AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.210
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hvala!

Necu ostati na stock cooleru svakako, samo za pocetak....

Temp mi djeluju ok, srecom kuciste ima protoka, a i graficka se ne grije nista posebno, sigurno i to pomaze...
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

E, da, vidim da apsolutno nitko o ovome ne priča nigdje, pa me zanima da li je itko od vas ovo testirao.
Dakle, slušam Gamers Nexus kako je najbolje držati ove nove Ryzen 7000 na 65/105W ECO jer su onda topp.

E pa bome očigledno to ja radim i bez BIOS petljanja. Samo postavim ove power limite, kao što imaju laptopi, pa mi je komp limitiran na 35W kad je na ECO, 65W kad je na balanced, full 120W kad je na Performance.

Sve samo preko Windows power plan postavki.

Limitiram "maximum processor state" na 98 ili 99%, te to nekim čudom ugasi PBO i drži temperature/potošnju u normali.
Ništa ne petljam po BIOSU, sve kroz desktop.

 

Eco koristim ljeti, balanced uvijek, power se automatski pali u nekim igricama i ručno ga palim kad vrtim cpu render/simulacije.

Razlika između Balanced i Power u Cinebench je možda 10-15%, a razlika u potrošnji struje 80%.

Ako vrtim render kroz noć, stavim Balanced, ako treba biti čim prije gotovo, stavim Power.

Inače mi Power koristi više struje u idle, što nema smisla, zašto bi trošio 15-20W više, kad ne treba.

Ista stvar u igricama, on vuče 80W, a još uvijek su 60fps. Stavim na balanced, vuče 30-40, frametimes ostane na istome.

 

Sve se radi preko jednostavne terminal naredbe koja se pokrene kad kliknem na ikonu:

C:\Windows\System32\powercfg.exe /setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c

 

Zato bi mi taj novi 7900 bio idealan čip. Limitiraš ga na 65W za sve, pa ako baš želiš gejmanje ili render.

 

Isto sam napravio za moj pis-of-šit laptop, limitirao ga na max10% snage i sad mu baterija izdrži 4h, nakon 6 godina korištenja. (i5 7200u)

 

Radi li još tko ovakvo nešto?

 Zasto bi to radio? Znam da ima takve ekipe (sjecam se Fridaya i njegovog 5900x kojeg je drzao u eco modu na 30% power limita i bio prezadovoljan sobom), al meni to nikako ne ide u glavu. Onda jednostavno kupis puno jeftinije komponente i postignes isto za manje para i manje zajebancije...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Pitao sam tamo, pa cu i ovdje....

Dali je ok da 5600 po msi afterburneru i hwinfu prikazuje boost na 4550mhz, jer amd navodi da je max boost 4.4ghz.

Temp su u igrama 60-65C, stock cooler.

I da, kakvi su to jubito filmici o undervoltanju koje smanjuje temperaturu i potrosnju ali povecava performanse?

Skroz normalno, da malo prebacuje specifikacije ili klasičan CPB ili u mojem slučaju 4.3ghz.

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-pro-4650g

 

Dolnji link, na kraju tog posta imaš link na Google Drive i Realtime test od skoro pola sata.Ak ti se da gledaj, pa vidi kakva je CPU frekvencija u različitim situacijama opterečenja procesora.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6336519&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

E, da, vidim da apsolutno nitko o ovome ne priča nigdje, pa me zanima da li je itko od vas ovo testirao.
Dakle, slušam Gamers Nexus kako je najbolje držati ove nove Ryzen 7000 na 65/105W ECO jer su onda topp.

E pa bome očigledno to ja radim i bez BIOS petljanja. Samo postavim ove power limite, kao što imaju laptopi, pa mi je komp limitiran na 35W kad je na ECO, 65W kad je na balanced, full 120W kad je na Performance.

Sve samo preko Windows power plan postavki.

Limitiram "maximum processor state" na 98 ili 99%, te to nekim čudom ugasi PBO i drži temperature/potošnju u normali.
Ništa ne petljam po BIOSU, sve kroz desktop.

 

Eco koristim ljeti, balanced uvijek, power se automatski pali u nekim igricama i ručno ga palim kad vrtim cpu render/simulacije.

Razlika između Balanced i Power u Cinebench je možda 10-15%, a razlika u potrošnji struje 80%.

Ako vrtim render kroz noć, stavim Balanced, ako treba biti čim prije gotovo, stavim Power.

Inače mi Power koristi više struje u idle, što nema smisla, zašto bi trošio 15-20W više, kad ne treba.

Ista stvar u igricama, on vuče 80W, a još uvijek su 60fps. Stavim na balanced, vuče 30-40, frametimes ostane na istome.

 

Sve se radi preko jednostavne terminal naredbe koja se pokrene kad kliknem na ikonu:

C:\Windows\System32\powercfg.exe /setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c

 

Zato bi mi taj novi 7900 bio idealan čip. Limitiraš ga na 65W za sve, pa ako baš želiš gejmanje ili render.

 

Isto sam napravio za moj pis-of-šit laptop, limitirao ga na max10% snage i sad mu baterija izdrži 4h, nakon 6 godina korištenja. (i5 7200u)

 

Radi li još tko ovakvo nešto?

 Zasto bi to radio? Znam da ima takve ekipe (sjecam se Fridaya i njegovog 5900x kojeg je drzao u eco modu na 30% power limita i bio prezadovoljan sobom), al meni to nikako ne ide u glavu. Onda jednostavno kupis puno jeftinije komponente i postignes isto za manje para i manje zajebancije...

 

U 90% vremena nema potrebe trošiti toliko struje jer je CPU idle. Zašto da grijem komponente, sobu, zašto da mi ventilatori rade brže i glasnije, ako ne moraju?

A onda kad mi baš baš treba sva konjaža, kliknem na jednu ikonu na ekranu i procesor je na 100% snage i cucla svih 130W koje može.

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 15:46 (imsonotgonnatellyoumyname).
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa koliko to trosi struje u idle da se toliko grije? Nije mi to jasno, ali svatko radi onako kako on zeli.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da, btw, vidim da te fore s voltage curve radi samo na b550 i jacim plocama.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Minneyar kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

E, da, vidim da apsolutno nitko o ovome ne priča nigdje, pa me zanima da li je itko od vas ovo testirao.
Dakle, slušam Gamers Nexus kako je najbolje držati ove nove Ryzen 7000 na 65/105W ECO jer su onda topp.

E pa bome očigledno to ja radim i bez BIOS petljanja. Samo postavim ove power limite, kao što imaju laptopi, pa mi je komp limitiran na 35W kad je na ECO, 65W kad je na balanced, full 120W kad je na Performance.

Sve samo preko Windows power plan postavki.

Limitiram "maximum processor state" na 98 ili 99%, te to nekim čudom ugasi PBO i drži temperature/potošnju u normali.
Ništa ne petljam po BIOSU, sve kroz desktop.

 

Eco koristim ljeti, balanced uvijek, power se automatski pali u nekim igricama i ručno ga palim kad vrtim cpu render/simulacije.

Razlika između Balanced i Power u Cinebench je možda 10-15%, a razlika u potrošnji struje 80%.

Ako vrtim render kroz noć, stavim Balanced, ako treba biti čim prije gotovo, stavim Power.

Inače mi Power koristi više struje u idle, što nema smisla, zašto bi trošio 15-20W više, kad ne treba.

Ista stvar u igricama, on vuče 80W, a još uvijek su 60fps. Stavim na balanced, vuče 30-40, frametimes ostane na istome.

 

Sve se radi preko jednostavne terminal naredbe koja se pokrene kad kliknem na ikonu:

C:\Windows\System32\powercfg.exe /setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c

 

Zato bi mi taj novi 7900 bio idealan čip. Limitiraš ga na 65W za sve, pa ako baš želiš gejmanje ili render.

 

Isto sam napravio za moj pis-of-šit laptop, limitirao ga na max10% snage i sad mu baterija izdrži 4h, nakon 6 godina korištenja. (i5 7200u)

 

Radi li još tko ovakvo nešto?

 Zasto bi to radio? Znam da ima takve ekipe (sjecam se Fridaya i njegovog 5900x kojeg je drzao u eco modu na 30% power limita i bio prezadovoljan sobom), al meni to nikako ne ide u glavu. Onda jednostavno kupis puno jeftinije komponente i postignes isto za manje para i manje zajebancije...

 

U 90% vremena nema potrebe trošiti toliko struje jer je CPU idle. Zašto da grijem komponente, sobu, zašto da mi ventilatori rade brže i glasnije, ako ne moraju?

A onda kad mi baš baš treba sva konjaža, kliknem na jednu ikonu na ekranu i procesor je na 100% snage i cucla svih 130W koje može.

 Procesor ni ne trosi napisani TDP stalno nego cijelo vrijeme skace-smanjuje potrosnju, frekvenciju i ostalo ovisno o loadu. Nije da kao pred 10+ god se vrti stalno na max frekvenciji. I postoji stvar zvana fan curve, i ramp up time, mozes imati apsolutnu tisinu u idleu ili skoro idleu (surfanje i sl) prilicno lako. I mogu dobiti punu snagu procesora bez klika na tu jednu ikonu na ekranu, jednostavno upalim task/ igru/ stogod :P Ne znam, meni je to ko da kupis Ferrari i onda ides ugraditi blok za potrosnju goriva i/ili ogranicenje max brzine. Al svakom svoje :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Radi li još tko ovakvo nešto?

 Zasto bi to radio? Znam da ima takve ekipe (sjecam se Fridaya i njegovog 5900x kojeg je drzao u eco modu na 30% power limita i bio prezadovoljan sobom), al meni to nikako ne ide u glavu. Onda jednostavno kupis puno jeftinije komponente i postignes isto za manje para i manje zajebancije...

 

Ja se s time i slažem a i ne slažem. Internet je bio pun videa o tome kako se na tom procesoru i mislim 5950X sa power limitima dosta smanjuje temp i potrošnja a performanse par postotaka. Ovo da je smanjio na 30% mislim da je pretjerivanje, ipak toliko nije :)

 

Dok sam imao 5900X prije godinu i nešto, sa uključenim default power limitima (nisam uključivao eco mode i sl.) baš se osjetilo da dosta topline izlazi iz kučišta dok idla, pa zašto ne smanjiti ako se može.. Btw. isto tako se ne slažem da je mogao kupiti slabiji proc i postići isto. Što kad mu za posao (a koristi računalo za posao) zatreba više snage/jezgri/whatever? Što će otključati/osloboditi na slabom procu? Zrak?

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro jutro svima ,

ima li ovdje korisnika koji imaju R5 3600 ili 3600X, kakva su vam iskustva po pitanju pregrijavanja i da li vam još uvijek rade?
Osobno koristim hladnjak kojim sam hladio FX8320E, Arctic Freeser 13CU, temperature pod opterećenjem nikad ne prelaze preko 60°C i gotovo je nečujan u radu. Inače igram serijal Call of Duty, Cyberpunk 2077 i World of tanks max 2 sata (to mi više nego dovoljno za ispuštanje nakupljenog radnog stresa).


Pitam jer su Greg Salazar i TechYesCity napravili teme o tome kako ubrzano "crkavaju".

Moje iskustvo je potpuno drugačije, a još me više začudilo da su mi obrisali obrazloženja koja opovrgavaju njihove tvrdnje i to u roku par minuta nakon objave. Netko se naša uvrijeđen ili ih je sam Youtube obrisao zbog navodnog nepoštivanja pravila zajednice .....
Riba "smrdi" od glave, nekako mi se čini, kako su im neki "mulci" uvalili crknute i pri tome dobro zaradili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Osobno koristim hladnjak kojim sam hladio FX8320E, Arctic Freeser 13CU, temperature pod opterećenjem nikad ne prelaze preko 60°C ...

 možda zato jer si ih išao opovrgnuti s nečim što je potpuno suprotno onome što govore, pa su to shvatili kao trolanje

 

u videu se govori o preslabim stock hladnjacima i stock postavkama koje nabijaju temperaturu, čak preporučaju staviti jači hladnjak ili u postavkama biosa ograničiti temperature limit na 70 stupnjeva 

ti koristiš dosta jači hladnjak i ne prelazić 60 stupnjeva

 

 

jbga, drugi put pažljivije pogledaj nešto što komentiraš

 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zato su mi Dawid i onaj dečko iz Velike Britanije, RandomGaming daleko draži, napišeš svoje iskustvo i ok im je.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Slušao sam pažljivo, naveo sam i nešto u vezi napajanja koje može biti uzrok nestabilnog napona, a te oscilacije mogu spržiti ili oštetiti komponente računala. Više im neću ništa komentirati već ovdje napisati, možda nekom pomognem.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Dobro jutro svima ,

ima li ovdje korisnika koji imaju R5 3600 ili 3600X, kakva su vam iskustva po pitanju pregrijavanja i da li vam još uvijek rade?
Osobno koristim hladnjak kojim sam hladio FX8320E, Arctic Freeser 13CU, temperature pod opterećenjem nikad ne prelaze preko 60°C i gotovo je nečujan u radu. Inače igram serijal Call of Duty, Cyberpunk 2077 i World of tanks max 2 sata (to mi više nego dovoljno za ispuštanje nakupljenog radnog stresa).


Pitam jer su Greg Salazar i TechYesCity napravili teme o tome kako ubrzano "crkavaju".

Moje iskustvo je potpuno drugačije, a još me više začudilo da su mi obrisali obrazloženja koja opovrgavaju njihove tvrdnje i to u roku par minuta nakon objave. Netko se naša uvrijeđen ili ih je sam Youtube obrisao zbog navodnog nepoštivanja pravila zajednice .....
Riba "smrdi" od glave, nekako mi se čini, kako su im neki "mulci" uvalili crknute i pri tome dobro zaradili.

 Imam ja i nemam problema s R5 3600 a nisam evo čuo da je ikome krepalo. A ovaj prika s kanala "TechYesCity" je imao tako glupih klipova zadnje vrijeme da ga jednostavno treba zaboravit. Inače, mislim isto da R5 3600 imaju stock previše napona, ali opet, nisam čuo ikog da mu je kao sad odjednom krepao taj CPU.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Slušao sam pažljivo, naveo sam i nešto u vezi napajanja koje može biti uzrok nestabilnog napona, a te oscilacije mogu spržiti ili oštetiti komponente računala. Više im neću ništa komentirati već ovdje napisati, možda nekom pomognem.

 ok, ne znam što si pisao i kako, ali osnova je da ti imaš potpuno suprotni slučaj od onoga što govore, tako da tvoj slučaj nikako ne može demantirati njihov video

 

kao da mehaničara, koji kaže da treba ulje mijenjati češće od 20.000 km jer može krepati, ideš demantirati sa svojim motorom kojem mijenjaš ulje svakih 5.000 km i nemaš nikakvih problema

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Napisao sam da mi probleme pravi RAM ne procesor , a za koju sam na kraju otkrio da nije podržana od strane proizvođača matične, barem tako stoji na stranici G.skill, već sam ovdje na forumu o tome pisa. Kupio mačka u vreći zbog akcijske cijene. Testira sam je prije 7 dana, temeljito, na frekvenciji od 3000MHz daje najbolje performanse u igrama, dok na 3200MHz sve drastično pada i nema nikakve veze sa procesorom koji ionako radi na tvorničkim postavkama. Namjeravam nabavit drugo napajanje jer nisam zadovoljan ovim kojeg imam. Kad nađem vremena stavim ovdje slike iz BIOS-a.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ok za to, ali onaj video je sasvim korektan, upozorava da duže izlaganje visokim temperaturama može degradirati procesor i da je poželjno kupiti barem neki jeftini hladnjak ili ograničiti temperature u biosu

nije to ništa loše, a sam si rekao da si ih išao opovrgnuti sa svojim procesorom koji ne prelazi 60 stupnjeva jer ima bolji hladnjak od onog stock 

 

Maksimus kaže...

Osobno koristim hladnjak kojim sam hladio FX8320E, Arctic Freeser 13CU, temperature pod opterećenjem nikad ne prelaze preko 60°C i gotovo je nečujan u radu...

 

Pitam jer su Greg Salazar i TechYesCity napravili teme o tome kako ubrzano "crkavaju".

Moje iskustvo je potpuno drugačije, a još me više začudilo da su mi obrisali obrazloženja koja opovrgavaju njihove tvrdnje i to u roku par minuta nakon objave. Netko se naša uvrijeđen ili ih je sam Youtube obrisao zbog navodnog nepoštivanja pravila zajednice .....

 jel kužiš zašto je tvoj post shvaćen kao trolanje i izbrisan?

išao si ih demantirati sasvim suprotnim slučajem od onoga na što upozoravaju

 

nisu se oni našli uvrijeđeni, nego si ti doista trolao, vjerojatno nenamjerno

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjeruj mi da mi namjera nije bila trolanje ili kako se to već zove. Namjera mi je bila pokazati da to što se njima dogodilo,nije slučaj sa drugim korisnicima i da mi je jedini problem memorija koju ću promijeniti.
Ove slike bi tamo ostavio u komentaru, ali se ne može. Zadnja slika je od napajanja. E sad molim vas koji imate više znanja od mene , jesu li vrijednosti za R5 3600 u redu, naponi itd. Procesor je bio u Bulk pakiranju bez hladnjaka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2023 19:15 (Maksimus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imam problema sa Telefonicom ,pa sam vidio duplu objavu. Nikako na zelenu granu sa internetom u Aalenu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2023 19:00 (Maksimus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i dalje kruške i jabuke....

ti nemaš stock cooler nit ti se proc pregrijava zbog toga, tako da tvoj post/kometar (bio trolerski ili ne) nema smisla u kontekstu povlačenja paralela "meni se to ne dešava".

jel sad kužiš ili ?

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vjerojatno si u pravu 😇, nabavit ću i taj hladnjak, pa ćemo vidjeti.
Jedina greška koju sam nesvjesno napravio 🙈 je što sam povukao paralelu između Grega i Australca 😔.
Ono što mi je privuklo pažnju su ti naponi na njihovim pločama koje su 3 do 4 puta skuplje od moje, te pregrijavanja na njihovim "test benchevima". Ne znam...jutro je pametnije od noći. Od sutra sam na godišnjem, pa sam mislio malo protresti svoje računalo.
Čisto radi primjera, novo napajanje kad sam prije 6g tu negdje sklapao računalo oko FX8320E, odmah je po uključivanju pregorilo. Pukom srećom je ostalo na tome, a nije da je bilo najjeftinije niti najskuplje, srednja klasa. Mogao sam samo tako izgubiti oko 800€ u startu. Matičnu sam kupio kod Conrad (Asusica), sve ostalo kod Mindfactory.
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U koju ja onda rubriku spadam kad mi je LC CC 120 hladnjak hlađen sa wraith spire ventilatorom vezicom vezan preko hladnjaka na R5 1600 AF?  Šalu na stranu, problem je u tvorničkom hladnjaku, međutim izgleda da je kombinacija visokog napona kojeg ploča forsira sa nedovoljnim kapacitetom hladnjaka da disipira brzo toplinu uzrok prebrzoj degradaciji. Moram priznat jako zanimljivo, osobno to ne zamjeram amdu jer je procesor odradio garantni rok, ali također osobno, naviknut sam da se procesori na stock postavkama baš i ne kvare. AM4 procesora ima more, ali će očito trebat pripazit kod kupnje polovnih sa ebaya, aliexpressa...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

U koju ja onda rubriku spadam kad mi je LC CC 120 hladnjak hlađen sa wraith spire ventilatorom vezicom vezan preko hladnjaka na R5 1600 AF?  Šalu na stranu, problem je u tvorničkom hladnjaku, međutim izgleda da je kombinacija visokog napona kojeg ploča forsira sa nedovoljnim kapacitetom hladnjaka da disipira brzo toplinu uzrok prebrzoj degradaciji. Moram priznat jako zanimljivo, osobno to ne zamjeram amdu jer je procesor odradio garantni rok, ali također osobno, naviknut sam da se procesori na stock postavkama baš i ne kvare. AM4 procesora ima more, ali će očito trebat pripazit kod kupnje polovnih sa ebaya, aliexpressa...

 Hahahahdobra!

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbg Stjepane, dobio sam za svoje novce dovoljno.  S vremenom bi trebalo i novo, nemaš više ni ti Gorenje i Končar vešmašinu iz 1998. il 2700K clockan.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sad mi ga donio jedan dečko sa drugog kraja Aalena za 20€,zamijenio ga je sa Pure Rock 2. Ima Ryzen 7 ili 9, zaboravio ga priupitat. Večeras u mirne sitne sate počinje testiranje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Sad mi ga donio jedan dečko sa drugog kraja Aalena za 20€,zamijenio ga je sa Pure Rock 2. Ima Ryzen 7 ili 9, zaboravio ga priupitat. Večeras u mirne sitne sate počinje testiranje.

ako si još na onom testu od tech yes city, da se ne zajebeš sa novim komentarom i opet ispadneš trol 

naime, to je wraith hladnjak, takav nije stock na 3600 i puuuuno je bolji

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Picajzla ,testirat ću oba modela koja dolaze sa Ryzenima, plus jedan top blower hladnjak koji trenutno hladi fx. Napravit ću usporedbu 4 hladnjaka, bez ikakvog trolanja.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Picajzla ,testirat ću oba modela koja dolaze sa Ryzenima, plus jedan top blower hladnjak koji trenutno hladi fx. Napravit ću usporedbu 4 hladnjaka, bez ikakvog trolanja.

 doduše, ako ti proc ne bude trottlao, ne budeš ništa dokazao nit ima poante u testiranju (ima ako pouzdano znaš da je proc gažen pod običnim stock coolerom), em je svaki cpu blago različit, em nisu svima kućišta i protok zraka isti, a do degradacije može (a i ne mora uopće) doći nakon par godina.
ukratko, konstantno visoke temperature kroz duži period "ubijaju" hardware... može bit za godinu ili za 10.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 23:16 (vrx).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vrx ništa ne brini, imam savršeno matx kučište sa katastrofalnim protokom zraka, procesor će i te kako bit termalno opterećen, ako crkne crkne ,a ako izdrži super.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Vrx ništa ne brini, imam savršeno matx kučište sa katastrofalnim protokom zraka, procesor će i te kako bit termalno opterećen, ako crkne crkne ,a ako izdrži super.

 što bi crkao, jednostavno će throtlat

mensčini da tebi nisu jasne neke osnovne stvari, odnosno dosta njih

samo da ti se objasni da si išao demantirat visoku temperaturu 3600 sa stock hladnjakom, uspoređujući svoj proc koji nejde preko 60 jer ima dobar hladnjak, trebalo je ovdje 6-7 poruka

i opet nisam siguran da si shvatio

 

ono što je tech yes city govorio se odnosi na dugotrajno korištenje pod visokim temperaturama i naponom, ništa neće crknut ili degradirat od jednog testa

ne znam jel stvarno ne kužiš takve osnove ili baš trolaš

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Picajzla, ne trolam, ali ako vi svi mislite da to radim, trajno me izbacite sa ovog foruma, nemam uopće problem sa tim. Negdje na sredini puta se očito ne razumijemo. Rekoh da ću ga testirati, znači opteretiti ću ga do j...j... htio bih vam nešto pokazati, dokazivanje mi ne pada na um, kao niti trolanje. Eto vama ostavljam na izbor, kod nas je najlakše osuditi nekog unaprijed....pre ozbiljna sam osoba da bih išao nekog otvoreno vuć za nos...
Izvadio sam staro računalo iz ovog kučišta, a otpao je i Arctic jer kao što se vidi na slici vrući zrak od procesora odlazi izravno u napajanje, ne treba mi dodatni rizik. Onaj obični alu hladnjak za Ryzene od 65W TDP ću malo kasnije naručiti. Eto, lijepi pozdrav svima iz Aalena 👋🙂
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice