Intel i5 Club izdvojena tema

poruka: 3.375
|
čitano: 352.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: Intel i5 Club
win10pro kaže...

Možda prodat stare dijelove i vratit uloženo. Ryzen 1600, ASUS Prime b350, RX5500XT 8GB... vrijedi li to 3000kn? Nova grafa ista je 6k.

Vidim da na njuški prodaju istu tu grafu za malo više od 3000 kn, i svi oglasi su najstariji 1 dan, msm da ti to dovoljno pokazuje. 8GB verzija da mineat ethereum.

Say hello to my little friend
13 godina
Intel i5 Club

"Intel Rocket lake UHD 730 iGPU, eto kao što vidimo okvirno je za mačiju dlaku slavodobitno pregazio Vega 3 iGPU."

Solidan uspjeh hm, s obzirom da je prvi AMD APU sa Vega 3 iGPU(Athlon 200GE) lansiran u devetom mjesecu 2018 godine.

U ovom primjeru testirano je na 1080p rezoluciji.Za neupučene ili precizno, Vega 7 iGPU stanuje na 6/12 Renoir/Cezanne APU modelima.

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 4 hvala 0
7 godina
Intel i5 Club

a čemu se ti naslađuješ čovječe...

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
Intel i5 Club

Spojio, sve radi kako treba.... osim jednog ram modula, ne prepozna ga. Dok sam vadio iz stare mbo slučajno dodirnuo pinove, moguće da je otišlo?

EDIT:

Izvadio pločicu van, očistio sa maramicom i radi sad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 16:28 (win10pro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
win10pro kaže...

Spojio, sve radi kako treba.... osim jednog ram modula, ne prepozna ga. Dok sam vadio iz stare mbo slučajno dodirnuo pinove, moguće da je otišlo?

EDIT:

Izvadio pločicu van, očistio sa maramicom i radi sad.

Male su šanse ili nikakve da dodirneš pinove i da nešto spržiš, jesu struje velike ali je malen napon.

PS: Vidio sam da si sada Editovao. Sorry.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 12:26 (Envy).
5 mjeseci
Intel i5 Club

Imam Intel Core i5 6600 Skylake ,za sad gura sve .Papreno sam ga platio cim je izasao ali neka...

2 0 hvala 0
10 godina

Zavisi za sta ga koristis ali imao bi daleko bolje performanse u raznim programima/igrama sa procesorom koji ima HT/SMT.Ovako ga je nazalost vrijeme vec zgazilo.(barem u mojim ocima).

5 mjeseci
MGloc kaže...

Zavisi za sta ga koristis ali imao bi daleko bolje performanse u raznim programima/igrama sa procesorom koji ima HT/SMT.Ovako ga je nazalost vrijeme vec zgazilo.(barem u mojim ocima).

Ako meni kazes,bitno mi je da pokrece igre +Radeon 470 4GB ,sad frame gore dolje ,nije mi bitno...

13 godina
Intel i5 Club

Švapski Mindfactory ili joj za Rocket Lake, eto kolko se dobro prodaju Raketlini.Čitaba za prošli četvrti mjesec, kaj napisati osim vrlo mizerne prodajne brojke za Raketline.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/n39hxn/amdintel_cpu_sales_mindfactory_for_april_2021/

Prije mjesec dana Mindfactory u prodaju ubacuje i Renoir APU R5 4650G.Trenutno je rasprodan, ali obratimo pažnju na broj prodanih komada pa to usporedimo sa 400komada prodanih Raketlina.

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-4650G-4-3GHz-So-AM4-11MB-Cache--Tray-_1370228.html

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 4 hvala 0
23 mjeseca
Intel i5 Club

Potegnuo konacno i naruceno:

INTEL Core i5-11400F 2.6GHz LGA1200 Box - 1.241,41 Kn

ASROCK B560 STEEL LEGEND LGA1200 DDR4 - 1.087,27 Kn

Mislim da je trenutno zbilja best buy ulozeno/dobiveno a s obzirom da je za PC na kojem se ne radi prakticki nikakav production i stock 65W za gaming ce bit sasvim ok uz trenutnu RX480 (koja s obzirom na cirkus oko cijena grafickih ce i ostat neko vrijeme jos).

Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
Ivan0S kaže...

Mislim da je trenutno zbilja best buy ulozeno/dobiveno a s obzirom da je za PC na kojem se ne radi prakticki nikakav production i stock 65W za gaming ce bit sasvim ok uz trenutnu RX480 (koja s obzirom na cirkus oko cijena grafickih ce i ostat neko vrijeme jos).

Super cijena bar za procesor. Kad vidim kolko za  intel dođe midiocre matična odma mi se trči na wc😬. 

12 godina
Ivan0S kaže...

A što nisi uzeo non-F verziju? 

23 mjeseca
BOOMboy kaže...
Ivan0S kaže...

Super cijena bar za procesor. Kad vidim kolko za  intel dođe midiocre matična odma mi se trči na wc😬. 

Istina, trenutnu Z plocu sam platio svojevremeno manje od ovog ali tako doba doslo. A i s druge strane ni B550 pandan nije nesto puno povoljniji.

Envy kaže...
Ivan0S kaže...

A što nisi uzeo non-F verziju? 

Jer je dosta skuplja a ne treba mi iGPU. A u slucaju nedobog havarije uskocit ce stari Radeon HD6850. :)

12 godina
rambox kaže...

* * *

rije mjesec dana Mindfactory u prodaju ubacuje i Renoir APU R5 4650G.Trenutno je rasprodan, ali obratimo pažnju na broj prodanih komada pa to usporedimo sa 400komada 

Tvoj post nema nikakve veze sa Intel i5 Clubom. Trebalo bi ti u najblažem slučaju pobrisati oostove.

11400 je CPU godine kao što sam i najavio i Intel popunjava GAP tamo gdje AMD-a ne postoji. I ne znam zašto uvijek moram ja potezati nepotrebnu: Intel vs. AMD priču kada je CPU x86 jedan te isti đavo.

Fazon je da 11400 dobavljiv, povoljan brz i sa mnoštvo opcija: K za oveklokiranje, F bez grafike, obični sa grafikom.
Pogledaj ovdje The Big Picture: First reviews of Intel's Core i5-11400 are in, and it's a worthy competitor to the Ryzen... | TechSpot Forums. AMD je zanemario glavnu ciljanu publiku, ili mu je tako TSMC rekao nešto kao: "ne možemo - i gotovo".

Daj živ bio odgovori zbog čega tolika opsjednutost tim AMD-om? Gukni barem nešto golube da te skužimo u čemu je riječ.

12 godina
Ivan0S kaže...

* * * 

Jer je dosta skuplja a ne treba mi iGPU. A u slucaju nedobog havarije uskocit ce stari Radeon HD6850. :)

Dobar potez iskreno, jer kada izađu Intelovi CPU-ovi 14. ili 15. generacije onda Top-Kera možeš ubosti u to za jeftine pare. Tako se nadograđuje računar, a ne kupit ću 11800 pa ću za par godina nadograditi na 11900.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice