AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 27.189
|
čitano: 3.055.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma to znam...ali po netu se desava to isto kad je na auto ekipi s noctuama i aio...pa zato kazem...ak cu mjenjat,mjenjat cu na kraju 4 mj...7 dana godisnjeg i kupit nekaj...sam neznam kaj...najradje bi white corsair aio ali nemam povjerenja nekak u aio...noctua mi je ogromna...i pol tog ce sakrit...mozda neki dark rock 4 normalni? Nebi bio dovoljan arctic dualav...nekak mi se bijeli svidja...lol...i kak.da rijesim sag...obkesila se par milimetara grafa...toliko nije visila u starom caseu i na staroj ploci...frend kaze da je ovaj 4000d malo.slabiji case pa da zato malo.visi odmah u startu...podlozim s legicima malo.na kraju dok ne izmislim nekaj...mislio stavit cablemod onaj vertikalni koji imam ali sipak..kuciste je nize pa grafa bi zapinjala za cooler...da je aio nis nebi smrtalo...a jesam vise i sam sebi naporan...lol👍

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

noctua mi je ogromna...i pol tog ce sakrit...

a što ćeš gledati, kondenzatore i priključke na matičnoj

razvuci duplericu preko bočne strane pa bar gledaj nešto pošteno 

mariolla79 kaže...

Ma to znam...ali po netu se desava to isto kad je na auto ekipi s noctuama i aio...pa zato kazem...ak cu mjenjat,mjenjat cu na kraju 4 mj...7 dana godisnjeg i kupit nekaj...sam neznam kaj...najradje bi white corsair aio ali nemam povjerenja nekak u aio...noctua mi je ogromna...i pol tog ce sakrit...mozda neki dark rock 4 normalni? Nebi bio dovoljan arctic dualav...nekak mi se bijeli svidja...lol...i kak.da rijesim sag...obkesila se par milimetara grafa...toliko nije visila u starom caseu i na staroj ploci...frend kaze da je ovaj 4000d malo.slabiji case pa da zato malo.visi odmah u startu...podlozim s legicima malo.na kraju dok ne izmislim nekaj...mislio stavit cablemod onaj vertikalni koji imam ali sipak..kuciste je nize pa grafa bi zapinjala za cooler...da je aio nis nebi smrtalo...a jesam vise i sam sebi naporan...lol👍

Imaš neki napadaj astme ili ti je samo crko space bar kad već stavljaš toliko točkica?

8 godina

Navika...odavno,a i s mobitela sam😭😭😭👍😀

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

A i moram vidjet jel bi stala noctua..i radi rama i visine..mozda ima koja slika na netu s 4000d i noctuom..vecinu sto sam naso je aio u caseu

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

I ja razmišljam uzeti Noctua-u, no sudeći prema recenzijama koje sam pogledao, RAM će smetati. Srećom, drugi ventilator se može maknuti ili postaviti malo višlje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 22:05 (Jesus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Nakraju mi se sve cini da bu cors aio onaj 240mm bijeli..onda bu to izgledalo onako kak ja hocu...koliko god nebih aio...lol 😂🤣😂🤣

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
mariolla79 kaže...

Igrao sad malo cyberpunk 2077 na 2k medium i proc dosao do 72...ll120 auto rade na 1500 na vise...ko mlaznjak...hahahah...kak ja narihtam kaj kazu na netu da manualno stavim na 1.2000 i all cores ili fix4.5 da padnu malo temperature..brijem da bu po ljeti iso do 80...hahahahha..nemam pojma jel to ok za 5600x

Evo ti slika temp pod noctuom. Cyberpunk na 1080p nekih 2-3 sata. Ne stigne se niti povisit temperatura jer se nemoze akumulirati u hladnjaku.

Ventovi na 50% postavljeni manualno a nakon toga ide krivulja do 80 stupnjeva na 80% ventova. Ne cuju se apsolutno nista cak i ako se zavrte malo bolje.

Smeta vent za rame al da se pomaknut gore. Pazi si jedino na dubinu kucista jer je dosta visok cooler.

mihi
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 0:01 (mihi999).
13 godina

Jbg, Noctua je ljubav...

Freak Show Inc.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
Friday kaže...

Jbg, Noctua je ljubav...

Reći ću te supruzi ako tako nastaviš pa umjesto kolača sa cimetom nek ti origana ubaci, pa da vidiš kakav je osjećaj :-D

4 godine
Friday kaže...

Jbg, Noctua je ljubav...

Seli onda u Austriju, imas Noctua, Angelbird i jos hrpu IT kompanija koje bi ti se svidjele.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
mariolla79 kaže...

A i moram vidjet jel bi stala noctua..i radi rama i visine..mozda ima koja slika na netu s 4000d i noctuom..vecinu sto sam naso je aio u caseu

Kakva trula i preskupa planinska Noktua, ako oš bolje hlađenje eto ti LC 120 pa plati i nosi.Omjer uloženo dobiveno odlično, dakle imaj u vidu da hladiš proc koji ionako ne može povuč više od 90W.Zaboravi na vodeno hlađenje, to se uzima za šparet i5 11600K ili rastrošna Raketina.

https://www.nabava.net/search.php?q=lc-cc-120

Kaj se tiče buke na Wraith Prism, nadam se da znaš za sve njegove opcije?Ako ne znaš eto, prebaci hardverski gumb na Low za vrtnju venta i nema više buke+malo više temperature.Dakle kad se bude vrtio maksimalno, vrtit če se na znatno nižim okretajima ili Low opcija.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 17:11 (rambox).
13 godina

Kad netko za noctuu napise da je trula - onda znas da imas posla sa panjinom...

Freak Show Inc.
Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina

Za 569 Kn "stara" D14 mi se i dalje čini best-buy ... bez problema drži 3900X/3950X, kvalitetna izrada, dva odlična ventilatora, pribor, i samu kutiju bi držao na polici za ukras :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
Mladen kaže...

Za 569 Kn "stara" D14 mi se i dalje čini best-buy ... bez problema drži 3900X/3950X, kvalitetna izrada, dva odlična ventilatora, pribor, i samu kutiju bi držao na polici za ukras :)

jel bolje od Liquid Freezer II 280mm , daj neki test baci u aidi?

13 godina
Boris grozni kaže...
Mladen kaže...

Po temperaturama vjerojatno ne, ali manja buka i bezbrižnost oko curenja vodenog su mi draže.

Ovako ovaj 3900X provodi većinu svog života :) ... Corona CPU-render, 100% load.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 17:30 (Mladen).
5 godina

Jel  u globalu sad 5600x best buy  od AMDa?  Idem na novi  build prelazim sa intela i5 6600k , pa nisam ni sam pametan dal 3700x  il 5600x ...Opcenito  rad  i gaming...ne editiram videe a  bar ne zasad ni ne streamam 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Mladen kaže...

Je za takve procove moš uzet Noktuicu, ali to je i dalje kilometrima daleko od odličnog omjera uloženo dobiveno.

Eto ti dolnji link, pa vidi usporedbu hlađenja stock R9 5900X sa vodenim hlađenje vs "ludi Kinez CPU hladnjak od 35$".Video nije fejk niti zahebancija, to je realna situacija dakle navedeni CPU na stock postavkama.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 17:51 (rambox).
13 godina
rambox kaže...
Mladen kaže...

Je za takve procove moš uzet Noktuicu, ali to je i dalje kilometrima daleko od odličnog omjera uloženo dobiveno.

Eto ti dolnji link, pa vidi usporedbu hlađenja stock R9 5950X sa vodenim hlađenje vs "ludi Kinez CPU hladnjak od 35$".Video nije fejk niti zahebancija, to je realna situacija dakle navedeni CPU na stock postavkama.

Da, zanimljivo.

Slažem se, možda je best-buy malo nategnuto, ali gledao sam ponudu kod nas, ono što možeš danas otići u dućan i kupiti.

Dobar dio cijene Noctue je kvalitetna izrada i podrška ... i dan danas možeš od njih naručiti mount kit za neki stariji model, za D14 besplatno dobiješ AM4 a sa zadnjim serijama već dolazi u kutiji.

10 godina
rambox kaže...
Mladen kaže...

Eto ti dolnji link, pa vidi usporedbu hlađenja stock R9 5900X sa vodenim hlađenje vs "ludi Kinez CPU hladnjak od 35$".Video nije fejk niti zahebancija, to je realna situacija dakle navedeni CPU na stock postavkama.

Linkat džejzidvijelipe je nešta što nikad ne bi očekivao od amd door-to-door prodavača.

Inače, tog lika izbjegavam već par godina zbog svih dezinformacija i gluposti koje zna izjaviti/objaviti i vjerojatno je jedan od najgorih mainstream reviewera.

Say hello to my little friend
8 godina
sseennoonn kaže...

Jel  u globalu sad 5600x best buy  od AMDa?  Idem na novi  build prelazim sa intela i5 6600k , pa nisam ni sam pametan dal 3700x  il 5600x ...Opcenito  rad  i gaming...ne editiram videe a  bar ne zasad ni ne streamam 

kakav mrtvi best buy, nemere bit dalje od tog pojma

13 godina
picajzla0707 kaže...
sseennoonn kaže...

Sad ce ti flomasterko napisati zasto je to bas najbolje ulozeno/dobiveno

Freak Show Inc.
8 godina

Za pocetak sam u biosu disaeblao procov turbo..sad dodje do max 3700 i temp u superpositionu nisu vise od 45..i ventovi na solent u biosu...zivciralo me non stop skakanje ventova kad god je ovaj lupio turbo do 4640..kad promjenim cooler cu vratit  turbo...isti score sa i bez turba na superpositionu i isti fps na cyberpunku uz temp od 55-60..s turbom islo do 70-75...sad cete me pljuvat pa kaj si onda uzeo 5600 i nekoristis njegove pune mogucnosti..samo.privremeneo..gledao noctu..be quiet dark rock pro i obicni..mislim da ce smetat rami...venganse rgb od 5.1 cm su...tak da ili nekaj manje od coolera ili vodeno 😭

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

slažem se...ali ja iskreno više ne vidim potrebu za bilo čime jačim...

samo CPU mi je digao skora 20% FPSove u WoTu, to je moj maksimum od igri...sa 150 na 180....

suludo kako mrcinica radi, s time da sam planirao upiknut kad se urazume najjači 1 CCX - 5800x i onda još RAM na 3600+ i eventualno SSD PCIe 4.0...

ali kako je ovo uletjelo pod moraš, iskreno, mislim da mi je ovo zadnji PC, da ću dalje na laptope ići...ali naravno s Ryzenima, kako stvari stoje...

Ju je je? Je ju je!
8 godina

Ja sam presao s 1600 na ovo..i meni je bez turba avion..brzo sve radi..tako da ja sam zadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
picajzla0707 kaže...
sseennoonn kaže...

Oke mozda sam se krivo izrazio ,što kupiti pametnije  onda danas za future proof 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
Ako imaš neku b450 ploču, pa nadograđuješ pregrizi cijenu i uzmi 5600x.
Ako startaš od nule, uzmi b560 i 11400f, zaostaje u gejmanju 10%, a duplo je jeftiniji.
Ako hoćeš najbolje, opet uzmi 5600x, samo skoro 100% cijene za 10% perfomansi je vjerojatno najgori mogući omjer 'najboljeg' ikada.
Future proof je ionako pušiona danas, ako ideš na više od 1080p skoro sve od 11400f nagore je vrlo mala razlika, a za godinu dana će izać rajzen 5600x/6600x koji će bit 25% brži od 5600x samo u ipc, plus što će biti 8/16, plus ddr5. Dakle za godinu ili malo više 5600x će biti lošiji od novog r3 niže klase, pa sad reci sam kakav je to future proof.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 23:34 (picajzla0707).
4 mjeseca
Mladen kaže...
Boris grozni kaže...
Mladen kaže...

Po temperaturama vjerojatno ne, ali manja buka i bezbrižnost oko curenja vodenog su mi draže.

Ovako ovaj 3900X provodi većinu svog života :) ... Corona CPU-render, 100% load.

Neznam dali sam ikad procitao da je nekom procurilo nesto od Arctica, sto se tice buke tu je takoder tisi od noctue tako da ti ej i to propalo u vodu i daj odvrti aidu sto je to toliki problem?

12 godina
Mladen kaže...

Moj 3950x na AIO 280 ne ide ispod 85 stupnjeva u Coroni. Vray ista stvar. 

A koliko znam 3900x i 3950x su tu negdje po grijanju.

Dafaq? 

logic sense of no sense.
13 godina
Saryne kaže...

Moj 3950x na AIO 280 ne ide ispod 85 stupnjeva u Coroni. Vray ista stvar. 

A koliko znam 3900x i 3950x su tu negdje po grijanju.

Dafaq? 

Kod mene isto Noctua drzi 3900x daleko od tih temperaturi koje ti spominjes.

Single fan Noctua, btw...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 9:38 (Friday).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice