CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.845
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
16 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Grayseal kaže...

IFX-14

 

http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/cpu/ifx-14/product_cpu_cooler_ifx-14.html?art=MTQyMywxLCxoZW50aHVzaWFzdA==

 

Performansama vjerovatno najbolji cooler na tržištu, možda jedina mana je malo komplicirana ugradnja.

 Slazem se, po meni Termalright IFX-14 ili barem XP-120
Zlo i Naopako
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
bestia kaže...
Grayseal kaže...

IFX-14

 

http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/cpu/ifx-14/product_cpu_cooler_ifx-14.html?art=MTQyMywxLCxoZW50aHVzaWFzdA==

 

Performansama vjerovatno najbolji cooler na tržištu, možda jedina mana je malo komplicirana ugradnja.

 Slazem se, po meni Termalright IFX-14 ili barem XP-120

Nažalost nevjerujem ničemu što nema vent na sebi ako nije vodeno... to je odličan izbor za komp ako nemate nešto samo 10 cm ispod što može raditi do 120°C

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
16 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Pa mozes montirat 120-140 milimetara fan na ovo
Zlo i Naopako
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Za mene u nekim granicama normale šro se tiče cijene a za kvalitetno hlađenje je Zelman CNPS9500.

skinuto sa nabava.net skinuto sa nabava.net
Software is like sex: it's better when it's free!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
themoviekiller kaže...
bestia kaže...
Grayseal kaže...

IFX-14

 

http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/cpu/ifx-14/product_cpu_cooler_ifx-14.html?art=MTQyMywxLCxoZW50aHVzaWFzdA==

 

Performansama vjerovatno najbolji cooler na tržištu, možda jedina mana je malo komplicirana ugradnja.

 Slazem se, po meni Termalright IFX-14 ili barem XP-120

Nažalost nevjerujem ničemu što nema vent na sebi ako nije vodeno... to je odličan izbor za komp ako nemate nešto samo 10 cm ispod što može raditi do 120°C

 Gdje se IFX - 14 može kupiti? Jel se uopće može kupiti u Hrvatskoj?
Core2Duo E4600, Gigabyte P35-DS3R, XFX 8800GT 512MB, 2GB Patriot DDR2 800
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

IFX-14 nema kod nas, ako ga bas hoces najblize ti je uzet ga u Sloveniji.

 

Ja imam na kompu  Thermaltake DuOrb  i zasad radi odlicno, moj proc clockan na 3.68GHz drzi na kojih 32C IDLE i 50C LOAD. Nije najbolji ali nije niti los.

IDLE temperature IDLE temperature
Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1100MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 640/2200MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2008 0:03 (ch33ta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

Dal ima gdje za kupit neku vrstu npr. aluminijskog ili bakrenog bloka ili nečeg sl. koji bi se stavio na proc i bio veza između njega i samog hladnjaka ? Bitno mi je da dobijem na visini hladnjaka jer na samo ležište socketa ne mogu stavit hladnjak zbog njegove veličine. Smetaju mi RAM-i i kondezatori oko socketa. Nadam se da ste skužili u čemu je problem...

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

Kolko ja znam nema jer se tak gubi na ucinkovitosti hladnjaka, mozes ti izrezat komad aluminija ili bakra i stavit izmedju ali hladnjak ti nece hladit dobro s komadom bakra izmedju, cak i ako ga izbrusis do zrcaljenja. Radje uzmi neki drugi hladnjak onda.

Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1100MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 640/2200MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Lako je uzeti drugi a što će onda s ovim....

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
themoviekiller kaže...

Lako je uzeti drugi a što će onda s ovim....

Poklonit ga meni ?? Smijeh
Gle, ak ti se da igrat s tim, odrezi mrvicu deblji komad aluminija iili bakra i izbrusi ga do zrcaljenja i stavi izmedju, ali mislim da s tim neces nis dobit, jer ako se ne varam neces moc zakvacit hladnjak jer ce bit previsoko, jedino da ga sa duzim serafima namontiras - ali to ti je zaje*ancija za nis. Kolko bi uopce trebal dobit na visini ??? Ako netrebas puno, mozda izbrusit malo hladnjak ???
Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1100MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 640/2200MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

Scythe Shuriken je vrlo jeftin CPU cooler, da li ima kakvog suparnika po performansama s obzirom na cijenu ? U Hardveraju kosta 220 kn.

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Možda da probaš "Gigabyte G-POWER PRO"? U BUG-u br. 186 (svibanj 2008.) nije što je best by, nego kad pogledaš temperature: Shuriken ide do čak 70/65/65/68, a Gigabyte do 59/54/54/58. Razlika u cijeni je oko 50kn, ali ćeš moći jače klokati proc i mirno spavati.
15 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

Scythe Orochi, thermaltake ultra 120 jednstavno dva najbolja zracna hladenja koja postoje bar zasada.

MSI Platinum P7N | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb | Fortron 650w
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
toxic kaže...

Scythe Orochi, thermaltake ultra 120 jednstavno dva najbolja zracna hladenja koja postoje bar zasada.

 A sta mislis od coolermaster V8 za mene je to vrh...
Striker II formula,Intel quad 9550,FreezerXtreme,4gb kingston hyperX,9800gx2,coolermaster cosmosS.chieftec 750w.
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Xigmatek HDT S-1283 CPU nije skup a jedan od najboljih mozda i najbolji.

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
AVPR kaže...
toxic kaže...

Scythe Orochi, thermaltake ultra 120 jednstavno dva najbolja zracna hladenja koja postoje bar zasada.

 A sta mislis od coolermaster V8 za mene je to vrh...
 
ManchesterUTD kaže...

Xigmatek HDT S-1283 CPU nije skup a jedan od najboljih mozda i najbolji.

 
Gledajte hladnjeke kojih ima u HR za kupit a ovog coolermaster V8 nema nigdje bar ga ja nisam naso niti pola "boljih" hladnjaka nema u HR za kupit ovaj xigmatek isto nigdje nisam naso

sada gledajte ove coolere i divite se

Asus LION SQUARE


Asus Silent Knight II


Asus Silent Square Evo


Asus Triton 85


Asus Artic Square


Asus Triton 77



MSI Platinum P7N | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb | Fortron 650w
15 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

NHF...cooleri po performansama nisu nista posebno...ima puno boljih! I cemu bi se to tocno trebali diviti...gay izgledu?

Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2GB Crucial Ballistix Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
toxic kaže...
ovaj xigmatek isto nigdje nisam naso

 Ima ga u Hardveraju. Jedan je od najboljih hladnjaka trenutno.
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
16 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
CUNO kaže...
Možda da probaš "Gigabyte G-POWER PRO"? U BUG-u br. 186 (svibanj 2008.) nije što je best by, nego kad pogledaš temperature: Shuriken ide do čak 70/65/65/68, a Gigabyte do 59/54/54/58. Razlika u cijeni je oko 50kn, ali ćeš moći jače klokati proc i mirno spavati.
 Da istina je da se isplati taj cooler, uzet ću ga u obzir premda je malo skuplji. Vrlo interesantna solucija...
Audi R8 - born of powerful ideas
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Evo imam q6600 i ja bi ga digo na 3.0 da mi max temp. budu nekih 63 C. i sada koji bi mi preporučili? do nekih 350kn.

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
pajic3 kaže...

Evo imam q6600 i ja bi ga digo na 3.0 da mi max temp. budu nekih 63 C. i sada koji bi mi preporučili? do nekih 350kn.

 Xigmatek HDT S1283. Hardveraj, 280kn... Na prvoj stranici se govorilo o njemu...
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

evo da skratim muke nekima....kad su ljeni čitat teme od početka do kraja....

ima jedna OK stranica koja se bavi samo hlađenjem....i tamo imaju listu najhladnjaka i svakakvih review-a....i za INTEL i za AMD...pa pogledati malo

 

LINK

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak
Batista kaže...
CUNO kaže...
Možda da probaš "Gigabyte G-POWER PRO"? U BUG-u br. 186 (svibanj 2008.) nije što je best by, nego kad pogledaš temperature: Shuriken ide do čak 70/65/65/68, a Gigabyte do 59/54/54/58. Razlika u cijeni je oko 50kn, ali ćeš moći jače klokati proc i mirno spavati.
 Da istina je da se isplati taj cooler, uzet ću ga u obzir premda je malo skuplji. Vrlo interesantna solucija...
 Samo da te upozorim na to da je malo bučan kada se proc optereti, ali to i nije neki problem ako pojačaš zvučnike.
Naime proc se grije najviše u novijim igricama, a ja se ionako igram sa malo više pojačanim zvučnicima pa mi buka venta nije strašna.
Ima još jedna solucija TT Sonic za 260kn (Ve-mil), samo uz njega moraš kupiti 120mm vent i staviti ga između tornjeva.
I sada slijedi još jedna upozorba; imao sam Thermalov kuler i morao sam šmirglati bazu (bakar), pa ako nisi vičan tome ili nemaš dobrog frenda koji bi ti to učinio razmisli 2 puta prije kupnje i pitaj za mogučnost zamjene ako nisi zadovoljan kulerom.
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

A dal ima tko od vas iskustva sa ugradnjom i samim ponašanjem peltiera kao pomoćnu komponentu pri hlađenju procesora ?

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

Molim te da mi pojasniš što je peltier, jer još nisam imao priliku to isprobati?

16 godina
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

http://www.inbthermoelectric.com/thermo.html  - kliknite na link ( koji ne znate što je peltier ). Ima ga u Chipoteki ali premale snage. Narucio bih ga u inozemstvu,ali bih prije volio cut vasa iskustva, ako ih ima...

Audi R8 - born of powerful ideas
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji CPU hladnjak

Svaka čast Batista, samo što mi trenutno nije potrebno više poboljšavati hlađenje (ja sam problem riješio sa Freezerom 64 pro i šmirglanjem baze), pa se neću sada upuštati u instalaciju peltiera, ali kad stavim jači proc volio bih probati, vjerujem da ima svojih prednosti.

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

v8 je super

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji CPU hladnjak

Mene dobro sluzi Core 2 Duo stock. :)

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji CPU hladnjak

Citao sam na nekom site-u da peltier od 150w nema dostojnog suparnika (osim tekućeg dušika).

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice