Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.130
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

radi se u autocadu, 2d, igre su sekundarne. zanima me hlađenje navedenog kućišta

9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Koji će ti klinac to za acad. Ako je samo 2d acad se normalno vrti na malo boljem kalkulatoru. Ja u uredu imam neki mislim i7 7700k i ne pada mi na pamet za acad i to nešto offica uzimati jače. Ako trebaš za lumion ili nešto tako onda ok, ali za acad je fakat overkill.. neće se ni uznojiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 18:22 (miki_the_pirat).
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
scardobula kaže...

radi se u autocadu, 2d, igre su sekundarne. zanima me hlađenje navedenog kućišta

 Ne kontam zašto bi to kučište bilo ikakav problem? Sam imam Define 5 več godinama i ne pada mi ga na pamet mjenjat, perfektno kučište, milijon mogućnosti montiranja ventilatora, vodenog.... šta god ti padne na pamet. Iskreno još nisam sreo loše kučište od Fractala!

9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

znam kako se vrti autocad 2d, imam ga na 6 računala u uredu. ovo računalo je namjenjeno za korištenje doma, pitanje je bilo vezano za temperature u navedenom kućištu uz napisane komponente

13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ne vidim nikakav potencijal da s tim kućištem imaš nekih problema s "pregrijavanjem"? To se može desiti samo i isključivo ako nisu dobro riješeni hlađanje na CPU ili GPU, ali ništa vezano za samo kućište. Ili extremna situacija da tu natrpaš ne znam kako ludu kombinaciju najjačeg CPU-a i neke RTX 4090 i gaziš to.

16 mjeseci
neaktivan
offline
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

imaš li možda dobro mišljenje o MSI PRO Z690-A DDR4, s1700, 7D25-002R ?

9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Istina, ako ti je samo za nabijat igrice onda procesor ima marginalnu ulogu, tako da će bilo koji iz zadnjih par generacija bit više nego dobar. Ako te žulja ić na novu generaciju (što nas sve žulja ako se nećemo lagat) onda sve ovisi koliko imaš para, ali više se isplati 13600k nego 12700k a uz to čak je malo i jeftiniji. Uzmeš jednu Z690 ploču koje se da dobit sada već za ok cijene, a  za uštedu gurneš DDR4 umjesto DDR5.

 MSI PRO Z690-A DDR4, s1700, 7D25-002R?

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Točno tu imam !

U početku sa prvim verzijama BIOS-a je bilo nešto sitnica za sredit, ali sada radi ko suza, i iskreno nemam nikakvih problema sa njom. Vidio sam da sa wifi verzijom su imali problema sa driverima ali na MSI forumu su upute kako i to sredit.

 

Ali kako čitam dosta proizvođača još uvijek ima problema sa 13 generacijom cpu na Z690 pločama, tako da pogledaj na forumu iskustva drugih. Ja mogu potvrdit da 12 generacija nema nikakvih problema, 12700 k radi na 5.1Ghz sa undervoltom, tako da je tiha, temp ne leti preko 75-80C, ja više nego zadovoljan.

9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Točno tu imam !

U početku sa prvim verzijama BIOS-a je bilo nešto sitnica za sredit, ali sada radi ko suza, i iskreno nemam nikakvih problema sa njom. Vidio sam da sa wifi verzijom su imali problema sa driverima ali na MSI forumu su upute kako i to sredit.

 

Ali kako čitam dosta proizvođača još uvijek ima problema sa 13 generacijom cpu na Z690 pločama, tako da pogledaj na forumu iskustva drugih. Ja mogu potvrdit da 12 generacija nema nikakvih problema, 12700 k radi na 5.1Ghz sa undervoltom, tako da je tiha, temp ne leti preko 75-80C, ja više nego zadovoljan.

 na žuri mi se, ali je nekako u planu ta ploča sa i5 12600k, be quiet dark rock pro 4 i venegance 3600 16 cl, kućište možda f7 ili bq 802, rm750x,samsung 980 m2 a grafu čekam na nekom popustu, ne predugo. bi li moglo valjat?. ne igra mi 100 eura gore dolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 16:11 (scardobula).
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Napajanje imam isto, SSD isti, grafičnu istu... ma više nego dobro... a i ja sam tek nedavno skočio sa 1060 na 3060ti kad je uletila sa dobrom cijenom. 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kakvo je stanje sa klokanjem 13.gen K procesora? Koliko se prosjecno % moze izvući bez nekih ekstremnih hlađenja?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Klokanje procesora kakvo je nekad bilo dostupno s jeftinim procesorima, matičnim pločama i hladnjacima je stvar prošlosti. Sad nema toga a ni dobitka overclockanjem, niti s jeftinim nit sa skupim procesorima, jer izvuku skoro sve što se ima kad je na "stocku". Tako da na to zaboravi. 

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa u stvari ljudi dobro kloknu jeftini i5 12400F na B660 pločama...

 

Overclocking Intel Non-K CPUs: Core i3-12100, Core i5-12400 and Core i7-12700 | TechSpot

 

"There were cheaper boards that supported BCLK overclocking such as the Asus ROG Strix B660-G Gaming WiFi and B660-F Gaming WiFi, but both required DDR5 memory"

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nakon nekog vremena konačno opet serija koja se fino clocka.

Međutim ali troše procesori 13 generacije...

I5 13600k a gle zavisi ako te bas zatrefi  los primjerak bit će nesto vise temperature i slabije će se dat oc.

13600k na 5.6gh uglavnom avg daje do 10 posto više ali mjereno na 4090, obicni zračnjak do 40 eura će ohladit ali bi mogao bit bučan temperature oko 65 do 70.

Razlika je vidljiva tako da se itekako isplati iskorostit performans procesora naravno ako imaš dovoljno jaku karticu.

 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kao što sam naveo procesor će fino i papat u gamingu i do 130w a u cpu zahtjevnim programima daleko više.

U svakom slučaju ako imaš za takvu platformu s obzirom na cijene ploča i procesora onda imaš i za kvalitetan zračnjak ili vodeno.

Doslovno je razlika između low end i high end 50 max 60 eura tako da budi pametan pa kupi za 25🤣🤣

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ova današnja mladež je zadovoljna i malim ... :)

Celeron 300A ... 300 > 450MHz, 5820k ... 3.3 > 4.4 GHz. I ne, nije bilo samo da prođe par sekundi benchmarka nego višesatni 100% load.

 

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Koji bi cooler to držao 5.0ghz all core 12400f na ovoj Asus ploči? Neki od 300kn za sve testove da prolazi pa čak i onaj linxx?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Mladen kaže...

Ova današnja mladež je zadovoljna i malim ... :)

Celeron 300A ... 300 > 450MHz, 5820k ... 3.3 > 4.4 GHz. I ne, nije bilo samo da prođe par sekundi benchmarka nego višesatni 100% load.

 

 jaoooo to su bila vremena... mada i 3258 je išao sa 3,2 na barem 4,4 bez beda (a i više)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 23:54 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja ga drzim na 5.0ghz na 1.28v hladim ga sa permafrost 240mm AIO U heavy loadu ide do nekih 80c u igrama na 55c...

 

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

A joj MGloc ovo je raketica, pa nisi baš morao Ryzena 7600x popišat na kraju videa . Daj mi reci kako si zadovoljan sa setupom u odnosu na 5600 ? Jel to išta bolje ili isti kuki u gamingu ?

Btw vidim da dosta ljudi stavlja 2x16gb kitove sa ddr5 koji je razlog kaj su ovi 2x8gb baš tako loši ?

Gledao sam ona tri videa koja imaš na kanalu osim oko 50 fps-a bolji average fps u pubg ništa lošije 5600 ne prolazi od tog nasviranog 12400f. Ok istina da je 2060S u pitanju ali na tim mid range grafama razlike nema. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 19:18 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

2x16gb je vise future proof.Trebao bi mozda pokusat zategnut latencije.Upravo PUBG najvise i igram tako da na 1080p Intel je bolji izbor iako eto 5600 ryzen nije nikako los izbor za 150e i sa time da ide na jeftiniju plocu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 21:27 (MGloc).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Nakon sto sam za Božić poklonio svoj 9900k setup odluka za novo je brzo pala na i5 13600k i Asus strix b660a , 32gb ddr4..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 22:03 (bik).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

traži ga na 5.5-5.6ghz 1.35V i lagano prst u uho

15 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

bajkice o no-gainu sa OC-om, pogotovo za 13600k ostavi ovim majstorima urbanih legendi

finih 10% u njemu ima prostora

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 9:59 (techinfluencer).
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Šta nitko ne komentira pentiume??

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
techinfluencer kaže...

bajkice o no-gainu sa OC-om, pogotovo za 13600k ostavi ovim majstorima urbanih legendi

finih 10% u njemu ima prostora

 

 10% je ništa i nebitno, odnosno neprimjetno. Ne mijenja baš ništa. 

15 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...
techinfluencer kaže...

bajkice o no-gainu sa OC-om, pogotovo za 13600k ostavi ovim majstorima urbanih legendi

finih 10% u njemu ima prostora

 

 10% je ništa i nebitno, odnosno neprimjetno. Ne mijenja baš ništa. 

nekom tko igra 1440p i 4k na hrr monitoru sa rtx 4080/rtx 4090 može biti vrlo bitno, dapače i nekome tko radi neki render i sl. 10% kraće vrijeme za obaviti posao isto znači...

to što klokanje na drugim platformama ne daje željene rezultate, ne daje tebi pravo da proljevaš žuć i trolaš po temama o naprednom hw-u 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 16:56 (techinfluencer).
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

10 posto je itekako puno, halo pricamo o oc  performansama, ne o razlici između generacija. Tako da ekipa sa amd strane siđite sa rambox ove kite i pomirite se sa činjenicom također uživajte u onom što imate. Sem toga benchevi  u programima je doslovno pišanje po konkurenciji. 

Pozdravlja vas sve i moderatore i amd rambox-boy eve Luci, Lav, War i ostala ekipa s pjesmom što si tako zao živote.

Bero
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
techinfluencer kaže...

bajkice o no-gainu sa OC-om, pogotovo za 13600k ostavi ovim majstorima urbanih legendi

finih 10% u njemu ima prostora

 

 Ma tu sve pada u vodu kad vidiš da je ova krmača od tri slota testirana na 1080p rezi. Pa tko normalan to kupuje za 1080p? 

 A da ne pričamo da je u prosjeku klokani 13600k na 5.6 ghz hlađen vodenim od milijun kuna  dere Ryzena 5800x3d puni jedan frejm u prosjeku na 1080p .

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 18:19 (mislioc).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice