AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 27.186
|
čitano: 3.045.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj SS su moje temp na intelu, slično je i na amd al nisam sad blizu AMD da postavim SS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Nije ti baš to tako, najbolje ako može ventovi na vrhu da izbacuju vruči zrak od zagrijavanja ploće koji se diže plus onaj nazad da izbacuje od cpu coolera i usis dole napred naravno.

Krivo, zrak od cpu coolera treba van prvi. Ako on prvi ne izađe mahuna. A cpu cooler se ne montira da ventovi gledaju gore u plafon. Ako staviš da vuku gore, iza, pola zraka ti izbace od prednjih ovi gornji. Zrak niti ne dođe do cpu coolera. Bez da montiraš direkno vent da piči u aluminiji od ploče odnosno pasivne komade sranja, zaboravi neki značajan efekat hlađenja ploče.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 18:58 (BOOMboy).
11 godina

Nikakvi ventovi, samo ne staviš bočnu starnicu i okreneš kućište prema zidu/stolu uz nekoliko centimetara razmaka 

0 0 hvala 0
10 godina

Ryzen stock cooler služi kao držač za pringles.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 19:12 (MGloc).
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
BOOMboy kaže...
dery kaže...

Nije ti baš to tako, najbolje ako može ventovi na vrhu da izbacuju vruči zrak od zagrijavanja ploće koji se diže plus onaj nazad da izbacuje od cpu coolera i usis dole napred naravno.

Krivo, zrak od cpu coolera treba van prvi. Ako on prvi ne izađe mahuna. A cpu cooler se ne montira da ventovi gledaju gore u plafon. Ako staviš da vuku gore, iza, pola zraka ti izbace od prednjih ovi gornji. Zrak niti ne dođe do cpu coolera. Bez da montiraš direkno vent da piči u aluminiji od ploče odnosno pasivne komade sranja, zaboravi neki značajan efekat hlađenja ploče.

Zavisi i od orjentacije i tipa CPU coolera, velicine kucista, tipa graficke, da li je blower koja direktno izbacuje van kucista ili je multy fan pa rasprsi na skoro sve strane.

Slazem se u praksi i u vecini situacija je tvoj opis najbolje rjesenje ali opet zavisi i od individualnih karakteristika. 

OFFT: Sta bi sa onog tvog kucista, hocemo koju sliku 

4 godine
Dr. Vicko kaže...
BOOMboy kaže...
dery kaže...

Zavisi i od orjentacije i tipa CPU coolera, velicine kucista, tipa graficke, da li je blower koja direktno izbacuje van kucista ili je multy fan pa rasprsi na skoro sve strane.

Slazem se u praksi i u vecini situacija je tvoj opis najbolje rjesenje ali opet zavisi i od individualnih karakteristika. 

OFFT: Sta bi sa onog tvog kucista, hocemo koju sliku 

Ide lagano, nisam neš bio aktivan po pitanju kučišta. Dobio sam prinovu pa me jučer u karantenu strpali, mala dofurala covid iz vrtića. Bit će slika, nisam odustao. Malo sam slike stopirao zbog opasnih admina da me ne špotaju😬

8 godina
Špotaju te zato jer stavljaš fotke izrade kućišta u rajzen temu
4 godine
picajzla0707 kaže...
Špotaju te zato jer stavljaš fotke izrade kućišta u rajzen temu

Pa biti će ryzen nutra, šalim se. Stavljam tu slike da malo razbijem monotoniju. Znam zašto me kude😭😭😭😭. Zloće jedne😬. 

11 godina
Santana kaže...
rokonja kaže...

Kraken x53 i sa Prime95 testom na cca 10min ne prelazi 62°C (korištena pasta koja bila na pumpi i to ću uskoro promjenit).

Kolko ces paste stavit i na koji nacin ?

Nemam ništa pojam, ni neke ideje. A dal smijem zašto pitaš? Dal ima neki posebni naćin ili...? Inaće stavim malo i onako tanko jednolično razmažem po procesoru.

12 godina
BOOMboy kaže...
dery kaže...

Ništa krivo isto šta i ti kažeš samo šta još gornji hladnjaci izbace sve šta zadnji ne uspije- toplinu od gpu-mbo. Još efikasnije nikako lošije ne možr bit.Topli zrak se diže prema gore i najbolje rješenje izbacivanja iz kućišta su dodatni hladnjaci gore.Oprobano bez i sa velika razlika vjeruj.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 22:15 (dery).
9 godina

Pozdrav svima, treba mi brzi savjet. Frenda nešto puklo pa slaže custom vodeno i kaže da bi mi dao trenutnu, godinu dana staru, Nocutuu NH-D15 za 400kn. Zanima me isplati li se to uzimati, hoću li osjetiti neku veliku razliku u odnosu na trenutni Freezer 34 ili je overkill?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Kad je frend, nek da za 350kn xD

Salim se.

Sada ozbiljno, jest overkill, al ja bi uzeo jer je to legendarni cooler koji je opako tih, a mozda u buducnosti zatreba..

Dodatno, svoj utopi za cca 150/200 i adio.

Survivor - eye of the tiger
4 godine

Dobit ćeš možda 2-3 stupnja nižu temperaturu, ali ćeš vjerojatno dobiti bolji ventilator (tiši). 

Po meni se ne isplati, posebice za tvoj CPU, ali Noctua je Nocuta pa ćeš platiti i ime 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 9:03 (Brki1994).
8 godina

U PCMR status se uvik mora ulgati. :)

13 godina
FileFicho kaže...

Pozdrav svima, treba mi brzi savjet. Frenda nešto puklo pa slaže custom vodeno i kaže da bi mi dao trenutnu, godinu dana staru, Nocutuu NH-D15 za 400kn. Zanima me isplati li se to uzimati, hoću li osjetiti neku veliku razliku u odnosu na trenutni Freezer 34 ili je overkill?

Dobit ces karton ako ne uzmes

Freak Show Inc.
8 godina

Ma da nije mislio uzet, ne bi se nama javio tu da ga nagovorimo i odobrimo kupnju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

riječ 'isplativost' .. plaćati, naplatiti, zarada-posao. Isplati se svaki posao koji zarađuje (više ili manje..). Pošto misliš igrati, ne zarađivati, tad se ne može isplatiti, ali će biti par FPSa više (ili isto), skupo i laici bi rekli 'neisplativo' no to je pogrešna riječ. Jače? Da. Ima li smisla-potrebe? .. to ne ovisi o meni nego o tebi, ti si taj koji to želiš ili ne, trebaš.. a igre su gušt, zabava, potreban dio u životu, kao pojesti sladoled. Samo je pitanje koliko kuna te taj gušt košta + za razliku od ostatka teme gdje troše novac na paste i coolere ovo je čak 'isplativije' tj ima više smisla nego potrošiti trećinu novca na cooler kojeg već imaš ali je neki drugi jači-tiši-hladniji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina

Ne isplati se po meni iz razloga sto su oba 6/12 i razlika ne samo u igrama nego u svemu ostalom ce biti upitna.To da si na ryzen 1200 pa hoces na 5600X tad i ima logike i isplatilo bi se dati 2000kn uz r3 1200.

8 godina
MasterOfDisaster kaže...

S obzirom da se igras na 1440p 75hz monitoru neku veliku razliku i nećeš vidjeti, da se igraš na 1080p 144hz onda bi već taj prelazak imao smisla.

13 godina
MasterOfDisaster kaže...

Samo blagi osječaj, sve samo ne isplativo fučkaj ga sad.Ako uloviš dobru priliku, eto moš se prebacit na R5 3600 ili slušaj Švabe pa buš daleko dogural.

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i5-club/202747.aspx?page=112&jumpto=6355404&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina

Tako sam si i mislio - "Previše novaca za relativno malo muzike". Ništa, čekam iduću generaciju, pa ćemo onda vidjeti da li će biti potrebno. Pozdrav.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
MasterOfDisaster kaže...

Tako sam si i mislio - "Previše novaca za relativno malo muzike". Ništa, čekam iduću generaciju, pa ćemo onda vidjeti da li će biti potrebno. Pozdrav.

samo malo škicneš i to je to. 

Ja sam s 2600x otišo na 5600x, jer eto 1080p i tu ostajem. I doplatio cca 1500kn, makar možda bolje da sam uzeo bolji monitor al...

12 godina
MasterOfDisaster kaže...

Odmah da ti kažem da se ne isplati. Možeš me zvati na Messenger, na Viber, WhatsApp ili nešto deseto da ti u detalje objasnim ali shvati to zdravo za gotvo - ne isplati se! 

11 godina
rokonja kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ja sam s 2600x otišo na 5600x, jer eto 1080p i tu ostajem. I doplatio cca 1500kn, makar možda bolje da sam uzeo bolji monitor al...

Ma gledao sam dosta tih videa na youtube-u i jednostavno mi je je nevjerojatno da promjenom proca dobiješ 20 fps, to mi je jednostavno van pameti. Da li si ti također dobio toliko puno fps-ova sada kada si zamjenio proc.

13 godina
MGloc kaže...

Ryzen stock cooler služi kao držač za pringles.

E to je ulozeno/dobiveno!

BTW, ja uopce ne znam kako izgleda hladnjak koji sam dobio sa 3900x. Jel veci od toga sa slike?

Freak Show Inc.
3 godine
MasterOfDisaster kaže...

tehnicki ti se ne isplati ni nadoplata od 1kn, jer ne koristis racunalo za generiranje nekakvog profita, pa samim time se niti ne "isplati"

dali ces dobiti vise FPS hoces, da li ces biti ti zadovoljan sa tim povecanjem, nekome je bitano i 2 fpsa vise, nekome je nebitno i 15fps povecanje

ako imas racunalo s kojim nemas problema, igras se dovoljno dobro, radije te novce okreni/cuvaj, stavljaj na hrpu pa ustedi jos za neku sljedecu platformu za godinu dvije

3 godine
MasterOfDisaster kaže...

Ne, nikako se ne isplati. Pusti filozofe, znamo svi na što si mislio. Poboljšanje perf je premalo u odnosu na uloženi novac. U PC svijetu, ako želiš i imaš novaca, kupuj. Trebaš li kupovati? Apsolutno ne. Nema nikakvog smisla. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
MasterOfDisaster kaže...
rokonja kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ma gledao sam dosta tih videa na youtube-u i jednostavno mi je je nevjerojatno da promjenom proca dobiješ 20 fps, to mi je jednostavno van pameti. Da li si ti također dobio toliko puno fps-ova sada kada si zamjenio proc.

Ma nisam nešto previše obračao pažnju oko FPS-a ("dok kramari prodaju, budale kupuju"). Al mjenjao sam grafičku, pa pomisli da mi procesor ne padne u depresiju (bottleneck). 

Inače prezadovoljan ovom trenutnom kombinacijom još sam pokrio cpu s krakenom x53, koji savršeno leži na krevetu b450.

10 godina

3900 mislim da ima veci cooler.Ovaj je od 3600.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice