Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.302
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Envy kaže...
GdjeSuBikovi kaže..

 

P.S.

Si cuo za Techspot * * *

Ja sam samo spomenuo grešku u samom reviewu, ništa više niti manje.. a sada da idem da čujem o čemu? Techspotu? Evo trčim... palim 50 tabova.

Ne budi smiješan ;-) 

 

Ti si se samo nadovezao na ljude koji su HW Unboxed nazvali AMD fanbojima.
A ta jedna spomenuta greska ti je bila dovoljan razlog da ih nazoves smecem od recezenata.

 

A sto se tice Techspota, tamo ti HW Unboxed objavi recenzije u tekstu sa pripadajućim tablicama, da ne moras zoomirati 

Jedna lasta ne čini proljeće, a kamoli dvije.
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
GdjeSuBikovi kaže...
* * *

 

Ti si se samo nadovezao na ljude koji su HW Unboxed nazvali AMD fanbojima.
A ta jedna spomenuta greska ti je bila dovoljan razlog da ih nazoves smecem od recezenata.

 

* * *

Ne. Nisam ih ja nazvao AMD fanbojevima.
XYZ sam do sada ukazao na njihohe gluposti i retard poolove već dvije godine unazad.

l.p. do teme o Intel Clubu. 

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nove vijesti se sire brzinom munje haha intel se usro posteno 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...

Nove vijesti se sire brzinom munje haha intel se usro posteno 

Problem je sta su to sve ddr5 ploce pa ispadne jeftinije uzet z690+12600K.. a i bolje je...

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Nove vijesti se sire brzinom munje haha intel se usro posteno 

Problem je sta su to sve ddr5 ploce pa ispadne jeftinije uzet z690+12600K.. a i bolje je...

 Svejedno ali opet znaci imaju i b ploce  koje su puno jeftinije

pitanje je sto ce u budcnosti biti od ostalih proizvođaca biti i jel uopce imaju tu mogucnost kako god ovo nije losa vijest

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Nove vijesti se sire brzinom munje haha intel se usro posteno 

Problem je sta su to sve ddr5 ploce pa ispadne jeftinije uzet z690+12600K.. a i bolje je...

 Svejedno ali opet znaci imaju i b ploce  koje su puno jeftinije

pitanje je sto ce u budcnosti biti od ostalih proizvođaca biti i jel uopce imaju tu mogucnost kako god ovo nije losa vijest

A solidne b ploce su malo jeftinije od z ploca, jadna je tu usteda... Ako ovo bude dostupno i na ddr4 b plocama, onda je to nesto, ovako jos nije...

11 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

stigao alder, čeka se kraj izolacije za sastavljanje

Moj PC  
15 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
GdjeSuBikovi kaže...
Envy kaže...
Boris grozni kaže...
* * *

 A koji dio testa ti ne štima? * * *

Onaj dio kada kažu da je jedina ali doslovce jedina razlika između i5 1240 u i5 12500 u 200 MHz većem taktu a nisu spomenili da brojno jači model ima UHD 770 grafiku a slabiji UHD 730 grafiku.

Jasnije?

HW Unboxed je smeće od rewieva. A niti ovi nisu ništa bolji.

Pravi Review se objavi u tekstu sa pripadajućim tablicama, a ne da ja moram zoomirati i tražiti im greške.

 

Primjer koji si naveo, eventualno ih moze okarakterizirat kao lose recezente, a ne kao AMD fanboje. 

Ljudi koji ih blate ne uspjevaju ponudit bolje alternative.

A blate ih u trenutku kada im se ne svidaju pojedini podatci u pojedinoj recenziji, a to je najcesce karakteristika fanboja. 

A sto se tice 'smeca' i 'pravih recezenata' sa tekstom i tablicama, jel mozes pokazati znacajnu razliku u dobivenim rezultatima i preporukama? 

 

P.S.

Si cuo za Techspot 

 Zasto ih nazivamo fanboyima?

Jer usporeduju amd i intel tako da nasviraju amd na x ploce sa bdie memorijom (nebrojeno puta su imali testove sa klokanim r5-7)a usporeduju xx400 intela na b ploci sa cl17 2400 ramom(koji je stock proc i to nigdje ne spominju, sto obicni laici kakvih je mnogo ne vide), intelu metnu plocu od 100 eur a ovdje zviznu 250eura, i kazu to je normalno pa ispadne da je amd proc koji je kod svih ostalih testera sporiji po 10-15 fps-a u odredenim igrama neznatno brzi ili alpari.

Da su im testovi u prosjeku priblizni ostatku reviewera i da malo odudaraju nitko nebi rekao a, ovako je ocito da favoriziraju jednu stranu, sto svaki objektivan recenzent nebi smio (bez obzira koliko imao neko subjektivno misljenje o odredenoj komponenti). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 12:42 (sfc_PsychQ).
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Slažem se, jako su pristrani. Pogotovo kad gpue uspoređuju. Tu su im testovi još više u ausvinklu. Jedino što kod njih pratim su testovi monitora. To odrade vrhunski.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...

stigao alder, čeka se kraj izolacije za sastavljanje

Lijepo je vidjeti kad netko uzme kvalitetnu ploču iako procesor nije neki iz vrha ponude. Iako čudim se prijelazu sa jedanaeste generacije.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 14:38 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

stigao alder, čeka se kraj izolacije za sastavljanje

Lijepo je vidjeti kad netko uzme kvalitetnu ploču iako procesor nije neki iz vrha ponude. Iako čudim se prijelazu sa jedanaeste generacije.

Od kad je MSI kvalitetan?  Jel to nesto novo?

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa ni neije neka dilema kad je dobra B660 ploča 1300 kn. Ovak koju stoticu više i kupiš top chipset. Na žalost, ali tako je. Da ima dobra B660 po 700-800 kn kao ranijih generacija, vjerujem da bi uzeo nešto takvo, ali nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

Od kad je MSI kvalitetan?  Jel to nesto novo?

A gle, moj odabir je prvo ASUS, onda Gigabyte, ali ova MSI ploča je best buy već par generacija.

Ovo kvalitetan se više odnosi na to da je uzeo Z690 čipset iako nema K procesor.

ps. ASUS ovdje ima zaje.... sa svojim Z690 pločama, nije problem samo Hero, već i Formula te Apex.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 14:56 (Valentin17).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

stigao alder, čeka se kraj izolacije za sastavljanje

Lijepo je vidjeti kad netko uzme kvalitetnu ploču iako procesor nije neki iz vrha ponude. Iako čudim se prijelazu sa jedanaeste generacije.

Od kad je MSI kvalitetan?  Jel to nesto novo?

 Kak mislis od kad, pa po statistici imaju najmanji postotak rma, iako je sve to tu u 1-2% razlike, meni je hrpa asus i asrock ploca pokrepavalo, msi niti jedna, Gigu sam imao samo jednu pa nisam relevantan za njih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 15:03 (Boris grozni).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...
metallic kaže...

Od kad je MSI kvalitetan?  Jel to nesto novo?

A gle, moj odabir je prvo ASUS, onda Gigabyte, ali ova MSI ploča je best buy već par generacija.

Ovo kvalitetan se više odnosi na to da je uzeo Z690 čipset iako nema K procesor.

ps. ASUS ovdje ima zaje.... sa svojim Z690 pločama, nije problem samo Hero, već i Formula te Apex.

 

Boris grozni kaže...
metallic kaže...
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

stigao alder, čeka se kraj izolacije za sastavljanje

Lijepo je vidjeti kad netko uzme kvalitetnu ploču iako procesor nije neki iz vrha ponude. Iako čudim se prijelazu sa jedanaeste generacije.

Od kad je MSI kvalitetan?  Jel to nesto novo?

 Kak mislis od kad, pa po statistici imaju najmanji postotak rma, iako je sve to tu u 1-2% razlike, meni je hrpa asus i asrock ploca pokrepavalo, msi niti jedna, Gigu sam imao samo jednu pa nisam relevantan za njih.

Pa eto ne tvrdim, pitam, cudim se.

 

 

Survivor - eye of the tiger
8 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Stižu Alderi na laptopima. anandtech

Ima da naprave dar-mar 

 

Pogotovo pentium sa 1Pc i 4Ec, a ni I3 sa 2Pc i 4Ec za sitne pare.

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...

Lijepo je vidjeti kad netko uzme kvalitetnu ploču iako procesor nije neki iz vrha ponude. Iako čudim se prijelazu sa jedanaeste generacije.

 ha čuj, bila je ploča na nekoj akciji za 220e, a kvalitetnije b660 ploče su tu negdje ili čak više, pa se nije imalo što razmišljati pogotovo jer kolega kojem to uzimam ne voli uzimat jeftine ploče čak i kad neće iskoristiti bogzna što od onoga što z690 nudi

eh da, ne mijenjam ja stroj, nego kolega mijenja stari 4460 haswell, na isto tako za njega i taj proc nepotrebno preskupoj asus h97 pro gamer koju smo mu složili prije 5-6 godina

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
nego kolega mijenja stari 4460 haswell, na isto tako za njega i taj proc nepotrebno preskupoj asus h97 pro gamer koju smo mu složili prije 5-6 godina

Kombinacija složena da traje godinama, a tako će trajati i ova nova. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...

Kombinacija složena da traje godinama, a tako će trajati i ova nova. 

 trajala je i moja kombinacija godinama, sa jačim 4590 i dosta jeftinijom h97 plus matičnom

nema potrebe s takvim procesorima uopće ići na preskupe matične, osim ako se ne planira prelazak na nešto jače ili u slučaju da ti trebaju fičri

dapače, kompliciraniej matične često znaju otići kvragu prije obih jednostavnijih

doduše u ovoj situaciji gdje su mid range b660 blizu ove cijene jeftine z690, niti ta filozofija nema puno smisla

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

stigao alder, čeka se kraj izolacije za sastavljanje

Lijepo je vidjeti kad netko uzme kvalitetnu ploču iako procesor nije neki iz vrha ponude. Iako čudim se prijelazu sa jedanaeste generacije.

Od kad je MSI kvalitetan?  Jel to nesto novo?

Osobno imam puuuuno bolja iskustva sa MSI-jem nego s ASUS-om.... 

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
metallic kaže...
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

stigao alder, čeka se kraj izolacije za sastavljanje

Lijepo je vidjeti kad netko uzme kvalitetnu ploču iako procesor nije neki iz vrha ponude. Iako čudim se prijelazu sa jedanaeste generacije.

Od kad je MSI kvalitetan?  Jel to nesto novo?

Osobno imam puuuuno bolja iskustva sa MSI-jem nego s ASUS-om.... 

Dobro je znati. Davnije kad smo kupovali PC, msi maticne su bile sinonim za jeftino i neprovjereno.

 

Osobno nemam iskusrva s njima...

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Asus i MSI su već dugo najbolji. Gigabyte nekad ima dobre, nekad ne. Asrock je ok ako je niski budžet.

Imam "high end" matičnu i i5 već godinama i drago mi je. Često je mala razlika između bolje mid range i high end matične pa zašto ne kupiti bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
pqweasdyxc kaže...

Gigabyte nekad ima dobre, nekad ne. Asrock je ok ako je niski budžet.

Gigabyte treba par revizija ploče da riješe mušice, a Asrock mi nekako djeluje manje kvalitetan, kvarljiv iako nude puno opcija za ne tako velike novce. ASUS mi ima najbolji BIOS, tu sam kao doma, Gigabyte mi je u redu kao i Asrock, MSI BIOS mi se ne dopada.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 16:20 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Gigabyte nekad ima dobre, nekad ne. Asrock je ok ako je niski budžet.

Gigabyte treba par revizija ploče da riješe mušice, a Asrock mi nekako djeluje manje kvalitetan, kvarljiv iako nude puno opcija za ne tako velike novce. ASUS mi ima najbolji BIOS, tu sam kao doma, Gigabyte mi je u redu kao i Asrock, MSI BIOS mi se ne dopada.

Ja sam popusio pricu o Asus bios-ima, BIOS od Apex-ice koju sam imao je bio bug-ovitiji i nepregledniji od ocekivanja...

Asus-ov customer service se bazira na potpunom ignoriranju stvari koje oni zaseru, laptopima ne radi sleep, software bugovit toliko da su djelovi sucelja na kineskom itd...

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

Asus-ov customer service se bazira na potpunom ignoriranju stvari koje oni zaseru

Gigabyte također, MSI ne znam, EVGA support broj jedan, želja mi je uzeti njihovu matičnu jednom.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Gigabyte nekad ima dobre, nekad ne. Asrock je ok ako je niski budžet.

Gigabyte treba par revizija ploče da riješe mušice, a Asrock mi nekako djeluje manje kvalitetan, kvarljiv iako nude puno opcija za ne tako velike novce. ASUS mi ima najbolji BIOS, tu sam kao doma, Gigabyte mi je u redu kao i Asrock, MSI BIOS mi se ne dopada.

 

ansha kaže...
Valentin17 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Gigabyte nekad ima dobre, nekad ne. Asrock je ok ako je niski budžet.

Gigabyte treba par revizija ploče da riješe mušice, a Asrock mi nekako djeluje manje kvalitetan, kvarljiv iako nude puno opcija za ne tako velike novce. ASUS mi ima najbolji BIOS, tu sam kao doma, Gigabyte mi je u redu kao i Asrock, MSI BIOS mi se ne dopada.

Ja sam popusio pricu o Asus bios-ima, BIOS od Apex-ice koju sam imao je bio bug-ovitiji i nepregledniji od ocekivanja...

Asus-ov customer service se bazira na potpunom ignoriranju stvari koje oni zaseru, laptopima ne radi sleep, software bugovit toliko da su djelovi sucelja na kineskom itd...

 

 

Inače male ploče od MSI-a (Mini ATX) su prave bombice, ne znam da sam iti jednu popravio. Inače sve veće ili one ogromne E-ATX su dosta kvarljivije zbog tkzv. "hladnih" lemova.

Usput da pitam, što je sa BIOSTAR-om? Tvrtka koja se pojavljuje i nestaje na našem području a ima jako dobre produkte?

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Asrock Z 97 Fatal1ty koja je uparena sa i5 4690K a koje sam kupio u 12. mjesecu 2014. godine još uvijek rade kod mojeg kuma,

doduše sad već neko vrijeme u drugom računalu koje se ne koristi za gaming.

Hoću reći da je ta ploča dok je bila kod mene, istrpila stvarno svašta.

Ako to sve skupa šljaka uredno, evo već punih 7 godina i još mrvicu više, onda valjda vrijedi nečemu ili

je samo puka sreća da je baš mene zapala tako kvalitetna MBO?

 

Osobno sam imao puno većih problema sa Gigabyte pločama,

doduše to su bile MBO na socketu 775 ali sa chipsetima P965, P35 i P45.

Od novijih imao doticaja samo sa B450 Aorus Elite u sinovom računalu

i sa Gigabyte Aorus Master Z390 u kumovom kompu i te dvije uredno šljakaju već neko vrijeme.

Također, moja ASUS TUF B450 PRO GAMING uredno šljaka, komp radi svaki dan u prosjeku po 12 i više sati,

a  nisam ga čistio od kako sam ga sastavio u 4. mjesecu 2020.

 

Uhvatio me lijenitis neki, jbg...:D

 

Ne tvrdim ništa, samo prenosim svoje iskustvo sa navedenim pločama i brendovima s kojima sam imao doticaja.

 

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Envy kaže...

Usput da pitam, što je sa BIOSTAR-om? Tvrtka koja se pojavljuje i nestaje na našem području a ima jako dobre produkte?

Mislim da bi bolje prošao sa Asrockom.

fromcelltohell kaže...

Meni kod Asrocka ploča ako ne crkne do kraja u prvih godinu dana, onda joj prođe RAM utor, USB utor, zvučna, mrežna. Nemam dobra iskustva, Gigabyte mi je nekako za složi i zaboravi ako je revizija veća, samo kod Gigabytea na OC memorije zaboravi, tu mi je ASUS mrak.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 16:46 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Usput da pitam, što je sa BIOSTAR-om? Tvrtka koja se pojavljuje i nestaje na našem području a ima jako dobre produkte?

Mislim da bi bolje prošao sa Asrockom.

fromcelltohell kaže...

Meni kod Asrocka ploča ako ne crkne do kraja u prvih godinu dana, onda joj prođe RAM utor, USB utor, zvučna, mrežna. Nemam dobra iskustva, Gigabyte mi je nekako za složi i zaboravi ako je revizija veća, samo kod Gigabytea na OC memorije zaboravi, tu mi je ASUS mrak.

 Biostar je nekada bio lowend

Za razliku od njega dfi i abit su imali top ploča, šteta što ih nema više

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Isto kao i Asrock od low end do OK prozvodjaca ploca. Poprilicno su underrated ali prave solidne i pouzdane ploce.
Prije 2 dana su procurile informacije kako spremaju izdati 700 seriju za Intel RaptorLake ili iX 13xxx.
https://www.google.com/amp/s/www.techpowerup.com/291014/biostar-700-series-intel-motherboard-lineup-leaks%3famp
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 1:35 (boxer).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice