Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
R3nchi kaže...

Otvorio sam pc, maknio cooler, od cjelog proca termalne paste je bilo samo u krugu u sredini ( skuzio sam da cooler  ne pokriva cjeli proc, bar ne sudeci prema otisku thermalne paste) , te san  peemazo cjeli cpu

sa mx-2 thermalnom, vratio cooler..

 i ništa nisi napravio jer ti sad taj višak paste stoji na zraku, kad je baza hladnjaka okrugla

ali to što je okrugla je sasvim dovoljno za hladiti taj proc, jer ispod ihs-a čip ionako nije niti blizu toliko velik koliki je ihs

 

velim ti da na 12400, koji je skoro isti ko tvoj proc, u idle sa stock hladnjakom temperatura bude malo više od 30 stupnejva, a tek u gejmanju ide na 60

tebi nešto nije dobro sjelo ili ti nešto radi u pozadini, kako je ansha rekao

ne znam jel možda do ploče, ja sam kolegi 12400 stavio na msi z690 ploču

5 godina
neaktivan
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

mozda su ti temperature vise zbog savijanja socketa

 

ovdje imas temu o tome problemu koji se pojavljuje na pojedinim plocama, zavisno od modela ploce i proizvodaca socketa, pa malo prouci i usporedi sa svojom

 

imas i savjete kako to rijesiti.

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
R3nchi kaže...

 Pa ne kuzim onda koji q nisam dobro opet namjestio..

Otvorio sam pc, maknio cooler, od cjelog proca termalne paste je bilo samo u krugu u sredini ( skuzio sam da cooler  ne pokriva cjeli proc, bar ne sudeci prema otisku thermalne paste) , te san  peemazo cjeli cpu

sa mx-2 thermalnom, vratio cooler..

Kad sam prvi put sastavljo pc, nisam stavljo extra termalne jer je vec bilo na samom cooleru tvornicki stavljeno...

Sad mi nema spajkova iz cista mira , al je i dalje temp proca u idleu 44c

 

cooler je stock intel

 Mislim kako ti je problem u onoj krivulji (odnos temperature i brzine ventilatora na cooleru).

Po toj krivulji tebi na temperaturi 44 C ventilator vrti na 40%, 50 C ti je na 50%, mislim kako bi trebao to staviti puno agresivnije pa onda vidjeti temperature.

 

Mislim stock cooleri rade svoj posao ali nisu nešto.

 

Probaj se poigrati s krivuljom, drugi pametni savjet nemam.

3 godine
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

moze li intel 12 serija odnosno UHD770 prikazivati 4k @ 144hz na display portu? ne nalazim tocan info googlanjem

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2022 9:27 (Petar hw).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

moze li intel 12 serija odnosno UHD770 prikazivati 4k @ 144hz na display portu? ne nalazim tocan info googlanjem

sa intel stranice:
Max Resolution (HDMI)4096 x 2160 @ 60Hz
Max Resolution (DP) 7680 x 4320 @ 60Hz
Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel) 5120 x 3200 @ 120Hz

www.youtube.com/TerabitTV
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
STN 3i

danas stavljam artic duo,pa cu vidit..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
S artic duo.. nisam dovoljno dugo imo vremena da vidim ima li opet spajkova..
Ako ovako nastavi bit u intel hejter
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
R3nchi kaže...
S artic duo.. nisam dovoljno dugo imo vremena da vidim ima li opet spajkova..
Ako ovako nastavi bit u intel hejter

 Moraju pratit trend sa amd-om. Nije to više plag plej treba to znat upravit.Ko je prošao školu sa amd tome je ovo picin dim.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

* * * brisati, pogrešan thread * * *

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 15:54 (Envy).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pozdrav ekipa, planiram upgrade i uzeo bi 12400F, zanima me koje su sad dobre ploče za isti, ono, da nije baš Z model preko 2 soma kn, ali da dovoljno valja da se na nju u budućnosti po potrebi ubaci i7 12th gen ili 13th gen i da ga tjera kak spada bez throttle-anja. Također, cooler za isti, da ostane hladan i praktički nečujan. Budžet nije fiksan, ali ne planiram uzeti Noctua NH-D15 za taj cilj...

Za RAM je pretpostavljam više manje svejedno DDR4 3200, sa 3600 i višim ne dobijem puno, ako išta, barem po ono malo što sam vidio po netu.


Gledao sam što nudi AMD tabor i kod njih mi je odabir ploče puno lakši, MSI Mag B550 Tomahawk za 1300 kn... Zanima me što bi bio ekvivalent kod Intela, znači dobro opremljena ploča za duže staze.

 


Molim preporuke. 

LP 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Unimatrix 007 kaže...

Pozdrav ekipa, planiram upgrade i uzeo bi 12400F, zanima me koje su sad dobre ploče za isti, ono, da nije baš Z model preko 2 soma kn, ali da dovoljno valja da se na nju u budućnosti po potrebi ubaci i7 12th gen ili 13th gen i da ga tjera kak spada bez throttle-anja. Također, cooler za isti, da ostane hladan i praktički nečujan. Budžet nije fiksan, ali ne planiram uzeti Noctua NH-D15 za taj cilj...

Za RAM je pretpostavljam više manje svejedno DDR4 3200, sa 3600 i višim ne dobijem puno, ako išta, barem po ono malo što sam vidio po netu.


Gledao sam što nudi AMD tabor i kod njih mi je odabir ploče puno lakši, MSI Mag B550 Tomahawk za 1300 kn... Zanima me što bi bio ekvivalent kod Intela, znači dobro opremljena ploča za duže staze.

 


Molim preporuke. 

LP 

Mala ploča sa puno VRM-ova. Ne bitno za koga je.

U međuvremenu:


 

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovo je za DDR5, također, po toj cijeni ima još dobrih, ali ne znam koja se više isplati kad su sve tu negdje s cijenom. Ako se ne varam, MAG-ovi su bolji od PRO?

https://www.adm.hr/msi-mag-b660-tomahawk-wifi-ddr4-s1700-7d41-001r/72254/product/

https://www.adm.hr/msi-mag-h670-tomahawk-wifi-ddr4-intel-h670-s1700-7d25-030r/72151/product/

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 20:18 (Valentin17).
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja ne bih dao 2000kn za matičnu, pa da je pozlaćena. Znači, ne govorimo o extremnim stvarima poput ozbiljnog overclocka ili industrial grade upotrebe. Imaš B660 ploča za oko 1200kn koje su ok. Više od toga daješ novac a u pravilu i u realnoj upotrebi ne dobiješ za uzvrat ništa bitno i potrebno. Možda sam u krivu, ali tako je moje iskustvo u zadnjih 15 godina svakakvih generacija procesora i matičnih ploča.

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Slozio bi se ali ovog puta su ti ga ucerali ako uzmes plocu za 150eura(realno jedina koja valja je mortar b660 ddr4 170e) zaglibio si na ddr4 a ako das 200e za Asus strix b660-g ili msi mortar ddr5 s time da na ovoj strixici mozes i klokat a kosta 200k-300kn vise i tko zna kakvu ce prevagu donjet ddr5 u buducnosti...

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
MGloc kaže...

Slozio bi se ali ovog puta su ti ga ucerali ako uzmes plocu za 150eura(realno jedina koja valja je mortar b660 ddr4 170e) zaglibio si na ddr4 a ako das 200e za Asus strix b660-g ili msi mortar ddr5 s time da na ovoj strixici mozes i klokat a kosta 200k-300kn vise i tko zna kakvu ce prevagu donjet ddr5 u buducnosti...

 

Kako mislis da na Strixici moze klokat?

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
MGloc kaže...

 To je super, nisam znao da je moguce i na tako jeftinoj ploci..

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Eto Ansha da i ti od mene nesto naucis a ne ja od tebe sada me mozes pratit.

 

Interesantno je vidjet i3 12100 na 5.0ghz kako ubija moga ryzena 3600 na 4.0ghz hahhaa

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 22:01 (MGloc).
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
MGloc kaže...

Eto Ansha da i ti od mene nesto naucis a ne ja od tebe sada me mozes pratit.

 

Interesantno je vidjet i3 12100 na 5.0ghz kako ubija moga ryzena 3600 na 4.0ghz hahhaa

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
MGloc kaže...

Eto Ansha da i ti od mene nesto naucis a ne ja od tebe sada me mozes pratit.

 

Interesantno je vidjet i3 12100 na 5.0ghz kako ubija moga ryzena 3600 na 4.0ghz hahhaa

 Pa i3 12100 i na stock clockovima ubija r5 3600

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
hahhaajaads kaže...

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

i onda se sjetiš da je stevo davnih dana razbucao tu mudologiju o 'moar cores' i da danas jedan intelov 4core radi bolje od ne tako starog amd 3700x sa duplo više jezgri, a u dosta igara i od 3900x sa triput više jezgri, dok taj 6core 3600 dudla odreda tom 4core u sve i jednoj igri

 

 

 

10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

i onda se sjetiš da je stevo davnih dana razbucao tu mudologiju o 'moar cores' i da danas jedan intelov 4core radi bolje od ne tako starog amd 3700x sa duplo više jezgri, a u dosta igara i od 3900x sa triput više jezgri, dok taj 6core 3600 dudla odreda tom 4core u sve i jednoj igri

 

 

 

To vrijedi samo za ove ljubitelje SP igara, koje igre 1000 ljudi sve skupa, stavi se u polozaj PUBGa, APEXa, BF5 pa da vidis kak 4/4 i sa GTX 1060 radi na skoro 100%... Mislim i sam sam otisao sa 4/4 bas iz tog razloga tak da znam o cem pricam.

 

I da, stevo ocito voli SP igre i leas coars tak da bi njemu i 2/4 odgovoralo kad tak i tak sigurno ne igra na 1080p rezi i mp igre.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

i onda se sjetiš da je stevo davnih dana razbucao tu mudologiju o 'moar cores' i da danas jedan intelov 4core radi bolje od ne tako starog amd 3700x sa duplo više jezgri, a u dosta igara i od 3900x sa triput više jezgri, dok taj 6core 3600 dudla odreda tom 4core u sve i jednoj igri

 

 

 

To vrijedi samo za ove ljubitelje SP igara, koje igre 1000 ljudi sve skupa, stavi se u polozaj PUBGa, APEXa, BF5 pa da vidis kak 4/4 i sa GTX 1060 radi na skoro 100%... Mislim i sam sam otisao sa 4/4 bas iz tog razloga tak da znam o cem pricam.

 

I da, stevo ocito voli SP igre i leas coars tak da bi njemu i 2/4 odgovoralo kad tak i tak sigurno ne igra na 1080p rezi i mp igre.

12100 je 4/8 a ne 4/4. Velika razlika... Kad ga se clockne na 5ghz, jede multiplayer ko od sale...

10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

i onda se sjetiš da je stevo davnih dana razbucao tu mudologiju o 'moar cores' i da danas jedan intelov 4core radi bolje od ne tako starog amd 3700x sa duplo više jezgri, a u dosta igara i od 3900x sa triput više jezgri, dok taj 6core 3600 dudla odreda tom 4core u sve i jednoj igri

 

 

 

To vrijedi samo za ove ljubitelje SP igara, koje igre 1000 ljudi sve skupa, stavi se u polozaj PUBGa, APEXa, BF5 pa da vidis kak 4/4 i sa GTX 1060 radi na skoro 100%... Mislim i sam sam otisao sa 4/4 bas iz tog razloga tak da znam o cem pricam.

 

I da, stevo ocito voli SP igre i leas coars tak da bi njemu i 2/4 odgovoralo kad tak i tak sigurno ne igra na 1080p rezi i mp igre.

12100 je 4/8 a ne 4/4. Velika razlika... Kad ga se clockne na 5ghz, jede multiplayer ko od sale...

 Hah vidim i sad sam, odem na stranicu i vidim 4/4 i zaboravim da srolje imaju dva djela za jezgre   No nije nit 4/8 daleko sudbina, i oni pokleknu, vidim u BF5 SP se cak usage od 12100f podigne po 60-70% sa obicnom RTX 3050, o MPu necu nit pricat (a BF2042 pogotovo)

 

  Klok isto tak nema veze sa jezgrama, djabe mu i 10ghz... kad stavis nesto jace od RTX 3060 odma se gusi u MP comp igrama

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 10:34 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ljudi pa to je jebeni i3 proc, njih se gleda samo kroz bang for $$$, i tocka.

 

Nema prigovora, al nema ni premium elitizma s njim.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

i onda se sjetiš da je stevo davnih dana razbucao tu mudologiju o 'moar cores' i da danas jedan intelov 4core radi bolje od ne tako starog amd 3700x sa duplo više jezgri, a u dosta igara i od 3900x sa triput više jezgri, dok taj 6core 3600 dudla odreda tom 4core u sve i jednoj igri

 

 

 

To vrijedi samo za ove ljubitelje SP igara, koje igre 1000 ljudi sve skupa, stavi se u polozaj PUBGa, APEXa, BF5 pa da vidis kak 4/4 i sa GTX 1060 radi na skoro 100%... Mislim i sam sam otisao sa 4/4 bas iz tog razloga tak da znam o cem pricam.

 

I da, stevo ocito voli SP igre i leas coars tak da bi njemu i 2/4 odgovoralo kad tak i tak sigurno ne igra na 1080p rezi i mp igre.

12100 je 4/8 a ne 4/4. Velika razlika... Kad ga se clockne na 5ghz, jede multiplayer ko od sale...

 Hah vidim i sad sam, odem na stranicu i vidim 4/4 i zaboravim da srolje imaju dva djela za jezgre   No nije nit 4/8 daleko sudbina, i oni pokleknu, vidim u BF5 SP se cak usage od 12100f podigne po 60-70% sa obicnom RTX 3050, o MPu necu nit pricat (a BF2042 pogotovo)

 

  Klok isto tak nema veze sa jezgrama, djabe mu i 10ghz... kad stavis nesto jace od RTX 3060 odma se gusi u MP comp igrama

 taj 12100 i u mp-u bude veceg fps-a nego 3600...

Inace je stevo malo malo bio linkan od amd ekipe kao relevantan, znamo zašto...sada kad ne pašu rezultati...ne valja ni stevo više...

 

Imas benchove sa 3080- pubg, warzone...nije tesko provjeriti...al je lako lupit i ostat ziv...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 11:59 (sfc_PsychQ).
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 I onda se sjetis da ti u 3600 imas 6/12 i da mozes koristit nesto jace od GTX 1060 a da nemas BN 

i onda se sjetiš da je stevo davnih dana razbucao tu mudologiju o 'moar cores' i da danas jedan intelov 4core radi bolje od ne tako starog amd 3700x sa duplo više jezgri, a u dosta igara i od 3900x sa triput više jezgri, dok taj 6core 3600 dudla odreda tom 4core u sve i jednoj igri

 

 

 

To vrijedi samo za ove ljubitelje SP igara, koje igre 1000 ljudi sve skupa, stavi se u polozaj PUBGa, APEXa, BF5 pa da vidis kak 4/4 i sa GTX 1060 radi na skoro 100%... Mislim i sam sam otisao sa 4/4 bas iz tog razloga tak da znam o cem pricam.

 

I da, stevo ocito voli SP igre i leas coars tak da bi njemu i 2/4 odgovoralo kad tak i tak sigurno ne igra na 1080p rezi i mp igre.

12100 je 4/8 a ne 4/4. Velika razlika... Kad ga se clockne na 5ghz, jede multiplayer ko od sale...

 Hah vidim i sad sam, odem na stranicu i vidim 4/4 i zaboravim da srolje imaju dva djela za jezgre   No nije nit 4/8 daleko sudbina, i oni pokleknu, vidim u BF5 SP se cak usage od 12100f podigne po 60-70% sa obicnom RTX 3050, o MPu necu nit pricat (a BF2042 pogotovo)

 

  Klok isto tak nema veze sa jezgrama, djabe mu i 10ghz... kad stavis nesto jace od RTX 3060 odma se gusi u MP comp igrama

 taj 12100 i u mp-u bude veceg fps-a nego 3600...

Inace je stevo malo malo bio linkan od amd ekipe kao relevantan, znamo zašto...sada kad ne pašu rezultati...ne valja ni stevo više...

 

Imas benchove sa 3080- pubg, warzone...nije tesko provjeriti...al je lako lupit i ostat ziv...

Po tome su intelasi poznati, evo u ryzen temi sad lupaju i svi su zivi

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

ako se referiras na zadnjih par treadova gdje su picajzla i ansha iznijeli neke stvari, nema lupanja, nego su rekli kako je. to sto vama to ne pase, to je drugi par opanaka...

Moj PC  
0 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice