AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 20.635
|
čitano: 2.140.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grom kaže...

Pozdrav,
Uzeo sam Ryzen 5 3600, Asus TUF B450 PRO Gaming i Patriot 3200MHz Viper Steel 4x8 GB.
Sljedeci problem koji imam je da ram radi na 2133 mhz, kada pokusam upaliti XMP profil tako da prebacim D.O.C.P na Standard i upalim Profile 1 Win10 mi daje BSOD na ntoskrnl.exe
Takoder se crasha i u Memory diagnosticsu, ima li tko kakvu soluciju za ovo?

meni ta u 2x 8 GB ne radi dobro, ruši mi WoT, bacio Windows Memory diag - i eta problema...

ostatak: Ryzen 2600 na Gigabyte Aorus X570 Elite...

uglavnom vratio Geilicu, ovu prodajem...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 4000 je na B0 stepingu, znači u finalnom stadiju spreman za masovnu proizvodnju.

https://videocardz.com/newz/amd-cezanne-to-feature-vega-graphics-van-gogh-to-get-navi

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 5
2 godine

Zanimljivo za pogledat.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 mjeseci

da li mi neko moze reci da li su ovo normalne temperature uz igranje pes-a na max oko sat ipo vremena sa fsp windale 4 coolerom? i da li mi neko moze reci sta je ova stavka VSOC MOS sto je dosegla 123 stepena?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 11:15 (steedvd).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina

Pozdrav svima.

Zamolio bih nekog ako mi moze rec koja je normalna temperatura za Ryzen 3 3200G procesor?

Slozio sam napokon novi komp i odma kad sam ga upalio u bios-u sam pogledao temp i bila je dosla do 50 stupnjeva. Jel nije to malo previse? 

Imam asus tuf pro gaming maticnu i postavke su tvornicke, nista nisam dirao u postavkama. Neznam jel treba sta tamo postelat? I jos me zanima jel normalno da se taj cooler sto se dobije uz proc cuje malo vise? Jel moguce da je toliko smece :)

Hvala svima.

0 0 hvala 0
6 godina
Do 80 stupnjeva su ok temp. Da, stock cooleri obicno imaju lose perf. i nemas kaj posebno ocekivat od njih. Arctic Freezer 34 je dobar pocetni odabir za odmaknut se od stock coolera.
7 godina
bero666 kaže...

Pozdrav svima.

Zamolio bih nekog ako mi moze rec koja je normalna temperatura za Ryzen 3 3200G procesor?

Slozio sam napokon novi komp i odma kad sam ga upalio u bios-u sam pogledao temp i bila je dosla do 50 stupnjeva. Jel nije to malo previse? 

Imam asus tuf pro gaming maticnu i postavke su tvornicke, nista nisam dirao u postavkama. Neznam jel treba sta tamo postelat? I jos me zanima jel normalno da se taj cooler sto se dobije uz proc cuje malo vise? Jel moguce da je toliko smece :)

Hvala svima.

A cuj, to je stealth koji je poznat da nije bas omiljeni, ali 50 stupnjeva za bios je previse. Jel bios zadnji na ploci ? Koje kuciste imas i kolko ventova ? Moguce da hladnjak nije dobro pricvrscen ili hrpa puta stock pasta koja dolazi na hladnjaku ne valja (pod tim mislim da je ima premalo po meni, jer ta stock pasta se malo brze stvrdne i jednostavno sa vremenom nestane).

8 godina
hahhaajaads kaže...
bero666 kaže...

Pozdrav svima.

Hvala svima.

A cuj, to je stealth koji je poznat da nije bas omiljeni, ali 50 stupnjeva za bios je previse. Jel bios zadnji na ploci ? Koje kuciste imas i kolko ventova ? Moguce da hladnjak nije dobro pricvrscen ili hrpa puta stock pasta koja dolazi na hladnjaku ne valja (pod tim mislim da je ima premalo po meni, jer ta stock pasta se malo brze stvrdne i jednostavno sa vremenom nestane).

Koliko sam vidio zadnji je bios. Kuciste je bilo otvoreno na pocetku jel sam taman slozio komp bio, kasnije sam ga zatvorio. Nisam nista ni radio osim bio u biosu jel je novo i nemam ni win ni nista jos gore. Ma taj vent je smece, kako se samo cuje da mi zlo, a jos imam fractal design 7 koji je kao tise kuciste. Narucio sam sad onaj ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO pa cu vidjet s njim. Valjda ce bit bar tisi od ovog sranja sto se dobije uz proc. Ja neznam jel taj amd ikad imao neki posten cooler uz procesor. Davnih godina sam isto imao amd i isto se sjecam da nije bio nista posebno. Neznam sad oni naponi procesora i te postavke jel se to sta treba mozda smanjivat ili nesta, bas se nekuzim u to i nevolim cackat oko toga.

7 godina
bero666 kaže...
hahhaajaads kaže...
bero666 kaže...

Pozdrav svima.

Hvala svima.

Koliko sam vidio zadnji je bios. Kuciste je bilo otvoreno na pocetku jel sam taman slozio komp bio, kasnije sam ga zatvorio. Nisam nista ni radio osim bio u biosu jel je novo i nemam ni win ni nista jos gore. Ma taj vent je smece, kako se samo cuje da mi zlo, a jos imam fractal design 7 koji je kao tise kuciste. Narucio sam sad onaj ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO pa cu vidjet s njim. Valjda ce bit bar tisi od ovog sranja sto se dobije uz proc. Ja neznam jel taj amd ikad imao neki posten cooler uz procesor. Davnih godina sam isto imao amd i isto se sjecam da nije bio nista posebno. Neznam sad oni naponi procesora i te postavke jel se to sta treba mozda smanjivat ili nesta, bas se nekuzim u to i nevolim cackat oko toga.

Gle, do coolera sigurno nije. Jer ljudi koriste doticni i sa R5 3600 koji je dosta jaci proc od 3200G pa im temperature u gejmanju nejde prek 75-80 stupnjeva sto je ajmo rec podnosljivo. Taj cooler koji si uzeo je odlican (imam ga ja i nekolicina na forumu), no mogao si malko ustedit i uzet si obican freezer 34 koji je isto i vise nego dovoljan za 3200g.

8 godina

Vidjet cu kad stigne taj Arctic i kad bude nova pasta gore kako ce bit stanje.

0 0 hvala 0
11 godina
bero666 kaže...

Vidjet cu kad stigne taj Arctic i kad bude nova pasta gore kako ce bit stanje.

Bit će ti stanje puno bolje. Dobiješ Arctic MX4 s coolerom.

Evo, kod mene je momentalno ovakvo stanje s temperaturama:

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
10 godina
Moj problem je taj da Ryzen 3600 u kombinaciji s Arctic freezer 34 esports duo varira s temperaturama u IDLE-u od 45-54 u razmaku 5 sekundi, je li itko imao slican problem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci

To je najnormalnije, sa AMD 7nm prcesorima su varijacije i temperature malo više nego kod Intela na 14nm++. 

1 0 hvala 0
10 godina
Grom kaže...
Moj problem je taj da Ryzen 3600 u kombinaciji s Arctic freezer 34 esports duo varira s temperaturama u IDLE-u od 45-54 u razmaku 5 sekundi, je li itko imao slican problem?

Ista stvar je i kod mene. Na početku me kopalo, ali u loadu ne ide preko 60-65 pa ne vidim razlog za brigu.

I'm very large!
11 godina

Meni u idleu 50-60°C, vjerovatno jer smanjim do kraja RPM pumpe.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

bump

abadabadu
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 16:51 (abadabadu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine

Meni isto, imam freezer 34 i jako mi variraju temperature kod, sa 55 skoci na 45 u idleu, a u gamingu temperature su mi oko 66, kako je vama sa tim hladnjakom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Meni su idle isto tako nekako i variraju od sekunde do sekunde ali bome kad gejmam piše na hardware monitoringu da je maks cpu temp oko 75-77 celzija što mi se čini nekako dosta i ventilatori odu na cca 2000 okretaja i čuju se....

Također imam Freezera 34.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 22:38 (Audi1989).
16 mjeseci
Grom kaže...

Normalna stvar ako si na stock-u sve ostavio.

Bilo je prije nekih 10-tak dana prica o tome kao kako vendori ploca "kidaju vas ryzen"

Stock voltaza je malo cudna sa svojim spajkovima ali sta ces, nevjerujem da steti ista procu.

Probaj fiksirati voltazu ili neki offset, problem ce ti biti rijesen. 

4 godine
Audi1989 kaže...

Meni su idle isto tako nekako i variraju od sekunde do sekunde ali bome kad gejmam piše na hardware monitoringu da je maks cpu temp oko 75-77 celzija što mi se čini nekako dosta i ventilatori odu na cca 2000 okretaja i čuju se....

Također imam Freezera 34.

Tako je i slicno kod mene isti cooler, kad stavim default na ryzen master voltaza skace kod gaminga tako da zna temperatura skocit iznad 70. Sad jel bolje imati default postavke na ryzen masteru ili da napravim neki svoj profil?

8 godina
Da se priključim raspravi u vezi temp.. Sastavio sam novi komp jučer i imam problem sa visokim idle temperaturama, r53600 i freezer 34.. postavke su defaultne, idu preko 50C u idleu, 70ak pod opterećenjem.
Koliko sam vidio uopće ne obara voltazu kao što sam imao na Intelu prije na npr 0.800V ( upalio sam adaptive mode) , nego je konstantno drži preko 1. 4V.
Ima neki savjet da malo sredim ovo, šta promijeniti u postavkama u vezi ovoga, a i općenito ? Kako radi boost,treba li tu ista dirati?
Koja bi vrijednost napona bila u redu da fiksno postavim,jer mi se ova 1.44 čini too much.
Izvinjavam se na puno pitanja, prvi put imam amd i sve mi je drugačije.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2020 13:02 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

To ti konstantno drzi preko 1.4V sa Ryzen balanced power planom ili?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2020 13:03 (The_Fichek).
8 godina
Da.. 90 posto vremena je preko 1. 4. Postavljen je na ryzen balanced mode

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2020 13:04 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

Mozes probati fixno staviti 1.35V ili offset s nekim -naponom, npr. -0.1V. Onda vidi kakve su temp. i kakvi su clockovi, na kolko ti max. boosta ili ne boosta.

8 godina
OK hvala. Probati ću kasnije. Inače, sad je boost oko 4. 1
7 godina
Valentin17 kaže...
Čitatelj kaže...

Da, PS/2 se i dalje koristi. Meni je bitniji od USB-a. Isto tako koristi se i serijski i paralelni port,

Kad si zaostal.

Ti si zaostal. Na PS/2 mozes odjedanput pritisnuti sve tipke na tastaturi i sve ce registrirati. Znaci nema problema sa ghostingom. Takoder je manji input lag. 

n00b

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2020 13:17 (steelman).
6 godina
error_666 kaže...
OK hvala. Probati ću kasnije. Inače, sad je boost oko 4. 1

Hmm, nije ti bas neki boost. Mogao bi ti prvo probat overclockat na 4.2Ghz s tim visokim defaultnim naponom pa onda lagano spustaj napon dok ti drzi 4.2Ghz. Ako jer sistem nestabilan na 4.2Ghz, spustaj na 4.1Ghz i ponovi postupak. Naravno postoji sansa da ti nece drzat ni pocetnih 4.2Ghz sa defaultnim naponom, ali isto tako ako si nedavno kupio proc mozda ce ti drzat i npr. 4.4Ghz. Znaci prvo se poigraj s frekvencijom pa onda naponom. Sto se napona tice, prvo fix pa onda offset nastimavanje, ako oces.

4 godine

Napokon, malo sam se igrao sa ryzen masterom i stavio sam 1.25 voltazu i 4.3 ghz, i prosao stress test bez problema sa 61 max stupnjeva. Nemogu vjerovat kako je default settings losiji, prije je voltaza isla do 1.4 i temperatura kod gaminga na 67 sa 4.2ghz

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
HolyPotato kaže...

Napokon, malo sam se igrao sa ryzen masterom i stavio sam 1.25 voltazu i 4.3 ghz, i prosao stress test bez problema sa 61 max stupnjeva. Nemogu vjerovat kako je default settings losiji, prije je voltaza isla do 1.4 i temperatura kod gaminga na 67 sa 4.2ghz

1.25 i 4.3ghz ? Imas ocito onaj noviji tj. bolje binani model 

4 godine

Kupio sam ga prije tjedan i pol

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice