Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.101.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...

ako se referiras na zadnjih par treadova gdje su picajzla i ansha iznijeli neke stvari, nema lupanja, nego su rekli kako je. to sto vama to ne pase, to je drugi par opanaka...

 Aha, tj. indirektno su rekli da su najvece trgovine lazljivci i protivnici intela, iako, to je zadnjih par godina a ne zadnjih par threadova isto tak 

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

ne samo ti kažu da te brojke nisu relevantne, nego overal statistika, nema Iot-a, nema soc-a i odma ti je mindfactory ne relevantan zbog toga. 

inace intel je zadnje kvartale drzao 75-78% udjela.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
hahhaajaads kaže...

 Aha, tj. indirektno su rekli da su najvece trgovine lazljivci i protivnici intela, iako, to je zadnjih par godina a ne zadnjih par threadova isto tak 

 indirektno su rekli 

rekao sam direktno da je to branje trešanja, jer ako intel globalno ima preko 80% prodanih procesora, a amd 20% ili manje, onda su podaci majndfaktorija cherrypicking, odnosno zavaravajući po pitanju tržišnog udjela

 

pogledaj sliku dolje, amd ima rast u svemu osim u desktopu zadnjih nekoliko tromjesečja, gdje je dostigao rekordnih 20% prije godinu dana i od tada lagano pada

to je razlog paničnog izdavanja ove hrpe govana od procesora po kojima stevo pljuje, ali i onih odličnih 5600 i 5700x koje nisu htjeli ranije izdati jer su mlatili lovu na preskupim 5600x i 5800x

ali majndafktori.... budalino veselje

13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

@picajzla0707  - što je uzrok tolike tvoje iskompleksiranosti i kako se to liječi time da je tebi Intel "bolji" nego AMD? Kako to tebi pomaže? Šta ste se nakačili na kojekakve statistike koje su nama svima nebitne, to je strašno.

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Meni nije jasno kako ti se da tražiti koliko je intel a koliko amd prodao procesora to je nebitno za nas ovdje, mene više zanima zašto su b660 mbo skupe ako već Z690 top serija postoji. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 14:36 (dreadmoore).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

@picajzla0707  - što je uzrok tolike tvoje iskompleksiranosti i kako se to liječi time da je tebi Intel "bolji" nego AMD? Kako to tebi pomaže? Šta ste se nakačili na kojekakve statistike koje su nama svima nebitne, to je strašno.

 zapitaj radije sebe zašto ti smeta kad se debunkiraju cherrypickane statistike i ponajprije zašto se ideš upuštati u raspravu sa ad hominem umjesto bilo kakvog argumenta

mislim da je to daleko gore stanje od iskompleksiranosti, ako ćemo se igrati psihoanalitičara 

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...

 indirektno su rekli 

rekao sam direktno da je to branje trešanja, jer ako intel globalno ima preko 80% prodanih procesora, a amd 20% ili manje, onda su podaci majndfaktorija cherrypicking, odnosno zavaravajući po pitanju tržišnog udjela

 

pogledaj sliku dolje, amd ima rast u svemu osim u desktopu zadnjih nekoliko tromjesečja, gdje je dostigao rekordnih 20% prije godinu dana i od tada lagano pada

to je razlog paničnog izdavanja ove hrpe govana od procesora po kojima stevo pljuje, ali i onih odličnih 5600 i 5700x koje nisu htjeli ranije izdati jer su mlatili lovu na preskupim 5600x i 5800x

ali majndafktori.... budalino veselje

Jesi ti pijan ili pospan, pa več sam ti sto puta istaknul da na Mindfactory(ili Amazon lista prodaje)vidiš DIY prodaju?

 

Dakle upučena ekipa sama/klasična maloprodaja kupuje i slaže kompove, ili to nije ukupna CPU prodaja ili OEM prodaja procova i kompova.

 

To ti sve govori, uostalom i žabe u močvari znaju da je to sasvim logično stanje stvari.AM4 platforma je vrlo dugovječna, za razliku od Intela koji sockete mjenja kao čarape.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1513453379254636547

 

- R5 5600X ili R5 5600 u staru AMD A320/B350 matičnu iz 2017 godine

 

Kaj nemaš drugog posla, nego pisat razne gluposti po forumu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 14:50 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

Jesi ti pijan ili pospan, pa več sam ti sto puta istaknul da na Mindfactory(ili Amazon lista prodaje)vidiš DIY prodaju?

 

Dakle upučena ekipa sama/klasična maloprodaja kupuje i slaže kompove, ili to nije ukupna CPU prodaja ili OEM prodaja procova i kompova.

 malo si se zajebao, to što govoriš sam ja tebi objasnio nakon što si po tkozna koji put pokušavao podmetnuti te podatke kao globalni trend, ne obrnuto

AMD Ryzen 5000 (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum

 

picajzla0707 kaže...

...i ne, majndfaktori nema precizne podatke o amd tržišnom udjelu, ima samo podatke o svojoj prodaji

zašto je tako velika razlika - pa zato jer kad se gleda prodaja samih procesora kod majndfaktorija ili amazona, onda amd ima prednost jer to kupuju ljudi koji sami slažu svoje kompove

no, većina ljudi kupuje gotove konfe i tu intel nosi veliku većinu

 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
hahhaajaads kaže...
MGloc kaže...

Eto Ansha da i ti od mene nesto naucis a ne ja od tebe sada me mozes pratit.

 

Interesantno je vidjet i3 12100 na 5.0ghz kako ubija moga ryzena 3600 na 4.0ghz hahhaa

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

Drži se trolanja i zapamti: Nisu jezgre kao cilindri u autu niti Threadi broj ventila po cilindu a niti je svima ovdje primarna funkcija igranje video igrica.

Da li vidiš da ovdje ljudi pomažu jedni drugima, prošao je Hype oko Intela vs. Nvidia. 

16 godina
moderator
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...

 indirektno su rekli 

rekao sam direktno da je to branje trešanja, jer ako intel globalno ima preko 80% prodanih procesora, a amd 20% ili manje, onda su podaci majndfaktorija cherrypicking, odnosno zavaravajući po pitanju tržišnog udjela

 

pogledaj sliku dolje, amd ima rast u svemu osim u desktopu zadnjih nekoliko tromjesečja, gdje je dostigao rekordnih 20% prije godinu dana i od tada lagano pada

to je razlog paničnog izdavanja ove hrpe govana od procesora po kojima stevo pljuje, ali i onih odličnih 5600 i 5700x koje nisu htjeli ranije izdati jer su mlatili lovu na preskupim 5600x i 5800x

ali majndafktori.... budalino veselje

Jesi ti pijan ili pospan, pa več sam ti sto puta istaknul da na Mindfactory(ili Amazon lista prodaje)vidiš DIY prodaju?

 

Dakle upučena ekipa sama/klasična maloprodaja kupuje i slaže kompove, ili to nije ukupna CPU prodaja ili OEM prodaja procova i kompova.

 

To ti sve govori, uostalom i žabe u močvari znaju da je to sasvim logično stanje stvari.AM4 platforma je vrlo dugovječna, za razliku od Intela koji sockete mjenja kao čarape.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1513453379254636547

 

- R5 5600X ili R5 5600 u staru AMD A320/B350 matičnu iz 2017 godine

 

Kaj nemaš drugog posla, nego pisat razne gluposti po forumu.

 

picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Jesi ti pijan ili pospan, pa več sam ti sto puta istaknul da na Mindfactory(ili Amazon lista prodaje)vidiš DIY prodaju?

 

Dakle upučena ekipa sama/klasična maloprodaja kupuje i slaže kompove, ili to nije ukupna CPU prodaja ili OEM prodaja procova i kompova.

 malo si se zajebao, to što govoriš sam ja tebi objasnio nakon što si po tkozna koji put pokušavao podmetnuti te podatke kao globalni trend, ne obrnuto

AMD Ryzen 5000 (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum

 

picajzla0707 kaže...

...i ne, majndfaktori nema precizne podatke o amd tržišnom udjelu, ima samo podatke o svojoj prodaji

zašto je tako velika razlika - pa zato jer kad se gleda prodaja samih procesora kod majndfaktorija ili amazona, onda amd ima prednost jer to kupuju ljudi koji sami slažu svoje kompove

no, većina ljudi kupuje gotove konfe i tu intel nosi veliku većinu

 

Dokle mislite ponavljati jedno te isto?

 

rambox zar ti nije dosta AMD tema?

...
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Realno, ne zna se ko koga nateze, al svi pate. Hahah

 

Pici Ramboxa, ili Rambox picija, ni jedan ne popusta.

 

Djeluju mi kao simbol borbe Intela i AMD.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nije neočekivano, ipak treba nastavit staru uhodanu Intel praksu česte rošade soketa.

 

- socket 1700, Alder Lake i Raptor Lake

 

- socket 2551, Meteor Lake, pa dalje kaj več u njega naguraju

 

https://videocardz.com/newz/intel-14th-gen-core-desktop-meteor-lake-allegedly-requires-new-lga-2551-socket

 

To su najnovije glasine, a dalje se realno nema kaj komentirat.

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Netherwind kaže...

Trebam proc za uredski PC. Što Intel nema neki 4/4 procesor sa iGPUom za LGA1200 socket??

Vidim Pentiuma 2/4 a zatim kao slijedeći procesor vidim i3 4/8? Zašto ovolika rupetina između, i3 sa iGPUom je preskup za uredski PC....

  Core i3 10100 ima UHD Graphics 630.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa za uredski PC ti je i više nego dovoljan i Alder Lake u konfiguraciji 2c/4t.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Najnovije glasine, izgleda da se ipak radi o novom Intel Desktop 1851 socketu.

 

https://videocardz.com/newz/intel-lga-1851-socket-for-desktop-intel-meteor-lake-and-arrow-lake-has-been-leaked

 

Dalje sve ostaje isto, Alder Lake i Raptor Lake u socket 1700 pa dalje opet hop na novi socket.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

Najnovije glasine, izgleda da se ipak radi o novom Intel Desktop 1851 socketu.

 

https://videocardz.com/newz/intel-lga-1851-socket-for-desktop-intel-meteor-lake-and-arrow-lake-has-been-leaked

 

Dalje sve ostaje isto, Alder Lake i Raptor Lake u socket 1700 pa dalje opet hop na novi socket.

 

 

 Svi mijenjamo procesor svake generacije pa nam je to jako bitno.

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
Dalje sve ostaje isto, Alder Lake i Raptor Lake u socket 1700 pa dalje opet hop na novi socket.

Sve po starom, meni osobno je draže uzeti čak i novu ploču nego kao kod AMDa razmišljati što i gdje odgovara i da mi mogu ili ne mogu nadograditi BIOS.  Ako nekome ne odgovara tako, a Bože moj neka ide na AMD, ono što mene veseli je pad cijena DDR5 memorije sa dolaskom AMD AM5 socketa.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 15:01 (Valentin17).
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa kupi onda i5 6400/7600K bez HT i vozi.Pazi ti njega njemu ne treba HT.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Za 700kn si uzmi bolje ryzen 6/12 imas rabljenih 1600/2600.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Netherwind kaže...

 Gdje da kupim to staro željezo? Kod cigića nekog?

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-i5-7500-3.4ghz-socket-1151-procesor-oglas-37094343

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja samo kazem sto bi uzeo ako se kupuje ispod 900kn.Ako bas mora imat IGPu onda ti je i3 najbolji izbor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ryzen, neki GPU za 100 kn sa oglasa i milina. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 21:11 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nikad mi neće bit jasna ta opsjednutost što svako 5 godina moraš promjenit matičnu jer novi cpu ne paše u stari socket. Jer osim ako ne kupiš na početku neko govno od procesora ga bez problema možeš gonit bar 5 godina a u to vrijeme i AMD i INtel će sigurno promjenit socket ili dva a i proizvođač matične če sigurno prestat izbacivat nove BIOS-e jer te svakako žele prislit da kupiš novu ploču.

Možda sam naivan ali sumnjam da Intel i AMD mjenjaju socket samo da ugode proizvođačima ploča da ovi više zarade, jer nije da proizvođači ploča imaju izbor kad su samo dva proizvođača. I zato sam uvjeren da Intel i AMD gledaju kako će oni prodat više procesora a za ove ih zaboli.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Nikad mi neće bit jasna ta opsjednutost što svako 5 godina moraš promjenit matičnu jer novi cpu ne paše u stari socket. Jer osim ako ne kupiš na početku neko govno od procesora ga bez problema možeš gonit bar 5 godina a u to vrijeme i AMD i INtel će sigurno promjenit socket ili dva a i proizvođač matične če sigurno prestat izbacivat nove BIOS-e jer te svakako žele prislit da kupiš novu ploču.

 Eto ja sam sestri prije dvije god uzeo konfiguraciju koja je u sebi sadržavala Ryzen 1600 AF, razlog; budžet.

I sad, ako joj se sprdne, može utušit taj proc za nekih 500 kn i uzet 5800x za 2,5k kuna koji je i dalje beba od procesora.

 

Meni nije jasno šta moram objašnjavat ljudima da je plus to što ne moraju mijenjat matičnu ako bi unaprijedili procesor, jebate led ko da nemate logičkog razmišljanja.

Say hello to my little friend
8 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

S matičnom moraš vaditi doslovno sve kablove i nju samu... meni se fakat ne da.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Krunoo7 kaže...
nikonja kaže...

Nikad mi neće bit jasna ta opsjednutost što svako 5 godina moraš promjenit matičnu jer novi cpu ne paše u stari socket. Jer osim ako ne kupiš na početku neko govno od procesora ga bez problema možeš gonit bar 5 godina a u to vrijeme i AMD i INtel će sigurno promjenit socket ili dva a i proizvođač matične če sigurno prestat izbacivat nove BIOS-e jer te svakako žele prislit da kupiš novu ploču.

 Eto ja sam sestri prije dvije god uzeo konfiguraciju koja je u sebi sadržavala Ryzen 1600 AF, razlog; budžet.

I sad, ako joj se sprdne, može utušit taj proc za nekih 500 kn i uzet 5800x za 2,5k kuna koji je i dalje beba od procesora.

 

Meni nije jasno šta moram objašnjavat ljudima da je plus to što ne moraju mijenjat matičnu ako bi unaprijedili procesor, jebate led ko da nemate logičkog razmišljanja.

 Ne znam zašto bi ti netko dao ta taj ryzen 1600AF 500 kn kad za 840 kn kupi novi i3 12100F koji ga prožvače i ispljune.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

 Ne znam zašto bi ti netko dao ta taj ryzen 1600AF 500 kn kad za 840 kn kupi novi i3 12100F koji ga prožvače i ispljune.

 Zato što bi stavio u naslov oglasa "PRILIKA!"

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Svejedno ne bi nitko kupio pored i3.

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Krunoo7 kaže...
Eto ja sam sestri prije dvije god uzeo konfiguraciju koja je u sebi sadržavala Ryzen 1600 AF, razlog; budžet.

I sad, ako joj se sprdne, može utušit taj proc za nekih 500 kn i uzet 5800x za 2,5k kuna koji je i dalje beba od procesora.

 

Meni nije jasno šta moram objašnjavat ljudima da je plus to što ne moraju mijenjat matičnu ako bi unaprijedili procesor, jebate led ko da nemate logičkog razmišljanja.

 Samo se sjeti(trik pitanje), kad si zadnji put u pet godina staru Intel matičnu stavio najnoviji Intel procesor.

forumaš kaže...

 Ne znam zašto bi ti netko dao ta taj ryzen 6/12 1600AF 500 knkad za 840 kn kupi novi i3 12100F koji ga prožvače i ispljune.

 

 

 

 

 Zaboravljaš da taj proc ide u AM4 socket, uostalom vrjednost procesora se ne računa na taj način.

 

Ekipa na Njuškalu za i7 6700K traži 700kn i ne spuštaju cijenu.Valjda nisi zaboravil, da 2/2 Pentium G6900 košta oko 480-500kn itd.

 

Kaj je bolje Alder Lake 2/2 Pentium, ili taj stari originalni R5 1600 za 80$?

 

Intel socket 1700 je kratkog vijeka, samo dvije generacije procesora za razliku od starog AM4 socketa.Baš zato rabljeni R5 1600AF i ima svoju cijenu, fučkaj ga pa imaš koš jefitnih matičnih ploča i eto uživaj.Pogleč Ebay ili Aliexpress, pa nitko taj proc ne djeli za badave čak niti stari originalni R5 1600.700kn je oko 100dolara, a dalje dugoživuči i iznimno iskoristivi AM4 socket nema smisla komentirat.

 

https://www.ebay.com/b/AMD-Computer-AMD-Ryzen-5-1600-Processor-Model-Processors/164/bn_99647215

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20220610034131&SearchText=Ryzen+5+1600&spm=a2g0o.home.1000002.0

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sam ti kupi na Ebay ili Njiuškalo po tim cijenama, i uživaj u tim Ryzen 1600AF/2600X performansama, ja da kupuijem bio bi novi i3 i nova sasvim solidna ploča od 900 kn za taj CPU ili i5 1200F 

Matična ploča GIGABYTE B660M DS3H, I - 050.300.702 - Links

 

Danas sutra prodaš na tom istom Njuškalu... i sam vidiš da Intel drži dobru cijenu za polovnu robu, sam sebi skačeš u želudac.

Moj PC  
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice