Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.033
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
zara76 kaže...

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1158 {#}

sta je smjesno? jel ti uopce razumijes kakav je ovo test?

Intel® Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 2:37 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Dobro mozes onda stock cooler ostaviti
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Naravno da može, intel daje korektne stock hladnjakedovoljne i za blagi oc, hladne i tihe...za razliku od amd-a čiji su stock hladnjaci smeće
13 godina
online
Re: Intel i5 Club

  Intelovi nisu puno bolji samo su se do sada procesori grijali puno manje ali od kad su počeli fušariti s termalnom pastom ni to više nije slučaj. Ja sam na svom i7 i dok je bio na stocku odmah mjenjao cooler. Nisam ga nikad ni kanio imati uopće jer već godinama ne upotrebljavam stock coolere ali sam ga stavio samo da vidim kako se drži i mogu reć da nije tih a CPU se ugrije u stress testu ako se dobro sjećam skoro do nekih 90C. Sa Haswellom je još gore tako da ne trabunjaj.

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
E to sam i ja mislio reci. Stock cooler je problem kod Haswella.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
E to sam i ja mislio reci. Stock cooler je problem kod Haswella.

neznam zasto govorite da je stock cooler  problem kod haswella? kad to nije istina, stovise niti jedan clan bug foruma se nije pozalio na nekakvo pregrijavanje ili nesto slicno! cak i moj i7 4770s s stock coolerom je najvise sto sam uspio viditi je bilo 70°c! i to cak u mom nakrcanom mini atx kucistu s katastrofalnim protokom zraka...lp

Intel® Core™ i7-4770S inside
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
Super procesor ali ja da sam na tvom mjestu i kad vec imas lovu da kupujes taj killer od graficke ja bih brate uzeo i7 4770k pa kud puklo da puklo. Jer pretpostavljam da ces igrati bf4 dok taj gpu uzimas a tad ce ti trebati hyperthreading da izvuces maximum iz te igrice. Ako neces igrat bf4 onda je i taj cpu prejak. Uostalom sretno sa karticom super je.

 

mislim da nema potrebe uzimati bilo sto jace od i5 za gejming


http://images.anandtech.com/graphs/graph5871/47066.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph5871/47069.png

 

Compared to the 3770K, you will lose out on heavily threaded performance due to the lack of Hyper Threading. But for many client workloads, including gaming, you can expect the 3470 to perform quite similarly to the 3770K

cpu bottleneck sigurno neces osjetiti sa nekim i5 (osim mozda ovih low end i5)..a bf4 je toliko u banani da se ne moze koristiti kao neko mjerilo performansi..

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 13:35 (Fanu).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Da ok ali stavi bolji hladnjak na taj i7 4770s i vidjeces da ti temperatura pri najzahtjevnijim radnjama nece prelaziti 50c vjeruj mi. Hajd da je core 2 duo ili quad ali ljudi kako vam nije zao te zvijeri hladit sa stock coolerom, pa oni sami dozivaju u pomoc!!!
Help Help Help anybody out there???
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
Da ok ali stavi bolji hladnjak na taj i7 4770s i vidjeces da ti temperatura pri najzahtjevnijim radnjama nece prelaziti 50c vjeruj mi. Hajd da je core 2 duo ili quad ali ljudi kako vam nije zao te zvijeri hladit sa stock coolerom, pa oni sami dozivaju u pomoc!!!
Help Help Help anybody out there???

pa trenutno sam stavio odlicni i jeftini LC cc-95 od cca 90kn! koji radi posao i vise nego dobro 63°c vise satnog primea95 smal ffts! LP

 

 

Intel® Core™ i7-4770S inside
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ma jasta. that's what i'm talking about.
12 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

svaka cast stock cooleru ,ali ... 

 

 Scythe Yasya je ipak bog i batina u usporedbi s njim :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 14:58 (Arnold Layne).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ja imam ovaj
xsreviews.co.uk/reviews/coolers/noiseblocker-coolscraper-v2-0-cpu-cooler/
Jest da nije namijenjen za 1155 ali preko ebaya sam kupio ekstenziju za njega. Ostao mi od starog sistema i zao mi ga bilo otudjiti a hladi i7icu ja prezadovoljan.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
Ja imam ovaj
xsreviews.co.uk/reviews/coolers/noiseblocker-coolscraper-v2-0-cpu-cooler/
Jest da nije namijenjen za 1155 ali preko ebaya sam kupio ekstenziju za njega. Ostao mi od starog sistema i zao mi ga bilo otudjiti a hladi i7icu ja prezadovoljan.

zanimljivo samo jedna debela heat-pipe cijev po sredini!{#}  moze neke informacije o temp...

Intel® Core™ i7-4770S inside
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Znas kako na idleu sad ti ne mogu pokazat posto sa mob.pisem a stavit cu slike.
Na idleu mi ide od 22 do otprilike 26.27c na hwmon. a na everestu pokazuje 10c vise ne znam zbog cega i koji je upravu. A u loadu ide oko 49.50c u hw. a opet everest daje 10c vise.
13 godina
offline
Intel i5 Club

Evo, stigao mi komp. Proc je  i5 4670. Ipak ne treba nista bolje od stock coolera. U idle su temp na 30C. Probao sam ga opteretiti, ne prelazi 64. 

Koristim integriranu grafičku. Nisam gamer pa mi trenutno ne treba ništa bolje od nje.

Za svaki slučaj sam uzeo nešto bolji hladnjak ali ga neću još ugraditi. Možda tamo na ljeto... :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i5 Club

Ja imam i5 2400, i mogu reći da je taj procesor još uvijek zvijer i ostati će zvijer barem još 3 godine, ako ne i više...

Osobno smatram da neću trebati sljedeće 4 godine kupovati novi procesor (jedino ako crkne, ne bi se čudio, jer više ne rade na kvaliteti nego prije, nego da što prije nakon garancije rikne). Jedino grafičku ako budem imao želju igrati sve na full postavkama! A i za nekom bijesnom grafičkom neće opet biti potrebe pošto mi je reza 1680x1050!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 22:15 (Master11).
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Bakaluar kaže...

Evo, stigao mi komp. Proc je  i5 4670. Ipak ne treba nista bolje od stock coolera. U idle su temp na 30C. Probao sam ga opteretiti, ne prelazi 64. 

Koristim integriranu grafičku. Nisam gamer pa mi trenutno ne treba ništa bolje od nje.

Za svaki slučaj sam uzeo nešto bolji hladnjak ali ga neću još ugraditi. Možda tamo na ljeto... :)

Ha, dobro ako nisi gejmer.

no, za te procesore je korisno imati nekakav bolji hladnjak od kojih 300kn jer ga štediš i pri opterećenju držiš na kojih 50-55 °

možeš ti raditi i konvertiranje videa, nekakve audio konverzije, pa se CPU opet može grijati.

ako si mislio samo na internet , kupio si preskup CPU.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Budokai kaže...

Ha, dobro ako nisi gejmer.

no, za te procesore je korisno imati nekakav bolji hladnjak od kojih 300kn jer ga štediš i pri opterećenju držiš na kojih 50-55 °

možeš ti raditi i konvertiranje videa, nekakve audio konverzije, pa se CPU opet može grijati.

ako si mislio samo na internet , kupio si preskup CPU.

 

Ne brini se ti za to, iskoristit će se ta snaga na druge stvari osim igara :)

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Master11 kaže...

Ja imam i5 2400, i mogu reći da je taj procesor još uvijek zvijer i ostati će zvijer barem još 3 godine, ako ne i više...

Osobno smatram da neću trebati sljedeće 4 godine kupovati novi procesor (jedino ako crkne, ne bi se čudio, jer više ne rade na kvaliteti nego prije, nego da što prije nakon garancije rikne). Jedino grafičku ako budem imao želju igrati sve na full postavkama! A i za nekom bijesnom grafičkom neće opet biti potrebe pošto mi je reza 1680x1050!

 

 

Da imaš jaču grafičku vidio bi da i5 nije ono što je nekad bio sad kad se 8core procesori koriste u igrama.

Čak se i u BF3 vidi razlika, a on koristi samo 6 jezgri ;)

 

Još uvijek je među jačim procesorima, to svakako.

12 godina
offline
Intel i5 Club

Daj mi navedi molim te igrice koje koriste 8 jezgri i s koliko usage-a, i isto tako mi navedi igrice koje koriste 6 jezgri??

Moj PC  
1 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Watch Dogs koristi 8 jezgri
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Skillzor69 kaže...
Watch Dogs koristi 8 jezgri

ma koristi tona igara 8 jezgri, c3,fc3,bf3,bf4,ac,tr,sc..itd! pusti covjeka zivi u proslost{#}i! postoje i jace grafe od gtx550ti koje i5 nemre gurati pa prema tome i potreba za jacim cpu-ima...LP

Intel® Core™ i7-4770S inside
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Nemoj tako o GTX 550Ti ja ju imam grafa odlična gura bf3 na 60fps-a
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže..

ma koristi tona igara 8 jezgri, c3,fc3,bf3,bf4,ac,tr,sc..itd! pusti covjeka zivi u proslost{#}i! postoje i jace grafe od gtx550ti koje i5 nemre gurati pa prema tome i potreba za jacim cpu-ima...LP

Tebi majke mi nisu sve na broju, i5 2400 je sposoban ama baš svaku grafičku gurati u single GPU konfiguraciji. Far Cry 3 mi je iskorištavao 55-65% cpu usage-a, pitam se kakvu je korist imao od 8 jezgri, tj. ne znam o kojem procesoru točno pričaš da ima 8 jezgri!
I niti sam spominjao top modele grafičkih pošto mi je rezolucija 1680x1050...
Gdje se rode ovakvi pametnjakovići. 

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Da zato stjepanj s tim i7 ili likovi sa fx x8 ili čak šesterojezgrenim i7, imaju bar dvostruko bolje rezultate od recimo zastarjelog i5 4670k sa samo 4 jezgre upravo u toj 'toni' igara koje je nabrojao
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...
Da zato stjepanj s tim i7 ili likovi sa fx x8 ili čak šesterojezgrenim i7, imaju bar dvostruko bolje rezultate od recimo zastarjelog i5 4670k sa samo 4 jezgre upravo u toj 'toni' igara koje je nabrojao

nitko nije spominjao 4670k nepricaj gluposti picajzlo, ja sam se osvrnuo na slabasni 2400 koji je daleko od toga da moze gurati svaku single gpu grafu...!a gore je primjer sta radi novi i5/i7 haswell i fx-ovi s 8 jezgri, razlika je ocigledna! lp

Intel® Core™ i7-4770S inside
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
picajzla0707 kaže...
Da zato stjepanj s tim i7 ili likovi sa fx x8 ili čak šesterojezgrenim i7, imaju bar dvostruko bolje rezultate od recimo zastarjelog i5 4670k sa samo 4 jezgre upravo u toj 'toni' igara koje je nabrojao

nitko nije spominjao 4670k nepricaj gluposti picajzlo, ja sam se osvrnuo na slabasni 2400 koji je daleko od toga da moze gurati svaku single gpu grafu...!a gore je primjer sta radi novi i5/i7 haswell i fx-ovi s 8 jezgri, razlika je ocigledna! lp

Čizs moj Phenom II X4 je zreo za penziju jer kad vidim što FX8320,50 rade u batlefildu 4 očigledno novije igre uspjevaju iskoristiti puni potencijal jezgara što prije nije bio slučaj.

Gigi D`Agostino
12 godina
offline
Intel i5 Club

Ja evo nemam riječi, na čemu ovaj Stjepanj radi usporedbu, na temelju Asus Ares II (aka 2xHD7970), s kim se ja tu prepirem...
I TEMA SE ZOVE INTEL i5 CLUB!!! 
A ne da mi tu pričate o faking šestojezgrenima i fake osmojezgrenim procesorima, mrš trolevi iz ove teme, nemate kaj tu raditi!
Tko god ima i5 od Sandy Bridge generacije pa nadalje ima ZVIJER OD PROCESORA, i budite ponosni kaj ga imate, ove TROLČINE zanemarite!!! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 2:03 (Master11).
Moj PC  
7 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
3n3m1 kaže...

Čizs moj Phenom II X4 je zreo za penziju jer kad vidim što FX8320,50 rade u batlefildu 4 očigledno novije igre uspjevaju iskoristiti puni potencijal jezgara što prije nije bio slučaj.

pitaj mastera11 on zna...{#}

Intel® Core™ i7-4770S inside
16 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club
PC/PS3/Android gamer
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 6:15 (Sims).
 
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice