AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 27.189
|
čitano: 3.053.036
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...
metallic kaže...

Radis li ista osim gaming/streaming?

Niti ne stremam puno,tu i tamo malo preko discorda frendovima dok traze,tako da je samo gaming u pitanju 90% vremena 

Posto prelazis na novi cjipset i sve ja bih ti preporucio da prvo vidis koliko te izadje kompletan bundle CPU + MBO + RAM ako ostale komponente uzimas jer ovaj i7 jeste jeftiniji i za gaming ti je sasvim dovoljan ali ako ce te u konacnici sa plocom i RAM-ima izaci isto kao i AMD kombinacija onda je bolje ici na Ryzen. 

Uostalom najbolje ti je u temama za sklapanje racunara reci sa kojim budzetom raspolazes, koju grafu i monitor imas i dobit ces trenutno najisplativiju opciju. 

8 godina
Nvidia GTX 680 kaže...
metallic kaže...

Mislim da bi mogao uzeti u obzir zen2. Tipa ryzen7 3700x...

ne zelim stare ryzene,onda bi po tom pitanje rade uzo 5600x kad bi vec moro

Nema tu nista staro kolega, samo novo i novije. Po tome je svaki intel nakon delidatora stari. :D

Survivor - eye of the tiger
13 godina
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svakako nije za odbaciti ni to da Ryzen potencijalno pruza mnogo vise zabave kad je u pitanju memorija

Freak Show Inc.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

novi bi trebao imat osjetno bolje single core performanse od starog i7 10700k

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

jel to opravdava 800kn vise kaj se tice gaminga?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
5 godina
Nvidia GTX 680 kaže...
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

a gle po meni ne opravdava niti jedan procesor skuplji od r5 3600, ako igras na rezoluciji 1440p ili vise, al to je samo moje misljenje :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 22:48 (Santana).
12 godina

Za pet fps-a više vrijedi dat život ako treba. Nemoj to više nikad dovest u pitanje.

kradem mine iz minskog polja
8 godina
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

a gle po meni ne opravdava niti jedan procesor skuplji kd r5 3600, ako igras na rezoluciji 1440p ili vise, al to je samo moke misljenje :)

Na ultrawide sam 3440x1440 to znaci da mogu i 5600x onda vjerovatno isti perf u gejms ce bit ko na i7 10700k makar imo 2 cores extra i guess

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
12 godina

Na 1440p možeš bilo šta sve je isto.

kradem mine iz minskog polja
13 godina

Jezuš kristuš na kubik.

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
Travanjnjnjnjnjnj :D
8 godina

Jel ima tko od vas 550 ili 570 chipset s 5600x i probleme s usb 2.0 portovima..da se iskljucuju i ukljucuju sami od sebe

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
mariolla79 kaže...

Jel ima tko od vas 550 ili 570 chipset s 5600x i probleme s usb 2.0 portovima..da se iskljucuju i ukljucuju sami od sebe

Nikakavih problema sa USB-ima.

11 godina
mariolla79 kaže...

ne, stalno mi  je headset na USB 2.0, ništa ne šteka...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
mariolla79 kaže...

AMD Suggests Possible Fixes for Ryzen USB Connectivity Issues 

2 godine
mariolla79 kaže...

ti problemi su ti na beta BIOS-ima. dok god ne stavljas njih trebali bi ti USB portovi raditi 

ha, izgleda da sam u krivu, vidim gore na linku, da moze i na ne beta biosima doci do toga 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 10:13 (Mitohondri).
8 godina

Zato i pitam jer bi trebao danas kupit 5600x i b550 aorus master...ili da predjem na intel na koji mi se bas i neide...htio bi novi proc i mb da sam miran sljedece 3 godine

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Sta got odlucio bolje da sjednes i razmislis nego da na brzinu kupis vodeci se prema misljenju covjeka-dva s foruma. Moj jedini savjet ti je da sta got uzeo uzmes polovni proc jer ih ima, npr. 5600X za 2000kn kolko po meni max. i vrijedi itd. Za Intela ti treba dobar cooler, ali mozes uzet i jeftiniji, ako bi isao na non-K recimo i7-10700F ili mozes gledati i5-10600KF + ploca (takvih komboa ima na njuski).

8 godina
mariolla79 kaže...

Zato i pitam jer bi trebao danas kupit 5600x i b550 aorus master...ili da predjem na intel na koji mi se bas i neide...htio bi novi proc i mb da sam miran sljedece 3 godine

naruči preko weba, pa imaš barem tih 14 dana mogućnosti povrata i testiraj

jbga, amd lutrija, pa kako te potrefi, ali sumnjam da neće to skoro riješiti

7 godina

"Lutrija je s maticnom", a ne s procesorom. Ako mu nece raditi OC memorije nije lutrija, ako mu nece raditi XMP onda je. Da netko ima USB problema s maticnama sam vidio samo na redditu kod ljudi koji su isli beta flashati x370 na bios neke druge maticne kako bi im podrzala 5000 seriju. Ovo sto je tomshardware objavio se izgleda lako fixa u BIOSu. Znaci to je softverski problem koji i ako se neda fiksat na nekim plocama se moze u buducnosti s BIOS updateom, a ovo s beta BIOSma je ustvari hardverski problem kojeg vjerojatno nitko na forumu nema niti ce imati.

3 godine
mariolla79 kaže...

pitas za savjet, a napises da ti se ne ide na intel :D

sta god da kupis miran si 3 godine. to nije uopce upitno.

uzmi AMD i nadaj se da neces imat problema, kak ti je gore napisao, kupi preko weba, pa ako ces imati sranja vrati i uzmi intel

ako ces kupovati intel onda uzmi 10. generaciju, ovu 11. nemoj niti gledat

2 godine
mariolla79 kaže...

Kupi si Intela, manja mogucnost za sranja, pa nakon 3 godine, mozda AMD sredi sva sranja koja ima, onda si kupi AMD platformu kad ces ponovo obnavljat racunalo, brzo proleti 3 godine

www.youtube.com/TerabitTV
8 godina
The_Fichek kaže...

"Lutrija je s maticnom", a ne s procesorom. Ako mu nece raditi OC memorije nije lutrija, ako mu nece raditi XMP onda je. Da netko ima USB problema s maticnama sam vidio samo na redditu kod ljudi koji su isli beta flashati x370 na bios neke druge maticne kako bi im podrzala 5000 seriju. Ovo sto je tomshardware objavio se izgleda lako fixa u BIOSu. Znaci to je softverski problem koji i ako se neda fiksat na nekim plocama se moze u buducnosti s BIOS updateom, a ovo s beta BIOSma je ustvari hardverski problem kojeg vjerojatno nitko na forumu nema niti ce imati.

...issues on AMD Ryzen systems...

ako se ne varam, jedno od rješenja je isključivanje pcie 4.0, a to ipak ide preko procesora

u svakom slučaju je amd lutrija, pa jel njihov čipset ili procesor, manje bitno

2 godine

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

Apoc
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
Apocalypso722 kaže...

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

još bolji je 11400f kome ne treba igpu

ja sam ipak odlučio kecnut 200 kuna više za 11400 jer igpu koristim za tv kao drugi monitor, a bogme i za rezervu jer da mi sad prdekne gtx 1070 nema šanse da idem u šoping s ovim cijenama

EDIT

btw., ram je stigao, čeka se ploča i proc

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 15:18 (picajzla0707).
4 mjeseca
picajzla0707 kaže...
Apocalypso722 kaže...

još bolji je 11400f kome ne treba igpu

ja sam ipak odlučio kecnut 200 kuna više za 11400 jer igpu koristim za tv kao drugi monitor, a bogme i za rezervu jer da mi sad prdekne gtx 1070 nema šanse da idem u šoping s ovim cijenama

EDIT

btw., ram je stigao, čeka se ploča i proc

Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas Ja sam evo jucer tu s foruma rezervirao neku r5 3600 konfu, ram neki bjesni na 3600mhz cl17 u bbb boji valjda bu šljakalo!

13 godina
Boris grozni kaže...

Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas ...

Pa nije to loš CPU, a upravo zahvaljujući konkurenciji se više ne zove i7 XE i ne košta 999$ :)

8 godina
Boris grozni kaže...

Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas 

uh, uopće nisam gledao koja je tema 

jbga, radim raznorazne čmarkove za skorašnju usporedbu, pijem pivce i serendam po nekoliko tema istovremeno

13 godina
picajzla0707 kaže...
Boris grozni kaže...

Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas 

uh, uopće nisam gledao koja je tema 

jbga, radim raznorazne čmarkove za skorašnju usporedbu, pijem pivce i serendam po nekoliko tema istovremeno

Koliko te izasao 10400? Ja gledam da mozda svoj 10100 u kucnom serveru zamjenim sa 10400

Freak Show Inc.
3 godine
picajzla0707 kaže...

a tko ti brani, nazoveš servis i kažeš: dobar dan, ja sam tomonja i s mojim amd-om je sve u redu

dapače, možeš im se javit svaki dan, siguran sam da će biti sretni 

EDIT

problem je samo što nemereš, jer te vjerojatno imaju u bazi podataka, slično kao i bug 

Tomo53nja kaže...

Po tome sam ja odmah od AMD-a trebao odustati kada sam imao problema sa plocom od 600 kn, pa onda problemi sa plocom od 800 kn, da bi na kraju zavrsio na ploci od 600 kn koja je dobro radila i na ploci od 1000 kn koja odlicno radi, dakle poanta je proucavat, pokusavat i ne odustajat pa ces na kraju doc do cilja i naucit sto i kako...

U meduvremenu, kolega koji je imao problema 3dfx je prodao svoju problematičnu konfiguraciju.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice