AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 28.902
|
čitano: 4.162.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da li Rizen 3 4100 ima 1 ccx ili 2 ccx ustvari ni nije ccx nego ccd i vidim da ima 1 ccd ako može neko objasnit razliku između ccx i ccd? hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Ništa AMD nije gori niti bolji od Intela i stvarno je jako smiješno što se neki kače na jedne ili druge jako osobno. AMD je derao dok je mogao, kao i Intel prije toga. AMD je okasnio s ovim nekim procesorima i sad je nabrzinu izbacio ove verzije da krpa šta može. Ryzen 5 5500 je konkurentan i3 ali je skuplji, no otom napišem kasnije.

Ove jednodimenzionalne komentare treba malo realnije pogledati. Likovi napišu da je i3 brži u gamingu i to je kao bitan argument. Šta ti to znači??? Ajde objasnite malo to? Brži kao 4.1% (lupio sam sad postotak da se neki ne nakače ali za primjer) u prosijeku?? To je u prijevodu za normalan narod isto kao JEDNAKO. Šta i kako igraš s jednim, igrati ćeš i s drugim.

Drugo, Ryzen 5 5500 je u dosta "productivity" taskova brži, što i ne čudi. E sad, dođemo do cijene. i3 jeste jeftiniji ali je Intel tu sjebao s pločama koje su retardirano skupe ako ne uzimaš najjadnije smeće od ploče. Dakle, da se za neku "normalnu" B660 ploču mora potrošiti jedno 1200kn je potpuno debakl!!! Tako da kad se gleda, Intel je potpuni debakl s normalnim pločama a AMD s ovim "jeftinijim" procesorima. Za nas sve bi bilo bolje da se poprave i jedni i drugi. 

9 godina
itomic009 kaže...

Ništa AMD nije gori niti bolji od Intela i stvarno je jako smiješno što se neki kače na jedne ili druge jako osobno. AMD je derao dok je mogao, kao i Intel prije toga. AMD je okasnio s ovim nekim procesorima i sad je nabrzinu izbacio ove verzije da krpa šta može. Ryzen 5 5500 je konkurentan i3 ali je skuplji, no otom napišem kasnije.

Ove jednodimenzionalne komentare treba malo realnije pogledati. Likovi napišu da je i3 brži u gamingu i to je kao bitan argument. Šta ti to znači??? Ajde objasnite malo to? Brži kao 4.1% (lupio sam sad postotak da se neki ne nakače ali za primjer) u prosijeku?? To je u prijevodu za normalan narod isto kao JEDNAKO. Šta i kako igraš s jednim, igrati ćeš i s drugim.

Drugo, Ryzen 5 5500 je u dosta "productivity" taskova brži, što i ne čudi. E sad, dođemo do cijene. i3 jeste jeftiniji ali je Intel tu sjebao s pločama koje su retardirano skupe ako ne uzimaš najjadnije smeće od ploče. Dakle, da se za neku "normalnu" B660 ploču mora potrošiti jedno 1200kn je potpuno debakl!!! Tako da kad se gleda, Intel je potpuni debakl s normalnim pločama a AMD s ovim "jeftinijim" procesorima. Za nas sve bi bilo bolje da se poprave i jedni i drugi. 

Stoji većina što si rekao ali za R5 5500 vs i3 12xxx treba uzeti u obzir također da je r5 6c/12t dok je i3 4c/8t, a kao što si i sam rekao ploče "požderu" tu razliku u cijeni procesora pa dođe na isto, dakle isti rang procesora, odprilike ista cijena ako gledaš cpu+mbo a dobiješ više C/T u amd verziji. 
Na testovima tom's hardwarea se pokazalo da su tu negdje u gamingu na 1080p uz RTX3090, dakle neko tko ima neki niži ili srednji rang grafa njemu svejedno jel ima čak i slabije procesore od ova dva spomenuta jer će GPU postati BN puno prije nego CPU.

9 godina
itomic009 kaže...

. Za nas sve bi bilo bolje da se poprave i jedni i drugi. 

Neće se oni popravit jer i jednima i drugima je bitan profit i samo profit, tko nas šljivi.

INTEL,........is that Epyc or what?
13 godina
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da bilo je GIGABYTE B660M DS3H AX DDR4 za 900 kn, sad su 1100 kn i nema niš jeftinije da imalo vrijedi. Šteta. Taj srednji rang je skočio skoro za duplo, takve ploče su do prije par godina bile 600-700 kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
Valentin17 kaže...

Ovaj će oderat guzove u gejmingu

12 godina
dreadmoore kaže...

Taj može samo nekome oderati džep.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

Taj može samo nekome oderati džep.

Ovako je bilo i za intel ako nemogu sa normalnim oc postići rezultate onda imaju aduta da ga nafrlje do max.Tako i ovaj amd, mozda nema dobar klok i brze jezgre ali ima nešto što intel nema.

9 godina
itomic009 kaže...

mda, jednodimenzionalni komentari, bitno da su tvoji komentari dvodimenzionalni

jedna dimenzija je kad proc gledaš iz perspektive kupca, pa je onda 5500 bolji od 4core i3

druga dimenzija je kad gledaš iz perspektive kakvu ima recimo stevo iz gamers nexusa, ali tu perspektivu primjenjuješ isključivo kad je situacija obrnuta

imaš tamo na stevinom kanalu komentare, pa njemu reci da je jednodimenzionalan 

13 godina
protjeran
dreadmoore kaže...
Valentin17 kaže...

I bolje mu je posto je u svim ovim leakanim testovima dosta sporiji i od i5 12600K....

14 godina
dejo74 kaže...
Da li Rizen 3 4100 ima 1 ccx ili 2 ccx ustvari ni nije ccx nego ccd i vidim da ima 1 ccd ako može neko objasnit razliku između ccx i ccd? hvala

To je Monolitni CPU dizajn, ili čitaj ono kaj sam napisal u prijašnjem postu.Jel ti vidiš kaj je napisano, dakle žuto nije Chiplet dizajn kao recimo R5 5600 ili R9 5900X itd.

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=942&jumpto=6493676&sort=asc&view=flat

Dalje se ne zamaraj sa detaljima, za tebe kao krajnjeg kupca ostali detalji nisu bitni.

AMD,........is that Epyc or what?
4 godine
znači rambox taj 4100 je ustvari kao ryzen 3300 a ne kao 3100 koji ima 2ccx i sporiju kominukaciju sa meorijom i cacheom
14 godina
dejo74 kaže...
znači rambox taj 4100 je ustvari kao ryzen 3300 a ne kao 3100 koji ima 2ccx i sporiju kominukaciju sa meorijom i cacheom

To nisam nigdje napisal, samo žuto je Monolitni CPU a sve ostalo u usporedbi je AMD Chiplet dizajn.

Imaš posebne teme, pa eto posjeti Renoir ili Cezanne teme ili to su sve Monolitni procesori.

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina

Šta mislite hoće ići dolje još cijene Ryzena 5000 serije?

0 0 hvala 0
12 godina
Hoće ali kad izađe zen 4
4 godine

Tko planira, neka kupuje sada i odmah. Intel, AMD, svejedno. Jeftino je i ima. Tko zna koji poremećaji se mogu dogodit kroz 6-12 mjeseci, nema smisla sada čekat CPU.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca

šteta sto nema test na 240p vjerovatno bi razlika bila i 50%

11 godina

Zbog ovakvih komentara te pratim 

12 godina
Boris grozni kaže...

ja sam se nadao da ce i na 144p  staviti da se vidi ta snaga procesora 

10 godina
dreadmoore kaže...
Boris grozni kaže...

ja sam se nadao da ce i na 144p  staviti da se vidi ta snaga procesora 

To ti isti shit kad kazu da neki brzi 2% na fullHD. Kbk

Koliko je 0x100?

Survivor - eye of the tiger
7 godina

"The comparison is not apples to apples, but the Intel system features an RTX 3090 Ti , DDR5-4800C40 with the same benchmark settings we used." 

Znači koristili su najgoru moguću memoriju za test. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina

To je neki anonimac, cekaju se profi Tech portali.

12 godina
metallic kaže...

Mislis da ce oni nesto postici, kako se vidi iz prilozenog cisto bacanje novaca, znaci ni zen4 nece biti nista bolji pogotovo na veci rezama pa nismo u 2005 pa da nam je premija 720p ili 1080p.E sad jedino ako ce biti od velike pomoci taj 3D cache u novo unreal enginu 5.0 i buduci naslovi koji se budu radili  

13 godina

Ne bi nikada kupio tak skupi cpu za igranje, ali ako bi onda rađe bolji, a to je izgleda AMD 3D u odnosu na također skupi i9. Za ljude koji žele nabrže i nije im to žao platiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
dreadmoore kaže...
metallic kaže...

Mislis da ce oni nesto postici, kako se vidi iz prilozenog cisto bacanje novaca, znaci ni zen4 nece biti nista bolji pogotovo na veci rezama pa nismo u 2005 pa da nam je premija 720p ili 1080p.E sad jedino ako ce biti od velike pomoci taj 3D cache u novo unreal enginu 5.0 i buduci naslovi koji se budu radili  

Ne znam, ne zanima me taj cpu. Mislit cu kad vidim sto bude.

9 godina

Sto se fanboyi nisu zalili na 939 stranici kad je stavljen ss od 12400 na 720p ? Tu su vam pasali rezultati ? 

I eto tako... AMD vraca gaming krunu iako opet kaska za Intelom sto se tice DDR5, kad izadje AM5 socket nece nista ostat od Intela...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 21:47 (hahhaajaads).
Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina

Što uopće nije loše, npr. do nedavno je novi i5 10400f bio 1100 kn. Čim Intel izgubi krunu spušta cijene. Npr. i5 12400F za 1100 kn puna šaka brade.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice