CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.563
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
15 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Batista kaže...

http://www.inbthermoelectric.com/thermo.html  - kliknite na link ( koji ne znate što je peltier ). Ima ga u Chipoteki ali premale snage. Narucio bih ga u inozemstvu,ali bih prije volio cut vasa iskustva, ako ih ima...

 Mene zanima to hladenje pa eto ako netko mi moze objasnit o cemu se radi. Jer stvarno nikad nisam cuo za nesto slicno, pa ono u kratkim recenicama objasnit kako hladi na kojem principu kako se sklapa itd.. Hvala
MSI Platinum P7N | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb | Fortron 650w
16 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

Kolko sam ja shvatio-peltier-u se jedna stran grije-druga hladi. Procitao sam da u suradnji sa boljim coolerima radi zavidne performanse. Isto tako sam negdje procitao da pod punim opterecenjem proca (neznam kojeg, uglavnom sa tvornickim postavkama),temperatura nije prelazila 5 stupnjeva .Sa sto jacim peltierom trebamo sto jaci hladnjak,npr. peltier od 150 w bi bio izvrsna kombinacija sa coolermasterovim v8 i sl. hladnjacima. Samo to povlaci da trebamo imati osjetno jace napajanje i vrlo dobro prozracno kuciste - fenomenalni primjer je Chieftec midi tower Aegis CH-05B-B, masivno kuciste sa hrpu rupica sa bocne i gornje strane. evo link - http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=7760003

Audi R8 - born of powerful ideas
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2008 21:47 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Thermaltake CL-P0310 BigTyp 120 VX AlCu Cooler, sck AM2/939/754/775, kontrola brzine vrtnje ako ti treba za procesor ovo ti je hladnjak bog bogova  mašina kakve nema  neće te iznevjeriti čak ako misliš svoj procesor clockati

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Scythe Ninja , odlican  omjer cijene i performansi , moze bit pasivan i aktivan + dogradnja ventilatora po volji

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Batista kaže...

Kolko sam ja shvatio-peltier-u se jedna stran grije-druga hladi. Procitao sam da u suradnji sa boljim coolerima radi zavidne performanse. Isto tako sam negdje procitao da pod punim opterecenjem proca (neznam kojeg, uglavnom sa tvornickim postavkama),temperatura nije prelazila 5 stupnjeva .Sa sto jacim peltierom trebamo sto jaci hladnjak,npr. peltier od 150 w bi bio izvrsna kombinacija sa coolermasterovim v8 i sl. hladnjacima. Samo to povlaci da trebamo imati osjetno jace napajanje i vrlo dobro prozracno kuciste - fenomenalni primjer je Chieftec midi tower Aegis CH-05B-B, masivno kuciste sa hrpu rupica sa bocne i gornje strane. evo link - http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=7760003

 bas takvo kuciste imam samo sivo, hladnjak imam ultra 120 extreme i na njemu cooler, napajanje 650w, pa eto mozes mi reci di mogu kupit jaci peltier?
MSI Platinum P7N | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

Znam da ga nema u Hrvatskoj, neznam tocno na kojoj net stanici...Nisam se stigao pozabavit

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Optik kaže...
intelduo kaže...

Trenutno je jedan od najboljih ako ne i najbolji zrači cooler Thermalright Ultra 120 eXtreme. Nisam čuo da ima bolji od njega trenutno...

 Poslusaj opet i cuj da je Xigmatek S1283. Cijena od 280 kn, hdt tehnologija, vent ukljucen u cijenu....ma milina :)



Evo baš gledam stranicu ovog proizvođača http://www.xigmatek.com stvarno zanimljivi hladnjaci Namigiva
Ima li ih u HR?
CAS: CM690 + side panel + CM620M MBO: Asus P5LD2 CPU: Intel C2D 4400 @ 3,0 GHz + AC Freezer 7 MEM: Kingston HyperX 4 x 1GB @ 800 MHz GPU: Asus Nvidia 8500GT + ZM 900cu LED HDD: 160GB + 320GB sata ODD: Pioneer DVR-215D sata MON: LG 1553S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Core2Duo2 kaže...

Best buy u svom cjenovnom rangu je AC Freezer 7 pro (intel)...cca 174kn Namigiva

 Imam ga, dobar, jeftin, definitivno best buy.
Ali me samo jedna stvar kod njega živcira, a to je buka, zapravo huka pri visokim obrtajima, naravno kad klokneš procesor.
Pošto ima 90mm ventilator, kad dođe blizu 2000 okr/min prilično je bučan.
Kad na to još dodaš 2-3 ventilatora na kućištu i 1 na grafičkoj hmmmmm jbg
CAS: CM690 + side panel + CM620M MBO: Asus P5LD2 CPU: Intel C2D 4400 @ 3,0 GHz + AC Freezer 7 MEM: Kingston HyperX 4 x 1GB @ 800 MHz GPU: Asus Nvidia 8500GT + ZM 900cu LED HDD: 160GB + 320GB sata ODD: Pioneer DVR-215D sata MON: LG 1553S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

Čini mi se da bi TT big Typhon VX bio odličan izbor jer je sa 6 CU cijevi i Al listićima što je dokazano odlična kombinacija a k tome ima 120mm vent koji ima potenciometar, jedino što se loše može desiti da mu treba ošmirglati bazu. Ja sam imao blue orba i nije dobro nasjedao dok ga nisam išmirglao sa 600, 1000 i na kraju sa 2000 šmirglom (bez poliranja).

15 godina
neaktivan
offline
Peltier

Taj Peltier izgleda ledi više nego hladi Iznenađen

 

http://www.dansdata.com/pelt.htm

 

A ugrađeni su i u ovaj hladnjak:

 

http://www.coolitsystems.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=5

CAS: CM690 + side panel + CM620M MBO: Asus P5LD2 CPU: Intel C2D 4400 @ 3,0 GHz + AC Freezer 7 MEM: Kingston HyperX 4 x 1GB @ 800 MHz GPU: Asus Nvidia 8500GT + ZM 900cu LED HDD: 160GB + 320GB sata ODD: Pioneer DVR-215D sata MON: LG 1553S
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2008 22:44 (zdravo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

Da o tome govorim,nisu skupi ali su predobri za hlađenje, tko će se prvi upustit u pothvat ?

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Zalman 9700 LED Cooler, sck 775/754/939/940/AM2

Model Zalman 9700 LED Cooler
Tip 2 Ball-Bearing
Podržana podnožja Sck 775/754/939/940/AM2
Podržani procesori Pentium 4, Celeron D, Pentium D, Core 2 Duo,
Sempron, Athlon 64, Athlon 64 X2, Athlon 64 FX,
Opteron, Dual-Core Opteron
Brzina vrtnje ventilatora Silent Mode: 1,250rpm +/- 30 %
Normal Mode: 2,800rpm +/- 10 %
Materijal Bakar i aluminij
Razina buke Silent Mode: 19.5dBA +/- 10%
Normal Mode: 35dBA +/- 10%
Dimenzije 90 x 124 x 142 mm
Masa 764g
Ostale karakteristike -
Link -
Part # -
475,00 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

Imao sam taj hladnjak, svojom nespretnoscu sam ga unistio. Imam samo rijeci pohvale za njega (malo je skup), mogu samo zamišljat kakve bi rezultate hlađenja davao u suradnji sa peltierom...

Audi R8 - born of powerful ideas
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

I ja sam ponosni vlasnik Zalmana 9700 led i mogu reči da je fantastičan

Tih a jako dobro hladi

 

Gdje se može taj ''peltier'' nabaviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

http://www.tetech.com/Peltier-Thermoelectric-Cooler-Modules/High-Performance.html - gledajte peltiere samo jače od 100 watta. Ispod te snage je sve preslabo.

Audi R8 - born of powerful ideas
16 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
zdravo kaže...
Evo baš gledam stranicu ovog proizvođača http://www.xigmatek.com stvarno zanimljivi hladnjaci Namigiva
Ima li ih u HR?
Ako se dobro sjećam, bilo ih je u hardveraju.
Ne znam imaju li još, ali tu bi ti nabava.net trebala pomoći.
Pozz!
Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

ovako imam pitanje u vezi dva hladnjaka...odnosno...koji je od ova dva bolji AC Freezer 7 Pro ili Gigabyte G-Power Pro??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
fanspeed kaže...

ovako imam pitanje u vezi dva hladnjaka...odnosno...koji je od ova dva bolji AC Freezer 7 Pro ili Gigabyte G-Power Pro??

 G-power pro za tu cijenu je fantasičan u nekim slučajevima je bolji od TT Big VX
ali je strašno glasan da postiže te performanse
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

a dali je gigabyte volar isto dobar kao i pro? jer volar imaju tu u puli pa zato..

 

Mjenjam teglu kiselog kupusa za yugu!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Gamer-gts kaže...
fanspeed kaže...

ovako imam pitanje u vezi dva hladnjaka...odnosno...koji je od ova dva bolji AC Freezer 7 Pro ili Gigabyte G-Power Pro??

 G-power pro za tu cijenu je fantasičan u nekim slučajevima je bolji od TT Big VX
ali je strašno glasan da postiže te performanse
 ok, onda neka bude G-Power...hvala na brzom odgovoru!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
fanspeed kaže...
Gamer-gts kaže...
fanspeed kaže...

ovako imam pitanje u vezi dva hladnjaka...odnosno...koji je od ova dva bolji AC Freezer 7 Pro ili Gigabyte G-Power Pro??

 G-power pro za tu cijenu je fantasičan u nekim slučajevima je bolji od TT Big VX
ali je strašno glasan da postiže te performanse
 ok, onda neka bude G-Power...hvala na brzom odgovoru!
 i sljedeći put
samo pitaj što te zanima
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
benko kaže...
beziljy kaže...

evo da i ja nešt kažem:

 

imam i ja e8400 s zalman 9700nt....

clockan na 4.2...24/7

u idle su mi temp oko37....(jezgra)

a u full load 60...(e8400 može max do 72)...ako ga ne budeš clocknio...temp je još manja

naravno sve stabilno....(prime95)

 

hladnjak je skupa al vrijedi...i bolji od TT V1

a još je bolji od zalmana TR Ultra120, ujedno i tiši...

 

 

kak to znas, jer znas mozda do kolko smije q6600?

pročačkaj malo po ovoj stranici, tu ti ima info o gotovo svim procesorima ikad napravljenim(link te vodi direktno na q6600)
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 2 2 giga de-de-er-a 400 ...
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

Danas sam vidio na nekom američkom forumu video kojeg je tip snimao gdje je upogonio peltier sa vodenim hlađenjem kojeg je izradio sam. Ostao sam zabezeknut kad sam vidio temperaturu proca pod full opterećenjem (Athlon X2 6400 Black edittion sa 3.2 clockao ga na 3.6), temperatura nije prelazila 11 stupnjeva celzijevih !!! Pitao sam frenda koji se bavi s tim je li to moguće ? Rekao je da je moguće. Meni još to zvuči predobro da bi bilo istinito.

Audi R8 - born of powerful ideas
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2008 19:55 (Batista).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Batista kaže...

Danas sam vidio na nekom američkom forumu video kojeg je tip snimao gdje je upogonio peltier sa vodenim hlađenjem kojeg je izradio sam. Ostao sam zabezeknut kad sam vidio temperaturu proca pod full opterećenjem (Athlon X2 6400 Black edittion sa 3.2 clockao ga na 3.6), temperatura nije prelazila 11 stupnjeva celzijevih !!! Pitao sam frenda koji se bavi s tim je li to moguće ? Rekao je da je moguće. Meni još to zvuči predobro da bi bilo istinito.

 a to treba nabavit pod obavezno
MSI Platinum P7N | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Aquagate Max od COOLER MASTERA 1700 kn vodeno hlađenje hladi do  10°C brijem al nisam siguran to se mora još provjeriti al da imam para uzeo bi si

http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?&module=proizvodi_opsirnije&id=50271&kateg=0901

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
themoviekiller kaže...

Aquagate Max od COOLER MASTERA 1700 kn vodeno hlađenje hladi do  10°C brijem al nisam siguran to se mora još provjeriti al da imam para uzeo bi si

http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?&module=proizvodi_opsirnije&id=50271&kateg=0901

 za te pare možeš dobit bolje Custom vodeno hlađenje
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

Da,ali ovo je clockirana konfa. Kad pogledas malo dalje,peltier je puno bolje riješenje od vodenog,nemas odrzavanja, kuciste je full pregledno,jeftinije je, a mozes uzet jaci peltier koji ces jos bolje hladit. Ja sam spomenuo peltier od 150 w, ima ih jacih.

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

T.E.C. se ne bira nasumce nego prema TDP-u OC-anog proca! Koga zanima neka procita malo stariji  The Sticky TEC section! A kupiti ih mozete na ebayu!

Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2GB Crucial Ballistix Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2008 10:48 (Rino).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Peltier
zdravo kaže...

Taj Peltier izgleda ledi više nego hladi Iznenađen

 

http://www.dansdata.com/pelt.htm

 

A ugrađeni su i u ovaj hladnjak:

 

http://www.coolitsystems.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=5

 Pa gdje se to uopće ugradi na hladnjaku? Ili ide direktno na proc?
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 2 2 giga de-de-er-a 400 ...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice