Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 541.068
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

ma jasno je to meni, samo ocu dokazat da se kenja bezveze po b560 i ovim novim jeftinim intelima

14 godina
offline
Intel i5 Club

Pa u stavri nije to ništa jeftino nego je AMD konkurencija postala skupa. I5 9400F je kotao 1350 kn par mjeseci po izlasku, i5 10400f isto tako pa toliko košta i i5 11400f. Problem je što nema AMD ryzena 5600 za 1700 kn. Prvi dostupni je ryzen 5600X za 2500 kn, a za te pare kupiš dobru B560 i i5 11400F i imaš 10% slabije performanse.

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Del_Boy97 kaže...

ma jasno je to meni, samo ocu dokazat da se kenja bezveze po b560 i ovim novim jeftinim intelima

 evo ga, klokan stevo sa 11400f i b560 pločom

 

Forget Ryzen for Budget Gaming 

 

 

i nekad je 'budget gaming' značio razliku od bar 30-40% u fps-u i barem 2/4 cores razlike

sad je razlika u perfomansama 10% u odnosu na 5600x, broj jezgri i threadova je isti, a cijena dvostruko manja 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 13:57 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Del_Boy97 kaže...

ma jasno je to meni, samo ocu dokazat da se kenja bezveze po b560 i ovim novim jeftinim intelima

Kenjaju trolovi.. Ja rekao 11400F je CPU godine.. i to je to.. ako ja kažem onda je to uklesano u kamenu kao sveto pismo ;-)
 

forumaš kaže...

Pa u stavri nije to ništa jeftino nego je AMD konkurencija postala skupa. I5 9400F je kotao 1350 kn par mjeseci po izlasku, i5 10400f isto tako pa toliko košta i i5 11400f. Problem je što nema AMD ryzena 5600 za 1700 kn. Prvi dostupni je ryzen 5600X za 2500 kn, a za te pare kupiš dobru B560 i i5 11400F i imaš 10% slabije performanse.

Bio bii Ryzen da mu TSMC upolovi maržu.. ali TSMC daleko više zarađuje od jednog AMD-a, dokle god AMD-u bude pravio TSMC čipove a ne bude imao svoje tvornice Intel moće 11400F  za 400 kuna da proizvodi.. ali ne smije razno raznih regulacionih tijela i slično, zapravo imaju dovoljn opara da poklanjaju čipove dok AMD ne propane... nešto slično se desilo jednoj pekari u hrvatskoj.. lik stari kruh (djelio besplatno) tko nije imao novca za svježeg novca i poppušio kaznu.
 

picajzla0707 kaže...
* * *

 

 

i nekad je 'budget gaming' značio razliku od bar 30-40% u fps-u i barem 2/4 cores razlike

sad je razlika u perfomansama 10% u odnosu na 5600x, broj jezgri i threadova je isti, a cijena dvostruko manja 

I to ako ti Hardware Unboxed kaže onda znaš koliko je sati..

Moj ti je savjet da uživaš u trudu svog rada a da ne ulaziš sa trolovima koji se jave nakon 5 godina da meni nešto odgovre...

A gledaj sveđe izmešu dva sada pobratim AMD-aša:
Intel Core i7-4770K: Haswell (Vijesti by forumaši) @ Bug.hr Forum

Kolega McG villain kaže kolegi Ramboxu ovo: "Meni se pak čini da ti nisi ni svjestan kolku količinu budalaština si u stanju napisati u jednom-jedinom postu."


8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Pozdrav ekipa!
Koliko ima smisla ići s ryzena 1600 na 11400f za 1080p 75hz gaming, grafička je rx 570
Pogledao sam hardwer unboxed review i razlika je ogromna, ali oni koriste rtx 3090. Ne znam koliko bi profitirao sa svojom rx 570?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
BalkanUSrcu kaže...
Pozdrav ekipa!
Koliko ima smisla ići s ryzena 1600 na 11400f za 1080p 75hz gaming, grafička je rx 570
Pogledao sam hardwer unboxed review i razlika je ogromna, ali oni koriste rtx 3090. Ne znam koliko bi profitirao sa svojom rx 570?

 Nema smisla.

7 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Samo da se sa tim procesorom ne dogodi kao i sa privjeskom. Bio je top za te pare al đabe kad ga nije bilo za kupiti, sada će ekipa masovno poludit za njime. Zato tko misli kupit ovaj procesor neka požuri. A trgovci kad vide kako brzo odlazi odmah će se polakomit i malo extra probat zaradit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 18:47 (BOOMboy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
BalkanUSrcu kaže...
Pozdrav ekipa!
Koliko ima smisla ići s ryzena 1600 na 11400f za 1080p 75hz gaming, grafička je rx 570
Pogledao sam hardwer unboxed review i razlika je ogromna, ali oni koriste rtx 3090. Ne znam koliko bi profitirao sa svojom rx 570?

 Bacit ceš pare bzvz nećeš ništa ekstra dobiti,

 

 

EDIt:

 

evo docarati cu ti picajzla je uradio bench ac odessey, imamo istu grafu on cak mozda bolju, posto je kod njega gaming verzija a kod mene armor oc verzija

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 22:47 (dreadmoore).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Onda ostajem na ryzenu do alder lake-a
Hvala na odgovorima
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

 evo ga, klokan stevo sa 11400f i b560 pločom

 

Forget Ryzen for Budget Gaming 

 

 

i nekad je 'budget gaming' značio razliku od bar 30-40% u fps-u i barem 2/4 cores razlike

sad je razlika u perfomansama 10% u odnosu na 5600x, broj jezgri i threadova je isti, a cijena dvostruko manja 

Pa da, kad je AMD eto Intelu u ruke prepustio Desktop gejmerske mrvice.Nažalost, Raketa se previše grije+prevelika potrošnja pa i mora bit jeftin.

 

Dobro za kupce ili gejmere, ali ne danas jer gejming grafe ionako moš kupit samo po ludim cijenama.

 

Dakle imaš procesore, ali malo jaču grafu večina ljudi(90%) si ionako ne može priuštit.

AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...

 evo ga, klokan stevo sa 11400f i b560 pločom

 

Forget Ryzen for Budget Gaming 

 

 

i nekad je 'budget gaming' značio razliku od bar 30-40% u fps-u i barem 2/4 cores razlike

sad je razlika u perfomansama 10% u odnosu na 5600x, broj jezgri i threadova je isti, a cijena dvostruko manja 

Pa da, kad je AMD eto Intelu u ruke prepustio Desktop gejmerske mrvice.Nažalost, Raketa se previše grije+prevelika potrošnja pa i mora bit jeftin.

 

Dobro za kupce ili gejmere, ali ne danas jer gejming grafe ionako moš kupit samo po ludim cijenama.

 

Dakle imaš procesore, ali malo jaču grafu večina ljudi(90%) si ionako ne može priuštit.

 Za prave gejmere nema brige nvidia reinkarnira 1050ti po top cijenama🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣. 

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...

 evo ga, klokan stevo sa 11400f i b560 pločom

 

Forget Ryzen for Budget Gaming 

 

 

i nekad je 'budget gaming' značio razliku od bar 30-40% u fps-u i barem 2/4 cores razlike

sad je razlika u perfomansama 10% u odnosu na 5600x, broj jezgri i threadova je isti, a cijena dvostruko manja 

Pa da, kad je AMD eto Intelu u ruke prepustio Desktop gejmerske mrvice.Nažalost, Raketa se previše grije+prevelika potrošnja pa i mora bit jeftin.

 

Dobro za kupce ili gejmere, ali ne danas jer gejming grafe ionako moš kupit samo po ludim cijenama.

 

Dakle imaš procesore, ali malo jaču grafu večina ljudi(90%) si ionako ne može priuštit.

 rambox

Da sad kad je procesor ok opet ne valja zato što su grafičke preskupe daj molim te ne lupetaj.

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Kad sam govorio kupite u linksu rtx 3060 ti za 3900 kn, bilo je lud si, biti će 3500 za koji dan...sad gejmajte.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
forumaš kaže...
Kad sam govorio kupite u linksu rtx 3060 ti za 3900 kn, bilo je lud si, biti će 3500 za koji dan...sad gejmajte.

 Da sam kupio 3060 Ti, prodo bi ju za duplo više para, a ne gejmo.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Krunoo7 kaže...
forumaš kaže...
Kad sam govorio kupite u linksu rtx 3060 ti za 3900 kn, bilo je lud si, biti će 3500 za koji dan...sad gejmajte.

 Da sam kupio 3060 Ti, prodo bi ju za duplo više para, a ne gejmo.

 Da mi je do novaca radio bi po cijele dane.

 

edit; ali još stignem prodati, kad naraste na 12 000 kn 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 15:29 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...
* * * (1) kad je AMD eto Intelu u ruke prepustio Desktop gejmerske mrvice.

(2) Nažalost, Raketa se previše grije+prevelika potrošnja pa i mora bit jeftin.

 

* * *

(1) Nije prepusti AMD ništa Intelu.. nego je AMD došao do plafona profitabilnosti kada se izbaci TSMC-ova marža. Na staroj ZEN slavi se ne živi vječito.

(2) Raketa je topli osvježavajući povjetarac  u odnosu na AMD Ryzen 9 5800H (i sotala braća mu), CPU za laptop koji ima strašnih problema: radi na 106°C stepeni, zakuca se 4 GHz... problem za problemom od početka godine do sada već sredinom travnja mjeseca. To je strašno za laptop. I CPU kojiema već pada cijena u zadnja 4 mjeseca za razliku kao horizontalna ravna linija Intelovog Core-i9-10980HK.

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...
* * *

 

Dakle imaš procesore, ali malo jaču grafu večina ljudi(90%) si ionako ne može priuštit.

A šta ako imamo 100 miliona ljudi (a imamo i više) i od toga kao što si rekao 90% ih se ne može priuštiti. To znači da imaš još 10+ Miliona ljudi koji si mogu priuštiti 3080 RTX
Šta ćemo sa tom činjenicom?

PS: Ja odo ofarbati vrata za plastenik tj. pomoći mami.. a vi se malo dogovorite.

11 godina
offline
Intel i5 Club

'prodisao' je i kingston a2000

stavio sam ga u m.2 pcie 4.0 slot, ne radi brzine jer je dovoljan i donji pcie 3.0, nego radi hlađenja obzirom da je gornji slot direktno ispod 140mm venta koji sa top flow hladnjaka pirka po vrm, nvme i ostatku ploče

na testu je temperatura narasla na 67 stupnjeva, mislim da je to još daleko od throtlanja, nisam stavljao niti hladnjak koji se dobije s matičnom jer mislim da mu ne treba i radije ću ga pričuvat za budući 4.0 nvme

 

na slikama dolje brzine na staroj h97 ploči i na novoj b560 ploči

 

EDIT:

još jedan detalj...

u biosu nema opcije postavljanja dual monitor sa igpu 

na prošloj h97 ploči monitor je išao preko gtx 1070, a televizor je bio spojen na igpu

sve što je trebalo napraviti je omogućiti u biosu opciju 'igpu multi monitor' i spojiti tv preko hdmi na ploči

 

vidio sam da je slična situacija bila na 4xx pločama, pa su naknadnim updejtima biosa vratili funkciju

nadam se da će to riješiti što prije, dual monitor sa igpu opcija je jedan od razloga što sam uzeo 11400, a ne f verziju

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 10:56 (picajzla0707).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i5 Club
BalkanUSrcu kaže...
Pozdrav ekipa!
Koliko ima smisla ići s ryzena 1600 na 11400f za 1080p 75hz gaming, grafička je rx 570
Pogledao sam hardwer unboxed review i razlika je ogromna, ali oni koriste rtx 3090. Ne znam koliko bi profitirao sa svojom rx 570?

 Upgrade procesora će ti imati smisla tek kada budeš upgredao i grafu. S ovom trenutnom ti nema smisla.

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Uzeo bih ASUS Prime Z590-A i i5 11400 proc (grafu kupujem kasnije, nešto tipa 1660 super) pa trebam malu pomoć:
- koju memu uzeti uz to (2x8gb)
- koji nvme ssd (cca 250gb)
- trebam neki ok vent za proc - čim tiši
- imam 520w (seasonic) napajanje, hoće li to biti dovoljno (1hdd,2ssd,cdrw,+ gore navedeno)
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 13:16 (tintin).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

u biosu nema opcije postavljanja dual monitor sa igpu 

na prošloj h97 ploči monitor je išao preko gtx 1070, a televizor je bio spojen na igpu

sve što je trebalo napraviti je omogućiti u biosu opciju 'igpu multi monitor' i spojiti tv preko hdmi na ploči

 

vidio sam da je slična situacija bila na 4xx pločama, pa su naknadnim updejtima biosa vratili funkciju

nadam se da će to riješiti što prije, dual monitor sa igpu opcija je jedan od razloga što sam uzeo 11400, a ne f verziju

 A zašto nebi koristio gtx 1070 za oba monitora? 

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
tintin kaže...
Uzeo bih ASUS Prime Z590-A i i5 11400 proc (grafu kupujem kasnije, nešto tipa 1660 super) pa trebam malu pomoć:

 ne isplati ti se uzimati z590 za 11400 procesor, b560 iz njega izvuče u mhz isto što i 590 ploča

pqweasdyxc kaže...

 A zašto nebi koristio gtx 1070 za oba monitora? 

prva je stvar što se 1070 grije nešto više kad ima spojena dva monitora (odnosno monitor i tv), a druga je što na novom televizoru imam problema sa spajanjem

malo-malo se dogodi da komp ne prepoznaje tv, pogotovo kad je spojen na gtx 1070

sa prijašnjim lg to nikad nije bio problem, no ovaj novi hisense je ćudljiv

događalo se i sa igpu, pa bi se morao zajebavat sa paljenjem i gašenjem igpu u biosu da proradi

zadnje sam imao postavke u biosu da mi glavni monitor bude preko igpu, onda nisam imao problema s prepoznavanjem, a u windozama je ionako glavni bio monitor preko nevidije

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
spoji oba ekrana preko 1070 i win key+P i odabereš koji ekran želiš po potrebi, drugi se gasi, ne grije se grafa i ne bi smjelo biti nikakvih problema, barem ih ja nisam nikada imao a imam monitor + tv spojen min desetak godina.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
+1
Tako i ja radim, još sam napravio shortcut za prebacivanje sa displaya na display i prebacujem po potrebi kako mi koji treba
Nema pregrijavanja, a ni da bespotrebno rade oba. Pogotovu jer u tom slučaju diže i taktove grafe na max u mom slučaju.
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
forumaš kaže...
spoji oba ekrana preko 1070 i win key+P i odabereš koji ekran želiš po potrebi, drugi se gasi, ne grije se grafa i ne bi smjelo biti nikakvih problema, barem ih ja nisam nikada imao a imam monitor + tv spojen min desetak godina.

badave je, rekao sam ti da je ovaj hisense tv ćudljiv

problem je kad se ugasi tv i ponovno upali, ili kad ga prebacim sa dtv na hdmi, komp ga više ne prepoznaje, osim kad je u biosu podešeno da primarni display bude preko igpu - sad moram čekad update biosa za nov ploču

probao sam sve i svašta kad je preko nevidije, nekad ga prepozna, nekad ne i onda imam pizdarije sa spajanjem i otpajanjem hdmi, gašenjem kompa i tv-a, dok ne proradi

 

na lg televizoru i ja sam godinama imao spojeno i preko nevidije i preko igpu televizor kao drugi monitor i nikad problema

 

EDIT

osim toga, sa igpu nema uopće većeg grijanja zasebne grafe, puno mi je bolji takav setup

nekad mi klinci gledaju crtiće preko tv-a, a ja drkenjam po internetu ili nešto igram i ako je preko nevidije, onda se grije više

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 16:03 (picajzla0707).
8 godina
offline
Intel i5 Club

Uskoro stiže 11400f i b560 ploča. Nakon 20god prvi intel proc, stvarno je cijena bila dobra, a blizu je 5600x u gamingu.

 

Možda prodat stare dijelove i vratit uloženo. Ryzen 1600, ASUS Prime b350, RX5500XT 8GB... vrijedi li to 3000kn? Nova grafa ista je 6k.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
win10pro kaže...

Možda prodat stare dijelove i vratit uloženo. Ryzen 1600, ASUS Prime b350, RX5500XT 8GB... vrijedi li to 3000kn? Nova grafa ista je 6k.

 Vidim da na njuški prodaju istu tu grafu za malo više od 3000 kn, i svi oglasi su najstariji 1 dan, msm da ti to dovoljno pokazuje. 8GB verzija da mineat ethereum.

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Intel i5 Club

"Intel Rocket lake UHD 730 iGPU, eto kao što vidimo okvirno je za mačiju dlaku slavodobitno pregazio Vega 3 iGPU."

 

 

Solidan uspjeh hm, s obzirom da je prvi AMD APU sa Vega 3 iGPU(Athlon 200GE) lansiran u devetom mjesecu 2018 godine.

 

U ovom primjeru testirano je na 1080p rezoluciji.Za neupučene ili precizno, Vega 7 iGPU stanuje na 6/12 Renoir/Cezanne APU modelima.

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Intel i5 Club

a čemu se ti naslađuješ čovječe...

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Intel i5 Club

Spojio, sve radi kako treba.... osim jednog ram modula, ne prepozna ga. Dok sam vadio iz stare mbo slučajno dodirnuo pinove, moguće da je otišlo?

 

EDIT:

Izvadio pločicu van, očistio sa maramicom i radi sad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 16:28 (win10pro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice