AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Kad stavim tablet na stalak (Vivax od nećaka) imam osjećaj da sam u Tesli.

 to je zato jer ga stavljaš okomito, postavi ga vodoravno i odmah će se pretvorit u marcedesa

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa,

koji je po vama najbolji bundle ?

 

amd7000bundle | ADM Računala Web Trgovina | Acquisitum Magnum d.o.o.

 

Ja sam sebi sam složio s 3d procesorom pa me ispada 7500kn, ne znam nekako mi je to sve to much... Da se razumijemo mogu to kupiti ali nekako ne zelim, volio bih ispod 7k za upgrejd platforme

 

Razmišljam i o novoj grafickoj umjest 3080 bih uzeo ili 7900xt/xtx ili 4080 no međutim bojim se da moj 10700k nece to dobro prihvatiti :) pa nekako možda bolje napraviti upgrejd platforme ?? pa zatim kada dode vrijeme za cca pol godine uzeti graficku...

 

Pls dajte neki odlican savjet..

 

btw igram iskljucivo 1440p@165

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 10:31 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najbolji bundle je taj koji imaš i ja ga ne bi mijenjao još koju god na tvom mjestu ali tebe kopka gdje češ sa ojrima. Utuci ih u putovanje i žderačinu lokačinu cigare skuplji whiskey ili rum

Zašto mora bit proc 3d šta fali tome R7 7700 non x npr. Ako zatreba ubuduće pukneš sljedeći gen proc.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Najbolji bundle je taj koji imaš i ja ga ne bi mijenjao još koju god na tvom mjestu ali tebe kopka gdje češ sa ojrima. Utuci ih u putovanje i žderačinu lokačinu cigare skuplji whiskey ili rum

Zašto mora bit proc 3d šta fali tome R7 7700 non x npr. Ako zatreba ubuduće pukneš sljedeći gen proc.

 Ne treba biti, zato i pitam.

 

može biti 7700 non x... a za plocu bih uze gigabyte 650 gaming ax, po svemu što sam vidio je najbolje što se nudi

Bnet: mNik987#2148
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za tvoje želje ti i treba najnoviji CPU, odnosno najnovija generacija ili R7 7700 ili i5 13600K i da si miran onda malo za 1440p @165Hz. A što se tiče para, koliko ja vidim po nabavi, da se i za 5000kn keš složit R7 7700 (X ti ne treba) + MBO + 32GB DDR5 rama. Tako da ono, ja nikako ne bi dao 7 milja za tako nešto.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Za tvoje želje ti i treba najnoviji CPU, odnosno najnovija generacija ili R7 7700 ili i5 13600K i da si miran onda malo za 1440p @165Hz. A što se tiče para, koliko ja vidim po nabavi, da se i za 5000kn keš složit R7 7700 (X ti ne treba) + MBO + 32GB DDR5 rama. Tako da ono, ja nikako ne bi dao 7 milja za tako nešto.

 Ja ne mogu složizi za 5k s 7700non x, uvijek dolazim na cifre od 5900-6000kn...

 

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kombiniram sad, ali evo primjer ovako; CPUMBORAM = 5140kn. CPU taj koji ciljaš, matična ok, RAM ok 5600 MT/s i CL36. Malo sam zategneš latencije koliko ide za maximum performanse, ali ne moraš se time realno ni cimat. Znači nije najgora ploča, nije najsporiji ram. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Kombiniram sad, ali evo primjer ovako; CPUMBORAM = 5140kn. CPU taj koji ciljaš, matična ok, RAM ok 5600 MT/s i CL36. Malo sam zategneš latencije koliko ide za maximum performanse, ali ne moraš se time realno ni cimat. Znači nije najgora ploča, nije najsporiji ram. 

 aha ti voliš tak iz vise ducana kupovat.... e jbga ja kombiniram u jednom ali za 900kn razlike se isplati..

Jel pouzdan ovaj racunala.hr shop ?

 

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ja kupujem gdje nađem najbolje, boli me briga, ne vežem se za dućan. Pogotovo kad su tako fine razlike.   A što se dućana tiče, nemam pojma iskreno o tome dućanu, vidi malo po forumu jel tko petljao s njima. Jedino što bih ja provjerio je tko je uvoznik i tko je ovlašteni. Jer ti u principu za reklamaciju trgovinu ne trebaš uopće, možeš slati direktno uvozniku. Tako da za te neke stvari me briga za dućan, samo nek stigne uredno u startu. Ako treba reklamirati, zaobiđem ih odmah, ako su neki upitni. 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
itomic009 kaže...

Kombiniram sad, ali evo primjer ovako; CPUMBORAM = 5140kn. CPU taj koji ciljaš, matična ok, RAM ok 5600 MT/s i CL36. Malo sam zategneš latencije koliko ide za maximum performanse, ali ne moraš se time realno ni cimat. Znači nije najgora ploča, nije najsporiji ram. 

 aha ti voliš tak iz vise ducana kupovat.... e jbga ja kombiniram u jednom ali za 900kn razlike se isplati..

Jel pouzdan ovaj racunala.hr shop ?

 

 

 Najpouzdaniji, vjeruj mi!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Avengers assemble
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
13 0 hvala 1
2 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najvažnije je isključiti armory crate u biosu, umjesto njega instalirati, fan control, signal, Ryzen Master i hwinfo64

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi isključio sve tj. upalio eko mod dok ne izbace novi bios. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...
Avengers assemble

 prije nego ga pokreneš kako spada, isključi expo, isključi core performance boost, isključi pbo... ma isključi sve što se da isključit u biosu 

better safe than sorry

 Stavio novi bios PROMPTNO koji ga unclocka (nešto ispod 5ghz) i undervolta. EXPO radi ok. Ne pada mi na pamet c30 ddr5 držat na išta niže od ovog što sam platio.

 

Mušice su tu. Long boot, pa onda krene spinnat grafu na 100% svaki peti put nakon što ga upalim iz čista mira.

 

Uglavnom volim ja te zajebancije iako se ne volim zezat VIŠE sa slaganjem komponenti. To mi je fakat dopizdilo. Em sam ćorav postao, em nemam strpljenja, a i ruke me ne služe ko prije (izgubio feel).

 

Asus ima odličan Strix Suite gdje imaš tri profila (optimized, extreme i manual). Doslovno kao MSI afterburner. U BIOSu sam samo eneblao EXPO i RBAR. 

 

Budem gejmeao danas da provjerim stabilnost.

 

forumaš kaže...

Ja bi isključio sve tj. upalio eko mod dok ne izbace novi bios. 

 Asus je već sve pokrpao navodno s ovom novom revizijom koju sam danas stavio. Bit ću beta tester opet. Jebi ga.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 21:42 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Stavio novi bios PROMPTNO koji ga unclocka (nešto ispod 5ghz) i undervolta. EXPO radi ok. Ne pada mi na pamet c30 ddr5 držat na išta niže od ovog što sam platio.

 ne kažem da držiš ram na nižim postavkama zauvijek, samo dok se ne raščiste neke stvari

koliko sam pratio, nekima je baš expo spalio procesor - link

 

As it seems, I was lucky not to have any problems with burnt processors and/or mainboards because of excess power consumption. This is not the case with some users on Reddit, especially Speedrookie, who killed its mobo and CPU. This particular user states that he didn’t overclock his 7800X3D CPU but only used EXPO 1 profile for the RAM. He didn’t notice any temperature or performance issues, and his system was running 24/7 (AKA constantly). The primary use seems to be gaming, according to his description. He left the system idle, and once he tried to use it again, he noticed that the system could not post and got a QCode of 00. The AIO cooling he used was hot, too hot, as he described, showing that it took enormous stress from the CPU, which is weird given that the system was left idle. His system’s specs are shown here. His mention that he left the system idle for quite a while, only to find his processor burnt, led me to investigate the idle log data I got from powenetics.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Uglavnom volim ja te zajebancije iako se ne volim zezat VIŠE sa slaganjem komponenti. To mi je fakat dopizdilo. Em sam ćorav postao, em nemam strpljenja, a i ruke me ne služe ko prije (izgubio feel).

 

 O da, i to dođe dosta naglo...ja sad u 52. prvo dobro udahnem, onda naočale koje sam počeo nositi za gledanje blizu, pa pomalo. Postao sam prdonja.

 

Jebiga.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Stavio novi bios PROMPTNO koji ga unclocka (nešto ispod 5ghz) i undervolta. EXPO radi ok. Ne pada mi na pamet c30 ddr5 držat na išta niže od ovog što sam platio.

 ne kažem da držiš ram na nižim postavkama zauvijek, samo dok se ne raščiste neke stvari

koliko sam pratio, nekima je baš expo spalio procesor - link

 

As it seems, I was lucky not to have any problems with burnt processors and/or mainboards because of excess power consumption. This is not the case with some users on Reddit, especially Speedrookie, who killed its mobo and CPU. This particular user states that he didn’t overclock his 7800X3D CPU but only used EXPO 1 profile for the RAM. He didn’t notice any temperature or performance issues, and his system was running 24/7 (AKA constantly). The primary use seems to be gaming, according to his description. He left the system idle, and once he tried to use it again, he noticed that the system could not post and got a QCode of 00. The AIO cooling he used was hot, too hot, as he described, showing that it took enormous stress from the CPU, which is weird given that the system was left idle. His system’s specs are shown here. His mention that he left the system idle for quite a while, only to find his processor burnt, led me to investigate the idle log data I got from powenetics.

 https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-b650e-f-gaming-wifi-model/helpdesk_bios/

 

 

Samo HC bajo moj.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne vjerujem da može biti problem da ovim biosom. Deri igre 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Asus je već sve pokrpao navodno s ovom novom revizijom koju sam danas stavio. Bit ću beta tester opet. Jebi ga.

 jedino ukoliko si flashao najnoviju betu, ukoliko nisi možeš ručno postaviti cpu soc voltage, ja sam svojeg 7900x postavio na 1,2V, kod auto je išao na 1,376V uz postavljeni expo.

 

edit: Uf, nisam skontao da si uzeo x3d, onda bi trebala raditi i "Version 1413", sorry.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 22:16 (notloB).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Samo HC bajo moj.

ako ništa, uvijek možeš ući u hall of fame gamers nexusa 

 

10 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nice Asus/Gigbyte 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Nice Asus/Gigbyte 

 

 koja je fora zalijepiti screen.? ne može se kopirati tekst da izvor pronađemo sami, uostalom zašto ne upišeš izvor da se može pročitati više pojedinosti?

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izrazimo suosjećanje sa svim procevima 7000 serije, koji su hrabro poginuli idlajući na 160+ C na slicijskim bespućima.

 

Isto tako, i sa svim kupcima Zen4 (koja li je već gen) koji su utukli veliku lovu u skupi DDR5  (koji realno ima benefita u par % primjene), još skuplje matične ploče i proceve. Ovaj BIOS update koji slijedi je samo quick fix, koji će limirati VCore/VSOC vrijednosti, ali to ne znači da čip možda neće imati ubrzanu degenraciju.. (kako je tko sretne ruke)..

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mno kaže...

Izrazimo suosjećanje sa svim procevima 7000 serije, koji su hrabro poginuli idlajući na 160+ C na slicijskim bespućima.

 

Isto tako, i sa svim kupcima Zen4 (koja li je već gen) koji su utukli veliku lovu u skupi DDR5  (koji realno ima benefita u par % primjene), još skuplje matične ploče i proceve. Ovaj BIOS update koji slijedi je samo quick fix, koji će limirati VCore/VSOC vrijednosti, ali to ne znači da čip možda neće imati ubrzanu degenraciju.. (kako je tko sretne ruke)..

 zašto bi imao ubrzanu degradaciju ako su mu limitirani naponi?

dakle predlažeš da se sada kupi nova konfiguracija sa ddr4 i onda opet nakon nekog vremena najnovija ddr5 jer će ddr4 biti obsolete?

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 12:17 (notloB).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Nice Asus/Gigbyte 

 

 amd je u najmanju ruku podjednako kriv, ili kako je 'kratko sumirao' stevo koji je tijekom testiranja našao hrpetinu drugih bugova, nekih povezanih s ovim, nekih ne 

 

honestly, this platform is just a complete mess...

12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A i to isto...1% korisnika ima problem i onda se odma sterotipira cijela serija. Youtuberi jedva čekaju redditora xyz da naprave video.

 

Kad je izašao 5800 imao sam užasnih problema sa PBOom, doslovno sam držao proc u eco modu, sve dok ga nisu pokrpali.

 

Svjestan sam problema i NE negiram da problem postoji, ali da ću dizat paniku s limitiranom naponom (u BIOSu i u Asus Suitu) neću.

 

Sad mi recite jednu seriju proceva ili grafi koja se nije spontano samozapaljivala na youbitou...?


Gigabyte je druga priča. Zlatno pravilo je da kod njih nikad ne treba kupovat bilo što sa predznakom 1.0.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 13:15 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

A i to isto...1% korisnika ima problem i onda se odma sterotipira cijela serija. Youtuberi jedva čekaju redditora xyz da naprave video.

ništa novo od ekipe, svi čekaju da skoče na panic train da pokupe klikove

isto kao i ovaj problem što nije ništa novo, early adopteri uvijek riskiraju i nove serije uvijek imaju nekakvih problema

 

na koncu, ovo je posljedica sve veće utrke između intela i amd-a i nabijanja svega do krajnjih limita, slične se stvari dogode i suprotnoj strani

ali hej, ili imamo ovakve rizike i natjecanje ili imamo 'sigurnost' i stagnaciju kad nema konkurencije i utrke, radije biram ovo prvo čak i uz ovakve porođajne muke

 

na tvojem mjestu bi pogasio sve rizično, čak i expo jer, kako kaže stevo - ne mora planut odjednom, može se kuhat polako i degradirat

ionako nećeš dugo trpiti, brzo će riješiti problem, a barem nećeš riskirati da ostaneš s oštećenim hardverom koji si skupo platio

2 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ukoliko tko ima muda delidati, der8auer nudi nove igračke.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

A i to isto...1% korisnika ima problem i onda se odma sterotipira cijela serija. Youtuberi jedva čekaju redditora xyz da naprave video.

ništa novo od ekipe, svi čekaju da skoče na panic train da pokupe klikove

isto kao i ovaj problem što nije ništa novo, early adopteri uvijek riskiraju i nove serije uvijek imaju nekakvih problema

 

na koncu, ovo je posljedica sve veće utrke između intela i amd-a i nabijanja svega do krajnjih limita, slične se stvari dogode i suprotnoj strani

ali hej, ili imamo ovakve rizike i natjecanje ili imamo 'sigurnost' i stagnaciju kad nema konkurencije i utrke, radije biram ovo prvo čak i uz ovakve porođajne muke

 

na tvojem mjestu bi pogasio sve rizično, čak i expo jer, kako kaže stevo - ne mora planut odjednom, može se kuhat polako i degradirat

ionako nećeš dugo trpiti, brzo će riješiti problem, a barem nećeš riskirati da ostaneš s oštećenim hardverom koji si skupo platio

 Potpuno si u pravu prijatelju. Posipam se pepelom. Sad sam kontrolirao napone i jedan VDDIO je preko 1.45 dobrano sa AMD EXPOM enejblanim. Bez EXPA 1.136 što će slučaj biti da kurca ASUS nije pokrpao Betom. Možda samo CCV i limitirao core clock na 4.850 tjst stavili su flaster na prostrijelnu ranu. Dakle ipak ide expo off. Ti mater i sreći.

 

Dugo sam želio x3d proc i ddr5 pa sam pokušao ignorirati očito.

 

Skužaj.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 14:11 (DarthMarkus).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ću ove Ryzene preskociti i ostati na 5900x

 

Sada sam si barem našao razlog da ne upgrejdam!

 

Hvala AMD!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice