AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 20.577
|
čitano: 2.112.056
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

Sta da potkrijepim ? Pa valjda znas kak fclk radi... Izmedju ostalog, i taj ballistix 3600 cl16 ide 3600 cl14, ali ja bi prije stavio 3800 CL16 i stavio FCLK i eto mi lijepog boosta.

Ballistix nejde sigurno na cl14 3600 (tih cl 16 mu je vec na granici) to su gluposti i pises napamet jer njede ni svaki b-die na tolko.

Slobodno nek mi netko demonstrira ako ide tko ima taj kit. 

A nize latencije ce uvijek znaciti bolje performanse na istim taktovima. 

Al volio bi da mi ti objasnis kako radi FCLK da vidim kakbo razumijevanje imas, pa ako moze cekam.. 

Sta to si probao na intelovoj platformi pa tu solis pamet u AMD-ovoj temi??!!

2 godine
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve je to dobro. Imam aegisa 3000MHz, kupljeno 16GB za 500 HRK. Radi na XMP profilu. Samsung B die. Sve ostalo ne može, bilo radi ploče, biosa, IMC od 1600AF... Uglavnom jako sam zadovoljan, upalio XMP, OC na 4.0 GHz 1.4V i peglaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
cvaja997 kaže...

Sve je to dobro. Imam aegisa 3000MHz, kupljeno 16GB za 500 HRK. Radi na XMP profilu. Samsung B die. Sve ostalo ne može, bilo radi ploče, biosa, IMC od 1600AF... Uglavnom jako sam zadovoljan, upalio XMP, OC na 4.0 GHz 1.4V i peglaj.

i moj ripjaws V b-die 3200 cl16 neće stabilno preko 3333mhz proc je r5 2700 ja ga držim na 3200 xmp

6 godina

Btw. overclockanje vam zavisi izmedju ostaloga o tome koliko layera ima PCB maticne i o tako nekim stvarima, tako da nemos ocekivati OC na svakoj ploci. Kaj se Ripjaws tice, prilicno sam siguran da su 3200Mhz CL16 same shit kao 3000Mhz CL15, a te imam i nisu neki clockeri da, vjerojatno jer su stariji batch ili ih tako nastimaju da ne idu preko 3200Mhz i amen. Pravi G.Skill clockeri su Trident Z koji su po difoltu preskupi u HR ducanima, no i kod njih ima podijele.. Uglavnom ode ova tema previse offtopic.

7 godina

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 tjedna
protjeran
hahhaajaads kaže...

Kak nebi isao... Ak jedan kit od 3000 CL15 ili 3200 CL16 AES koji kosta 650kn idu na 3800 CL16 onda ide i taj jos bolji die na 3600 cl14... Ovo da je ovaj ballistix na granici sa cl16 je cista glupost. 

Ne, to nije tocno, praksa se ne slaze sa tobom. Daj mi jedan jedini link gdje se taj ram tako klokao posto ga ja ne mogu naci

https://m.youtube.com/watch?v=mhp8iwHJxyI

6 godina
3 tjedna
protjeran

Vidim da ima 3733 c16, dosta je to od 3600 c14. 

S time da na b-die rokas sve tajminge na 14 osim zadnjeg, znaci 14-14-14-34 3600mhz

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

Kak nebi isao... Ak jedan kit od 3000 CL15 ili 3200 CL16 AES koji kosta 650kn idu na 3800 CL16 onda ide i taj jos bolji die na 3600 cl14... Ovo da je ovaj ballistix na granici sa cl16 je cista glupost. 

Ne, to nije tocno, praksa se ne slaze sa tobom. Daj mi jedan jedini link gdje se taj ram tako klokao posto ga ja ne mogu naci

https://m.youtube.com/watch?v=mhp8iwHJxyI

https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/gti69x/ryzen_3600_42_ghz_12v_crucial_ballistix_3000_cl15/

Evo ti jedan odma brzinski, nisu svi isprobavali 3800 CL16 ali ima ih.

I da, iskreno neda mi se gledat video od sat vremena, ako ima nesto vazno a da si pogledao onda mi bar reci na kojoj minuti

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 18:13 (hahhaajaads).
12 godina
ibme74 kaže...

Blah, ne bi niti za badave koristil niti jedan od njih jer nije APU.

Čeka se AM4 Renoir APU, a kolko vidim po internet komentarima puno ljudi sprema lovu za zelenaša.To je jedino kaj je AMD-u na Desktopu i falilo, "nisu imali nikakve jače APU procesore sa viškom CPU jegri".

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-desktop-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6160800&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
3 tjedna
protjeran
hahhaajaads kaže...

https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/gti69x/ryzen_3600_42_ghz_12v_crucial_ballistix_3000_cl15/

I da, iskreno neda mi se gledat video od sat vremena, ako ima nesto vazno a da si pogledao onda mi bar reci na kojoj minuti

Prvi si pricao da idu na c14 3600mhz, ja ne vidim jedan crucial koji ide na tolko, za 3800 c16 je ovo rijedak slucaj tj. Odlican chip je upecao, generalno je prosjek malo drugaciji.

A u mom videu imas detaljno testiranje sa razlicizim brzinama, latencijama itd.. Pa ti ne mogu rec samo jednu minutu videa gdjw da gledas jer sam ja pogledao cijeli, premotavaj si ak nis drugo. 

To ti je kao da ja kazem da je za Patriot Viper Steel 4400mhz c19 normalno da ide na c12 4133mhz, a u stvari je to jedan od hiljadu tj teski cherry pick.

https://m.youtube.com/watch?v=9HOIzoeehoo

Sve u svemu nemam volje raspravljati dalje o necemu za sta je jasno da ne postoje dokazi i mlatit praznu slamu kad su stvari ocite da je b-die zlatni gral za micron e-die. 

6 godina

Eto kad ga tolko hvalis bio bi red da i sam istestiras tu svoju memoriju pa screenshotas rezultate :) Kaj se tice onih Crucial Ballistix Sport mislim da ih vecina gura na CL16 3600Mhz, drugi tajming malo veci, treci nizi iz nekog razloga. To je dost dobro za cijenu po kojoj se prodaju..

7 godina
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

Prvi si pricao da idu na c14 3600mhz, ja ne vidim jedan crucial koji ide na tolko, za 3800 c16 je ovo rijedak slucaj tj. Odlican chip je upecao, generalno je prosjek malo drugaciji.

A u mom videu imas detaljno testiranje sa razlicizim brzinama, latencijama itd.. Pa ti ne mogu rec samo jednu minutu videa gdjw da gledas jer sam ja pogledao cijeli, premotavaj si ak nis drugo. 

To ti je kao da ja kazem da je za Patriot Viper Steel 4400mhz c19 normalno da ide na c12 4133mhz, a u stvari je to jedan od hiljadu tj teski cherry pick.

https://m.youtube.com/watch?v=9HOIzoeehoo

Sve u svemu nemam volje raspravljati dalje o necemu za sta je jasno da ne postoje dokazi i mlatit praznu slamu kad su stvari ocite da je b-die zlatni gral za micron e-die. 

Opet brkas nesta. Ovdje je samo jedan die, znaci E-DIE i koliko vidim, svi koji su probali mogu su ga napuhat dosta visoko na stock voltazi (1.35v). A po testiranjima i 24/7 usage ljudi ga mogu drzat i na 1.5v bez nekih problema. Tipa evo ukucao sam 3600 CL14 i odma mi izbaci da ima jedan koji je napravio i bilo je tocnije ovo (i to 2x16, a ne 2x8), @ DDR4-3600 14-17-17 1.48V. Sad ces govorit da su ove druge latencije "katastrofa", a u real worldu je razlika 0.95 fpsa. Pak na nekom drugom reddit postu sam nasao da jedan isto drzi ballistix sport 3200 cl16 na 3600 CL14 na 1.43v. Za 3800 CL16 nije nikakav rijedak slucaj, negdje sam vidio da lik na ploci od 600kn (asrock b450m pro4f) stavlja 3000 CL15 na 3733 CL16 bez ikakvih problema. 

3 tjedna
HCgamingCRO kaže...
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

Sta da potkrijepim ? Pa valjda znas kak fclk radi... Izmedju ostalog, i taj ballistix 3600 cl16 ide 3600 cl14, ali ja bi prije stavio 3800 CL16 i stavio FCLK i eto mi lijepog boosta.

Ballistix nejde sigurno na cl14 3600 (tih cl 16 mu je vec na granici) to su gluposti i pises napamet jer njede ni svaki b-die na tolko.

Slobodno nek mi netko demonstrira ako ide tko ima taj kit. 

A nize latencije ce uvijek znaciti bolje performanse na istim taktovima. 

Al volio bi da mi ti objasnis kako radi FCLK da vidim kakbo razumijevanje imas, pa ako moze cekam.. 

Sta to si probao na intelovoj platformi pa tu solis pamet u AMD-ovoj temi??!!

Pripazi, razgovaraš s novootvorenim multiaccountom one banane ekipe, to je ili lav1000 ili war3_tft

To su ti oni likovi što se svako malo registriraju na forum kada skuže Stjepanja pa ga love ko životinju. 

9 godina
IzSjene kaže...

Jesi to ti sine moj??? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine

Kak je krenulo, pocet ce se prodavati stariji BUG accounti, vise nego WoW accounti.

Evo ovaj moj - licitacija, pocetna 500€, ponude inbox!

PS - Pod racun ne primam Intel procesore

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
6 0 hvala 1
3 tjedna
protjeran
hahhaajaads kaže...

Opet brkas nesta. Ovdje je samo jedan die, znaci E-DIE i koliko vidim, svi koji su probali mogu su ga napuhat dosta visoko na stock voltazi (1.35v). A po testiranjima i 24/7 usage ljudi ga mogu drzat i na 1.5v bez nekih problema. Tipa evo ukucao sam 3600 CL14 i odma mi izbaci da ima jedan koji je napravio i bilo je tocnije ovo (i to 2x16, a ne 2x8), @ DDR4-3600 14-17-17 1.48V. Sad ces govorit da su ove druge latencije "katastrofa", a u real worldu je razlika 0.95 fpsa. Pak na nekom drugom reddit postu sam nasao da jedan isto drzi ballistix sport 3200 cl16 na 3600 CL14 na 1.43v. Za 3800 CL16 nije nikakav rijedak slucaj, negdje sam vidio da lik na ploci od 600kn (asrock b450m pro4f) stavlja 3000 CL15 na 3733 CL16 bez ikakvih problema. 

Da, to su oni testovi od kredibiliteta kad netko samo napise tajminge i taktove uz voltazu bez ikakvog pokrica, tj. Prolaza u stress testu itd.

Tako i ja mogu svasta tvrditi 

12 godina

Za poklonike Pasmarkašenja, hm ok uloženo-dobiveno.................................

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 tjedna
protjeran
hahhaajaads kaže...

Kad mi vec ides nesto dokazati onda mi zaljepi ovakve konkretne stvari od kredibiliteta gdje se moze stvarno nesto reci jel je ili nije.

Uglavnom, u pravu si, e die moze malo vise nego sam mislio i podjenio ga, al kazem za slicnu lovu ide bgdie koji je jos level iznad po svemu. 

https://m.youtube.com/watch?v=WDgY83oQPNs

7 godina
Čitatelj kaže...

Kak je krenulo, pocet ce se prodavati stariji BUG accounti, vise nego WoW accounti.

koliko onda vrijedi ovaj moj 7.5 godina star? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 22:35 (ibme74).
7 godina
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

Da, to su oni testovi od kredibiliteta kad netko samo napise tajminge i taktove uz voltazu bez ikakvog pokrica, tj. Prolaza u stress testu itd.

Tako i ja mogu svasta tvrditi 

Kolko sam vidio, ovaj prvi sta sam rekao je stavio aida stress test i latencije gdje je sve prikazano, tak da sumnjam da bi netko pisao lazi...

11 godina
Čitatelj kaže...

ibme74 kaže...
Čitatelj kaže...

koliko onda vrijedi ovaj moj 7.5 godina star? 

Eto, ja svoj account dam ( i još 1 pride, još stariji od ovog, samo moram užicati Miru da mi napravi password recovery) za pišljivih 1k €.

Može i Intel procesori pod račun 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
3 tjedna

Eto, nakon prvotnih problema "riješenih" 3700x + AsRock B450 Pro 4 se 3 puta rebootao (ps: ja nisam ništa radio u BIOSu, ekipa gdje sam uzeo komponente je) u potrazi sam za novom matičnom jer pretpostavljam da je u tome stvar..

Memorija je Hyperx Fury 3200mhz 16gb jedan keks (jer su mi rekli da to u današnje vrijeme nema veze(dual channel itd) ).. 

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB.. Komp mislim koristit za video editing i rendering..

Hvala unaprijed :)

0 0 hvala 0
7 godina
marushin kaže...

Eto, nakon prvotnih problema "riješenih" 3700x + AsRock B450 Pro 4 se 3 puta rebootao (ps: ja nisam ništa radio u BIOSu, ekipa gdje sam uzeo komponente je) u potrazi sam za novom matičnom jer pretpostavljam da je u tome stvar..

Memorija je Hyperx Fury 3200mhz 16gb jedan keks (jer su mi rekli da to u današnje vrijeme nema veze(dual channel itd) ).. 

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB.. Komp mislim koristit za video editing i rendering..

Baš su ti super rekli 

Uzmi MSI B450 Tomahawk ili se još malo protegni do ASUS Prime X570-P

10 godina
7 godina
marushin kaže...

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB..

ploča asus b450 tuf pro gaming, bolja od tomahawk

uzmi ako možeš i još jedan keks rama ili mijenjaj za 2x8

9 godina
picajzla0707 kaže...

ploča asus b450 tuf pro gaming, bolja od tomahawk

uzmi ako možeš i još jedan keks rama ili mijenjaj za 2x8

+1

2 godine

Ja nebih rekao da je u ploči stvar. Pogledaj u kojem ti je utoru stick, dobiješ u kutiji matične raspored. Kad postaviš XMP, pogledaj napon, mora bit na 1.35-1.4 V. Meni je ostalo po defaultu kad sam upalio XMP na nekoj verziji biosa. Al ta b450 pro4 je jeftina. Ako ti treba nešto pouzdano uzmi bolju ploču sa boljim VRMom i bios supportom. Ploča nije loša za mene, al ja ne renderam, nemam upaljen PC više od 3 sata dnevno, s tim da je to većinom YT, HBO, torrent... Uglavnom idle load. Takoder bih ja ručno klokao procesor do 1.3V, bilo je nekih spomena da su vendori stavili još agresivniji boost algoritam te naponski spikeovi možda mogu negativno djelovat na dugotrajnost procesora. Nemoj me hvatat tu, netko zna bolje o čemu se radi. Za korisnika poput mene to nema veze, ali djelovi za video editing i render machine za neki posao moraju bit bolje kvalitete, stabilnost sustava ovisi o tome i kompatabilnosti komponebti.

6 godina
marushin kaže...

Ne znam jesi li to vec pogledao ili ne, ali bi bilo dobro da za pocetak pogledas datum BIOSa i updateas na najnoviju verziju, ako to vec nisi. Ploca koju imas je dosta dobra i ustvari u rangu MSI Tomahawk i Asus TUF, malkice slabija, ali definitivno ne tolko da ju ides prodat i zamijenis s prakticki istim rangom. Prije mijenjanja ploce takodjer bi bilo dobro da prvo promjenis memoriju ili ju vratis u ducan (ako si nedavno kupio) i zamijenis s 2x8GB. Ako ti daju da biras koju memoriju, onda npr. G.Skill Ripjaws ili Crucial Ballistix Sport ili Viper Steel.. Pogledaj si malo suport listu memorija za tvoju maticnu, imas na sluzbenoj stranici pod Support - Memory QVL. Inace, nije lose pitat za savjet kupovine komponenti prije kupnje, ali sta je tu je.

8 godina
Ne znam jel pravilo, ali mogu se složit sa tobom u vezi automatskih postavki. Kod mene boost za q, ne može dobacit do 4 GHz kako Bog zapovijeda, al zato napon i zagrijavanje u nebesima. Idle temp 55 60 c i 1.45V napon wtf??
Sad imam dva profila koje mijenjam po potrebi. Za normalan rad 4.0 GHz i 1.1 v i za zahtjevnije stvari 4.3 GHz na 1.3 V. Temperature na oba profila skoro iste,prezadovoljan :)
Još samo da mi je nekako sredit da obara takt, probao sve nema šanse?
Memorija je cl15 3000, vj me i ona malo zaj u dostizanju većih frekvencija kad je sve po defaultu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 15:43 (error_666).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice