CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Prince-Artas kaže...

 Ma ta 3 venta su došla s kućištem, tako da ću ih samo sad prerasporedit radi boljeg airflowa tako da će bit 2 što ubacuju hladni zrak 1 jedan što izbacuje. To radim jer sam uzeo cooler za procesor, našao jeftino LC CC 120 pa me zanima jel ima tu neke filozofije, npr. gdje okrenuti njegove ventove.

 Po mom iskustvu bolje bi bilo da ostaviš dva gori i jedan iza za izbacivanje a naprid ubaciš jedan il još bolje dva da upuhuje zrak.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 12:36 (nicky.sl).
16 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma ne želim da mi gore bude otvoreno kućište zato ide ovako, imaš savjet kako okrenuti CPU cooler, ima li tu kakvih pravila?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Prince-Artas kaže...

Ma ne želim da mi gore bude otvoreno kućište zato ide ovako, imaš savjet kako okrenuti CPU cooler, ima li tu kakvih pravila?

 Ja ga u pravilu okrećem prema stražnjem ventu a ako gore ostaviš ventove za ispuh možeš ga okrenuti i prema gore

11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Isto moras da pazis ako ti CPU cooler uzima zrak iznad grafe (a ako je ona topla, a svaka jeste) bice ti topliji i CPU, zato je dobro onda s gornje strane naprije staviti jedan vent u tom slucaju 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
chaselol kaže...

Isto moras da pazis ako ti CPU cooler uzima zrak iznad grafe (a ako je ona topla, a svaka jeste) bice ti topliji i CPU, zato je dobro onda s gornje strane naprije staviti jedan vent u tom slucaju 

 Gornje stranje kućišta ili heatsinka?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Prednja strana kucista, gornji dio.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Našla se kod mene tri hladnjaka pa sam pošto imam jednu ploču na stolu odlučio ih usporedit.

Mbo: ASUS Rampage II Extreme

CPU: Xeon X5675 na 4 GHz

Hladnjaci su: Zalman CNPS10X, Cooler Master Hyper 212 i trenutno najpovoljniji LC-cc-120

 

             Zalman          Hyper 212        LC

 

Core 0=    60                  61                60

Core 1=    61                  63                63

Core 2=    57                  58                57

Core 3=    57                  59                59

Core 4=    59                  64                62

Core 5=    61                  61                61

 

Korištena termalna pasta je MX-4

Za sva tri sam koristio Zalmanov ventilator tako da uvjeti budu potpuno isti

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 22:18 (nicky.sl).
Moj PC  
13 0 hvala 11
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...

Našla se kod mene tri hladnjaka pa sam pošto imam jednu ploču na stolu odlučio ih usporedit.

Mbo: ASUS Rampage II Extreme

CPU: Xeon X5675 na 4 GHz

Hladnjaci su: Zalman CNPS10X, Cooler Master Hyper 212 i trenutno najpovoljniji LC-cc-120

 

             Zalman          Hyper 212        LC

 

Core 0=    60                  61                60

Core 1=    61                  63                63

Core 2=    57                  58                57

Core 3=    57                  59                59

Core 4=    59                  64                62

Core 5=    61                  61                61

 

Korištena termalna pasta je MX-4

Za sva tri sam koristio Zalmanov ventilator tako da uvjeti budu potpuno isti

Jel taj Zalman sa 4 ili 5 heatpipea?

 

 

Ma da, Zalman 5 heatpipe i minorna razlika u temperaturi, mozda bi se razlika vidjela na vecem OC (sigurno doduse) ali za neki pristojan OC 4 je i vise nego dovoljno.

LC-CC-120 bez konkurencije 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 22:17 (chaselol).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

U ovom slučaju definitivno glasam za LC-cc-120 jer s obzirom na cijenu on je ludilo od hladnjaka.

Zalman i CM su stari barem 4-5 godina ako ne i više.

 

15 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Definitivno lc cc jos dok vidis cijenu, lc cc je napravio odlican posao. Ne vjerujem da bi zalman bio nesto bolji i pri vecem oc makar ima 5 pipova.

Edit: Ma tek kasnije vidio slike

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 22:50 (Patrick_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Patrick_cro kaže...

Mozda hyperx?

 Ma kakav x ovo je onaj prvi Hyper 212 EVO kojem se hladnjak još kačio žicama

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

A što je sa Arctic Freezer i32 i a32? Cijenovno između CM 212X i LC CC120, a bliže CM-u jer isto ima 4 heatpipea. Meni najzanimljive kod tog coolera je dosta efikasan i tih ventilator, vjerojatno najtiši u tom rangu na CPU cooleru. Fora je i kaj ima i i a model, da budu cijenovno pristupačniji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 22:52 (The_Fichek).
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

CM 212X se ne isplati uzimati u EU jer EU verzija ima trecerazredni ventilator na njemu sa "samo" 40.000h radnog vijeka dok je US verzija opremljena sa monstrumom koji ima 160.000h 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

A što je sa Arctic Freezer i32 i a32? Cijenovno između CM 212X i LC CC120, a bliže CM-u jer isto ima 4 heatpipea. Meni najzanimljive kod tog coolera je dosta efikasan i tih ventilator, vjerojatno najtiši u tom rangu na CPU cooleru. Fora je i kaj ima i i a model, da budu cijenovno pristupačniji.

 Nemam ih niti ih namjeru nabavljat a i čini mi se da ne podržavaju socket na kojem sam ove testirao.

Testirao sam ono što sam u tom trenutku imao a kakvi su ti Arcticovi neću komentirat jer nikad ih nisam niti u rukama imao a kamoli probao.

11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

A što je sa Arctic Freezer i32 i a32? Cijenovno između CM 212X i LC CC120, a bliže CM-u jer isto ima 4 heatpipea. Meni najzanimljive kod tog coolera je dosta efikasan i tih ventilator, vjerojatno najtiši u tom rangu na CPU cooleru. Fora je i kaj ima i i a model, da budu cijenovno pristupačniji.

Najgluplja stvar sto su mogli napraviti ako se ne varam je sto je i za Intel dok je a pogadjate za AMD, dva identicna kulera samo povrsina na koju nalijeze kuler je malo drugacija. Fail od kompanije, nista vise.


Mene zanima kako bi se ponasao 90mm sa 4 heatpipe-a, bas je simpatican nasao ga na aliexpresu za 20$

i 100% od bakra napravljen....ili je premazan 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Kaj koji vrag? Intel verzija ima ravniju bazu? Može kakav dokaz, nešto da to potkrijepiš (neda mi se tražiti:).

 

Evo vrlo lijepe i detaljne usporedbe CM 212X vs. Arctic A32: http://extreme.pcgameshardware.de/luftkuehlung/436823-lesertest-freezer-a32-vs-hyper-212x-zwei-budgetkuehler-unter-der-lupe.html Vjerujem da je ista priča sa I32, tak da ne kontam zakaj se ovaj cooler više ne preporučuje, pogotovo uz 6g jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 23:19 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Kaj koji vrag? Intel verzija ima ravniju bazu? Može kakav dokaz, nešto da to potkrijepiš (neda mi se tražiti:).

 

Evo vrlo lijepe i detaljne usporedbe CM 212X vs. Arctic A32: http://extreme.pcgameshardware.de/luftkuehlung/436823-lesertest-freezer-a32-vs-hyper-212x-zwei-budgetkuehler-unter-der-lupe.html Vjerujem da je ista priča sa I32, tak da ne kontam zakaj se ovaj cooler više ne preporučuje, pogotovo uz 6g jamstva.

Pogresno sam se izrazio, napravili su dva identicna kulera sa dvije razlicite baze A je samo za AMD, I je samo za Intel, to je bezveze 

 

4 heatpipea isto hlade i kad su zajedno i kad su razdvojeni, test iznad pokazao 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ček i tebi je to fail?? Pa to su napravili tako da cijena oba coolera bude niža, a ti fino uštediš recimo 50kn, tj. nemaš razloga kupiti neki slični i skuplji cooler kao CM 212X i još dobiš 6g jamstva, što bi ti npr. Noctua ili Phanteks uredno naplatili.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 23:43 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nije prakticno, kraj price.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Koji dio nije praktičan? Koji procesor imaš za taj kupiš cooler pa nebuš imo Intela i AMD odjednom, a to kaj ćeš ti prodavati dalje se ne tiče proizvođača.

11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Banalan primjer, imao si phenoma 955, prelazis na ddr4 intela i treba ti odma novi kuler i obrnuto. To mi se ne svidja.

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...

Našla se kod mene tri hladnjaka pa sam pošto imam jednu ploču na stolu odlučio ih usporedit.

Mbo: ASUS Rampage II Extreme

CPU: Xeon X5675 na 4 GHz

Hladnjaci su: Zalman CNPS10X, Cooler Master Hyper 212 i trenutno najpovoljniji LC-cc-120

 

             Zalman          Hyper 212        LC

 

Core 0=    60                  61                60

Core 1=    61                  63                63

Core 2=    57                  58                57

Core 3=    57                  59                59

Core 4=    59                  64                62

Core 5=    61                  61                61

 

Korištena termalna pasta je MX-4

Za sva tri sam koristio Zalmanov ventilator tako da uvjeti budu potpuno isti

 Hvala kolega na testu. Nadao sam sličnim rezultatima. Iako bi možda testiranje imalo više smisla s originalnim ventilatorima jer bi razlike (pretpostavljam) bile veće, a i na budget hladnjacima se ugl ostave stock ventilatori. Bilo kako bilo razlike nebi sigurno bile enormne i opravdale razliku i cijeni prema LC poweru. Hvala još jednom!

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Večeras ću ako ulovim vrimena odradit testove s njihovim originalnim ventovima pa ćemo vidit kako onda dišu.

I meni je poslije bilo krivo što to nisam odmah napravio ali dok je matična još na stolu sve se da rješit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2016 9:52 (nicky.sl).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Na kolko rpm je ventilator bio prilikom testiranja?

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Na kolko rpm je ventilator bio prilikom testiranja?

 Nisam siguran al čini mi se oko 2000 okretaja (vidim popodne pa točno stavim sad sam na poslu).

Vent je upravljan od matične tako da svim hladnjacima budu isti uvjeti.

11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...
The_Fichek kaže...

Na kolko rpm je ventilator bio prilikom testiranja?

 Nisam siguran al čini mi se oko 2000 okretaja (vidim popodne pa točno stavim sad sam na poslu).

Vent je upravljan od matične tako da svim hladnjacima budu isti uvjeti.

120mm i 2000 okretaja u jbt 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
chaselol kaže...
nicky.sl kaže...
The_Fichek kaže...

Na kolko rpm je ventilator bio prilikom testiranja?

 Nisam siguran al čini mi se oko 2000 okretaja (vidim popodne pa točno stavim sad sam na poslu).

Vent je upravljan od matične tako da svim hladnjacima budu isti uvjeti.

120mm i 2000 okretaja u jbt 

 I nije toliko glasan kad nismo u istoj prostoriji 

15 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...

Večeras ću ako ulovim vrimena odradit testove s njihovim originalnim ventovima pa ćemo vidit kako onda dišu.

I meni je poslije bilo krivo što to nisam odmah napravio ali dok je matična još na stolu sve se da rješit.

 Da se prijavim da i mene zanima, čisto da vidim kakva je situacija sa LC hladnjakom.

 

U tvom testu meni se čini da Zalman malo pobjeđuje zbog  malo  većih gabarita u odnosu na preostala dva hladnjaka. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Kako sam i obećao napravio sam test sa stock ventilatorima.

Matična je Asus Rampage II Extreme a CPU je Xeon X5675 ali ovaj put podignut na 4.3 GHz i napon sam mu povečao na 1,35v čisto da hladnjacima otežam posao.

U biosu je kontrola CPU ventilatora namještana na "standard" ma šta to Asusu značilo.

Pošto Zalman dolazi i s adapterom za smanjivanje brzine venta testirao sam ga sa i bez njega.

 

                 Zalman CNPS10X          CM Hyper 212 Plus      LC-cc-120

                      sa        bez

Core=0           71        70                        71                             73

Core=1           73        72                        73                             74

Core=2           64        64                        66                             67

Core=3           66        65                        67                             69

Core=4           73        70                        73                             75

Core=5           75        71                        74                             77

 

Max RPM:    1464     2010                     1973                         1666    

 

Kod zahtjevnijih zagrijavanja uslijed OC-a LC-cc-120 pomalo gubi korak ali bez obzira na tih nekoliko stupnjeva i dalje mi sviđa njegov omjer uloženo dobiveno i toplo ga preporučam.

 

Zalman+sa+adapterom Zalman+sa+adapterom
Zalman+bez+adaptera Zalman+bez+adaptera
LC-cc-120 LC-cc-120
CM+Hyper+212+EVO CM+Hyper+212+EVO
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 12:05 (nicky.sl).
Moj PC  
10 0 hvala 10
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Cudi me da si dobio preko 1600 kod lc-cc-120 jer se vodi kao max 1400+/- 10%

Razlika u odnosu na CM je samo u broju obrtaja taj ide na 2k dok ovaj dodatno kaska, ali realno zanemarivo i neisplativo.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice