Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
@Envy

pa trebalo bi napraviti testove Ryzen 5600 na A320 mbo i B550 mbo, da vidimo kolika je razlika u performansama.
:)
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
zhUPer_C18 kaže...
@Envy

pa trebalo bi napraviti testove Ryzen 5600 na A320 mbo i B550 mbo, da vidimo kolika je razlika u performansama.
:)

Uticaj ploče ima jako (skoro pa mizerne) razlike između Različite ploče + Isti CPU + Isti GPU.

Odavno se to ne testira. Imaš za Ryzena ono što imaš za Ryzena a za Intela imaš ono što imaš za Intela. Jedino performanse u nekim koderima/dekoderima mogu se testirati kroz sam Chipset koji košta koliko košta (možda 10-30 USD imaš na Intel ARK-u sve).

Uređivano: Kao kada bi testirao S54 motor iz BMW-a da vidiš koliko dobro radi u BMW-ovoj šasiji, a koliko dobro u Audijevoj a koliko u Opelovoj. Primjerice.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 18:47 (Envy).
12 godina
online
Intel i5 Club

 

Intel je plug n play decki

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
zhUPer_C18 kaže...
@Envy

pa trebalo bi napraviti testove Ryzen 5600 na A320 mbo i B550 mbo, da vidimo kolika je razlika u performansama.
:)

 eh, sad ti navodiš a320 i zen3 kao da je to pravilo, a zapravo je izuzetak jer za druge 3xx matične još nema ništa od updejta

isto tako, ako može zen3 na a320 onda može i na b350 i x370, pa amd neda zen3 (zasad), a razlog nije nekompatibilnost nego pohlepa 

pa jedva da su dali i za 4xx seriju, a kad su i dali, službeni updejt za b450 ploče čekalo se mjesecima, samo da prodaju što više preskupih x570 ploča

sve ti to govori da nećemo još dugo gledati takvu politiku, jer amd se pokazao većim govnetom nego intel čim je preuzeo štafetu najboljeg

2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

MA tko spominje struju ima problema sa sobom. Htio je intel hvatati AMD-a i u MC-u i uspjelo im je iako cip vuce 250W. Hebes potrosnju, veci je problem ohladiti to nego nahraniti strujom. ALi tko kupi takav cip i plocu ima i sa kvalitetno EKWB hladjenje,  velocity blok, dc pumpa, 360 debeli radijator i da vidis kako ce se ukrotiti malog monstruma a to tek srednji EKWB segment. Imas onda i sto pokazati, stroj od 5hiljada eura je i ulog i jamac i sve. A tko zeli samo najbolji gaming stroj, ohladit ce cip i sa prosjecnim koolerom, kako svi vidimo INTEL je hladniji, tisi, mocniji i manje trosi od AMD-a u gejmingu.

Jednostano sada je intel jednim udarcem stjerao AMD u kut, em AMD nije pojeftinio, em nemaju ni jedan entry lvl cip zadnje generacije, a platforma im vec 2 godine stara. Prica da ce AMD sjebati intelov mars sa 3d cacheom je isto glupost, buduci da ni tada AMD nece imati entry lvl cip, a intel ce na proljece politi trziste sa jeftinim plocama i malim(jeftinim) procesorima da se nema tu sto vise pricati. 

Do zen4, po meni nema se sto preporuciti AMD, osim kome treba neki threadripper.

I da nezaboravimo, lga 1700 ce podrzavati i sljedeci intelov line up, gdje se udvostrucuju male jezgrice(do16) i dize malo IPC...win-win tko uzme sada z690 i ddr5...doci ce brzi\utegnutiji ram, ovaj ddr5 prodas.

jabuka je ovako bila za usporedbu, deru bome :)

 

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
UltrasVinkovci kaže...
Envy kaže...

MA tko spominje struju ima problema sa sobom. Htio je intel hvatati AMD-a i u MC-u i uspjelo im je iako cip vuce 250W. Hebes potrosnju, veci je problem ohladiti to nego nahraniti strujom. ALi tko kupi takav cip i plocu ima i sa kvalitetno EKWB hladjenje,  velocity blok, dc pumpa, 360 debeli radijator i da vidis kako ce se ukrotiti malog monstruma a to tek srednji EKWB segment. Imas onda i sto pokazati, stroj od 5hiljada eura je i ulog i jamac i sve. A tko zeli samo najbolji gaming stroj, ohladit ce cip i sa prosjecnim koolerom, kako svi vidimo INTEL je hladniji, tisi, mocniji i manje trosi od AMD-a u gejmingu.

Jednostano sada je intel jednim udarcem stjerao AMD u kut, em AMD nije pojeftinio, em nemaju ni jedan entry lvl cip zadnje generacije, a platforma im vec 2 godine stara. Prica da ce AMD sjebati intelov mars sa 3d cacheom je isto glupost, buduci da ni tada AMD nece imati entry lvl cip, a intel ce na proljece politi trziste sa jeftinim plocama i malim(jeftinim) procesorima da se nema tu sto vise pricati. 

Do zen4, po meni nema se sto preporuciti AMD, osim kome treba neki threadripper.

I da nezaboravimo, lga 1700 ce podrzavati i sljedeci intelov line up, gdje se udvostrucuju male jezgrice(do16) i dize malo IPC...win-win tko uzme sada z690 i ddr5...doci ce brzi\utegnutiji ram, ovaj ddr5 prodas.

jabuka je ovako bila za usporedbu, deru bome :)

 

AMEN!

Kod AMD-a je problem što se uvijek nešto čeka, neki Budložer, FX, Serija 300, Ryzen 7000 itd. itd. A više nemamo (u ovim suludim vremenima) ni živaca ni nerva.

Budi mi dobar i pametan.  

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Može preporuka b560 matične za 11400f oko 1000kn. Bitno mi je da ima dual gpu podršku
Gledao sam kako jeftinije b560 ploče su nered i da ne isporučuju deklariranu brzinu procesora pa nzn šta odabrati
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Evo ja sam ovu tuficu uzeo, nema nikakvih problema držat i jače procesore

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+tuf+b560+gaming
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Volume kaže...
* * * Bitno mi je da ima dual gpu podršku
* * *

Kako misliš da ima dual GPU podršku. Misliš na iGPU + dGPU da rade zajedno u istom trenutku ?!?!

Uvijek možeš isključiti iGPU unutar CPU-a a uključiti dGPU, i obrnuto, ali ovo gore mi je za sada još uvijek živa misterija.

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Jel bolja ona ili aorus pro b560

@Envy ne nego da na nju mogu staviti dvi rx 6800
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 19:29 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Volume kaže...
Jel bolja ona ili aorus pro b560

@Envy ne nego da na nju mogu staviti dvi rx 6800

Pa sve što možeš staviti na PCIe bilo GPU ili nešto - deseto. Ali da dva GPU-a kao što je iGPU+dGPU (mada ima nekih rješenja) možeš kombinirati - za sada - ne možeš!

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
To mi nije bitno za igpu. Gleda sam asrock steel legend pa kaže da nema podršku za dual gpu iako ima dva slota
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Volume kaže...
To mi nije bitno za igpu. Gleda sam asrock steel legend pa kaže da nema podršku za dual gpu iako ima dva slota

Kako misle da nema podršku da dual GPU. Po meni to znači da nema podršku za 2 x RTX 3080Ti radi stazica i sl. A tko još ovdje ima jednu takvu, a pogotovo dvije takve.

Malo bolje gledaj taj RTGD Manual, to ti nitko neće reći jednostavno moraš pročitati RTGM ;-)

*RTGM = Read The Goddamn Manual.

Uređivano: Daj link za tu ploču!
Koja je od ovih: ASRock > Support

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 20:11 (Envy).
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Pa da, nema Dual GPU na PCIe evo i zašto:

1 x PCIe 4.0 x16, 1 x PCIe 3.0 x16, 2 x PCIe 3.0 x1. [objašnjenje: dva PCIe 3.0 od koji je jedan x16 a drugi x1 pa logično da ne možeš dvije RTX 3070Ti ugraditi - ali da ti je makar jednu plakao bi od sreće zar ne?]

Samo ne znam zašto 10/11, generacija Intela kada je ova 12. Game Changer? Mislim sa dobrom GPU-iem, CPU će ti biti najmanji problem.

Inače ako se odlućiš za te generacije CPU-a, ovo ti nije ni malo loša ploča. Wi-Fi ti je smeće (ne ovo u ploči nego generalno) Ethernet i samo Ethernet, vidim ima neki Zmaj (Dragon) Ethernet samo ne znam čiji je. Ako je Intelov onda je još bolje a i da je bilo čiji - jednako je bolje nego spajati se sa PC-em preko Wi-Fi-a.

Još nekih nedoumica? Glavna ti je riješenja, ne rudariš pa nemaš potrebe za npr: RTX3 090 i slične svemirske brodove. Sve ostalo je ok.

Moža je i bolje tako da kupiš si neki jeftini 10-ti Intel CPU pa ga nadogradiš na TOP-KERA 11. generacije kada 12-ta uzme debelo maha i počne se šuškati se oko 13-te. 
To se zove - pametna nadogradnja.

PS: Gledaj jamstvo - OBAVEZNO.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 20:53 (Envy).
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Upravo radi mininga mi triba podrška za dual gpu :)
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Pa da, nema Dual GPU na PCIe evo i zašto:

1 x PCIe 4.0 x16, 1 x PCIe 3.0 x16, 2 x PCIe 3.0 x1. [objašnjenje: dva PCIe 3.0 od koji je jedan x16 a drugi x1 pa logično da ne možeš dvije RTX 3070Ti ugraditi - ali da ti je makar jednu plakao bi od sreće zar ne?]

Samo ne znam zašto 10/11, generacija Intela kada je ova 12. Game Changer? Mislim sa dobrom GPU-iem, CPU će ti biti najmanji problem.

Inače ako se odlućiš za te generacije CPU-a, ovo ti nije ni malo loša ploča. Wi-Fi ti je smeće (ne ovo u ploči nego generalno) Ethernet i samo Ethernet, vidim ima neki Zmaj (Dragon) Ethernet samo ne znam čiji je. Ako je Intelov onda je još bolje a i da je bilo čiji - jednako je bolje nego spajati se sa PC-em preko Wi-Fi-a.

Još nekih nedoumica? Glavna ti je riješenja, ne rudariš pa nemaš potrebe za npr: RTX3 090 i slične svemirske brodove. Sve ostalo je ok.

Moža je i bolje tako da kupiš si neki jeftini 10-ti Intel CPU pa ga nadogradiš na TOP-KERA 11. generacije kada 12-ta uzme debelo maha i počne se šuškati se oko 13-te. 
To se zove - pametna nadogradnja.

PS: Gledaj jamstvo - OBAVEZNO.

Uređivano 1/2: 1: Tipfeleri, 2: Te recenzije tako nategnu razlike između B ili H ili Z ploče da bi čovjek pomislio da kupuje sasvim drugu ploču ili 100 puta lošiju. Nije to mjerodavno.

 

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Volume kaže...
Upravo radi mininga mi triba podrška za dual gpu :)

Auuuuu, profulao si ovdje cijeli fudbal... ali opet pogledam što se da napraviti od toga. Jer vidim spominje se jedan PCIe 4.0 a drugi PCIe 3.0. pardon:

1 x PCIe 4.0 x16, 2 x PCIe 3.0 x1, 1 x M.2, vidiš ostatak PCIe da ti je x1. (i samo jedan x16 PCIe utor).
Dvije grafičke neće ići na tu ploču. Ali jedna dobra - možda će ti biti dovoljna. Šta o tome misliš? TOP-KERA da ubodeš tipa RTX 3090?

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Već sam uzeja dvi rx 6800, 130mh/s
Bitno mi je da jedan slot x16, a drugi barem x4. Jeli pcie4 ili 3 nije bitno
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Volume kaže...
Već sam uzeja dvi rx 6800, 130mh/s
Bitno mi je da jedan slot x16, a drugi barem x4. Jeli pcie4 ili 3 nije bitno

Nisam u vodama rudarenja, niti u tim RIG-ovima, pa vjerujem da ima tema i za to ;-)

Ako ništa pomogao sam ti koakvu ploču da imaš. I sada znaš zašto ne podržaje dva GPU-a. Mislim, naučio si, kao što sam kaćeš, treba ti jedan x16 a drugi barem x4.
Dobo si odgovor zašto ne može dva GPU-a mada po mom mišljenju može neki koji nije za rudarenje tipa GT 1030 i sl.

l.p. 

2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Volume kaže...
Može preporuka b560 matične za 11400f oko 1000kn. Bitno mi je da ima dual gpu podršku
Gledao sam kako jeftinije b560 ploče su nered i da ne isporučuju deklariranu brzinu procesora pa nzn šta odabrati

 Pa svaka maticna koja ima jos jedan x16 slot mozes staviti u nju graficku. Ako maticna nije SLI ili crossfire podrzana neznaci da nemozes natuci na nju 2 graficke. Samo onda nemas podrzan SLI ili crossfire. Mozes graficku za rudarenje sprasiti bez beda i na x1 slot(mining maticne) preko razer adaptera i mirna bosna.

A ti bi gejmo na jednoj, a usput rudario na drugoj, a kad negejmas deres na obje? Tako mozes bez beda bilo koju maticnu koja ima jos jedan x16 slot i da ima dovoljno razmaka izmedju ta dva slota da stane grafa.

Znaci nije ti bitno samo dual gpu podrska vec i hoce li ploca tjerati proc, ja bi isao na ASUS TUF b560, vjv najbolja b560 ploca.

3 godine
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Znamo li nešto novo o i5 12400 i kada će van? A B matične?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Dragonbane kaže...

Znamo li nešto novo o i5 12400 i kada će van? A B matične?

 Prvi kvartal 2022.

www.youtube.com/TerabitTV
3 godine
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Trebalo bi uskoro da uzmem novu mašinku ako sve bude okej u narednih par meseci, međutim neki su mi savetovali da čekam i5 12400 a da ne uzimam sad i5 11400. Iskreno najviše me brine koliko ću dodatno morati da platim za njega, B660 neku dobru ploču (tipa aorus ili pro) i DDR5 ram. Ako bi generalna doplata bila za to oko 100-120 evra uzeo bih onda 12400, ako ne...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Dragonbane kaže...

Trebalo bi uskoro da uzmem novu mašinku ako sve bude okej u narednih par meseci, međutim neki su mi savetovali da čekam i5 12400 a da ne uzimam sad i5 11400. Iskreno najviše me brine koliko ću dodatno morati da platim za njega, B660 neku dobru ploču (tipa aorus ili pro) i DDR5 ram. Ako bi generalna doplata bila za to oko 100-120 evra uzeo bih onda 12400, ako ne...

 DDR5 nema smisla barem do sredine 2023. DDR4 je skoro isti ili bolji u igrama. 12400, DDR4 i B660 ploča bi trebali koštati otprilike isto, a po leakovima je dosta brži.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
pqweasdyxc kaže...
Dragonbane kaže...

Trebalo bi uskoro da uzmem novu mašinku ako sve bude okej u narednih par meseci, međutim neki su mi savetovali da čekam i5 12400 a da ne uzimam sad i5 11400. Iskreno najviše me brine koliko ću dodatno morati da platim za njega, B660 neku dobru ploču (tipa aorus ili pro) i DDR5 ram. Ako bi generalna doplata bila za to oko 100-120 evra uzeo bih onda 12400, ako ne...

 DDR5 nema smisla barem do sredine 2023. DDR4 je skoro isti ili bolji u igrama. 12400, DDR4 i B660 ploča bi trebali koštati otprilike isto, a po leakovima je dosta brži.

 Premda će meni primarna namena biti gejming, ne znam koliko je to dosta brži... Ako je kao 9400-10400-11400, to je po nekih 15% eventualno 20%, što bi značilo da nije "dosta" brži...

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Sa i5 9400 itekako vrijedi upgredat na noviju generaciju 10 ili 11.

2 godine
online
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Bombastičan naslov za srčaong udara kolege nam ramboxa ali mu to ni u kom slučaju ne želimo:

Intel Core i5-12600K vs AMD Ryzen 5 5600X and 5800X Face Off: Ryzen Has Fallen. Izvor: ovdje.

Uređivano:
Features and Specifications: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Intel.
Gaming Benchmarks and Performance: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Intel.
Application Performance: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Intel.
Overclocking: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Tie.

Power Consumption, Efficiency, and Cooling: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: AMD [LOL, kao da nas briga koliko troši]
Pricing: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Tie. [Moje opažanje da ne može biti Tie nikako jer je gori bolji u 3 kategorije.

 čak ni stranica juzer benčmarak nije pogriješila 

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-12600K-vs-AMD-Ryzen-7-5800X/4120vs4085

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Zaporožac kaže...
Envy kaže...

Bombastičan naslov za srčaong udara kolege nam ramboxa ali mu to ni u kom slučaju ne želimo:

Intel Core i5-12600K vs AMD Ryzen 5 5600X and 5800X Face Off: Ryzen Has Fallen. Izvor: ovdje.

Uređivano:
Features and Specifications: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Intel.
Gaming Benchmarks and Performance: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Intel.
Application Performance: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Intel.
Overclocking: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Tie.

Power Consumption, Efficiency, and Cooling: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: AMD [LOL, kao da nas briga koliko troši]
Pricing: Intel Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X: Winner: Tie. [Moje opažanje da ne može biti Tie nikako jer je gori bolji u 3 kategorije.

 čak ni stranica juzer benčmarak nije pogriješila 

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-12600K-vs-AMD-Ryzen-7-5800X/4120vs4085

To ja izgleda pogodio? Mogoa bi polako krenuti i najave za 15-tu (moiblnu ARK) Intela ali neću da budem prorok kao kolega flowmaster. On stalno nšeto najavljuje, sad će serija 300, sad će FX, sad će Buldože.. ovo ono..

Tu je što imamo, s tim da je razlika još veća ako se uzme u obzir 12600K u Ryzen 5600X. 6 na 6 kako i bog dragi zapovijeda. Integruša za moj Age of Empire II: DE je jako dobrodošla.

16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Zaporožac kaže...

Ima više dobrih razloga, zašto je na dosta poznatih mjesta(recimo Reddit) na internetu zabranjeno linkat na Userbenčmark govnaru.

 

https://www.neowin.net/news/close-to-two-dozen-anti-viruses-including-windows-security-think-userbenchmark-is-malware/

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice