AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.973
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

Ovdje i jest najveci problem samo sto se vjeruje yubi tu kanalima, kad jedan obicni korisnik pokaze svoj rezultat odmah ga se popljuje.Onda  se izvlaci  od hw unboxeda, steve i linusa itd... Da se razumijemo nije svaka koponenta ista, cak i ona losija pokaze nekad bolje rezultate za razliku od top ponude.

 Pa "popljuje" se zato jer se serucka po 3700x, kak je tvoj 6700k puno bolji iako on ima bolju grafu, i onda dodjem ja i dobijes bolji rezultat od oba dva sa  

 Sad cu staviti stare drivere bas one gdje je bio 3700x cisto za usporedbu sa ovim novim, da vidimo jel bilo poboljsanje ili ne u driverima.Jer i ti si to vidio jucer kad si radio test, da nesto ne stima kako treba.Kako mislis da si dobio bolji rezultat od pa jesi, jer nisi koristio shadowplay i snimanje kad to upalis odmah odbaci 10 FPS zaboravi na njih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 13:34 (dreadmoore).
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

Ovdje i jest najveci problem samo sto se vjeruje yubi tu kanalima, kad jedan obicni korisnik pokaze svoj rezultat odmah ga se popljuje.Onda  se izvlaci  od hw unboxeda, steve i linusa itd... Da se razumijemo nije svaka koponenta ista, cak i ona losija pokaze nekad bolje rezultate za razliku od top ponude.

 Pa "popljuje" se zato jer se serucka po 3700x, kak je tvoj 6700k puno bolji iako on ima bolju grafu, i onda dodjem ja i dobijes bolji rezultat od oba dva sa  

 Sad cu staviti stare drivere bas one gdje je bio 3700x cisto za usporedbu sa ovim novim, da vidimo jel bilo poboljsanje ili ne u driverima.Jer i ti si to vidio jucer kad si radio test, da nesto ne stima kako treba.Kako mislis da si dobio bolji rezultat od pa jesi, jer nisi koristio shadowplay i snimanje kad to upalis odmah odbaci 10 FPS zaboravi na njih.

 Meni je gfe uvijek upaljen i nastiman za snimanje.

 

 Evo kad se snima, svaki bench ocito u ovoj igri daje drugaciji rezultat tak da bi nakon jos 2 snimanja dobio 2 fpsa vise, ali neda mi se ovo vise iskreno, idem igrat nest kaj zapravo nije dosadno :)

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 16:05 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lobinka kaže...

jel itko dosad probao objasniti ovom ibmeti da je duhovit kao kolumna hrvoja šalkovića????

 

jel tebi tko pokušao objasniti da nas ne zanima tvoje mišljenje 

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovi XT Ryzeni bi trebali zamijeniti sadasnje po cijeni, a sadasnji bi trebali biti osjetno jeftiniji od strane AMD-a. Fino fino.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Osjeća se velika nervoza i uznemirenost kod plavog tabora... padaju vam dionice?

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A kad izdaje 4xxx bit ce kao vruce kiflice, prosirit ce se izbor 8c i 12c. Ispade sad najgore vrijeme uopce kupovat nesto novo, sad platis 300-400€ za 6 mjeseci ne mozes izvuc ni 50% cijene koju si platio.Kad ce tim istim cijena sletiti za 25-30%.Btw svaka cast AMD.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Plavi tabor nema konja za utrku, to je ono što već dugo tvrdim, a kad i djeluje da bi mogli imat neke interesantne opcije, onda AMD može napraviti ovo.

Problem je što Intel i dalje ima single core crown, pa djeluje da imaju, ali kad shvatiš da njihov proc koji ima prednost - 10/20 10900k - vuče 370W iz utičnice, naspram 16/32 3950X koji vuče 320W ili 12/24 3900W koji vuće 270W , a Intelova prednost je cca 5-10% u single core, a multi gubi ko blesav, onda stvari postanu nedostižne za Intel.

 

"XT" procesori samo produbljuju taj jaz, a stvar je u tome da su svojevrsna "zakrpa" do 9. mjeseca kad dolaze cca 15% jači Zen3 procesori.

 

Intel je izbacio SVE što ima, a AMD ih u prvom tjednu šamara, a tek se zagrijavaju.

 

Razlike u cijeni? CCA 10900k oko 100$ skuplji od 3900X Još ih nema, ali MSRP od 499$ se u trgovinama koji su ga "dodali u ponudu" popeo između 599$ i 650$ što je samo pokazatelj koliko su sigurni u sebe i Intel. Intel nije kriv za to, ali budući se 3900X može dobit za 419$, a 3950X za 700$ (Amazon) , bit će zanimljivo pratit koliko će ih se zaista prodat.

Moj PC  
9 1 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

sta mi je s ovim core speedom?

 

https://streamable.com/r7u8f8

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Plavi tabor nema konja za utrku, to je ono što već dugo tvrdim, a kad i djeluje da bi mogli imat neke interesantne opcije, onda AMD može napraviti ovo.

Problem je što Intel i dalje ima single core crown, pa djeluje da imaju, ali kad shvatiš da njihov proc koji ima prednost - 10/20 10900k - vuče 370W iz utičnice, naspram 16/32 3950X koji vuče 320W ili 12/24 3900W koji vuće 270W , a Intelova prednost je cca 5-10% u single core, a multi gubi ko blesav, onda stvari postanu nedostižne za Intel.

 

"XT" procesori samo produbljuju taj jaz, a stvar je u tome da su svojevrsna "zakrpa" do 9. mjeseca kad dolaze cca 15% jači Zen3 procesori.

 

Intel je izbacio SVE što ima, a AMD ih u prvom tjednu šamara, a tek se zagrijavaju.

 

Razlike u cijeni? CCA 10900k oko 100$ skuplji od 3900X Još ih nema, ali MSRP od 499$ se u trgovinama koji su ga "dodali u ponudu" popeo između 599$ i 650$ što je samo pokazatelj koliko su sigurni u sebe i Intel. Intel nije kriv za to, ali budući se 3900X može dobit za 419$, a 3950X za 700$ (Amazon) , bit će zanimljivo pratit koliko će ih se zaista prodat.

  

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Plavi tabor nema konja za utrku, to je ono što već dugo tvrdim, a kad i djeluje da bi mogli imat neke interesantne opcije, onda AMD može napraviti ovo.

Problem je što Intel i dalje ima single core crown, pa djeluje da imaju, ali kad shvatiš da njihov proc koji ima prednost - 10/20 10900k - vuče 370W iz utičnice, naspram 16/32 3950X koji vuče 320W ili 12/24 3900W koji vuće 270W , a Intelova prednost je cca 5-10% u single core, a multi gubi ko blesav, onda stvari postanu nedostižne za Intel.

 

"XT" procesori samo produbljuju taj jaz, a stvar je u tome da su svojevrsna "zakrpa" do 9. mjeseca kad dolaze cca 15% jači Zen3 procesori.

 

Intel je izbacio SVE što ima, a AMD ih u prvom tjednu šamara, a tek se zagrijavaju.

 

Razlike u cijeni? CCA 10900k oko 100$ skuplji od 3900X Još ih nema, ali MSRP od 499$ se u trgovinama koji su ga "dodali u ponudu" popeo između 599$ i 650$ što je samo pokazatelj koliko su sigurni u sebe i Intel. Intel nije kriv za to, ali budući se 3900X može dobit za 419$, a 3950X za 700$ (Amazon) , bit će zanimljivo pratit koliko će ih se zaista prodat.

Ma jok XT modeli nisu nikakva zakrpa,to je onako reda zašto ne kad su TSMC 7nm prinosi vrlo visoki.

 

Ryzen 3000 ne treba zakrpu, ili ako pogledaš ovu dolnju usporedbu lako je zaključit kak če tu proč vs najefitniji i5 10400F.Na njemu nema klokanja, i realno nema nikakve spomena vrjedne više CPU frekvencije.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/procurile-cijene-comet-lake-procesora-europsk/274225.aspx?page=0&jumpto=6090016&sort=asc&view=flat

 

Još jeftiniji R5 3600, pa nastavit če se i dalje prodavat ko blesav i to je to.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 18:23 (rambox).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Majke mi mile, dok čitam postove ovog Ramboxa, ko da Lisa Su piše...Sve zna, sve ostale demantira, mora da je u nekakvom odboru u AMD-u, a mi bi trebali biti zahvalni da je jedna takva persona 'ovdje' s nama.

Moj PC  
8 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stvarno uzbudljivo vrijeme na tržištu procesora, točno ću morat isprobati nešto od buduće ponude 6/12 procesora na b450 tufici iz dječjeg kompa, bilo to ovi xt, budući 4600 ili 3600 koji će se očito prodavat za bagatelu vrlo skoro :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Stvarno uzbudljivo vrijeme na tržištu procesora, točno ću morat isprobati nešto od buduće ponude 6/12 procesora na b450 tufici iz dječjeg kompa, bilo to ovi xt, budući 4600 ili 3600 koji će se očito prodavat za bagatelu vrlo skoro :)

 

Da, čeka nas uzbudljivo razdoblje, zen 3, ampere i rdna2, konzole... Uh

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, R5 3600 za 1000 kuna  Čovječe...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Majke mi mile, dok čitam postove ovog Ramboxa, ko da Lisa Su piše...Sve zna, sve ostale demantira, mora da je u nekakvom odboru u AMD-u, a mi bi trebali biti zahvalni da je jedna takva persona 'ovdje' s nama.

 Ovo ti je greška u startu. Čim vidiš zeleno i žuto, bjež kolko te noge nose.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da jbt 1000kn 3600 ili 3700x za 1400Kn brzo ce to nekad pred Bozicno novogodišnje radosti.A mozda 4600 za 1700-1800Kn.Jos ako bude kloker kao 3300x sa all core 4.4 ili 4.5Ghz bit ce best buy.
9 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo se previše hypa napravilo oko procesora. 90ikusur% ekipe komp iskorištava do ibera samo kad se igra, a tu se proc relativno malo pita ako nije baš neki ekstemni BN. Sve što može nafilat neku dobru grafulju je skoro jednako dobro.

Svaka čast ekipi koja komp koristi za nešto produktivno i ima ozbiljne benefite na dodatnim jezgrama, ali mislim da su u debeloj manjini.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
miki_the_pirat kaže...

Malo se previše hypa napravilo oko procesora. 90ikusur% ekipe komp iskorištava do ibera samo kad se igra, a tu se proc relativno malo pita ako nije baš neki ekstemni BN. Sve što može nafilat neku dobru grafulju je skoro jednako dobro.

Svaka čast ekipi koja komp koristi za nešto produktivno i ima ozbiljne benefite na dodatnim jezgrama, ali mislim da su u debeloj manjini.

 Pa i 70% ekipe izvan foruma ne kloka proc a bogme nit igra na 1080p rezi pa ono 

9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma znam... pusti me nek se tješim

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže..

 Pa i 70% ekipe izvan foruma ne kloka proc a bogme nit igra na 1080p rezi pa ono 

Većina se i dalje igra na prastarim Pentium i FX procesorima i zadovoljni su s onim kaj imaju.

Nemaju ljudi novaca za tako nešto i većini je dovoljna i integrirana grafika.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 23:00 (Valentin17).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Amd uopče ne treba spuštat cijenu radi comet paper launcha. Poprilično jeftinije konfiguracije za sastavit u svim mogučim varijacijama dok ovi nemaju još ništa.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Amd uopče ne treba spuštat cijenu radi comet paper launcha. Poprilično jeftinije konfiguracije za sastavit u svim mogučim varijacijama dok ovi nemaju još ništa.

 Javi se Lisi Su.

 

Reci da korisnici žele iste, čak i veće cijene da budu zadovoljni.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Reci da korisnici žele iste, čak i veće cijene da budu zadovoljni.

 Ironija neće preokrenit što jest. Amd ne treba ali hoće i može spuštat, intel ne može.  Tko može niže taj prodaje.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel ne može spustiti cijene ? Ok
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto nisu spustili prijašnjim serijama tako ne mogu ni ovde. Zapravo jesu spustili kroz rebrand ali unutar svakog rebranda nisu mogli kao amd i neće moći. To ih ebe najviše.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 0:53 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

Reci da korisnici žele iste, čak i veće cijene da budu zadovoljni.

 Ironija neće preokrenit što jest. Amd ne treba ali hoće i može spuštat, intel ne može.  Tko može niže taj prodaje.

Aha, kako si.. Da Intel sad spusti cijene na 10-50$ po procesoru, AMD bi bankrotirao jedno 14 puta prije nego bi se to dogodilo Intelu... Daleko su oni od ikakve ugrozenosti, a da ce se vratit i ponovno zgazit AMD za koju godinu, to je sigurno..

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Aha, kako si.. Da Intel sad spusti cijene na 10-50$ po procesoru, AMD bi bankrotirao jedno 14 puta prije nego bi se to dogodilo Intelu... Daleko su oni od ikakve ugrozenosti, a da ce se vratit i ponovno zgazit AMD za koju godinu, to je sigurno..

 Ha sad bas da ce ih zgazit neznam, jer sve ovisi kaj ce im biti sa 7nm procesom i hoce li na vrijeme posto ce tsmc brzo i na 5nm prijeci ali posto je trenutno gusto i sa 14nm a amd na 7nm i opet intel ne gubi performansama nego cijenom vidjet cemo.

 

U svakpm slucaju intel zapravo uopce nije daleko jako su blizu i cim se maknu sa 14nm ce biti svega. 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim, svaka cast intelu ipak su iz 14NM izvukli sve sto su mogli, ali za razliku od AMD-a nemaju nikakve inovacije 6 godina vuku taj 14 NM i jednostavno malo je smijesno. Doslovno sam i 99% siguran da ce i ddr5 biti prvi na AMD-ovoj platformi. Svugdje gdje netrba single core performanca intel gubi, i malo je ipak smijesno da mu je potrebno preko 4.8-5.0 na vecini jezgrama da potopi taj AMD u tim onda testovima, ljudi govorimo o doslovno duploj energiji da pretvori to u nesto pa koga tu koga je**?!

Ali tesko da sljedecih 5-6 godina nesto moze pored AMD-a, ono ipak pricamo o Lisi Su koja nagodinu planira izbaciti 128/256 cip, a kada jos srede malo arhikteturu i latencije sto ih drkaju trenutno, di ce tu intel sta. Sljedeci im je 10NM koji i nije procesorski nesto zanimljivo i taj ce 10NM onda derati isto 6 godina do sestog plusica

Jbga true story...

 

Edit: ok caseking je malo skuplji znaci u MF-u ce biti 260eura, 125w 6/12 procesor. Mislim razumijemo da intel svoj tdp pripisuje prema stocku bez ikakvog boosta, moze onda takav neki test protiv recimo 65w boostanog r5 3600 ja mrsavih 160 eura 

https://www.caseking.de/intel-core-i5-10600k-4-10-ghz-comet-lake-sockel-1200-tray-hpit-637.html?sPartner=999&wt_mc=googleads.2042958849.93469404687&gclid=CjwKCAjwk6P2BRAIEiwAfVJ0rD9636OG7wQfG_-7kTlDOtN2ERqj8apwbPCw9dGumxZupY7wO-I_1BoCf-EQAvD_BwE

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 5:00 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
RoyalClub kaže...
ansha kaže...

Aha, kako si.. Da Intel sad spusti cijene na 10-50$ po procesoru, AMD bi bankrotirao jedno 14 puta prije nego bi se to dogodilo Intelu... Daleko su oni od ikakve ugrozenosti, a da ce se vratit i ponovno zgazit AMD za koju godinu, to je sigurno..

 Ha sad bas da ce ih zgazit neznam, jer sve ovisi kaj ce im biti sa 7nm procesom i hoce li na vrijeme posto ce tsmc brzo i na 5nm prijeci ali posto je trenutno gusto i sa 14nm a amd na 7nm i opet intel ne gubi performansama nego cijenom vidjet cemo.

 

U svakpm slucaju intel zapravo uopce nije daleko jako su blizu i cim se maknu sa 14nm ce biti svega. 

 

Zar nije stos u tome sto Amd outsourca svoju produkciju dok Intel radi sve u svojim tvornicama. Amd moze bit konkuretniji s cijenama, performanse su tu otprilike.

Samo ocito je da intel boli kurac trenutno, rade sta oce i mogu, barem jos par godina.

 

Intelovac sam oduvijek, odkad znam za sebe, al trenutno je Amd puno bolje isplativiji plus njihov razvoj je kudikamo bolji naspram Intela,oni stoje na mjestu s tim 14nm i imaju velikih problema s razvojem, dok Amd fino ide dalje posto im TSMC radi proizvodnju i razvoj im je brzi.

Osobno navijam da oba tabora imaju svoje prednosti i mane, jer izbor je super stvar, tjera protivnika na poboljsanje, ne zelis se valjda dovest u situaciju di ces placat premiju na procesor jer je jedna strana predominantna.

 

Presao sam s i7 4790k na 3600x i mogu samo rec da sam prezadovoljan procesorom, za moje potrebe dusu dalo

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 9:58 (Blendy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice