AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.079.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na info uvaženi ambasadoru AMD-a. 😁

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pazi Ramba, kaze da malo trebaju korigirat cijene 

Moj PC  
5 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Envy kaže...
Znači žuto ne sjeda u mojim klijentima AM4 Socket? Kako to sad, pa obećao sam im!


Mobile segment puno bitniji od (ne rečenog Desktopa)? Hm.. od 100 laptopa koji mi dođu pod ruke jedva na prste jedne ruke mogu izbrojati sa Ryzen ARK-om, a vjerojatno od njih 100, samo dvojica će znati što je to Vega 9 iGPU i Intel UHD 770.

Sorry, morao sam 

Morao si da, kad i inače pišeš bedastoče iako je več odavno sve poznato.

 

Rembrandt APU je oduvijek bio samo AM5 Socket, bilo Mobile ili Desktop AM5 verzija.

 

- 12CU RDNA2 iGPU treba znatno veču propusnost DDR5 memorije

 

Ma j* taj apu sad kada ce i zen4 imati tu grafiku, a dolazi isto ove godine. Sad je i jasno zasto su podigli toliko TDP a ostao core count isti i to jos na manjem procesu.

Ma da, nista od Intel-a, lagani upgrade na 3d cache pa zen4.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 15:44 (XXX-Man).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Puno prekasno...znači u ožujku/travnju će doći boostani Zen 3D, a već krajem godine nas očekuje Zen 4. Ako se već čeka, više smisla ima novi socket i nova generacija...

 Ima smisla za korisnike AM4 platforme, koji ne žele slagati potpuno novu konfiguraciju.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

 Tako star, a i dalje vjeruje u bajke...

 dobar si, baš sam bedasti stari konj kad sam povjerovao da nam baba su neće opet uvalit k*

rdna grafika ide samo u najskuplje modele, ovi jeftiniji i dalje s usranom vegom 

 

dakle nema 6300u ili 6500u s nekakvih šest ili sedam rdna2 jezgri kako sam se nadao, naravno

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 15:45 (XXX-Man).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
SamoPitam3 kaže...

 Tako star, a i dalje vjeruje u bajke...

 dobar si, baš sam bedasti stari konj kad sam povjerovao da nam baba su neće opet uvalit kurčinu

rdna grafika ide samo u najskuplje modele, ovi jeftiniji i dalje s usranom vegom 

 

dakle nema 6300u ili 6500u s nekakvih šest ili sedam rdna2 jezgri kako sam se nadao, naravno

 Ma nije to jos nista, na sva zvona se navikalo o 3d cache-u, a dobit ce samo 8 jezgrenog pisonju koji ce kostati vec sad znam: 500 eura jer je 12900k malo jace od toga. A osim gaminga kako se cini ni u jednoj drugoj aplikaciji nema tih 15%. A 12900karonja ima svojih 24 treda.

Evo upisa sam se od smijeha.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
UltrasVinkovci kaže...

 Ma nije to jos nista, na sva zvona se navikalo o 3d cache-u, a dobit ce samo 8 jezgrenog pisonju koji ce kostati vec sad znam: 500 eura jer je 12900k malo jace od toga. A osim gaminga kako se cini ni u jednoj drugoj aplikaciji nema tih 15%. A 12900karonja ima svojih 24 treda.

Evo upisa sam se od smijeha.

 a to za 3d keš je poznato odavno, bilo je nekih amd fanboja koji su se nadali da će 5600x dobiti 3d keš, ali naravno da ništa od toga jer bi morali prodavati s nižom cijenom

ovako ide samo superskupi konkurent superskupom intelu, baba su ima samo dolare u očima

 

sad ti fanboji pravdaju takvu politiku sa - 'odabrali' su 5800x za 3d keš, to je taman najbolji model za gejmere jer više jezgri nema smisla

najbolje je ovo - odabrali su 5800x, kao da je 3d keš nagrada samo za jedan čip 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 dobar si, baš sam bedasti stari konj kad sam povjerovao da nam baba su neće opet uvalit kurčinu

 Pa objektivno, sto bi onda oni napravili sa svim silnim procesorima, trece, cetvrte pa i pete ili mozda vec i seste "generacije" ryzena (vise niti sam ne znam koliko generacija imaju kada jedna ulazi u drugu) koji su vec u prijenosnicima i koje namjeravaju uvaliti u njih ? Nitko ih vise ne bi ni zelio kupiti da izbace nesto jeftino, a dobro. Sami sebi bi nabili rogove. Isto i na desktop trzistu. Pa trebaju dilati svoje grafe za igranje na 1080p. Generalno, njima u tom segmentu laptopa nije konkurencija nVidia (pa svjedoci smo da na masi laptopa imamo kombinaciju amd procesora i nvidia graficke), vec Intel. I dok Intel ne izbaci konkurentni igpu cvrc Milojka. A kada i, ako ga oni izbace onda mozemo racunati na paprenu cijenu tako da...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma mogli su izbaciti top igpu u rangu 1050ti kao što će vjerojatno biti ove u 6800u i nešto slabije u ovima nižeg ranga. To nikako ne ugrožava prodaju novih dgpu jer je preslabo i jedva drži nove naslove na low, dok i najjeftinije dgpu moraju biti barem duplo jače.
Samo što ovako nastavljaju uvaljivat praprastaru vega grafiku i zarađivat na njoj, gore nego nevidija što radi sa 'novim' 2060 12gb, jer su i te turing daleko novije od vege
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Ma mogli su izbaciti top igpu u rangu 1050ti kao što će vjerojatno biti ove u 6800u i nešto slabije u ovima nižeg ranga. To nikako ne ugrožava prodaju novih dgpu jer je preslabo i jedva drži nove naslove na low, dok i najjeftinije dgpu moraju biti barem duplo jače.
Samo što ovako nastavljaju uvaljivat praprastaru vega grafiku i zarađivat na njoj, gore nego nevidija što radi sa 'novim' 2060 12gb, jer su i te turing daleko novije od vege

 A kome bi onda dilali 4800h ? Ili 4600h. Ili "u". Ili... Morali bi im debelo spustiti cijenu da bi itko razmislio uopce o njima u odnosu na igpu ranga 1050ti, a zaliha nagomilanih se treba rijesiti. Mislim, ja se slazem sa tobom kao kupac, ali da si ti na njihovom mjestu vjerojatno bi se isto ponio.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa valjda se radi poslovni plan u kojem roku izdaješ nove procesora, a da prije toga prestaješ proizvoditi stare i riješiš se zaliha. U ovo vrijeme nestašice još je to i lakše.
Intel, nevidija i ostali to rade desetljećima, no druga je stvar što amd gleda kako i dalje uvaljivati stare proizvode da bi više zaradili na ograničenim kapacitetima novijih proizvodnih procesa.
Zato su izostavili non x procesore iz 5000 serije, što je pizdunski jer su im ionako prije toga digli cijenu za 50usd, a sve zato jer su dolori babi su važniji od ičega, jer rekordnu plaću među tehnološkim ceo može dobivat samo dok rekordno i muze kupce
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
 Mislim, ja se slazem sa tobom kao kupac, ali da si ti na njihovom mjestu vjerojatno bi se isto ponio.

 Oprosti ali to nema smisla. AMD nije Intel jos ili nvidia, ali tko prati malo trziste zna da AMD krade trenutno velike intelove ugovore koji su pri kraju. Pa nece jedan DELL ili HP potpisati za intela opet 10-20 godina kada nemaju ama bas nista u tom segmentu, a AMD je vec najavio 128 jezgri i 1TB cache-a, i kojekakvih akceleratora od xilinx patenta.

Prica se kao da je AMD sirotinja, a imaju procesore na kojima googlate itd.

Glupost na kvadrat, jedini krivac je TSMC koji diktira cijene ne AMD ili drugi. 

Evo ti rijesenje problema, odjebi TSMC i stavi jeftinije cipove na SAMSUNG jeftinjak i adio, Isto tako ce i intel, High end u TSMC-u ostalo u kuci.

Druga prica je bila sa Intel-om, oni su bili supci u to vrijeme i gazili isti proizvodni proces za lovu koja nije bila vrijedna. AMD-a jebe TSMC jer su postali skuplji, ne obrnuto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 12:48 (UltrasVinkovci).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Amd je poceo kenjat, em su im procesori preskupi, em ce sad prodavat prakticki nekakav refresh, em ide novi socket, em nemaju desktop cpu s integriranom. Hvala nebi.
Moj PC  
0 5 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Pa valjda se radi poslovni plan u kojem roku izdaješ nove procesora, a da prije toga prestaješ proizvoditi stare i riješiš se zaliha. U ovo vrijeme nestašice još je to i lakše.
Intel, nevidija i ostali to rade desetljećima, no druga je stvar što amd gleda kako i dalje uvaljivati stare proizvode da bi više zaradili na ograničenim kapacitetima novijih proizvodnih procesa.
Zato su izostavili non x procesore iz 5000 serije, što je pizdunski jer su im ionako prije toga digli cijenu za 50usd, a sve zato jer su dolori babi su važniji od ičega, jer rekordnu plaću među tehnološkim ceo može dobivat samo dok rekordno i muze kupce

 Pizdunksi da, boje se to sve staviti na ''jeftine'' cipove kako masa opet nebi vikala vidi joj 300 USD 6 jezgri cip. Mislim imaju i pravo, sto se neprebaci vec sada dio kapaciteta na SAMSUNG za sirotinju i bye. 

A ne AMD bi i novi 5nm, i novi 3d cache, i novi navi2 grafiku jos ugurao. A ono TSMC kosta kao porsche u krizi srednjih godina spram Samsunga.

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Amd je poceo kenjat, em su im procesori preskupi, em ce sad prodavat prakticki nekakav refresh, em ide novi socket, em nemaju desktop cpu s integriranom. Hvala nebi.

 Zen 4 ce imati grafiku...barem oni top modeli.

A sto hoces, 5 godina drkaju daj AM4 vec, bilo je vrijeme.

Nije AMD Intel, shvacas da ako zeli opstati mora iza servera, uzeti onaj drugi najprodavaniji segment...a to je srednji i nizi segment. Tu se vrti najveca lova iza servera, a AMD lupa 300 dolara entry lvl cipove.

Pa shvacas ti da je jedan 5600x nemoze nositi sa jednin 12600k. Ovaj drugi ima 30% vise tredova ljudi moji, AMD se kanibalizira sam, ali briga me ko ih jebe, imali su svojih 5 min slave.

Sada najavili novi 8 jezgreni cip koji navodno jase na 12900k, a u MC-u ce gubiti od duplo jeftinijeg 12600k. 

Pametnom dosta, zrtva je kao i u ratovima samo sirotinja i mal covik, a nadao se zdravoj konkurenciji, na kraju bit ce circus HalliGalli.

 

Tko najvise profitira od profita neke firme. Pa njihov CEO, fino ce teta SU pokupiti sto se da pokupiti do mirovine i nakon toga ce onda AMD opet praviti Phenome itd. Prica koja nije prvi puta vec ispricana.

 

Jos samo ovo pa odoh gejmati malo: jesi li znao da je ta ista teta su vise tetak su ili Trans...A ko zna – zna, zna od početka kakva je brija.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 13:20 (UltrasVinkovci).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Amd je poceo kenjat, em su im procesori preskupi, em ce sad prodavat prakticki nekakav refresh, em ide novi socket, em nemaju desktop cpu s integriranom. Hvala nebi.

Ajd još malo piši gluposti, a znamo da Intel minja sockete kao čarape.

 

 

UltrasVinkovci kaže...

 Zen 4 ce imati grafiku...barem oni top modeli.

A sto hoces, 5 godina drkaju daj AM4 vec, bilo je vrijeme.

Nije AMD Intel, shvacas da ako zeli opstati mora iza servera, uzeti onaj drugi najprodavaniji segment...a to je srednji i nizi segment. Tu se vrti najveca lova iza servera, a AMD lupa 300 dolara entry lvl cipove.

Pa shvacas ti da je jedan 5600x nemoze nositi sa jednin 12600k. Ovaj drugi ima 30% vise tredova ljudi moji, AMD se kanibalizira sam, ali briga me ko ih jebe, imali su svojih 5 min slave.

Sada najavili novi 8 jezgreni cip koji navodno jase na 12900k, a u MC-u ce gubiti od duplo jeftinijeg 12600k. 

Pametnom dosta, zrtva je kao i u ratovima samo sirotinja i mal covik, a nadao se zdravoj konkurenciji, na kraju bit ce circus HalliGalli.

 

Tko najvise profitira od profita neke firme. Pa njihov CEO, fino ce teta SU pokupiti sto se da pokupiti do mirovine i nakon toga ce onda AMD opet praviti Phenome itd. Prica koja nije prvi puta vec ispricana.

 

Jos samo ovo pa odoh gejmati malo: jesi li znao da je ta ista teta su vise tetak su ili Trans...A ko zna – zna, zna od početka kakva je brija.

 

Za razliku od recimo Ryzen 3000 ili 5000 serije, Zen 4 je izvorno APU i vjerojatno neče bit modela bez iGPU+AMD VCN kombinacije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=0&jumpto=6403783&sort=asc&view=flat

 

Slabo pratiš, a nije da opčenite informacije več ranije nisu servirane.

 

Najskuplji Ze4 APU modeli neče imat veliki iGPU, ili tek toliko da zadovolje multimedijske potrebe recimo 2CU+AMD VCN ili hardverski video enkoder i dekoder.

 

Recimo ovak, svaki Zen4 APU imat če osnovu 2CU iGPU+AMD VCN.

 

Ako hočeš gejming APU, eto ti stari Zen3 bazirani buduči AM5 Rembrandt APU sa do 12CU iGPU.

AMD,........is that Epyc or what?
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ti neshvacas da AMD moze kako hoce dok mu TSMC daje, ili Kinezi neuzmu natrag svoj Taiwan. Jadni nemogu kad nemaju kapaciteta, intel je otkupio vec i 3NM. Mislis da ti se bezveze pricalo ili prica kod nekih jos kako Intel planira kupiti AMD. I to je bas logicno, zato je AMD uzeo sada xilinx, nemora Intel sve vec u paketu fino. 

Mislis stvarno da ce AMD biti jos AMD kad Lisa obavi zadatak i ode, i onda Intel preuzme to. Pa ovo je jedini CEO narcis koji je 2017 krenuo sa zlatnom periferijom za sirotinju u njihovim krugovima malo prsten malo sat. A vidi sada, sa zlata se preslo na dijamante, ovaj na vratu je jedno 20-tak karata, barem 5 milijona.

 

Ali ajde, volis AMD pa neka ti. Ti i tvoj gospodin SU.

 

2017.

 

 

 

2022.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 14:49 (UltrasVinkovci).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vikend je, opustiti se tribas malo.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
UltrasVinkovci kaže...

...A ono TSMC kosta kao porsche u krizi srednjih godina spram Samsunga.

imaš neke linkove na to ili gledaš kako opravdat poskupljenje sa 200usd na 300usd 6core procesora?

koliko sam pratio tsmc je najavio nekakvo poskupljenje za 10% prije par mjeseci, amd je digao cijene prije više od godinu dana, dok su cijene proizvodnje bile iste kao i za prijašnje serije

tak da je ta pohlepa gdje su im procesori bez ikakvog pravog razloga skočili cjenovno za 100usd mislim ipak potekla od babe su, pa nisu njoj đabe davali najveću plaću od svih ceo u tehnološkom sektoru 

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
UltrasVinkovci kaže...

...A ono TSMC kosta kao porsche u krizi srednjih godina spram Samsunga.

imaš neke linkove na to ili gledaš kako opravdat poskupljenje sa 200usd na 300usd 6core procesora?

koliko sam pratio tsmc je najavio nekakvo poskupljenje za 10% prije par mjeseci, amd je digao cijene prije više od godinu dana, dok su cijene proizvodnje bile iste kao i za prijašnje serije

tak da je ta pohlepa gdje su im procesori bez ikakvog pravog razloga skočili cjenovno za 100usd mislim ipak potekla od babe su, pa nisu njoj đabe davali najveću plaću od svih ceo u tehnološkom sektoru 

 Kolega, ja negledam nista opravdati. Ja samo kazem da AMD nema tu puno da kaze, on je samo dizajner cipa. Prvo njemu TSMC naplati, pa onda AMD nama xD 

Budimo realni, mi nemamo pojma sto oni sarafaju ispod haube, kakve ugovore spajaju. Znam samo da se pricalo kako je nvidia napravila posao stoljeca, Samsung im je doslovno davao losije wafere badava, a ostalo za cunga lungu.

300 Dolara cip si dobio jer su navodno izjavili da su sustigli intel-a u svim dionicama. Sto mislis zasto nema cijene u najavi 5800x3D...pa nece pokvariti zabavu i reci  da ce kostati 500USD XD

To ce ostaviti vjv za zen4 Line up, sto ti je, pa najavljuju preko 40% brzi cip od ovoga sada. Pa tu nece ni Raptor lake iskreno puno moci...tajanstveni 170W AM5 cip.

Sto ce novi 6 core kostati 400 USD da ima 3D cache i grafiku...ili 300 bez jednog, ili oboje cak. 

A nista Su ce se okititi jos kojim dijamantom, a ovaj ce ih dizati u nebesa... i HDMI 2.1. 

Mene po obicaju ocekuju zuti kartoni, ukori u skolama, batine od drotova...

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
UltrasVinkovci kaže...

Pa ti neshvacas da AMD moze kako hoce dok mu TSMC daje, ili Kinezi neuzmu natrag svoj Taiwan. Jadni nemogu kad nemaju kapaciteta, intel je otkupio vec i 3NM. Mislis da ti se bezveze pricalo ili prica kod nekih jos kako Intel planira kupiti AMD. I to je bas logicno, zato je AMD uzeo sada xilinx, nemora Intel sve vec u paketu fino. 

Mislis stvarno da ce AMD biti jos AMD kad Lisa obavi zadatak i ode, i onda Intel preuzme to. Pa ovo je jedini CEO narcis koji je 2017 krenuo sa zlatnom periferijom za sirotinju u njihovim krugovima malo prsten malo sat. A vidi sada, sa zlata se preslo na dijamante, ovaj na vratu je jedno 20-tak karata, barem 5 milijona.

 

Ali ajde, volis AMD pa neka ti. Ti i tvoj gospodin SU.

 

2017.

 

 

 

2022.

 

Pišeš promašene gluposti, ali ipak iz neznanja pa ti ne treba jako zamjerit.

 

 

1.CEO bilo koje velike firme, on sam kao osoba nikad nije i ne može bit sam zaslužan za sve uspjehe.U AMD-u ima barem dvadeset ljudi(šefovi inžinjeri ili hardveraši), koji na sebi nose iste zasluge kao i šef firme teta Lisa.Ako ti ne znaš sve te bitne ljude u AMD-u, oni su upučenim ljudima ili javnosti itekako poznati i to več godinama.Kad teti Lisi dosadi bit CEO u AMD-u, otiči če negdje drugdje tak to ide ode bivši CEO za novim uspjesima ili izazovima.

 

2.Intel nije zakupio niti 10% TSMC 3nm, a ono kaj su zakupili to nije namjenjeno za nikakve Desktop potrebe.HPC i Mobile sitnice, to pokriva Intel zakup kod TSMC 3nm.

 

- Intel kupovina kod TSMC-a je vrlo loše za Intel, i to zato jer Intel ima čak 12 svojih FAB-ova za štancanje procova

 

- TSMC skupo naplačuje svojih 3nm, ili Intel samo dodatno šopa i financira TSMC kao firmu ili njihovu tehnologiju

 

3.Intel i da hoče ne može kupit AMD, takvom kupovinom stvorio bi se monopol=takva kupoprodaja bila bi u startu blokirana.Nisi valjda zaboravil, nedavno su Američki(o Kinezima da ne pričamo) regulatori blokirali pokušaj Nevidije da kupi ARM.Realno vrlo malo ljudi odobrava ili priželjkuje da Nevidija kupi ARM=to je gotova priča ili propalo.

 

4.AMD kupuje Xilinx, to nije tipična kupoprodaja nego više strateško partnerstvo.Te dvije firme su ionako u odličnim odnosima več godinama.Trenutni Xilinix CEO, on je ranije bio u AMD-u sa titulom CVP-a na poslu GPU hardvera.

 

- razni svijetski regulatori nemaju nikakvih prigovora na ovu kupovinu

 

- Xilinix ili ubuduče AMD drži 50% tržišta FPGA hardvera, Intel drži 37% FPGA tržišta

 

- Xilinix je originalni izumitelj ili dizajner FPGA hardvera

 

5.Jim Keller nije bio Zen CPU dizajner, iako je to od početka bilo onako kao dobar dan.Keller je samo složio tim/temelji za Zen dizajn, a dalje je posao CPU dizajna preuzeo čova na dolnjem linku.Keller je doveden u AMD da vodi ARM i X86 CPU dizajn, ali ARM SoC dizajn(K12) AMD je otkazao(ali zapravo je živ)i stavio na led.Kelleru je postalo dosadno, pa je eto otišel u Intel za novim izazovima.Dalje znamo ode Keller propade AMD, ali eto ode Keler prilično brzo(navodno nije mu pasala radna atmosfera) i iz Intela pa samo čekamo da Intel propadne.Kao što vidiš ili ak znaš engleski, veči ili glavni dio Zen CPU dizajna odradila je navedena teta i njezin tim.

 

"For personnel, since we started in 2012, there are so many people, and the team is awesome. I am so thankful that I get to represent the work of so many awesome engineers. Suzanne Plummer was the lead of the Zen team, managing the team, and was just keeping the team together, she was just awesome. Then there’s also Mike TuukTim WilkensJay FleischmanLeslie Barnes - all kinds of people that were contributing from all parts of the company to make Zen a success."

 

https://www.anandtech.com/show/17031/anandtech-interviews-mike-clark-amds-chief-architect-of-zen

 

6.Bilo je glasina da je Samsung namjeraval kupit AMD.Kolko tu ima istine teško je reč, ali ne bi Samsung niti spominjali da tu nije bilo barem malo dima.

 

7.Eto pa vidi trenutne podatke, kolko je TSMC zaradio od raznih firmi ili lista največih prihoda.Da fučkaj ga sad, na drugom mjestu je Mediatek(dionica 1000$) ili eto ona ekipa koja ne updejta Android OS.Podaci nisu apsolutno točni, ali da okvirno to su te brojke bazirane na kvalitetnim analizama tržišta.Brojke su očekivane, nema tu nikakvih posebnih iznenađenja.

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-becomes-tsmc-third-largest-customer

 

8.Rory Reed je osoba koja je na kratko vratila Jim Kellera-a u AMD.Rory je zapravo postavio Lisu Su(čistu hardverašicu ili inžinira kao i njezin rođak CEO Nevidije Jensen Huang) kao novog AMD CEO-a.Rory je onako mozak i strateg, a na posao kao CEO u AMD-u Rory je došao iz fotelje COO kojeg je držal u Lenovu.

 

Dakle za tebe pitanje, kad Lisa Su ode iz AMD-a hoče li navedeni CPU(ili GPU) dizajneri zaboravit dizajnirat procesore?Jesi videl kak je Apple propal kad je umro Stevo Đobs............. Dosta ljudi je eto mislilo, kak bez Đobsa taj Apple više nikad neče bit tolko uspješan.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 18:01 (rambox).
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cuj to - baba SU... Bas isao pogledati, pa ona ima 52 godine. Vecina nas ovdje je bliza njezinim godinama nego tek rodjenima

 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A zaboravlja se i vrlo bitna stvar - koliko izgledaš uspješan ne ovisi samo o tebi i tvojem timu, nego i o tome koliko je loš onaj s kojim se uspoređuješ.
Ako trčiš utrku protiv dotad najbržeg čovjeka na svijetu i on padne pet puta u utrci, nisi pobijedio zato jer si postao brži/bolji nego najprije zato jer je on imao debeli bad luck.
A baba su je ispala super ceo najviše zato jer se intel poskliznuo preko nekoliko puta i ostao godinama zaglavljen na 14+++++nm.
Daleko od toga da u amd-u nisu napravili dobar posao, ali da je intel izbacivao serije prema planu, već prijašnje dvije serije na intelovih 7nm, a pogotovo alder na 5nm na koliko je trebao biti, imale bi prednost u svemu i zen2 i zen3 niti približno ne bi bili onako uspješni iz jednostavnog razloga jer bi intel bio uspješniji, a amd bi ostao underdog.
S druge strane je sreća da je ispalo ovako, jer ipak je bolje za konkurentnost i za nas kupce da je amd dobio par godina prednosti
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa dobro, nije da se amd nije trudio tokom godina. Prvi pravi udarac je zadao intelu tamo s onim slot a athlonima. Onda je bio i onaj socket 939 koji je kratko trajao, a nakon koga je isao socket A, a koji je potrajao. Doduse, ono su bile epizodne uloge, a sada su ga bas potrajali. Da je intelu i poslo za rukom izbacivati nesto bolje, cinjenica je da su ryzeni dobri procesori...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Daleko od toga da nisu dobri, ali niti oni sami nisu mislili prije 5-6 godina da će intel ovoliko zaostati i da će preuzeti tehnološko vodstvo. Ajde da je zaostao jednu seriju, već bi to bio poguranac za amd, ali zaboravlja se da je intel zaostajao na 14nm godinu za godinom za godinom i godinom...
Jebena prednost kad ti se glavni konkurent, i to takav mastodont, toliko puta posklizne
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A sto ti "kako si sam napisao" kao stari konj toliko skakuces oko intela ?!?!

Pa sami su si krivi za sve sto se dogodilo. Odnosno, dogodio im se zivot sto bi rekao narod. Sto je na kraju i dobro za sve nas koji nismo "fanbojevi". Nekada tamo davno (prije slot A) bi  samo gledao na intela. Od onda se igra promijenila, a tek danas je situacija 50-50. Mene osobno ne tangira jel' amd ili intel. Samo gledam da za novce koje namjeravam potrositi dobijem ono najbolje. Na srecu skupio sam dovoljno godina da ne bacam nepotrebne pare u neke high end procesore ili graficke ili.... Za posao mi to ne treba, a za igranje jos i manje, a tu ne patim na visoke rezolucije, a jos manje na fps... Igram tih nekoliko igara koje bi pokretala i kanta stara 5 godina, a  mozda i ona od 10+.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 23:46 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa ja i kažem da je to dobro ispalo za nas, jer je amd dobio poprilično financijske injekcije ovih par godina što intel posrće. Kamo sreće da usrani apple nije zauzeo toliko kapaciteta kod tsmc, amd bi tehnološku prednost mogao kapitalizirati i većim udjelom na tržištu, pa bi konkurentnost bila još veća.
Zamisli intel i amd na 50:50 tržišnog udjela, koliko bi tek tada bilo nadmetanja cijenama i tehnologijom, s puno manje usranih kalkuliranja o zadržavanju tehnologije i razvoja. Zamisli zen3 sa 3d kešom od starta na svim modelima i povoljnijim non x procesorima, još bolje nego ovo sad, jelda. A nema toga najviše zato jer je baba su ukalkulirala da je i ovako dovoljno da zadrži prednost
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
UltrasVinkovci kaže...

Pa ti neshvacas da AMD moze kako hoce dok mu TSMC daje, ili Kinezi neuzmu natrag svoj Taiwan. Jadni nemogu kad nemaju kapaciteta, intel je otkupio vec i 3NM. Mislis da ti se bezveze pricalo ili prica kod nekih jos kako Intel planira kupiti AMD. I to je bas logicno, zato je AMD uzeo sada xilinx, nemora Intel sve vec u paketu fino. 

Mislis stvarno da ce AMD biti jos AMD kad Lisa obavi zadatak i ode, i onda Intel preuzme to. Pa ovo je jedini CEO narcis koji je 2017 krenuo sa zlatnom periferijom za sirotinju u njihovim krugovima malo prsten malo sat. A vidi sada, sa zlata se preslo na dijamante, ovaj na vratu je jedno 20-tak karata, barem 5 milijona.

 

Ali ajde, volis AMD pa neka ti. Ti i tvoj gospodin SU.

 

2017.

 

 

 

2022.

 

Pišeš promašene gluposti, ali ipak iz neznanja pa ti ne treba jako zamjerit.

 

 

1.CEO bilo koje velike firme, on sam kao osoba nikad nije i ne može bit sam zaslužan za sve uspjehe.U AMD-u ima barem dvadeset ljudi(šefovi inžinjeri ili hardveraši), koji na sebi nose iste zasluge kao i šef firme teta Lisa.Ako ti ne znaš sve te bitne ljude u AMD-u, oni su upučenim ljudima ili javnosti itekako poznati i to več godinama.Kad teti Lisi dosadi bit CEO u AMD-u, otiči če negdje drugdje tak to ide ode bivši CEO za novim uspjesima ili izazovima.

 

2.Intel nije zakupio niti 10% TSMC 3nm, a ono kaj su zakupili to nije namjenjeno za nikakve Desktop potrebe.HPC i Mobile sitnice, to pokriva Intel zakup kod TSMC 3nm.

 

- Intel kupovina kod TSMC-a je vrlo loše za Intel, i to zato jer Intel ima čak 12 svojih FAB-ova za štancanje procova

 

- TSMC skupo naplačuje svojih 3nm, ili Intel samo dodatno šopa i financira TSMC kao firmu ili njihovu tehnologiju

 

3.Intel i da hoče ne može kupit AMD, takvom kupovinom stvorio bi se monopol=takva kupoprodaja bila bi u startu blokirana.Nisi valjda zaboravil, nedavno su Američki(o Kinezima da ne pričamo) regulatori blokirali pokušaj Nevidije da kupi ARM.Realno vrlo malo ljudi odobrava ili priželjkuje da Nevidija kupi ARM=to je gotova priča ili propalo.

 

4.AMD kupuje Xilinx, to nije tipična kupoprodaja nego više strateško partnerstvo.Te dvije firme su ionako u odličnim odnosima več godinama.Trenutni Xilinix CEO, on je ranije bio u AMD-u sa titulom CVP-a na poslu GPU hardvera.

 

- razni svijetski regulatori nemaju nikakvih prigovora na ovu kupovinu

 

- Xilinix ili ubuduče AMD drži 50% tržišta FPGA hardvera, Intel drži 37% FPGA tržišta

 

- Xilinix je originalni izumitelj ili dizajner FPGA hardvera

 

5.Jim Keller nije bio Zen CPU dizajner, iako je to od početka bilo onako kao dobar dan.Keller je samo složio tim/temelji za Zen dizajn, a dalje je posao CPU dizajna preuzeo čova na dolnjem linku.Keller je doveden u AMD da vodi ARM i X86 CPU dizajn, ali ARM dizajn je AMD otkazao(zapravo je živ)i stavio na led.Kelleru je postalo dosadno, pa je eto otišel u Intel za novim izazovima.Dalje znamo ode Keller propade AMD, ali eto ode Keler prilično brzo(navodno nije mu pasala radna atmosfera) i iz Intela pa samo čekamo da Intel propadne.Kao što vidiš ili ak znaš engleski, veči ili glavni dio Zen CPU dizajna odradila je navedena teta i njezin tim.

 

"For personnel, since we started in 2012, there are so many people, and the team is awesome. I am so thankful that I get to represent the work of so many awesome engineers. Suzanne Plummer was the lead of the Zen team, managing the team, and was just keeping the team together, she was just awesome. Then there’s also Mike TuukTim WilkensJay FleischmanLeslie Barnes - all kinds of people that were contributing from all parts of the company to make Zen a success."

 

https://www.anandtech.com/show/17031/anandtech-interviews-mike-clark-amds-chief-architect-of-zen

 

6.Bilo je glasina da je Samsung namjeraval kupit AMD.Kolko tu ima istine teško je reč, ali ne bi Samsung niti spominjali da tu nije bilo barem malo dima.

 

7.Eto pa vidi trenutne podatke, kolko je TSMC zaradio od raznih firmi ili lista največih prihoda.Da fučkaj ga sad, na drugom mjestu je Mediatek(dionica 1000$) ili eto ona ekipa koja ne updejta Android OS.Podaci nisu apsolutno točni, ali da okvirno to su te brojke bazirane na kvalitetnim analizama tržišta.Brojke su očekivane, nema tu nikakvih posebnih iznenađenja.

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-becomes-tsmc-third-largest-customer

 

8.Rory Reed je osoba koja je na kratko vratila Jim Kellera-a u AMD.Rory je zapravo postavio Lisu Su(čistu hardverašicu ili inžinira kao i njezin rođak CEO Nevidije Jensen Huang) kao novog AMD CEO-a.Rory je onako mozak i strateg, a na posao kao CEO u AMD-u Rory je došao iz fotelje COO kojeg je držal u Lenovu.

 

Dakle za tebe pitanje, kad Lisa Su ode iz AMD-a hoče li navedeni CPU(ili GPU) dizajneri zaboravit dizajnirat procesore?Jesi videl kak je Apple propal kad je umro Stevo Đobs............. Dosta ljudi je eto mislilo, kak bez Đobsa taj Apple više nikad neče bit tolko uspješan.

 

 U kojem vijeku-vremenu-svijetu-prostoru Ti zivis??!! 

CEO dobije vise love nego i osnivac tvrtke godisnje shvacas ti to. Nije ti isto biti sef odijela za arhikteturu ili sto ja znam, a bez CEO-a i odbora nemoz se ni posrati. 

Ja ti pricam o kinezima-taiwanu-TSMC sukobu i problemima ti meni vadis bajke za malu dicu. 

Klega moj, doci ce dan kada ce Intel uzeti AMD preko dionica. Nece ti se promijeniti ime AMD kako bi i dalje mislio da nema monopola, ali intel ce to napraviti. 

Ako intel do 2025 neuspije napraviti nesto u vezi servera, jednostavno ce ih kupiti ma koliko kostali, 30-50-100 milijardi dolara, sve sitnis za Intel.

Nvidia nije dobila ARM jer se EU tu umijesao, Sto ce se SAD mijesati sa SAD-om nema smisla.Fino ce to intel napricati kako skupa su jaci, jeftiniji, bolji i nece biti vise krize cipova. Eto svi cer biti sretni a ti nesritan. Ljudi iz ARM-a su plakali eu vijecu kako nezele kod tih Tirana...Mislim sve je javno za procitati.

 

Zasto siris neistine, Intel je otkupio sve sto je prostalo od 3NM TSMC procesa.

A sto ces kad neznas: AMD dobiva oko 16-20 tisuca wafera misecno od TSMC-a istrazenog starog 7NM procesa, intel je osigurao 40 Tisuca 3Nm u misec dana. Kolega moj, to je duplo vise, 3 godine prije nego i planiraju prve 3 NM cipove izbaciti. Apple dobiva 90% 5 NM procesa, tj nekih 70 tisuca wafera misecno. AMD je najmanji igrac u toj prici. Pa nece TSMC ici za koga voli ili duze je tu, vec ko ima vise love za dati.

Zato AMD nikada nece doci ni blizu Intela u prodaju jer nemogu dobiti pored konkurencije dovoljno wafera, i ta proizvodnja nikad nece biti na nivou kad imas ogranicen broj silicija sto mozes tiskati u odredjeno vrime. 

Za apple nisam sigurna, ali mislim, jer znam da sam procitao da je Intel odalamio i apple-a i amd-a u tom Deal-u. 

I kako tu AMD moze sada opstati kada Intel zeli vecinu kapaciteta. Akvizicija Intel-AMD ce se dogoditi, tu se nema sto vise pricati. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 13:00 (UltrasVinkovci).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
UltrasVinkovci kaže...

 Nvidia nije dobila ARM jer se EU tu umijesao,Sto ce se SAD mijesati sa SAD-om nema smisla.Fino ce to intel napricati kako skupa su jaci, jeftiniji, bolji i nece biti vise krize cipova. Eto svi cer biti sretni a ti nesritan. Ljudi iz ARM-a su plakali eu vijecu kako nezele kod tih Tirana...Mislim sve je javno za procitati

Komentirat ču samo nesretnu Nevidiju, ovo ostalo više nemam kaj komentirat fakat nema smisla.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/pregovori-nvidije-arm-navodno-zavrsnoj-fazi/276901.aspx?page=0&jumpto=6446557&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
UltrasVinkovci kaže...

 Nvidia nije dobila ARM jer se EU tu umijesao,Sto ce se SAD mijesati sa SAD-om nema smisla.Fino ce to intel napricati kako skupa su jaci, jeftiniji, bolji i nece biti vise krize cipova. Eto svi cer biti sretni a ti nesritan. Ljudi iz ARM-a su plakali eu vijecu kako nezele kod tih Tirana...Mislim sve je javno za procitati

Komentirat ču samo nesretnu Nevidiju, ovo ostalo više nemam kaj komentirat fakat nema smisla.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/pregovori-nvidije-arm-navodno-zavrsnoj-fazi/276901.aspx?page=0&jumpto=6446557&sort=asc&view=flat

 Pa sto ti je kako nema, daj se probudi iz tog fanboy zla i shvati da je sve u parama i profitu. 

Shvati da ce danas-sutra financijski i sigurnosni sektor se prebaciti na kvantna racunala, mi cemo se igrati na Cloud-u. Pa nerade to sve sada bezveze. 

Iz aviona se vidi kako AMD kanibalizira svoj mainstream sektor i okrece sve resurse ka serverima. Iz generacije u generaciju sve vise. Dize dionice, investitore, vraca stare dugove, sve kako bi Intelu akvizicija bila sto laksa.

To sto ti nevidis da je intel vec dogovorio kupnju GF-a, nemozes ni shvatiti da je AMD u tom pitanju isto. AMD je americka firma ipak, ako ce ih ko uzeti bit ce ameri tj intel. Ili ce danas-sutra uci u neki mega zajednicki deal.

A ti jadan mislis da je gospodin SU dosao kako bi digao AMD kao fenixa iz pepela da svima njima tj Intelu pokaze gdje im je misto ocito. A ono svit pun dobrote a Su mater tereza, heh.

 

I ovo ti je fake news sto ti siris. EU je blokirala taj deal jer su ih iz ARMA molili kazu na koljenima.

Di ces uzeti ARM, pa to je glavni cip UK vojske i sigurnosnog sustava. Nema vamo amer puno da kaze. Da su i dali zeleno svijetlo, palo bi u UK i EU. To je bilo jasno od pocetka od prve informacije da bi ih kupili. Jedini tko je zaustavio daj deal bili su ljudi iz ARMA.

 

https://www.digitaltrends.com/computing/nvidias-arm-deal-in-trouble-as-eu-pauses-investigation/

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 13:41 (UltrasVinkovci).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice