(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

poruka: 69
|
čitano: 9.324
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
MGloc kaže...

Sacekaj do nagodinu ako Asrock ne izbaci beta Bios uzmi novo i dobro.

edit:Ja mislio da inteli 4/4 samo stekaju.

 Tnx :D

 

TW3 sve na high je erotika igrat, al ne volim kad zapinje gameplay. Nije da jako šteka, al se primjeti pa onda imam novi sistem, kad pokrenem igru švrljam mišem ko lud i nakon 10 sek sve radi glatko XD

14 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
Taj tw3 jel to withcher 3 ili nešto drugo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
dreadmoore kaže...
zlaya987 kaže...
mislioc kaže...
Nemaš potrebe mijenjat taj procesor dobar je on čak ga i danas stavljaju u nove konfiguracije.

 Na TW3 sam primjetio da malo šteka, ko da mi je proc bottleneck, bar dok se ne zalaufa nakon par min igra. Pa sam zato mislio mijenjat proc. Vidit ću onda ako bude na BF neki ekstra popust uzmem novi, a ako ne, nakon kaj izađe CP2077, ako bude štekalo, uzimam ovaj r5 3600 kojeg je kolega preporučio i deri... XD

 Jesam ja to dobro pročitao da već počelo da šteka ako se to događa mjenjaj odmah.Znači pali na guranje nešto se jako čudno događa u ryzen sustavu. 

 Ostalo ništa ne šteka, a igro sam i Hitmana, 2 Tomb Raidera, prije davno Fortnite. Sad nedavno u zadnja 3 mj Mafia 3, GTA V i TW3 istovremeno i samo na TW3 primjetim kada pokrenem igru i uđem u Save, svakih par sek ko da zapne malo, osim ako prvo ne švrljam mišem pa onda sve radi glatko... sad kad razmislim, možda i nije proc nego nešt drugo, RAM?

 

*da TW3 je The Witcher 3

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 16:07 (zlaya987).
14 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
Onda nije procesor, grafička kartica, ssd, hdd i ram.
11 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
zlaya987 kaže...

 

*da TW3 je The Witcher 3

 

Jel igra orginal ili jogurt verzija?

6 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
ibme74 kaže...
zlaya987 kaže...

 

*da TW3 je The Witcher 3

 

Jel igra orginal ili jogurt verzija?

 Oriđiđi. kupil sam ju na akciji kad je bila 15 ojra.

6 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
dreadmoore kaže...
Onda nije procesor, grafička kartica, ssd, hdd i ram.

 Znači ostaje MBO ili softverski problem.... Nadam se ovom drugom tj da je u igrici problem ili nekom driveru.

11 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora

onda imaš neki softverski problem ili nešto, možda problem sa driverom za grafu... TW3 je inače GPU bound, jesi probao upaliti MSI Afterburneri ili sličan software da popratiš cpu/gpu/ram usage kad upališ i kad ti krene štekati?

6 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
ibme74 kaže...

onda imaš neki softverski problem ili nešto, možda problem sa driverom za grafu... TW3 je inače GPU bound, jesi probao upaliti MSI Afterburneri ili sličan software da popratiš cpu/gpu/ram usage kad upališ i kad ti krene štekati?

 Nisam probao, to ću sad onda. Tnx. A za proc sam isto dobio korisne savjete. 

Hvala puno svima :)

 

P.S. Sad sam već na polovici Blood and Wine, cca 100h igranja sveukupno, baš bi bilo komično da riješim problem štekanja i onda za par h prođem igru XD

7 godina
protjeran
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
zlaya987 kaže...
ibme74 kaže...
zlaya987 kaže...

 

*da TW3 je The Witcher 3

 

Jel igra orginal ili jogurt verzija?

 Oriđiđi. kupil sam ju na akciji kad je bila 15 ojra.

 

Ne postoji laznjak - CDPR ne ugradjuje DRM.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
TomyCroSound kaže...
Čitatelj kaže...

S obzirom da ima konfiguraciju sa serverskimn procesorom, ne vjerujem da posjeduje ni licencu za serverski OS, a ni kucni OS.

 

Moze i sysprepat, al kod sysprepa driveri ostaju, mijenja se SID, ponovna aktivacija je potrebna, a i software koji

je podesen da radi sa instrukcijama koje zahvacaju razne servise, moze a i ne mora raditi.

 👍🏽 pogodak.

Nece aktivacija biti problem ako upadnem u windowse.. 

Nije muka ni windowse instalirat ponovo, problem su videoigre na drugom disku.. 

Eh da sam znao, razmislio bih dvaput!

Javim sutra ako ne skočim s balkona 🤣🤣🤣

 Nisam skočio. Radi iz prve, bez ikakvih dodatnih instalacija.

Moram "aktivirat" win samo..

Nisam pametan trebam li drivere s asrockove stranice instalirat kao za maticnu ili ne, buduci da sve radi..?

15 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
TomyCroSound kaže...
..

Nisam pametan trebam li drivere s asrockove stranice instalirat kao za maticnu ili ne, buduci da sve radi..?

 -možeš.. ne moraš (kad radi) tj ako su pravi driveri neće se ništa desiti tj ovisi o verziji, starije-novije, ako su stariji ništa, ako su noviji i dalje radi jednako + možda bolje tj kao za svaki driver-update (teoretski je novo=bolje).

-+ ne postoje asrockovi driveri ili msovi, nego samo jedan dirver proizvođača konkretnog chipa-komponente, jedino što su oem-proizvođači kao asr posrednici između pravog proizvođača i korisnika. Problem je samo kad na stranici nemaš ažurirano stanje, tj kad je neka starija komponenta pa oem više ne updatea (jer mu je to trošak-tlaka... npr certificiranje od ms-a). MS ima neke nazovimo 'generičke' drivere uključene u os-bazi-installer i koristi ih tj često su za stariji hw upravo to noviji driveri jer ms izbacuje win10 svakih pola godine i updatea te drivere po potrebi win, a problem je kad ms to izbaci tad praktički nigdje više nemaš download tog drivera tj snalaziš se .. ili moraš kupiti novu komponentu-uređaj kao printer.. jer ništa ne radi bez drivera.

-driver je obavezan, ako radi to je to.. + ali ms-generički ne mora imati dodatne fičere koje možda trebaš, npr printer ne mora imati sve opcije ispisa ili miš podešavanja, wlan, itd... pa je poželjno većinu ipak instalirati, dok za chipset samo ako je novije, kao npr bios + ako je potrebno iz nekog trećeg razloga, npr nova vga koja traži noviji bios ili novi driver vga za novi winbuild jer to tad traži win itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Sve radi, ali...

windows koristi 7,93GB RAM, 

ostalo "rezervirano". 
Googlam, raznih rješenja ima, ništa funkcionalno za mene.

Bios kaze 16, CPU-Z kaze 16, al system i taskbar kazu šipčina, rezervirano.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Msconfig.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Ne pomaze. 
nije "oznaceno", no kad oznacim kvacicu i upisem 16xxx, primjetio sam da i ne zapamti broj..

10 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
TomyCroSound kaže...

Ne pomaze. 
nije "oznaceno", no kad oznacim kvacicu i upisem 16xxx, primjetio sam da i ne zapamti broj..

 

zadnjih dana "proučavam" ovo sa usable ram u windowsima 7 jer imam sličnih "problema"... tak da ti mogu sa sigurnošću reći da slobodno preskočiš ovo pimplanje po msconfig-u jer je rijetko kome pomoglo... 

meni se recimo desilo da sam išao to dirat, al su mi glupi windowsi zapamtili nulu (0) kao max ram - jedino kaj mi je preostalo je bio repair preko command prompta sa win instalacijom kroz koji sam morao te vrijednosti pobrisat...

 

ostali razlozi ovog problema:

- stari bios (vidjeti dal postoji novi za tvoju ploču)

- sjebani pinovi na cpu (ili probati samo re-seatat cpu nakon instalacije svih keksića rama)

- možda u biosu imaš opciju za remapiranje ram-a koja ti je isključena (pa pogledaj)

- keksići ti jednostavno nisu kompatibilni jedan s drugim, možda prorade skupa ak spustiš takt...

- ako se koristila integrirana grafika, smanjiti dediciranu memoriju grafike na manju vrijednost

 

to su neki od glavnih razloga na koje sam naišao istraživajući zadnjih dana i koji su ljudima (većinom) pomogli ako nije bila stvar u nekompatibilnoj memoriji općenito (ili pak windowsima 32bit za one koji su imali 8 giga, a vidjeli samo 3.9)

 

ja svoj problem i dalje nisam riješio - vidi mi samo 2x4gb (bios vidi sve, cpu-z vidi sve, samo windowsi 7 x64 ne vide svih 4x4 već samo 2x4gb) - a probao sam i brzinsku instalaciju desetke probat na drugom disku, samo da vidim dal prepoznaje - ista stvar... 

 

ak netko još ima nekih ideja - slušam :)

8 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora

.

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 20:42 (Damir22).
10 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Nova je ploca, nisam valjda sje procesor kod instalacije (takodjer novo), ram dosao u paketu 2x 8gb, pa valjda su isti ako su pakovano zajedno.

Updejtan je bios, nema postavke graficke koju se spominje online, cijeli dan cackam i nikako da ucackam.

vadio i zamjenio plocice jesam, ali nisam testirao druge utore jer mi smeta procesor.

poludit..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

"nadam se da me nece ukajlat windows kad upalim pc nakon izmjene komponenti.. "

Izgleda da te ukajlalo.

Digni friski OS pa ces biti na cisto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
Koja matična je u pitanju? Jesi probao dignut s jednom pločicom sistem pa onda isto to sa drugom bez da su obje u slotu?
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Asrock B450M-F

upravo sam to napravio, citam kad nisu u dualu zna windows prikazati sve.

Sad nece da se digne, ni bios ni windows. Ni s jednom plocicom, na bilo kojem slotu

 

EDIT

Probao jednu, drugu, na prvom, drugom, prve dvije zajedno, odvijac na rstcms (nisam vadio bateriju sad) i nece i nece

Sad stavim kakonje i bilo, 1 i 3, odmah se digne.

niđe veze!

 

sad resetirao cmos, izvadio bateriju, ram stavio jedan kraj drugog - nece.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 21:28 (TomyCroSound).
10 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Procitao sam na par mjesta.

kaze pregledaj procesor.

Ma, kontam, nije to, da je on u pitanju ne bi nosta radilo kako treba.. ne bi windows pisao o nekoj rezervaciji..

Dojadilo vise, kud puklo da puklo.. skinem vent, izvadim proc, gledam, ne vidim nista. Vratim, upalim - 16GB!

 

e sad, do sad sam uvijek imao intele s poklopcem gore koji pritisne proc,

jutros sam ga malo prstima pritisnuo njezno dok sam povlacio rucicu.. 

Sada nisam. Samo ostavio i rucicu spustio.

pitanje - koliko jako stegnuti hladnjak? Dokle ide ili odokativno?

trenutno stock koristim

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Ne dokle ide , stezi ih dok ne vidis otraga da je saraf prosao i da drzi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
TomyCroSound kaže...

Procitao sam na par mjesta.

kaze pregledaj procesor.

Ma, kontam, nije to, da je on u pitanju ne bi nosta radilo kako treba.. ne bi windows pisao o nekoj rezervaciji..

Dojadilo vise, kud puklo da puklo.. skinem vent, izvadim proc, gledam, ne vidim nista. Vratim, upalim - 16GB!

 

e sad, do sad sam uvijek imao intele s poklopcem gore koji pritisne proc,

jutros sam ga malo prstima pritisnuo njezno dok sam povlacio rucicu.. 

Sada nisam. Samo ostavio i rucicu spustio.

pitanje - koliko jako stegnuti hladnjak? Dokle ide ili odokativno?

trenutno stock koristim

Nemas sta pritiskat procesor bilo da je amd ili intel, oni upadnu u socket i to je to (eventualno ga onak njezno prodrmas lijevo desno da se uvjeris 100%), na tebi je samo da kod intela povuces ona vratasca dole dok kod amda povuces onu polugicu i zakvacis ju... Cooler se steze dok ne osjetis da ide tesko (i stezi u "X" varijantu da se pasta prostre cijelim procesorom kak treba). Isto tako sto se tice rama, uvijek (ali bas uvijek) se ram stavlja u 1/3 ili 2/4 slot zbog dual channela (iako u uputstvima od maticne ces uvijek nac da se stavi u 2 i 4 slot).

3 godine
offline
Re: (hitna) Pomoć pri odabiru processora

Za Horizon Zero Down ti treba samo bolja grafička,na žalost ova 1050 je jednostavno pre slaba...

Druga stvar,ovo je odličan procesor i ako imaš bolju matičnu ploču sa solidnim hladnjakom če raditi stabilno na 3.7 ili 3.8ghz i tih 12 gb ti je dovoljno za sada

Evo ti jedan primjer gdje sa 1050Ti jedan Ryzen5 3600 jedva na low izvuče 40 fps-a

 

Uglavnom,ne bacaj novac gdje ne moraš!Ponavljam,imaš još uvijek solidnu konfiguraciju i sa boljom grafičkom češ se preporoditi

10 godina
offline
Re: (hitna) Pomoć pri odabiru processora

Ja na to gledam ovako: 

Xeon je prestar. Horizon Zero na njemu ne može radit nikako. S ovim procesorom radi. Doći će i grafička jednom na red, ali ne odmah.

Sa starim procim na Horizon nisam mogao dobit 1 fps, sad imam bar 40..

 

edit: 31-49 na 1080, texture i model quality high, anisotropic medium, shadow i reflection low..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 10:20 (TomyCroSound).
10 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora
TomyCroSound kaže...

Procitao sam na par mjesta.

kaze pregledaj procesor.

Ma, kontam, nije to, da je on u pitanju ne bi nosta radilo kako treba.. ne bi windows pisao o nekoj rezervaciji..

Dojadilo vise, kud puklo da puklo.. skinem vent, izvadim proc, gledam, ne vidim nista. Vratim, upalim - 16GB!

 

e sad, do sad sam uvijek imao intele s poklopcem gore koji pritisne proc,

jutros sam ga malo prstima pritisnuo njezno dok sam povlacio rucicu.. 

Sada nisam. Samo ostavio i rucicu spustio.

pitanje - koliko jako stegnuti hladnjak? Dokle ide ili odokativno?

trenutno stock koristim

 

taman sinoć naletio na ovu shemu s hladnjakom (ili water block-om) i prejakim pritiskivanjem kod montaže na cpu... 

većina ljudi s tim problemom su imali Intel, ali sumnjam da je AMD lišen toga... vjerojatno si reseatanjem CPU-a riješio problem (slučajno :) )

ja još moram to probat...

10 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Naravno da sam ujexx sve. 
sinoc, dok sam pregledavao cpu, radio sam to u kucistu, usput, 

danas idem to napravit kako spada, hladnjak jednolicno zategnut itd..

lijepo i polako, sad ne radi nikako. Mrtav. Napajanje nije. 
Proc izgleda savrseno, ponovo mobtiram hladnjak.. mrtav.

jbater.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: (hitno) Pomoć pri odabiru procesora

meni se tak nešto desilo isto kad sam išao mijenjat pastu nakon sto godina pa usput odspojio sve van i počistio sve... (pazeći naravno)

 

odjednom mi se nije htio bootat... pa onda sve žive kombinacije rama i cpu-a, resetiranja biosa (ploča s dual biosom), provjera napajanja ovoono...

situacija kad se ventovi nakratko zavrte i to je to... 

 

već krenuo gledat novu konfiguraciju (jer je ova ionak FX i uskoro ću preć na novije, valjda) al me ovo još dobro služi za ono kaj mi treba (a ne gejmam)... 

 

i nakon 2 dana pimplanja sveg živog - proradilo sve opet kao da ništa nije bilo :D

 

nadam se samo da nisi shortao nekaj negdje i držim fige da imaš moju (random?) situaciju...

10 godina
offline
(hitno) Pomoć pri odabiru procesora

Ovaj ne mrda. Ne zavrti. Mrtav.

Nisam imao sta pokidat.. 

ja brijem da je ova ploca koristena vec, ili vracena u trg. 
cudno je bila spremljena, o tome sam ih vec informirao.. 

a na jednom mjestu vidim masnu plastiku oko nekog malog pipka horizontalno polozenog na plocu (vjerujem da se taj pipak grije pa ostavlja trag na plastiku)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice