Intel i5 Club izdvojena tema

poruka: 3.424
|
čitano: 370.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

Nemaš nikakvu tempiranu bombu.. budi miran i ne brini se oko napajanja.

Ako na kutiji (kao kada sam ja kupovao HD4670) piše 400[W] kao "potrebno" tvoje nije da se brineš oko toga je li no-name ili brandirano napajnje. Kupi i radit će. Ako pogriješim ja ti poklonim ovo svoje 1.3kW 92% Platinum.
Veća "brandiranih" napajanja je samo "gamersko" ime, a u pozadini radi Cheaftech ili Delta... ali sa jednim nikako ne možeš pogriješiti: teže napojna = kvalitenija napojna.

ms platinum je teško smeće od napajanja

usporedba napajanja koje na nazivnoj snazi od 600w daje upitnih 450w na 12v railu s napajanjima koja mogu dati i više od 600w na 12v railu kroz duži period je smiješno

to njegovo napajanje jest tempirana bomba i vrlo vjerojatno neće krepat samo, nego će povuć za sobom i grafu, matičnu i tko zna što još

o nekvaliteti struje koju do tada isporučuje, a koju moraju peglati kondenzatori u matičnoj i grafi, trošeći se pritom, da ne govorimo

i to još nekako fercera na energetski utegnutom pascalu, a da stavi neku malo potentniju vegu ili neku noviju rtx-icu kojima drastično skače potrošnja i time na daleko kvalitetnijim napajanjima aktiviraju zaštite od preopterećenja, na ovom ms platinum bi mogao samo vidjeti jel izabran papa ili nije i moliti se istom da je bijeli dim izašao samo iz napajanja

Je, slažem se da je to MS napajanje teško smeće (spika stara 10 godina), već sam rekao. Ja kakva sam budala - nabio bih ga na ja 1kW :-D

Samo imaj na umu da ako imaš napajenje na kome piše 600W to je sva snaga sabrana zajedno. Railovi za CPU, za GPU za diskove itd itd. 

13 godina
Intel i5 Club

Da sumiramo, nakon konsultacije sa cijenjenim Denisom, ustanovili smo da moje racunalo pod max opterecenjem nije u stanju povuci vise od 300 W. Dok MS napajanje na glavnom vodu moze isporuciti 435 W. Sto znaci da napajanje nije izlozeno osobitim opterecenjima i ne pravi probleme.

Takodjer, savjetovao mi je da kad budem kupovao novu graficku ciljam na  napajnje koje nudi 80 plus bronze minimum, a 80 plus gold kao optimum. A sto se tice energije 600-650w. Preporuka za Seasonic Focus GX seriju.

Poslusao sam navedeni savjet i narucio Seasonic Focus GX 650 80 plus gold za 87eura.

Kako bi procesor otkljucao u Biosu jedan forumas je naveo da treba i dobro hladjenje, koji hladnjaci su best buy opcija za i5 10gen, zracni ili vodeni? 

0 0 hvala 0
8 godina
systemize kaže...

Da sumiramo, nakon konsultacije sa cijenjenim Denisom, ustanovili smo da moje racunalo pod max opterecenjem nije u stanju povuci vise od 300 W. Dok MS napajanje na glavnom vodu moze isporuciti 435 W. Sto znaci da napajanje nije izlozeno osobitim opterecenjima i ne pravi probleme.

ne pravi probleme dok ih ne pravi, ali zbog loše kvalitete lako može napravit probleme jer su ta napajanja poznata da mogu oštetiti druge komponente

zato ti je preporučeno kvalitetnije napajanje s kojim si sigurniji od toga, jer kvalitetnija napajanja ima adekvatne zaštite

taj ms bi preporučio ostaviti u konfi jedino u slučaju da si dobio neku prastaru konfu na poklon za surfanje

potrošiš cca dva-tri soma kuna na novi proc i matičnu, imaš grafu koja i sad vrijedi poprilično, a onda to riskiraš šrot napajanjem

jbga, mislim da se rizik ne isplati, iako bi ti možda i taj ms držao konfu bez problema, možda

i nije stvar samo jel bi 'držalo', jer kvalitetnije napajanje daje 'kvalitetniju' struju, pa samim time matična i grafa ne moraju trpiti lošu struju i peglati sve ono što propuštza napajanje, što je dobro za njihovu dugovječnost

EDIT

za taj 10500 ti ne treba vodeno, dovoljan ti je neki zračni hladnjak srednje klase, recimo arctic freezer34

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 14:14 (picajzla0707).
13 godina
picajzla0707 kaže...
potrošiš cca dva-tri soma kuna na novi proc i matičnu, imaš grafu koja i sad vrijedi poprilično, a onda to riskiraš šrot napajanjemjbga, mislim da se rizik ne isplati, iako bi ti možda i taj ms držao konfu bez problema, možda

Drzalo je ovo napajanje oko 3 godine i dalje radi bez problema, prije ovog racunar je bio sa STRIX-GTX960 isto oko 3 godine sa jos slabijim napajanjem MS 500 ili 550w. To racunalo sam prodao rodjaku i on ga jos uvijek koristi. Tako da sam iz osobnog iskustva napajanje smatrao kao nuzno zlo, isao sam da za sto manje para dobijem sto vece performanse.

Nisam ni razmisljao da napojna moze biti stetna, vise me brinula grmljavina. Sad sam rijesio napokon napajanje i nadam se da cu biti miran, a staro cu prodati i namiriti jos para pa kupiti ili taj hladnjak i protunaponski produzni. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice