AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imaš solidnih B350 ploča oko 950kn, npr. Gigabyte GA-AB350-GAMING 3.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...
toninho kaže...

 Zar stvarno?Zasto bi gasio igru da odem prosurfat 2-3 stvai dok nesto cekam... Jbt pa kad igram poe znam imat otvoreno po 20 tabpva trejdov + yt+discord+slusam neku muziku sa kompa. U 4-5h igre tabam se van sigurno 100 puta ako ne i vise.

Ja nevidim nikakav razlog ako se kupuje proc do 2k kuna ic na 4core varijantu... kad uz nesto malo manje game performanse imas 2 jezgre za svakodnevni rad. Ako radi na 60fps-a i ne dropa dobro je. Kad standard postane 4k ili 200hz monitori onda cemo pricat o tome, ali sad prosjecnom korisniku na 1080p bilo koji i5 ili ekvivalent ryzena ce drzat tih 60 fps-a.

 5h = 300min. 

ti svake 2.5-3min ides van igre "nekaj gledat na internete"? covjece.

zapali koju, proseci johnnya, nemoj bit tak nervozan.

 Mozda sam mrvicu pretjero, ali kad igram nesto di cekam drugog da mi odg na trade ili poruku , onda se tabam van, citam po netu sta ima i kad cujem poruku uletim unutra. Nemogu vjerovat da u 2017 ljudi gase sve pozadincke procese da im igra radi kao besprijekorno...Cujem mail/face/whatsapp/skype/ odmah se tabam van i provjerim, muzika mi ne pase tabam se van i trazim dalje, cekam nesto da se loada ili nekog tabam se van..i tako dalje. U doti kad igram neki casual game cim umrem tab van i google ;)  .

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

mariolla79

 

Uzmi bolje neku b350 maticnu i R5 1600. Ta giga K5 ploca je na razini kvalitete b350, razlika je samo sta K5 ima više ledica.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 21:14 (Jolckan).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da čak je i microsoft u 2017. uveo game mod u desetku...očito za onih par zaostalih korisnika 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko je taj audio na ovoj Gigi AB350 Gaming 3 bolji i da li to igra ulogu nekom prosjecnom korisniku koji si recimo kupi HyperX Cloud Core headset? Da li bi mozda ipak bolje bilo ici na ovu jeftiniju plocu, a razliku ulozit u bolji RAM za Ryzen?

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Htio bih da to i izgleda lijepo pa zato bi 370...mozda uzmem i asrock killer sli....htio bi napokon da komp i lijepo izgleda....znam da nije to presudno ali ipak....mozda i malo jos padnu cijene kroz 2 mjeseca....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne postoji bolji Audio Realtek chip trenutno, ako se ne varam. Mozda se osjeti cak i na HyperX, a mislim da se osjeti razlika naspram pastarih 892 u MSI Tomahawk ili jos gore 887 u Asus Prime Plus. Ploca ne nudi samo to, nego i solidno hladjenje komponenti, RGB, ne skrtari na I/O (npr. 4x USB 3.1, 1x CPU i 3x system fan itd.), dual BIOS.. Da sad kupujem uzeo bih tu plocu, ovaj RAM: https://www.hgshop.hr/proizvod/memorija-g-skill-16-gb-2x8-gb-ddr4-3200-mhz-dimm-ripjaws-v-f4-3200c16d-16gvkb/213383 i R5 1600.

 

*Ne mjesati GA-AB350-Gaming-3 i bez 3 na kraju jer je razlika osjetna. Ova bez 3 ima losije hladjenje, audio i nema RGB.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 22:06 (The_Fichek).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se veselim Ryzen APU-ovima za laptope, vjerojatno će izaći neki povoljni 4C/8T sa solidnom grafom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

  

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Uzeo bih gigu x370 aurus gaming k5....jer ce bilo koja memorija na njoj radit ako ju necu oc ili? Uzet cu r5 1500 kroz mjesec dana a za memu bi mozda pricekao do 6 ili 7 mj...pa mozda padne cijena nesto kao i svake godine na ljeto...da ostavim wraith spire koji dolazi s njime ili nesto drugo..neznam kaj ima od boljih coolera za am4...uzeo bi cryorig iz uzia za 300kn al neznam dal ima podrsku za am4...i citao tu u nekoj temi da je netko stavio cooler s am3 socketa ili sam krivo procitao

 Ako baš hoćeš x370 ploču(bitno bi bilo više radi SLI/Crossfire podrške za više grafa ili boljeg VRM-a tj. OC potencijala, a puno manje radi izgleda) 

 

Gledaj ove jer sve su odlične :

 

Asus Prime X370-Pro (atm bestbuy u x370 seriji)

Asrock Taichi x370

Asus ROG Crosshair Hero VI

AsRock Fatality x370 Pro Gaming

 

Ako ćeš ić na uštedu tj netreba ti SLI/Cross i dodatne điđe dobre b350 ploče su :

 

Asus Prime B350-Plus (atm best buy u b350 seriji)

Gigabyte GA-AB350-Gaming 3

MSI Tomahawk B350

 

 

Taj Cryorig h7 za 300 kn ti je odličan izbor za hlađenje Ryzena, iako može i jeftinije tipa neki  Cooler Master Hyper 212 EVO / 212 X, Arctic Cooling Freezer i32 itd.

 

http://www.cryorig.com/news.php?id=67

 

Svi ti sad skoro imaju podršku za AM4, u najgorem slučaju nađeš mail na njihovim support stranicama, pošlješ im račun kao proof of purchase da si kupio njihov cooler i pošalju ti bracket džabe.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cryorig h7 nije odličan, nego ok odabir. Ne vidim po čemu je to posebno bolji cooler od LC-CC-120 ili drugih koje si naveo, osim po tišini na visokim okretajima. Estetika je druga priča, tko ju je spreman platiti.

 

Po čemu je Asus Prime B350-Plus bolji od Gigabyte GA-AB350-Gaming 3?

 

Asus Prime X370-Pro izgleda super, ali vrijedi spomenuti i Gigabyte Aorus GA-AX370 Gaming K5 i nekak mi se cini da Asrock Taichi nista ne kaska (cudno kako te ploce jos nema u HR..).

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 22:57 (The_Fichek).
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pqweasdyxc kaže...
Hoće li izaći neke jeftinije matične, jer ove cijene su ludnica.

 da ploče nisu tako skupe Ryzen bi tek tada bio pravi Hit

Cijenite više pitku vodu.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Budu ploče pojeftinile čim malo padne potražnja, ne mogu ih naštancati dovoljno. Ryzen je ispao super, pogotovo 1600 i 1700, to su no braineri.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Cryorig h7 nije odličan, nego ok odabir. Ne vidim po čemu je to posebno bolji cooler od LC-CC-120 ili drugih koje si naveo, osim po tišini na visokim okretajima. Estetika je druga priča, tko ju je spreman platiti.

 

Po čemu je Asus Prime B350-Plus bolji od Gigabyte GA-AB350-Gaming 3?

 

Asus Prime X370-Pro izgleda super, ali vrijedi spomenuti i Gigabyte Aorus GA-AX370 Gaming K5 i nekak mi se cini da Asrock Taichi nista ne kaska (cudno kako te ploce jos nema u HR..).

 Cryorig h7 je bolji cooler od lc cc 120 ali je skoro duplo skuplji. Usput stiže ljeto, nije svima isto stanje sa kućištima tj. prozračnosti i podnebljima di žive (temperaturama), svi će klokati ryzena kada ga kupe, svaki stupanj je bitan u tom scenariju. Ali s obzirom da će kupovati r5 1500x onda se slazem moze uzeti i definitivni best buy lc-cc-120. 

 

Najveće razlike atm u pločama i b350 i x370 je u VRM izvedbi.

 

Asus prime b350-plus je bolji je ponjaviše radi VRMa.

 

K5 je lošija ploča,  a opise i detalje imaš u linkovima koje sam stavio na prvoj stranici linkovima studiraj malo. Mnogi su se žalili na tu k5 ploču i da ne vrijedi tih para. Radije bi uzeo onda gaming 3 b350 ili Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming 5, jer ova gaming 5 giga ima istu VRM izvedbu kao Asus X370 Prime-Pro.

 

 

 

Asrock Taichi je koplje iznad gigabyte k5, i skoro svih ostalih ploča, izuzev Asusovog vrha ponude, pa čak i asus prime x370 pro, ali je i skuplja dosta, a ona Asrock fatality pro gaming je ustvari Taichi ploča samo sa dodatnim điđama.

 

Best of the best je atm Crosshair hero VI.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 23:32 (Colossus7).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo malo cijena u EU Klik

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko uzima R5 1600 po meni je bolja kupnja Thermalright Macho Rev.B u Uziju ili nekom drugom ducanu sa vecim volumenom, duplo vise heatpipeova, vecim 140mm ventom za ~100kn vise ili pak Macho Direct (1 heatpipe manje) za ~50kn vise u ipon.hr. Cryorig H7 je okej i nakon malo guglanja vidim da je osjetno veceg volumena od LC-CC-120 i izgleda hladi bolje, makar ima 1 heatpipe manje.

 

Nema nekih usporednih testova, a po meni test sa 4.2Ghz i7-4770K i AIDA64 Techpowerupa nije bas nesto za testiranje max. mogucnosti ni procesora ni hladnjaka. Mozda ovo: http://www.dvtests.com/cryorig-h7-test-review/, http://www.dvtests.com/thermalright-macho-rev-b-test-review/ gdje se vidi da Thermalright hladi naclockani FX-8350, bolje nego Cryorig A8-5600K, makar taj ima integriranu grafu pa opet nije neki test za usporedbu, al ajde, prezentacija je vrlo dobra i testirani razliciti naponi.

 

Opcenito, vjerujem da je Cryorig H7 solidan, ali ne za ekstremne situacije, no takve izgleda ni nema sa Ryzenom kaj se tice OCa na zraku jer brzo lupi u zid sa naponom oko 4Ghz..

 

Da, Asus ima super VRM, ali Realtek 887 u 2017. godini..., a usude se oni to staviti i na ploce od 150 eura ili 1300kn, npr. Z270 TUF Mark 2. Barem da su stavili 892 audio kao MSI. Doduse, jasno je ko dan da oni svaki feature fino naplate.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 23:46 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo napokon sve spojeno i testirano...

 

Gigabyte x370 Gaming K7

Ryzen R5 1600

G.Skill FlareX 3200

 

I naravno tek san danas sazna da r5 1600 ne podržava memorije iznad 3000mhz a 2 dana san izgubia(i zabavia se) pokusavajuci namistit memoriju na 3200 al bez uspjeha.

Najbolji rezultat mi je 3000 sa timingom 12-12-12-28 sa 1.39v.

 

Napravia san vise testova u kućnoj radinosti da bi ocjenia koliko je poboljšanje u odnosu na stari PC(vidi pod moj PC) i odgovor u postocima je: 67.27%

 

Kako je GPU isti, gaming rezultati nisu puno bolji, iznimka je GTA V rezultat koji je skoro duplo bolji, čak u 3DMark-u sam imao manje frameova al ukupni score je bolji.

 

Koga zanimaju detalji neka pogleda ovdje

 

Ono što bi moglo zanimat širu populaciju od testova nekog anonimusa su rezultati Aida64 za FlareX 3200 mhz

 

Kako sam sam pokušavao postići 3200Mhz i nisam uspio, zanimalo me koja speed/timing/volt kombinacija i doša san do zaključka da 14-14-14-34 na 1.35v je optimalno po Aidi dok ne dođe(ako dođe) update od AMD-a pa da poguramo RAM na 3200mhz

   

 

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo video kako lik koristi 32gb 2x8 2133mhz i 2x8gb 2400mhz i sve radi na XPM 3200mhz speedu i 4ghz CPU.

 

Ryzen - Mythbusters R5/CH6 edition

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
s_zlikovski kaže...

Evo napokon sve spojeno i testirano...

 

Gigabyte x370 Gaming K7

Ryzen R5 1600

G.Skill FlareX 3200

 

I naravno tek san danas sazna da r5 1600 ne podržava memorije iznad 3000mhz a 2 dana san izgubia(i zabavia se) pokusavajuci namistit memoriju na 3200 al bez uspjeha.

Najbolji rezultat mi je 3000 sa timingom 12-12-12-28 sa 1.39v.

   

 

 

 Jesi OC, ako jesi na koliko si dosa, koja Voltaza i temp. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 1:31 (Makić).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisan pokušava, bia san okupiran sa memorijom a i nemam zasto, GPU mi je slab, za dnevni posao koi radim na PC-u neman nikakog dobitka od OC-a.

 

Možda jednom ako mi bude dosadno i budem ima vrimena

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

mirzet1976

Najbolje da ne radi na Crosshair matičnoj.

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo vam moduli od 4333mhz pa kad izadu navalite...bas me zanima porast perfomansi s 2133 na ovo..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I za tu cijenu si uzmes jos jedan r5 ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

r7 mislis :))

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Tko uzima R5 1600 po meni je bolja kupnja Thermalright Macho Rev.B u Uziju ili nekom drugom ducanu sa vecim volumenom, duplo vise heatpipeova, vecim 140mm ventom za ~100kn vise ili pak Macho Direct (1 heatpipe manje) za ~50kn vise u ipon.hr. Cryorig H7 je okej i nakon malo guglanja vidim da je osjetno veceg volumena od LC-CC-120 i izgleda hladi bolje, makar ima 1 heatpipe manje.

 

Nema nekih usporednih testova, a po meni test sa 4.2Ghz i7-4770K i AIDA64 Techpowerupa nije bas nesto za testiranje max. mogucnosti ni procesora ni hladnjaka. Mozda ovo: http://www.dvtests.com/cryorig-h7-test-review/, http://www.dvtests.com/thermalright-macho-rev-b-test-review/ gdje se vidi da Thermalright hladi naclockani FX-8350, bolje nego Cryorig A8-5600K, makar taj ima integriranu grafu pa opet nije neki test za usporedbu, al ajde, prezentacija je vrlo dobra i testirani razliciti naponi.

 

Opcenito, vjerujem da je Cryorig H7 solidan, ali ne za ekstremne situacije, no takve izgleda ni nema sa Ryzenom kaj se tice OCa na zraku jer brzo lupi u zid sa naponom oko 4Ghz..

 

Da, Asus ima super VRM, ali Realtek 887 u 2017. godini..., a usude se oni to staviti i na ploce od 150 eura ili 1300kn, npr. Z270 TUF Mark 2. Barem da su stavili 892 audio kao MSI. Doduse, jasno je ko dan da oni svaki feature fino naplate.

 Ukratko o coolerima za Ryzen:

 

Taj Thermalright Macho.rev B je odličan masivni cooler za svoju cijenu, ali oba koja si spomenuo trenutno nema kupiti u našim IT dućanima. Ako bi išao naručivati od vani tu je onda i poštarina i pitanje garancije tako da se onda isplati za te novce uzet neke coolere koji pokrivaju taj skuplji cjenovni razred.

 

Cryorig h7 je atm u našim dućanima jedan od najboljih ako ne najbolji cooler do 300 kn budžeta i odličan je za to što daje po svim testovima koje sam ja gledao i masu puta je ubo best buy kategoriju na raznim recenzijamajer išlo se tom logikom da se prođe što jeftinije za ryzen cooler a da se ne kupuju cooleri iz skupljeg cjenovnog ranga jer zaista uz ove r5 procove čak i uz overclock do 3.9ghz i ako znaš poštimati voltaže za svoj primjerak zaista nisu potrebni osim ako ne zivis negdje di je 30+ stupnjeva ambijent non stop i imaš loše vruće kućište bez pristojnog protoka zraka. Ako ideš sa ciframa preko 300 kn onda tu ima već dosta coolera koji mogu ući u kombinaciju.

 

http://techbuyersguru.com/120mm-cpu-cooler-shootout-best-budget

 

https://www.youtube.com/watch?v=0nBVVS_A-YQ

 

 

 

 

Inače Hyper 212 je sitno skuplji od LC-CC i malo bolji cooler overall ali ništa puno, dok pak Cryorig H7 je opet isto malo skuplji i bolji od Hyper 212 EVO/X serije, znači pričamo o 30-50 kn razlike u cijeni između ova dva posljednja. LC-CC za novce koje košta je avion, i odličan cooler koji se drzi performansama kao i skuplji modeli do 300 kn ako nećeš cjepidlačit svaki stupanj.

 

Moraju negdje skresat cijenu, ali potpuno se slazem nema smisla da danas trpaju old school zvuk na nove ploče ali u tom cjenovnom razredu odradit će posao bez problema. Tko hoće više ima zvučne i DACove pa nek troši pare :) Ako je zvuk barem toliko bitan na budget b350 ploči onda gigabyte gaming 3 je najbolji izbor, on ima ALC 1120.

 

Asus je uvjek bio za odlikaše i ekipu koja hoće najbolje, pogotovo kada je launch nove platforme u pitanju.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
s_zlikovski kaže...

Evo napokon sve spojeno i testirano...

 

Gigabyte x370 Gaming K7

Ryzen R5 1600

G.Skill FlareX 3200

 

 

 

Kako je GPU isti, gaming rezultati nisu puno bolji, iznimka je GTA V rezultat koji je skoro duplo bolji, čak u 3DMark-u sam imao manje frameova al ukupni score je bolji.

 

Koga zanimaju detalji neka pogleda ovdje

 

 

 Zlikovski vrijeme je za novu grafu, makar 1050 Ti pa onda opet odvrti testove :)

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzishop nije hrvatski IT dućan? Ipon.hr sam naveo kao drugu opciju, ali sad gledam da im je dostava 50kn pa ih neću više spominjati za relativno jeftine komponente. Ti dućani imaju jamstvo..

 

Ah dobro, novo iz dućana i u kompletnoj HR ponudi taj Cryorig H7 nije loš, a vjerojatno je i najatraktivniji za 300kn.

 

Kaj se zvučne tiče, pričalo se da ALC 1150 daje zvuk kao neka srednje skupa Asus Xonar, tako da si mogu mislit koliko je 1220 dobar, sto ce se naravno bolje osjetiti na kvalitetnijim zvucnicima, slusalicama, cemu vec.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Uzishop nije hrvatski IT dućan? Ipon.hr sam naveo kao drugu opciju, ali sad gledam da im je dostava 50kn pa ih neću više spominjati za relativno jeftine komponente. Ti dućani imaju jamstvo..

 

Ah dobro, novo iz dućana i u kompletnoj HR ponudi taj Cryorig H7 nije loš, a vjerojatno je i najatraktivniji za 300kn.

 

Kaj se zvučne tiče, pričalo se da ALC 1150 daje zvuk kao neka srednje skupa Asus Xonar, tako da si mogu mislit koliko je 1220 dobar, sto ce se naravno bolje osjetiti na kvalitetnijim zvucnicima, slusalicama, cemu vec.

Kada sam gledao dostupnost išao sam preko nabave.net, pa nije ih bilo nigdje. Ali evo radi radoznalosti išao sam upaliti Uzi shop web stranicu i ponudu coolera nema ih nigdje na lageru, jedino ako misliš da se naruče preko njih pa da oni nabave?

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitaš ih na mejl, oni naprave ponudu i to je to. Praktički mogu nabaviti kaj got hoćeš. Vjerojatno to rade i još neki dućani, a za Uzi sam siguran.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato sam i mislio ga uzet crig jer ima crnu plocicu na vrhu pa da to i efektno izgleda...sutra idem po aorus gaming 5 ili killer sli...crno bijelo bum slagao..jedino bu mi crno crvena grafa malo iskakala ali kaj je tu je...mozda zalijepim bijeli 3m carbon na crveni dio coolera...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice