mi se ne sviđa njihova politika, što se još uvjek drže tih gluposti da zaključaju procesore a sad se vidi i razlog zašto.Jer gaming procesor nije u broju jezgri nego samo veći klok.Ako B660 ploče od 200-300€ budu imale ovu mogučnost, onda smisao 126xx 127xx i 129xx nemaju uopće smisla kupovat za gaming.Rambox na aparatima po 5 put 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Pa Shitnel je vec imao ovu praksu kada su neki proizvodjaci ploca sa biosom omogucili overclockiranje 6xxx nonK procesora... Znaci postoji i moze se ali je onemoguceno jer je Intel odmah reagovao da se maknu biosi. Ocekujem da ce debaurera ubrzo kontaktirati u svezi ovoga kao i asus...bez obzira sto je ta ploca neisplativa za to.
Kod AMDa je to da je zakocio proizvodjace ploca da se izdaje podrska za 300seriju ploca i 5xxx cpu. Asrock sluzbeno nedavno objavio da izdaje modifikikaciju i podraku 5xxx za 3xx ploce...na zalasku. Do sada je to bilo nealuzbeno jer su morali povuci bios pod pritiskom AMD.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
boxer kaže...
Pa Shitnel je vec imao ovu praksu kada su neki proizvodjaci ploca sa biosom omogucili overclockiranje 6xxx nonK procesora... Znaci postoji i moze se ali je onemoguceno jer je Intel odmah reagovao da se maknu biosi. Ocekujem da ce debaurera ubrzo kontaktirati u svezi ovoga kao i asus...bez obzira sto je ta ploca neisplativa za to.
Kod AMDa je to da je zakocio proizvodjace ploca da se izdaje podrska za 300seriju ploca i 5xxx cpu. Asrock sluzbeno nedavno objavio da izdaje modifikikaciju i podraku 5xxx za 3xx ploce...na zalasku. Do sada je to bilo nealuzbeno jer su morali povuci bios pod pritiskom AMD.

 Logično i od jednih i od drugih.

Ljudi moji to su korporacije koje gledaju zaradt a nisu dobrotvorne organizacije kakvima ih neki doživljavaju.

INTEL,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

nicky.sl apsolutno. Na primjer, Nvidia je napravila takvu segragaciju proizvodnih segmenata gdje je nova 3080 12GB 5% slabija od 3080Ti. Također, ima varijabilni MSRP. Nije da to išta znači, međutim vjerojatno su "gubili" zaradu, čistu zaradu sa fiksnim MSRPom u nekim situacijama.  

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nicky.sl kaže...

 Logično i od jednih i od drugih.

Ljudi moji to su korporacije koje gledaju zaradt a nisu dobrotvorne organizacije kakvima ih neki doživljavaju.

 Tako da dolazimo do zaključka kako ne treba biti blentavi fanboy bilo kojih. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Brijem da si ovo trebao prvo napisati rambu pa onda tek nekom drugom. Onda bi mi to imalo neku težinu objektivnosti. Ovak ispada da jedno šiljenje ne smeta a drugo smeta, i to u Intel temi. 

 

 

edit;

 

polako se kristalizra situacija sa B660 pločama, i definitivno ne budu jeftine.

Matična ploča MSI PRO B660M-A DDR4, - 050.300.701 - Links

 

500 kn+ više od prethodnih generacija, naplatili su ulaganje u vrm dio. Šteta.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 9:34 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Brijem da si ovo trebao prvo napisati rambu pa onda tek nekom drugom. Onda bi mi to imalo neku težinu objektivnosti. Ovak ispada da jedno šiljenje ne smeta a drugo smeta, i to u Intel temi. 

 Samo ti brij, ali na ovoj stranici ne vidim ramboxa, dok je tebi trn u oku. Ako pogledaš malo bolje moj post, kritika je obostrana sa primjerima. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Brijem i dalje isto. Vidim i ti se češeš gdje te svrbi 

 

apsolutno da su to dvije korporacije i obje imaju cilj deranje korisnika kako znaju i mogu, ovisno o okolnostima, ali gdje je problem sa ako jedan od derača izbaci jeftino i dobro i3 12100F 800 kn i i5 12400F 1569 kn i to nazvati sapunatorima?

Svatko objektivan to neće primiti ka srcu ako podrazumjeva da su obje firme jedneke gulikože. Jeftino a dobro može biti samo pozitvno izbacio to amd ili intel, svejedno. Na žalost nije sve idealno jer nema jeftinih ploča...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 12:24 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
tintin kaže...

Trebam nadogradnju jednog računala i za cpu je pala odluka da se kupi i5 10400 ( da se integrirana grafa koristi privremeno dok su cijene grafičkih kartica previsoke).

Molim preporuku kvalitetne matične za to, tihog i kvalitetnog hladnjaka (sinova želja je vodeno hlađenje pa...) i minimalno 16 gb rama (ili treba više zbog igpu-a?).

Gledao sam ovu matičnu

 

Nebulozno je uzimat taj procesor pa onda s tom maticnom i vodenim hladjenjem... Uzmi nesto od zadnje 12. generacije, 12400 npr., kad si vec spreman davat toliko za maticnu... 12400 je puno brzi od 10400... Niti na jednog od njih nema nikakvog smisla stavljat vodeno jer ih se lako hladi...

 Ako te ipak poslušam i idem na i5 12400 jel ova gore spomenuta mbo (MSI PRO B660M-A DDR4) dobar izbor ili je bolje kupiti MSI Mag B660M Mortar?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 12:53 (tintin).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...
ansha kaže...
tintin kaže...

Trebam nadogradnju jednog računala i za cpu je pala odluka da se kupi i5 10400 ( da se integrirana grafa koristi privremeno dok su cijene grafičkih kartica previsoke).

Molim preporuku kvalitetne matične za to, tihog i kvalitetnog hladnjaka (sinova želja je vodeno hlađenje pa...) i minimalno 16 gb rama (ili treba više zbog igpu-a?).

Gledao sam ovu matičnu

 

Nebulozno je uzimat taj procesor pa onda s tom maticnom i vodenim hladjenjem... Uzmi nesto od zadnje 12. generacije, 12400 npr., kad si vec spreman davat toliko za maticnu... 12400 je puno brzi od 10400... Niti na jednog od njih nema nikakvog smisla stavljat vodeno jer ih se lako hladi...

 Ako te ipak poslušam i idem na i5 12400 jel ova gore spomenuta mbo (MSI PRO B660M-A DDR4) dobar izbor?

Zasto ne, provjeri dal ima sve sta ti treba od feature-a...

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...
ansha kaže...
tintin kaže...

Trebam nadogradnju jednog računala i za cpu je pala odluka da se kupi i5 10400 ( da se integrirana grafa koristi privremeno dok su cijene grafičkih kartica previsoke).

Molim preporuku kvalitetne matične za to, tihog i kvalitetnog hladnjaka (sinova želja je vodeno hlađenje pa...) i minimalno 16 gb rama (ili treba više zbog igpu-a?).

Gledao sam ovu matičnu

 

Nebulozno je uzimat taj procesor pa onda s tom maticnom i vodenim hladjenjem... Uzmi nesto od zadnje 12. generacije, 12400 npr., kad si vec spreman davat toliko za maticnu... 12400 je puno brzi od 10400... Niti na jednog od njih nema nikakvog smisla stavljat vodeno jer ih se lako hladi...

 Ako te ipak poslušam i idem na i5 12400 jel ova gore spomenuta mbo (MSI PRO B660M-A DDR4) dobar izbor ili je bolje kupiti MSI Mag B660M Mortar?

 Po meni, sačekaj još par dana jer derbauer je možda našao jeftinije ploče koje omogućuju overclock non K procesora. 12400 na 5GHz pri 130W TDPa je pravi sapunator svega iz AMD/Intel game proizvoda. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...
ansha kaže...
tintin kaže...

Trebam nadogradnju jednog računala i za cpu je pala odluka da se kupi i5 10400 ( da se integrirana grafa koristi privremeno dok su cijene grafičkih kartica previsoke).

Molim preporuku kvalitetne matične za to, tihog i kvalitetnog hladnjaka (sinova želja je vodeno hlađenje pa...) i minimalno 16 gb rama (ili treba više zbog igpu-a?).

Gledao sam ovu matičnu

 

Nebulozno je uzimat taj procesor pa onda s tom maticnom i vodenim hladjenjem... Uzmi nesto od zadnje 12. generacije, 12400 npr., kad si vec spreman davat toliko za maticnu... 12400 je puno brzi od 10400... Niti na jednog od njih nema nikakvog smisla stavljat vodeno jer ih se lako hladi...

 Ako te ipak poslušam i idem na i5 12400 jel ova gore spomenuta mbo (MSI PRO B660M-A DDR4) dobar izbor ili je bolje kupiti MSI Mag B660M Mortar?

Nije bolje kupiti Mortar ako ti razlike izmedju tih ploca nisu bitne (digitalni audio izlaz npr..)..

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
* * *

 A koji dio testa ti ne štima? * * *

Onaj dio kada kažu da je jedina ali doslovce jedina razlika između i5 1240 u i5 12500 u 200 MHz većem taktu a nisu spomenili da brojno jači model ima UHD 770 grafiku a slabiji UHD 730 grafiku.

Jasnije?

HW Unboxed je smeće od rewieva. A niti ovi nisu ništa bolji.

Pravi Review se objavi u tekstu sa pripadajućim tablicama, a ne da ja moram zoomirati i tražiti im greške.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Envy kaže...
Boris grozni kaže...
* * *

 A koji dio testa ti ne štima? * * *

Onaj dio kada kažu da je jedina ali doslovce jedina razlika između i5 1240 u i5 12500 u 200 MHz većem taktu a nisu spomenili da brojno jači model ima UHD 770 grafiku a slabiji UHD 730 grafiku.

Jasnije?

HW Unboxed je smeće od rewieva. A niti ovi nisu ništa bolji.

Pravi Review se objavi u tekstu sa pripadajućim tablicama, a ne da ja moram zoomirati i tražiti im greške.

 

Primjer koji si naveo, eventualno ih moze okarakterizirat kao lose recezente, a ne kao AMD fanboje. 

Ljudi koji ih blate ne uspjevaju ponudit bolje alternative.

A blate ih u trenutku kada im se ne svidaju pojedini podatci u pojedinoj recenziji, a to je najcesce karakteristika fanboja. 

A sto se tice 'smeca' i 'pravih recezenata' sa tekstom i tablicama, jel mozes pokazati znacajnu razliku u dobivenim rezultatima i preporukama? 

 

P.S.

Si cuo za Techspot 

Jedna lasta ne čini proljeće, a kamoli dvije.
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Pa to je razlika 200mhz i 2fps ahahahah, beznacajno i za spomenuti.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
GdjeSuBikovi kaže...
* * *

 

P.S.

Si cuo za Techspot * * *

Ja sam samo spomenuo grešku u samom reviewu, ništa više niti manje.. a sada da idem da čujem o čemu? Techspotu? Evo trčim... palim 50 tabova.

Ne budi smiješan ;-) 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice