Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Čitam malo forum i naletim u temi niskih frekvencija na podatak da je 95c normalna "operativna" temperatura . Kaj su ovi iz AMD-a opet počeli nuklearke radit ?

 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Čitam malo forum i naletim u temi niskih frekvencija na podatak da je 95c normalna "operativna" temperatura . Kaj su ovi iz AMD-a opet počeli nuklearke radit ?

 Da povećali su limit ali ima način da ga malo osakatiš spustiš ga na 4.8 ghz izgubiš 5-10% performansi i onda radi na 55°C

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...

Čitam malo forum i naletim u temi niskih frekvencija na podatak da je 95c normalna "operativna" temperatura . Kaj su ovi iz AMD-a opet počeli nuklearke radit ?

 Da povećali su limit ali ima način da ga malo osakatiš spustiš ga na 4.8 ghz izgubiš 5-10% performansi i onda radi na 55°C

I onda je 7600X sporiji i skuplji od 12600K, pun pogodak....

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Čitam malo forum i naletim u temi niskih frekvencija na podatak da je 95c normalna "operativna" temperatura . Kaj su ovi iz AMD-a opet počeli nuklearke radit ?

A dosao si malo nazad. Kako tvoj celeron, ili je bio i3..?

 

Bitno da se nesto vrti, sve ce bit okej.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Kad kazes sporiji, šta ti to znači, gdje šta kako sporiji? Jer u gamingu overall je brži. A za aplikacije kako koja, tako da, zasto lazes? 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...

Čitam malo forum i naletim u temi niskih frekvencija na podatak da je 95c normalna "operativna" temperatura . Kaj su ovi iz AMD-a opet počeli nuklearke radit ?

 Da povećali su limit ali ima način da ga malo osakatiš spustiš ga na 4.8 ghz izgubiš 5-10% performansi i onda radi na 55°C

I onda je 7600X sporiji i skuplji od 12600K, pun pogodak....

 Nekad je bio trend OC procesor  a sad je trend DClock

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

Kad kazes sporiji, šta ti to znači, gdje šta kako sporiji? Jer u gamingu overall je brži. A za aplikacije kako koja, tako da, zasto lazes? 

Ne lazem, majke mi. Ti lazes.

 

A sad za (polu)ozbiljno, ako ove rezultate umanjis za 5-10% kako se kaze u postu koji sam komentirao, onda je 7600X zrnce slabiji od 12600K...

 

A i primjeti kako su razlike izmedju stock-a i OC-a kod 7600X nikakve, kod 12600K dobijes 10% sa zracnim coolerom, dovoljno da presisa stock 7600X...

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 12:33 (ansha).
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa dobro nije to tak strašno spustiš mu frekvenciju +- 1000mhz i opet dobro, ali malo jezgretina ima taj 7600x nije future proof kao 13600kf recimo. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Na ovim tvojim presitnim slikama se ne vidi ništa, ali nije ni bitno. Drugo TPU nije biblija. Treće, overclock ili bez overclocka, taj i5 je opet tu negdje s R5 7600X ili sporiji. No te razlike između njih su takve da ja to smatram nebitnim . I na kraju opet dođemo do toga da je jedini problem R5 7600X cijena naprednije i future proof platforme. I to je to. Cijena je jedini problem, nema drugog. AM5 ja naprednija platforma, Intel je na DOA platformi, tu je sve jasno. Samo što to AMD naplaćuje previše, i to je preloše. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 19:40 (itomic009).
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Čitam malo forum i naletim u temi niskih frekvencija na podatak da je 95c normalna "operativna" temperatura . Kaj su ovi iz AMD-a opet počeli nuklearke radit ?

 Pređi na gaming laptop stranu, 95c je ledeno

Say hello to my little friend
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

Na ovim tvojim presitnim slikama se ne vidi ništa, ali nije ni bitno. Drugo TPU nije biblija. Treće, overclock ili bez overclocka, taj i je opet tu negdje s R5 7600X ili sporiji. No te razlike između njih su takve da ja to smatram nebitnim . I na karaju opet dođemo do toga da je jedini problem R5 7600X cijena naprednije i future proof platforme. I to je to. Cijena je jedini problem, nema drugog. AM5 ja napprednija platforma, Intel je na DOA platformi, tu je sve jasno. Samo što to AMD naplaćuje previše, i to je preloše. 

Sta je naprednije s platformom a da je relevantno pa i nadprosjecnom korisniku? 

A to o future proof-anju su zesce nebuloze...

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

...AM5 ja napprednija platforma, Intel je na DOA platformi, tu je sve jasno. 

 dobro ti kaže ansha, to je žešća nebuloza

koliko su 3xx ploče ostale kod prvih vlasnika, koliko ih je upgrejdalo na te ploče kroz generacije od rajzen 1xxx koji su tada uzimali do rajzen 5xxx? koliko samo tu na forumu išaš 5xxx serije na 3xx pločama? ima li iti jedan?

većina odavno nije na b350 ili x370 pločama ako su mijenjali na rajzen 3xxx ili 5xxx, čak su se mijenjale i 4xxx plo0ča za 5xx kad se išlo na 5xxx procesore, tak da je praktično 'dugovječnost' ista kao kod intela koliko god to teoretski bilo drukčije

7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

Na ovim tvojim presitnim slikama se ne vidi ništa, ali nije ni bitno. Drugo TPU nije biblija. Treće, overclock ili bez overclocka, taj i je opet tu negdje s R5 7600X ili sporiji. No te razlike između njih su takve da ja to smatram nebitnim . I na karaju opet dođemo do toga da je jedini problem R5 7600X cijena naprednije i future proof platforme. I to je to. Cijena je jedini problem, nema drugog. AM5 ja napprednija platforma, Intel je na DOA platformi, tu je sve jasno. Samo što to AMD naplaćuje previše, i to je preloše. 

 Pa vec sam lijepio test di ih je frajer sve nasvirao pa zen 4 oderao u svakoj igri sa 12600k na 5.2GHz.

Gledate taj stock di 12600k radi na 4.5GHz protiv ryzena na 5.2GHz kojemu je to blokada a intela se tradicionalno dize po 15% sa cijelom platformom RAM+CPU.

 

A sve van gaminga bilo kakav render ili ista multithread prirode ga odere za 30% 12600k, potpuno besmislen je 7600x cak i da hipotetski bude 12600k 2-3% slabiji u gamingu i jednake cijene platformi, a gdje tek kad za iste pare uzmes 12900KF platformu 

 

Kakva naprednija platforma je to i po čemu? Svi ste veliki hardveraši a pričate o nekoj dugovjecnosti kao da cete iste ploče voziti 5 godina koje ce vec za 2 godine biti zastrajele i funkcionalno i sa featurima... 

Kada promjeniš proc promjeniš i matičnu, obično nakon 2.5-3 godine jer dobijes novu ploču sa novom garancijom a stara ak ti krepa nakon 3 godine mozes se slikati tek si onda u trošku. Kaj vi mislite da ce vam DDR5 8-9GHz moduli za 2-3 godine raditi na ovim pločama? 

 

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Gaming biznis je postao ekstra jednostavan, ne trebaš ulagati ni kune u marketing. Sve odrade besplatno jubitouberi, i onda ljud imjesto da kupe ryzen 5600+B550+2X8 gb ddr 5 za manje novaca nego samo za Ryzen 7600X, sa kojim dobe 10% bolje gaming performanse u prosjeku.

Znači platiš duplo više za 10% više.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Gaming biznis je postao ekstra jednostavan, ne trebaš ulagati ni kune u marketing. Sve odrade besplatno jubitouberi, i onda ljud imjesto da kupe ryzen 5600+B550+2X8 gb ddr 5 za manje novaca nego samo za Ryzen 7600X, sa kojim dobe 10% bolje gaming performanse u prosjeku.

Znači platiš duplo više za 10% više.

 

 Da ali ddr5 ne ide na b550 plocu.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

A jasno da ne ide da sam umjest 4 stisnuo 5.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 19:32 (forumaš).
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Znam zezam te cijeplidlacim kao i ostali trolleri na Forumu.Stoji sve sto si napisao.

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...

Čitam malo forum i naletim u temi niskih frekvencija na podatak da je 95c normalna "operativna" temperatura . Kaj su ovi iz AMD-a opet počeli nuklearke radit ?

 Da povećali su limit ali ima način da ga malo osakatiš spustiš ga na 4.8 ghz izgubiš 5-10% performansi i onda radi na 55°C

 Ili kupiš last gen i dobiješ opet to.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel Core i9-13900K & premium Z790 motherboard now certified for DDR5-7600 XMP 3.0 memory

 

Uhuj, i to samo uz XMP, di ce biti tek kraj sa ručnim overklokom 

 

#winteriscoming

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo odma i jedan hynix A die, prvi na tržištu u europi trenutno, ovo ide na 8.5GHz uz dobar primjerak CPU i MBO 

 

TeamGroup Delta RGB 32GB (2X16GB) DDR5 PC5-57600C34 7200MHz Dual Channel Kit - Black - 500£ preorder 

 

Ovako se to na intelu radi i to sa Alder Lake, sa Raptorom koji ce doci full ispoliran i sa još usavršenijim pločama i BIOS-ima bude dar mar. Lik ima osnovni A die iz Azije naručio, ovi nabrijani tipa iznad u linku ce biti đavoli za tuning na z790 i Raptor Lake 

 

DDR5 hynix A die 7800MHz c32 stable 24/7

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 15:00 (Zwer54).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo nam cijena Raptor Lake procesora i z790 ploča (tko ne želi z690) 

 

Bome bude dar mar 20tog 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Uh, još i podrška za ultra fast ddr5. 

 

Bit će perija.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

13900KF+B660+360 AIO = 6GHz  single 2333pts u CB R23 i to sve sa tek 5200MHz ddr5 

 

Bome budu zanimljive recenzije i usporedbe sa konkurentima 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Velikodušni i u teškim vremenima, ako zarati na Tajvanu AMD i Nvidia ce imati gdje raditi svoje proizvode 

 

Intel CEO Says Open To Manufacturer AMD Chips At Their Fabs, Aim To Build The Fastest CPUs, GPUs & Discrete GPUs In The World

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zwer54 kaže...

13900KF+B660+360 AIO = 6GHz  single 2333pts u CB R23 i to sve sa tek 5200MHz ddr5 

 

Bome budu zanimljive recenzije i usporedbe sa konkurentima 

Isforsirani single core bench sa skoro 1.6V napona. Iz toga zakljucujes jedino to da all-core overclockovi nece ici niti blizu 6ghz...

7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sve ovisi od primjerka, imas i 12900k koji love 5.5GHz pod custom loop-om.

 

Ali za Raptor neka prosječna max frekvencija 5.8GHz mi se cini ostvariva, biti ce i zlatnih primjeraka koji ce moci 6GHz 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 22:08 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

kad ispadaju revjuovi?

na dan lansiranja il dan, dva prije? ne sjećam se kako to ide sa Intelom :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

U cetvrtak je launch i recenzije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ne pratim zadnjih godina jako puno trziste hardwera, pa imam jedno (mozda) jednostavno pitanje.

Najbolji gaming CPU po vama trenutno na trzistu?
Nisu mi potreba neka duboka objasnjenja, ali ako mislite na nesto osim navedenog onda moze koja rijec.

Cijena nije faktor, ostatak hardwara jos uvijek nije odabran, a primarna funcia ce bit gaming. Vidim da mnoge stranice preporucaju i5-12400 ili i5-12600K, ali naravno i i9-12900K

6 i5-12400
8 i5-12600K
0 i9-12600K
2 neki drugi Intel?
5 Ryzen?
011000110010.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 10:13 (michael).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice