CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.317
|
čitano: 763.098
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
10 godina
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

Pozdrav ljudovi.. Jel se može negdje nabavit onaj mali šarafić sa federom koji se nalazi na samom hladnjaku, u pitanju je Noctua nh d14? Htio bih taj hladnjak iskoristit, a sad mi stoji u kutiji, a bez tog šarafića mi je beskoristan.

Ja bi na tvom mjestu poslao upit direktno Noctui preko supporta ili imaš kod nas Oprić informatika, zastupnik su za Hrvatsku, ja sa od njih sve do sada uzimao i stvarno su ljudi prva liga. Znam da Noctua šalje besplatno mounting kit za AM4 ako nemaš, ne znam točno po kojim uvjetima, ali ja bih probao. Nemaš šta izgubiti.

8 godina
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Jel moze sto bit noctui ndh 15s onoj s jednim ventom ak nema garancije..mogu dobit za 500kn 15s cromax ali je bez gare..lik dobio direktno od noctue za test

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
Ne znam kakav odgovor očekuješ. Cijena je u skladu s tim što nema garanciju. Može biti oštećenja na hladnjaku koja su estetske prirode a mogu i utjecati na performanse (recimo ako je dio koji sjeda na cpu izgreban), a može ti i ventilator otići a novi je 170-200+ kn, ovisi gje ga uzimaš i da li plaćaš dostavu. Plus ti je što Noctua stvarno dobro radi te stvari osim ako ga prijašnji vlasnik nije na neki način oštetio, vrlo vjerojatno će te dobro služiti i dulje nego što inače traje garancija. Ja bi uzeo da se meni nudi i da nisam nedavno baš uzeo novi (ne cromax doduše). To je moje mišljenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Zna li tko koja je fora sa redux verzijom noctuinih ventova. Znam da dolazi u losijem pakiranju i da su to starije verzije ventilatora. To je sve ili ima još nešto ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina

Ljudi jedno noob pitanje

Da li je Noctua NH D14 znacajno bolji hladnjak od LC-CC-120 hladnjaka?

Govorim opcenito... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
MasterOdisasteR kaže...

Zna li tko koja je fora sa redux verzijom noctuinih ventova. Znam da dolazi u losijem pakiranju i da su to starije verzije ventilatora. To je sve ili ima još nešto ?

To je to, starija revzija normalne boje, bez dodatne opreme.

Sretno!

Survivor - eye of the tiger
10 godina

Ne mozes klokat taj i7 , sumnjam da ces vidjet vecu razliku od 5C iako i ta razlika moze puno znacit kakve su ti sada temperature ?

13 godina
MGloc kaže...

Ne mozes klokat taj i7 , sumnjam da ces vidjet vecu razliku od 5C iako i ta razlika moze puno znacit kakve su ti sada temperature ?

Temp.su jako dobre, cpuz (onaj bench stress) oko 70-72c, s tim da sam u uefiju stavio na 125w.

Noctua mi stoji, pa sam ju mislio iskoristit.

10 godina

Montiraj onda Noctu-u , steta da stoji.Ja evo upravo cekam kupca da dode po BeQuiet pure rock slim stajao u ormaru sokro godinu dana skupljao prasinu.

13 godina

Ljudi, trebao bih preoruku venta 120mm za LC120? Neka Noctua 120mm sa pwm opcijom?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 9:10 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
zvonac kaže...

Ljudi, trebao bih preoruku venta 120mm za LC120? Neka Noctua 120mm sa pmw opcijom?

NF F12 PWM.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
Valentin17 kaže...

NF F12 PWM.

Nadam se da će se vidit razlika između te noctue i ovog stock venta na LC120

10 godina
zvonac kaže...

Nadam se da će se vidit razlika između te noctue i ovog stock venta na LC120

Nebo i zemlja, osobno isprobao više puta.

13 godina

Imam na noctui nh d14 čini mi se dva venta, a jedan je od 120mm, NF-P12 PWM... To su u biti isti ventilatori NF-F12 i NF P12?
Čekam da mi jave za šarafe, od NH D14, pošto potonji stoji u kutiji, a beskoristan mi je bez tog šarafa, mogao bih uglavit taj NF-P12PWM na LC120.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 18:39 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
zvonac kaže...

To su u biti isti ventilatori NF-F12 i NF P12?

F12 je novija verzija sa jačim statičkim pritiskom, jedan i drugi ventilator su namjenjeni za radijatore i zračne hladnjake.

13 godina
Valentin17 kaže...

F12 je novija verzija sa jačim statičkim pritiskom, jedan i drugi ventilator su namjenjeni za radijatore i zračne hladnjake.

Vratio nazad stock vent.. S noctuom su mi veće temperature cpua pod opterećenjem (cpuz- stress cpu) Još u uefiju stavio na full speed ventove.

10 godina
zvonac kaže...

cpua pod opterećenjem (cpuz- stress cpu) Još u uefiju stavio na full speed ventove.

Kako želiš, tišinu (širok pojam) i niske temperature (širok pojam) nikada ne možeš imati zajedno pa čak ni sa Noctua hladnjakom i ventilatorom.

Svatko si bira, ja recimo zadnjih 20 godina temperature ne gledam pod stress testom već pod realnim uvijetima rada jer ja ne ipak računalo

očito za razliku od 90 posto ovoga foruma koristim za nešto drugo, a ne da mi vrti stress test.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 19:53 (Valentin17).
13 godina
Valentin17 kaže...

Kako želiš, tišinu (širok pojam) i niske temperature (širok pojam) nikada ne možeš imati zajedno pa čak ni sa Noctua hladnjakom i ventilatorom.

Svatko si bira, ja recimo zadnjih 20 godina temperature ne gledam pod stress testom već pod realnim uvijetima rada jer ja ne ipak računalo

očito za razliku od 90 posto ovoga foruma koristim za nešto drugo, a ne da mi vrti stress test.

Ma ok, taj bench mi je prvi pao pod ruku, pa sam ga spomenuo usput. Ali i u gejmanju stock vent bolje drži temperature, jest da je vent glasniji, rade se kompromisi ili tišina ili niže temperature.

Al kak god da, ovaj LC120 je ugodno iznenađenje za neveliku lovu.

10 godina
zvonac kaže...

Ali i u gejmanju stock vent bolje drži temperature, jest da je vent glasniji, rade se kompromisi ili tišina ili niže temperature.

Probaj se pozabaviti sa krivuljom ventilatora u BIOSu pa pronađi za tebe najbolji omjer tišine i temperature u manjem opterećenju računala, a onda i u igrama.

Podešavanje odradi sa stock ventilatorom i sa Noctua modelom koji imaš, po meni tijekom igranja možeš podići okretaje Noctua ventilatoru da dobiješ niže temperature, a da buka bude manja u odnosu na stock od LCa.

8 godina
Valentin17 kaže...

ja sam gledao dok mi je hladnjak bio overkill za 4590

sad kad nemere u occt obuzdat novi proc više od par minuta prije nego se zakuca u 100 celzijusa, e sad niti ja ne gledam više stress test osim cpuz 

10 godina
picajzla0707 kaže...

ja sam gledao dok mi je hladnjak bio overkill za 4590

Po meni nisi ga trebao gledati ni ranije, ali dobro, nebitno.

11 godina
Valentin17 kaže...
zvonac kaže...

To su u biti isti ventilatori NF-F12 i NF P12?

Jedan i drugi su potpuno nebitni pokraj 4x jeftinijih AC-ova koji nisu nista losiji. Jedina noctua koja ima smisla je najskuplja nf-a12x25 i to samo ako zelis najbolje i lova nije pitanje...

10 godina
ansha kaže...

nf-a12x25 i to samo ako zelis najbolje i lova nije pitanje...

Šteta što ne nude 140 mm modele.

9 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
MasterOdisasteR kaže...

Bolje uzeti novi Arctic 34.

13 godina
ansha kaže...

Jedan i drugi su potpuno nebitni pokraj 4x jeftinijih AC-ova koji nisu nista losiji. Jedina noctua koja ima smisla je najskuplja nf-a12x25 i to samo ako zelis najbolje i lova nije pitanje...

Tnx.. Ovaj vent nisam ni gledal, a i fino se vrti do 2000 okretaja.

9 godina
Hladnjak odvratno izgleda
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice