Best Buy AMD Processor

poruka: 113
|
čitano: 22.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy AMD Processor
segregator kaže...

 

A što da ti kažem, RAR password unlocker, doma rečeni Phenom dignut na 3.70GHz

šiba oko 400 passworda u sekundi, na poslu HP računalo sa i3-2120 na 3.30GHz ide

oko 200. Iako sam AMD fan, nisam ni ja očekivao takvu razliku

U tom slucaju onda RAR unlocker ne koristi HT, nema sto drugo biti, dakle koristi samo fizicke jezgre.

clock2much
16 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.3613D739-5C54-4AF5-8D87-D17A14FE5F85.aspx

 

Ovo je vjerojatno best buy, pogotovo ako čovjek ima sreće kao što sam

imao ja sa 550-icom (koja mi je u računalu već jedno dva puta duže

nego ijedan procesor prije nje, a o zamjeni još i ne razmišljam {#} )

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
goldi kaže...

Ne bi bilo dobro da ovu temu pretvorite u AMD vs INTEL, jednostavno ovde se govori o BF3 i MP.

Za MP u ovoj igri potreban je punokrvni quad procesor, kolegi sto je otvorio temu savjet idi na phenom II 955BE ako nemas novca za neki intel i5 ili jaci.

90% igri dobro radi na I3 2100 procesoru pogotovo kad se igra SP i mozda daje veci fps od recimo Phenoma II X4 al kad se krene u MP tad procesor dolazi do izrazaja da zadrzi stabilan fps odnosno da minimalan fps bude sto veci.

Ako si bas odlucio da ides na FX 4100 ili 6100 prvo provjeri kakav je u BF3 MP da ne ulazes novac bezveze

 

Druga stvar takodje jako bitna je tvoja graficka GTX460 o toj kartici sam citao dosta i cak na drugim forumima postoje teme da kartica u kombinaciji sa odredjenim procesorima ima jednostavno nizak gpu usage neki su to pripisivali driverima neki jednostavno da za nju treba jaci procesor, al nije iskljuceno da recimo sa HD6850 i core i3 2100 ne bi imao nikakvi problema u BF3 MP

Po mom nekom misljenu HD6850 je u rangu sa gtx 460 ili recimo HD6870 mislim da je sa ovim karticama gtx 460 u rangu, ako imas od nekog da posudis jednu od ove 2 kartice i da oprobas sa svojim i3 procesorom Bf3 Mp prije nego sto odlucis za neki drugi procesor.

veoma kvalitetan odgovor druze :)

moguce je naravno da si upravu sa ovim, nazalost ne mogu provjerit nikako sa drugom grafickom tipa 6850 ili 6870 jer jarani imaju samo slabije graficke kao 6770ke

al iskreno mislim da necu pogrijesit sa FXom 6100 u usporedjenju sa ovim i3 2100 sto imam jer cu navjerovatnije moci bolje koristiti i sony vegas i fraps u igrama za video snimanje itd

jer vidi ovo najsmjesnije je sto cu ja za ovu moju obicnu maticnu+ i3 + 4gb rama dobit novac sa kojim cu kupit maticnu+fx6100+8GB rama tako da necu ni marku vise potrosit i zato mislim da mi je veoma dobra oprcija to i cak dobar upgrade :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...
goldi kaže...

 

Druga stvar takodje jako bitna je tvoja graficka GTX460 o toj kartici sam citao dosta i cak na drugim forumima postoje teme da kartica u kombinaciji sa odredjenim procesorima ima jednostavno nizak gpu usage neki su to pripisivali driverima neki jednostavno da za nju treba jaci procesor, al nije iskljuceno da recimo sa HD6850 i core i3 2100 ne bi imao nikakvi problema u BF3 MP

Po mom nekom misljenu HD6850 je u rangu sa gtx 460 ili recimo HD6870 mislim da je sa ovim karticama gtx 460 u rangu, ako imas od nekog da posudis jednu od ove 2 kartice i da oprobas sa svojim i3 procesorom Bf3 Mp prije nego sto odlucis za neki drugi procesor.

krivo.

hd6870 je bolja od nvidije 550ti

a 550ti je bolja od gtx460.

a da ne pričam da je hd6870 bolji od 6850 kao i 6850 da je bolja od gtx460

primjer:

550Ti - http://www.bit-tech.net/hardware/gra...ti-1gb-review/
6870 - http://www.bit-tech.net/hardware/gra...d-6870-review/

 

btw na onu tvoju kombinaciju samo dodaj još 10-20 tih tvojih/vaših maraka i kupi phenom II X4,toliko će te sve izać i bit češ miran plus onih 8 gb rama mirna ti je bosna {#} a bf3 će rokat ko podmazan :))

Battlelog CRO_ZeNGe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor

krivo.

hd6870 je bolja od nvidije 550ti

a 550ti je bolja od gtx460.

a da ne pričam da je hd6870 bolji od 6850 kao i 6850 da je bolja od gtx460

primjer:

550Ti - http://www.bit-tech.net/hardware/gra...ti-1gb-review/
6870 - http://www.bit-tech.net/hardware/gra...d-6870-review/

 

btw na onu tvoju kombinaciju samo dodaj još 10-20 tih tvojih/vaših maraka i kupi phenom II X4,toliko će te sve izać i bit češ miran plus onih 8 gb rama mirna ti je bosna {#} a bf3 će rokat ko podmazan :))

550 ti definitivno nije bolja od zotac gtx 460 amp druze :/ jaca je samo od onih SE verzija

a mislim da nemam potrebe za phenom i da ce fx 6100 bit sasvim dovoljan,nisu mu niski klokovi a jeftino ce me ispast tako da mi se ne daju pare za nesto bolje :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...

550 ti definitivno nije bolja od zotac gtx 460 amp druze :/ jaca je samo od onih SE verzija

a mislim da nemam potrebe za phenom i da ce fx 6100 bit sasvim dovoljan,nisu mu niski klokovi a jeftino ce me ispast tako da mi se ne daju pare za nesto bolje :)

oprosti,da malo je jača 460 ali tu su negdje,a ovo ostalo stoji da je 6850 bolja od 460 itd,a kamoli 6870...

ali nebudi điber za tih 10-20 maraka,nisu to neki novci,

Battlelog CRO_ZeNGe
11 godina
protjeran
offline
Best Buy AMD Processor

Momci napisali ste dosta gluposti tu.

HD 6850 = GTX 460

HD 6870 = GTX 560

GTX 550TI je kartica koja je po perfomansama izmedu HD 6770 i HD 6790, dakle slabija od GTX 460, i to osjetno slabija.

clock2much
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Vegeta kaže...

Momci napisali ste dosta gluposti tu.

HD 6850 = GTX 460

HD 6870 = GTX 560

GTX 550TI je kartica koja je po perfomansama izmedu HD 6770 i HD 6790, dakle slabija od GTX 460, i to osjetno slabija.

znam ja to

znam da je 550 ti samo 5% bolja od 5770ke

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
ZeNGe_CRO-mt kaže...
mersimh kaže...
goldi kaže...

 

Druga stvar takodje jako bitna je tvoja graficka GTX460 o toj kartici sam citao dosta i cak na drugim forumima postoje teme da kartica u kombinaciji sa odredjenim procesorima ima jednostavno nizak gpu usage neki su to pripisivali driverima neki jednostavno da za nju treba jaci procesor, al nije iskljuceno da recimo sa HD6850 i core i3 2100 ne bi imao nikakvi problema u BF3 MP

Po mom nekom misljenu HD6850 je u rangu sa gtx 460 ili recimo HD6870 mislim da je sa ovim karticama gtx 460 u rangu, ako imas od nekog da posudis jednu od ove 2 kartice i da oprobas sa svojim i3 procesorom Bf3 Mp prije nego sto odlucis za neki drugi procesor.

krivo.

hd6870 je bolja od nvidije 550ti

a 550ti je bolja od gtx460.

a da ne pričam da je hd6870 bolji od 6850 kao i 6850 da je bolja od gtx460

primjer:

550Ti - http://www.bit-tech.net/hardware/gra...ti-1gb-review/
6870 - http://www.bit-tech.net/hardware/gra...d-6870-review/

 

btw na onu tvoju kombinaciju samo dodaj još 10-20 tih tvojih/vaših maraka i kupi phenom II X4,toliko će te sve izać i bit češ miran plus onih 8 gb rama mirna ti je bosna {#} a bf3 će rokat ko podmazan :))

 Nemoj pisati nesto u sta nisi siguran i nemojte gledat te sponzorirane testove... ta gtx 550ti je slabija grafa od gtx460, a HD6850 je u rangu gtx 460 ove sto kolega ima koji je pokrenuo ovu temu.

Generalno gtx460 AMP je u rangu HD6850 nije to neka obicna gtx460 kartica cak u nekim testovima je i blizu HD6870 kartici, od testa do testa generalno gledano moze se reci da su HD6850 vs gtx460 jednake, i zato sam i predlozio autoru teme da oproba ako je u mogucnosti HD6850, jer sam dosta citao da bas ove gtx460 imaju problem gpu usage sa odredjenim procesorima.

Nadam se da ce fx6100 biti dovoljan za BF3 i MP u kombinaciji sa ovom gtx460 grafom jer koliko vidim autor teme se odlucio za fx6100 ;)

16 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor
segregator kaže...
mate960 kaže...
TheDarkSide kaže...

Poznato je da Intel svoje procesore vrednuje više od AMD-a (skuplji su ) bez nekog večeg razloga...neki su pošteno skupi, a neki su skupi samo radi svog imena :))

 

A i oduvijek se Intel smatrao kao za one "dubljeg đepa" a  AMD za one koj samo zele imat PC...mislim nekad je bilo tako...sad se to okrece, odnosno AMD polako ali sigurno prilazi Intelu...

AMD prilazi Intelu?

 

Pa AMD Intelu nikad nije ni bio direktna konkurencija. A niti mu ne prilazi.

 

Ovisi po čemu...ako gledaš market share, to je istina...ako gledaš performanse,

u doba P4 je bio ispred Intela, ali sama veličina Intela i sumnjive marketinške

taktike su odradile svoje

Mate960 je premlad pa možda nit ne zna,{#} ili je zaboravil kaj je bilo u prošlosti kad su AMD Athloni pa onda Athlon 64 procesori tamanili Intel bez frke.{#}

 

Sječaš se onog kad je INtel podmičival, prodavače Hardwera prije dvije tri godine da ne prodaje AMD proizvode jel i to spada pod marketing ili pod lopovluk.Nakon tih svih zavrzlama i muljaža, Intel je za kaznu platio AMD-u 1 milijardu dolara odštete.{#}

 

Kad smo več kod neke usporedbe procesora, spomenutih u ovoj temi FX-4100 je najbolje usporedit sa Sandy Bridge i3 2100(pravi X2 proc) ili nekim drugim Intel i3 procom to je prava mjera recimo.Razlog je jednostavan bez greške, FX-4100 ima kao i neki i3 proc samo dvije FPU(Floating Point) jedinice.Kod i3 proca svaka CPU jezgra ima svoju FPU jedinicu, ali kod FX-4100 dvije jezgre/Threads u jednom Modulu djele jedan FPU međusobno a u tom slučaju performanse su znatno lošije.{#}

 

To u praksi znači da FX-4100 nije pravi X4 procesor, jer jednu FPU jedinicu djele dvije jezgre a odavno se več zna da je Bulldozer tak i zamišljen da je oslabljen za FPU performanse.AMD planira a tak če i bit na kraju, da če grafička kartica preuzet znatan dio FPU performansi na sebe samo još nismo došli do toga ali cilj je na vidiku itekak link ispod.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-trinity-apu-handbrake-opencl-testu/150441.aspx

 

Ako pogledamo neki Phenom II ili Athlon II X4 procesor, oni imaju 4 FPU jedinice (Phenom II X6 ima 6 FPU jedinica)svaka jezgra ima jednu posebno za sebe kaj drugo a to je bitna razlika u usporedbi sa FX-4100.U testovima ili aplikacijama koje se oslanjaju na cijelu snagu i mogučnosti FPU jedinica, FX-4100 večinom gubi od recimo nekog Athlon II X4 to je tak ništ čudno takva je to CPU arhitektura.{#}

 

Evo dole dva primjera u kojima, se ne koriste previše FPU performanse posebno je upečatljiv Winrar jel no to se več zna odavno.Uglavnom po istom principu ne može se uspoređivat, niti FX-6100 3 FPU jedinice sa Phenom II X6 1100 sa 6 FPU jedinica jer taj FX proc jednostavno nije pravi tj ne radi baš kao klasičan X6 procesor u praksi i to je to.{#}

 

Jednostavno rečeno po performansama i kako radi, FX-4100 je napredni Dual Core ili 2 Cores/4 Threads CPU tako to izgleda u praksi kaj drugo.Tu su specifični FX Moduli dva komada ali tu su i 4 Threads, ok četri jezgre su prisutne da no samo dvije rade kao klasične CPU jezgre.Kad se još ubroji djeljenje resursa, unutar jednog Modula i manjeg broja FPU jedinica onda to donosi lošije performanse kaj se može to je tak.{#}

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2012 21:38 (rambox).
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

  Nemožeš ti moj kolega nikako objasnit neke stvari pojedinim kolegama sa foruma. Nemaju ni 20 godina većina njih, a misle bez greške da su popili svu pamet svijeta i da sve znaju. Ali nije im toliko za zamjeriti. Sjeti se sebe kad si imao 20 godina, slično je bilo. I ja sam bio takav, mislio da sve znam i da sam najpametniji. Razlika je samo u tome što ja nisam pamet prodavao drugima okolo uvjeravajući iz u svoje svemoćno znanje {#}.

13 godina
neaktivan
offline
Best Buy AMD Processor

@rambox jako dobar post!

 

ma ja sam rekao odmah sorry dečku jer sam pomiješao 560te i 550te,a pisao sam 550te :) moja greška

Battlelog CRO_ZeNGe
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor

Eto Mate...rombox ti je odgovorio umjesto mene :))

 

A za BF3..jednog dobrog citokrvnog sa cetri jezgre i vozi :))

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
rambox kaže...

Mate960 je premlad pa možda nit ne zna,{#} ili je zaboravil kaj je bilo u prošlosti kad su AMD Athloni pa onda Athlon 64 procesori tamanili Intel bez frke.{#}

 

Ovo prvo, nisam bas dugo u svijetu kompova {#}

--------------------------
13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Ma preporuka je da uzmes Phenom ii x4 965,ili pak ici na Phenom ii x6 (1055t,1075t...)
http://www.youtube.com/watch?v=DP71Uv40Umk&feature=related
12 godina
neaktivan
offline
Best Buy AMD Processor

ma odluka je pala na fx 6100 jer necu potrosit ni jednu marku sad kad prodam i3 :)

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mate960 kaže...
rambox kaže...

Mate960 je premlad pa možda nit ne zna,{#} ili je zaboravil kaj je bilo u prošlosti kad su AMD Athloni pa onda Athlon 64 procesori tamanili Intel bez frke.{#}

 

Ovo prvo, nisam bas dugo u svijetu kompova {#}

Zato treba bit tolerantan i pustit da ti objasne oni koji više znaju:) Mene nije bilo sram kad mi je netko objasnio nešto šta neznam, ili nešto šta neznam toliko dobro kao taj netko :))

12 godina
neaktivan
offline
Best Buy AMD Processor

ljudi a ev nesto drugo pa mi odgovorite

gledam da mogu uzet i5 2380p koji je samo 30KM skuplji od fx6100 pa da vas pitam kakav je ovaj i5 i vrijedil ulozit u njega?

znam da nema integrisanu grafu ali kome to treba :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

  Pa odličan je, ipak je to i5. Ako nisi overclocker a igre su ti glavna stvar onda je taj CPU idealan za tebe. Nemoraš ni skupu ploču uzet s njim.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...

ljudi a ev nesto drugo pa mi odgovorite

gledam da mogu uzet i5 2380p koji je samo 30KM skuplji od fx6100 pa da vas pitam kakav je ovaj i5 i vrijedil ulozit u njega?

znam da nema integrisanu grafu ali kome to treba :S

i5 ima integriranu grafu, samo je pitanje podrzava li ju chipset (P67 NE podrzava).

 

i5 je jaci od FX-a, puno manje se grije i manje trosi. Mana mu je nemogucnost overclockinga.

--------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mate960 kaže...
mersimh kaže...

ljudi a ev nesto drugo pa mi odgovorite

gledam da mogu uzet i5 2380p koji je samo 30KM skuplji od fx6100 pa da vas pitam kakav je ovaj i5 i vrijedil ulozit u njega?

znam da nema integrisanu grafu ali kome to treba :S

i5 ima integriranu grafu, samo je pitanje podrzava li ju chipset (P67 NE podrzava).

 

i5 je jaci od FX-a, puno manje se grije i manje trosi. Mana mu je nemogucnost overclockinga.

2380p nema integrusu za to i stoji to P kao oznaka al ne treba mi integrusa,volis ustedit na ramu pa da imam samo 4GB i i5 nego FX i 8GB, mislim da mi je to bolja opcija

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...

2380p nema integrusu za to i stoji to P kao oznaka al ne treba mi integrusa,volis ustedit na ramu pa da imam samo 4GB i i5 nego FX i 8GB, mislim da mi je to bolja opcija

Sorry, moja greska. Gleda sam krivi model procesora. 2380p nema integrirku.

--------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Best Buy AMD Processor

e ljudi a sta mislite o AMD Phenomu B55 4x3.3 ja kako sam skuzio to je neki X2 ili X3 koji je otkljucan u X4? valjal taj procesor cemu vidim veoma je jeftin pa tako da pitam znaci meni je potrebno samo da gura moja graficku to u BF3 i u budicim igrama ne ganjam neke benchamarkove ko ostala raja {#}

znaci za svoj i3 i maticnu bi mogao dobit njega i malo bolju maticnu od moje i mozda i 4GB rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

 Pa ako je stabilan kao X4 Phenom, onda je to normalni X4 Phenom {#}. Probaj testirati malo ako ti  da prodavatelj pa ćeš vidjet {#}.

11 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...

e ljudi a sta mislite o AMD Phenomu B55 4x3.3 ja kako sam skuzio to je neki X2 ili X3 koji je otkljucan u X4? valjal taj procesor cemu vidim veoma je jeftin pa tako da pitam znaci meni je potrebno samo da gura moja graficku to u BF3 i u budicim igrama ne ganjam neke benchamarkove ko ostala raja {#}

znaci za svoj i3 i maticnu bi mogao dobit njega i malo bolju maticnu od moje i mozda i 4GB rama

Ja imam toga Phenoma, to ti je 555BE, procesor sa otkljucanim mnoziteljem, kad ga otkljucas imas procesor identican 955BE.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Vegeta kaže...
mersimh kaže...

e ljudi a sta mislite o AMD Phenomu B55 4x3.3 ja kako sam skuzio to je neki X2 ili X3 koji je otkljucan u X4? valjal taj procesor cemu vidim veoma je jeftin pa tako da pitam znaci meni je potrebno samo da gura moja graficku to u BF3 i u budicim igrama ne ganjam neke benchamarkove ko ostala raja {#}

znaci za svoj i3 i maticnu bi mogao dobit njega i malo bolju maticnu od moje i mozda i 4GB rama

Ja imam toga Phenoma, to ti je 555BE, procesor sa otkljucanim mnoziteljem, kad ga otkljucas imas procesor identican 955BE.

al zar nije moguce da je to i neki athlon X3 pa otkljucana mu cetvrta jezgra i onda nema L3 keša?

13 godina
neaktivan
offline
Best Buy AMD Processor

Dali mi se isplati preć sa AMD Phenom II X4 920 na AMD FX 8120?  Ili da ipak idem na 2500k, mislim sa kojim sam sigurniji za budućnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Jabulani kaže...

Dali mi se isplati preć sa AMD Phenom II X4 920 na AMD FX 8120?  Ili da ipak idem na 2500k, mislim sa kojim sam sigurniji za budućnost.

Po meni definitivno i5 2500k, ja planiram idući mjexec kupiti i5 3570k.

Frka85
15 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Jabulani kaže...

Dali mi se isplati preć sa AMD Phenom II X4 920 na AMD FX 8120?  Ili da ipak idem na 2500k, mislim sa kojim sam sigurniji za budućnost.

za šta koristiš pc ako je samo igranje u pitanju nemaš potrebe mjenjat procesor i to je činjenica..

 

http://www.techspot.com/review/458-battlefield-3-performance/page7.html

 

pogledaj si full hd rezoluciju i usporedi procesore, a novce ces osjetit da ti fale iz dzepa :)

 

ja bi na tvom mjestu radije uložio u graficku karticu i još 4 gige rama i miran si duže vrijeme

 

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2012 19:53 (toxic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice