AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 27.971
|
čitano: 3.686.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
filter160 kaže...

5900x ide temp 80ºC na idle

lian li galahad 240

Pokušao update biosa, nove drivere za AMD chipset

Krepala pumpa jel da?

Koji je neki dobar air cooler a da ispod njega stane trident z neo?

nternet kaže da je ram 44mm visok

uZMi voDeNo tO tI je bOLJe

Ako je krepala pumpa ode to i na max tj. granice throttle-anja, da ti se nesto ne vrti u pozadini?

8 godina
ansha kaže...
filter160 kaže...

lian li galahad 240

Krepala pumpa jel da?

Ako je krepala pumpa ode to i na max tj. granice throttle-anja, da ti se nesto ne vrti u pozadini?

Ne vrti se ništa, CPU je na 2-3%

Noctua nh-d14?

be quiet dark rock pro 4?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 22:22 (filter160).
10 godina
hahhaajaads kaže...
exer1234 kaže...

kakva je ovo kombinacija za buducnost (za iduce 2-3 godine, iskljcivo gaming, 1080p)

AMD Ryzen 5 5600X Prozessor, Mehrfarbig
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (90MB14S0-M0EAY0) Mainboard Schwarz

Top ako je cijena dobra, on ti je rang 12600k u gamingu, iakone treba ti ova suludo skupa ploca.. Za te novce (280€+165€) radije uzmes 12600k i B660 plocu.

ovaj kombo je 500 eura

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
8 godina
Imaš na cu 12400f za 200e i asus b660 tuf za 168e, to ti je 140e jeftinije, a iste perfomanse
12 godina
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probaj istekat pumpu iz struje na maticnoj pa pogledaj kakve su temp. Ako su iste onda je krepala pumpa. Ako idu vise onda si zamjeni pastu na procesoru. Prvo ga dobro zagrij da tu ne ostane zaljepljen za cooler i stavi slobodno malo vise paste (3 okomite linje po cijelom procu) jer ja sam zadnji put stavio premalo(zrno rize) pa su mi divljale temperature. 

mihi
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
filter160 kaže...
ansha kaže...
filter160 kaže...

lian li galahad 240

Krepala pumpa jel da?

Ne vrti se ništa, CPU je na 2-3%

Noctua nh-d14?

be quiet dark rock pro 4?

vjerovatno jesi, ali cisto da pitam, da li si maknuo zastitnu foliju sa hladnjaka ako ju je imao?

www.youtube.com/TerabitTV
8 godina
picajzla0707 kaže...
Imaš na cu 12400f za 200e i asus b660 tuf za 168e, to ti je 140e jeftinije, a iste perfomanse

Onda bolje 5600X za 280€ + B550 ploca za 90€, 5600X je tak u rangu 12600K dok je 12400f 10% slabiji.

12 godina
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

Onda bolje 5600X za 280€ + B550 ploca za 90€, 5600X je tak u rangu 12600K dok je 12400f 10% slabiji.

U rangu tj. malo slabiji u igrama, kao procesor tj. u multi-u, puno slabiji. 12600K se usporedjuje sa 5800X a ne 5600X....

8 godina
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

U rangu tj. malo slabiji u igrama, kao procesor tj. u multi-u, puno slabiji. 12600K se usporedjuje sa 5800X a ne 5600X....

"iskljcivo gaming, 1080p"

10 godina

Šta ti to kao slabiji znači običnom useru? Znaš šta, ništa . Tako da ono, sad smo već neko vrijeme (od Ryzen 2000 serije) u eri gdje su svi procesori konfiguracije 6 core pa na više, super dobri generalno za average Joe usere i za sve osim zanemarivog postotka "gamere" (ovdje mislim ljude koji se igraju za zabavu, ne da im je to egzistencija) isto tako.

12 godina
itomic009 kaže...

Šta ti to kao slabiji znači običnom useru? Znaš šta, ništa . Tako da ono, sad smo već neko vrijeme (od Ryzen 2000 serije) u eri gdje su svi procesori konfiguracije 6 core pa na više, super dobri generalno za average Joe usere i za sve osim zanemarivog postotka "gamere" (ovdje mislim ljude koji se igraju za zabavu, ne da im je to egzistencija) isto tako.

Za gaming nista, al ako treba kakav video transkodirat/editirat/montirat ili zelis iz hobija nesto renderat u npr. Blenderu, onda je razlika prilicno velika... 

13 godina
picajzla0707 kaže...

A kolko bu ta nesretna matična koštala u Hrvaškoj, 1600kn minimalno pa ti plači.

hahhaajaads kaže...

Bilo koja dobra B550 sa solidnim pasivnim VRM hladnjakom.Ima toga dosta, od Gigabyte za 73euro pa onda MSI B550M Pro-VDH za 80eura, pa do 100eura za MSI WiFi verziju još imaš na izbor pet matičnih ploča.

https://www.computeruniverse.net/en/c/hardware-components/motherboards?refinementList%5Bfacets.Chipsatz.values%5D%5B0%5D=AMD%20B550&sortBy=Prod-ComputerUniverse_price_asc

Ukratko B550 matičnjače vrlo ugodne cijene, s obzirom na odurno visoke cijene Intel H610 i B660 preskupih matičnjača.

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
rambox kaže...

A kolko bu ta nesretna matična koštala u Hrvaškoj, 1600kn minimalno pa ti plači.

koga boli kuki za hrvaške cijene kad smo odavno u eu, ti se baš praviš bedast

evo, umjesto b660 ploča koje kod nas dostižu i preko 2k kuna, ja sam za kolegu upravo naručio z690 ploču od cca 1600 kuna + 12400f koji je bolji od top 6core amd gejming 300usd kralja 5600x + sasvim solidnih 16gr rama (slikica dolje) iz vrlo pouzdanog češkog duČana za ukupno nekih 3700 laganih kunića

tu amd nemere niti sa najskupljom x570 pločom od soma eura konkurirat, jer jednostavno nema najmodernije fičre koje ova budget b690 ploča podržava, ali recimo da idemo s nekom budget x570 pločom poput ove - link

dakle, amd ocvali kralj 5600x sa nekom x570 pločom koja nije nit do koljena ovoj msi 690, pa plus ram, košta relativno dosta više kunica (bar 300 kuna više), a daleko je zaostalija i future proof debelo u minusu kombinacija

pa ti sad plači, ili stavi tamo neke svoje am4 b320 matične jeftinjare-ali-s-gumbiČem-odostraga, u očajničkom pokušaju damage controla 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 22:50 (picajzla0707).
10 godina

Picajzla ti si se vec pogubio u tim nazivima ploca x470,b450,z690.( samo da znas nisi jedini)

11 godina
ansha kaže...

Za gaming nista, al ako treba kakav video transkodirat/editirat/montirat ili zelis iz hobija nesto renderat u npr. Blenderu, onda je razlika prilicno velika... 

Sve ove stvari ćeš raditi preko grafičke, a ne CPU-a, pogotovo Blender koji je užasno spor naspram bilokoje kompetetne grafičke.

Say hello to my little friend
3 godine
itomic009 kaže...

Šta ti to kao slabiji znači običnom useru? Znaš šta, ništa . Tako da ono, sad smo već neko vrijeme (od Ryzen 2000 serije) u eri gdje su svi procesorikonfiguracije 6 core pa na više, super dobri generalno za average Joe usere i za sve osim zanemarivog postotka "gamere" (ovdje mislim ljude koji se igraju za zabavu, ne da im je to egzistencija) isto tako.

Za average Joe-a su jos uvijek dobri i 4/8 procesori (da i za igranje)...

12 godina
Krunoo7 kaže...
ansha kaže...

Sve ove stvari ćeš raditi preko grafičke, a ne CPU-a, pogotovo Blender koji je užasno spor naspram bilokoje kompetetne grafičke.

Ne moramo sad ulazit u price o cpu i gpu renderingu, jedno i drugo ima prednosti i mane i use-case scenarije, a jos uvijek vise ljudi renda na procesoru nego gpu-u, da ne pricamo o stanju na trzistu grafickih...

Tu je i igpu pa ti s intelom i ne treba graficka (non-f), a imas i quick sync za transkodiranja...

8 godina
MGloc kaže...

Picajzla ti si se vec pogubio u tim nazivima ploca x470,b450,z690.( samo da znas nisi jedini)

ne bi se uopće čudio da sam se pogubio, odnosno da sam napisao krivo ime neke od ploča o kojima serendam

ali čini mi se da sam to koliko-toliko uspio napisat točno, tak da molim te napiši gdje sam fulao da mogu to ispravit, jer sam već na neznam kojem čaju z rumom i nemrem baš sve pohvatat kak spada 

EDIT

eh da, da ne bi bili skroz-nakroz offtopic i da me ne bi kolega rambox optužival da sam nekakši intel fanboj, za sebe  sem naručil novi (naravski rajzenov) laptop

čekala se 6000 serija zbog najave o rdna2 igpu, no baba su me naravski zajebala, jer su rdna2 samo za toip modele, pa smo se odlučili ne čekat novitete i uzet ono što je debeli best buy (slika u prilogu)

cijena laptopa je još niža za 250 kuna s nekakšnom ace akcijom, tako da mislim kako je stvarno riječ o super ponudi, jer za 3.250 kuna teško da se može dobiti takav laptop (nadam se da je ovaj podatak o ips ekranu za model 3V5M0EA točan, a ako je ipak jebeni tn panel, još uvijek imam 14 dana za povrat i uzimanje 100kn skupljeg lenovo modela koji sigurno ima ips ekran, ali i duplo maniji ssd)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 23:55 (picajzla0707).
11 godina
ansha kaže...

a jos uvijek vise ljudi renda na procesoru nego gpu-u, da ne pricamo o stanju na trzistu grafickih...

Sve validno, ali pričamo o gaming računalima, tu bi barem očekivao neki rang 1060-ke minimum.

Say hello to my little friend
10 godina

Pc mi koristi uglavnom za igranje i normalne radnje, ne bavim se nikakvim renderiranjem niti editiranjem

0 0 hvala 0
12 godina
exer1234 kaže...

Pc mi koristi uglavnom za igranje i normalne radnje, ne bavim se nikakvim renderiranjem niti editiranjem

"Normalne radnje"

Za navedeno je 12100 i3 way to go....

10 godina

ne bih opet i3, zelim nesto jace, cisto da budem miran duze vrijeme..

znaci sad bi uzeo sve osim grafe, nju cu kad se smiri situacija s cijenama, do tad cu koristit ovu trenutnu koja i dalje sluzi 

zapravo skroz je dovoljan i ovaj pc kojeg trenutno ima,, al svrbe me pare i nemam mira :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 13:00 (exer1234).

0 0 hvala 0
12 godina
exer1234 kaže...

znaci sad bi uzeo sve osim grafe, nju cu kad se smiri situacija s cijenama, do tad cu koristit ovu trenutnu koja i dalje sluzi 

zapravo skroz je dovoljan i ovaj pc kojeg trenutno ima,, al svrbe me pare i nemam mira :D

Eto, sad nisu bitne performanse, sad jesu, sad ne bi taj broj i slovo, piskit cu kakit cu... 

10 godina

O cemu ti pricas? kazem nisu bitne u ostalim stvarima, osim igara! 

ali kad vec kupujem novi pc i dajem 1500+ eura, logicno da zelim kupiti nesto sto ce dugo trajati, barem 3 godine da sam miran... ne?

0 0 hvala 0
10 godina

Onda rokni, ako možeš Ryzen 7 5800X/Ryzen 5 5600X ili neki Core i5 12600K/Core i7 11700. Znači moderni 6 core ili 8 core i miran si par godina za igranje bez brige. 

11 godina
exer1234 kaže...

O cemu ti pricas? kazem nisu bitne u ostalim stvarima, osim igara! 

ali kad vec kupujem novi pc i dajem 1500+ eura, logicno da zelim kupiti nesto sto ce dugo trajati, barem 3 godine da sam miran... ne?

Evo oĐe traži savjete:

https://forum.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-7000-do-10000-kn/170222.aspx?jumpto=6415417&sort=asc&view=flat&page=338

9 godina

Malo leakova o novoj seriji koju ocekujemo...

Edit link:: https://hothardware.com/news/amd-renoir-x-cpu-specs-leak-

ispravljeno

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 20:56 (metallic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
exer1234 kaže...

* * *

Pa kupi sad i3 kasnije nadogradi na i9. Ne vidim u čemu je problem.

Sorry na offtopicu jer nisam spomenuo AMD*. Evo sad ću:

*AMD 

11 godina

Page not found...

Biti ili ne biti pitanje je sada.
11 godina

Jedno pitanjce.Kak se kreću idle temperature ryzen 9 procima?

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice