AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.075.895
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jebodiah kaže...

Au.....!

Pa koliko ce to memorije biti u AMD Ryzenu 7xxx 3d

bbbrrrrrrr

Ne kupujem dok ne dodje na Gigu 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jebodiah kaže...

Au.....!

Pa koliko ce to memorije biti u AMD Ryzenu 7xxx 3d

bbbrrrrrrr

 Bit ce haos!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...
Jebodiah kaže...

Au.....!

Pa koliko ce to memorije biti u AMD Ryzenu 7xxx 3d

bbbrrrrrrr

Ne kupujem dok ne dodje na Gigu 

 

 Ne kupujem dok ne dođe konfa na 150 €... 

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma skuzili su oni, sto nas rajca...

moje svete borlotti grah mi vele,,,,  iz pepela se izdize Feniks!

 

I jedna akcija Cekin Posebna kobasica, ali ne spada u ovu temu pa ignorirajte ovu vijest (taman posla da i to popalite, pa meni nis )

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa tribala bi mi vaša pomoć oko procesora,prodao bih svoj Ryzen 5 5600 kupljen u 4mj ove godine,pa me zanima koliko vrijedi,unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cijena novome je u jednom dućanu je 1088kn ostali 1200kn zato stavi 950kn prodat ćeš ga odmah jer ih nema polovnih u prodaji radi popularnosti.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok hvala lijepa na pomoći

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

r5 5600 4750mhz cbr20 4664 multi score

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 zanimljivo kako u startu radi grešku... priča o 7xxx seriji i pritisku na intel, koristeći podatke o tržištu iz drugog kvartala - kad 7xxx srija nije niti bila vani

da koristi friške podatke, vidio bi da je 'pritisak' na intel drastično popustio, jer - amd je drastično popušio market share u zadnjih par mjeseci

 

do 20% udjela u desktopu penjao se mukotrpno godinama, a sad je pao na razine otprije 5 godina - u samo jednom tromjesečju vratili su se ispod 14%

u mobilnom su pali sa 25% na samo 15%, jedino i dalje rastu na serverskom tržištu

uz pušionu na tržištu grafičkih kartica i rekordno niskih 8% udjela, te hrpi love koju su u nezgodno vrijeme zdrobili na xilinx, nije čudo da se na svim burzama preporuča prodaja amd dionica, prvi put nakon godina i godina hodlanja

 

i taj pad na desktop tržištu mogu zahvaliti upravo toj 7xxx seriji o kojoj linus govori i očajnoj prodaji iste

tak da, mislim da njegove videjiće ionako treba izbjegavat, ne samo radi ovog koji si linkao

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

 zanimljivo kako u startu radi grešku... priča o 7xxx seriji i pritisku na intel, koristeći podatke o tržištu iz drugog kvartala - kad 7xxx srija nije niti bila vani

da koristi friške podatke, vidio bi da je 'pritisak' na intel drastično popustio, jer - amd je drastično popušio market share u zadnjih par mjeseci

 

do 20% udjela u desktopu penjao se mukotrpno godinama, a sad je pao na razine otprije 5 godina - u samo jednom tromjesečju vratili su se ispod 14%

u mobilnom su pali sa 25% na samo 15%, jedino i dalje rastu na serverskom tržištu

uz pušionu na tržištu grafičkih kartica i rekordno niskih 8% udjela, te hrpi love koju su u nezgodno vrijeme zdrobili na xilinx, nije čudo da se na svim burzama preporuča prodaja amd dionica, prvi put nakon godina i godina hodlanja

 

i taj pad na desktop tržištu mogu zahvaliti upravo toj 7xxx seriji o kojoj linus govori i očajnoj prodaji iste

tak da, mislim da njegove videjiće ionako treba izbjegavat, ne samo radi ovog koji si linkao

 

Ma nije me briga za dio o tržištu niti o tome koliko tko ima udjela nego o cijenama i uloženo-dobiveno kod 7000 serije bez "x" oznake, kod nas 7600X kreće od 2.250kn, dakle 7600 non X bi trebali ići ispod 2.000kn, cijene DDR5 RAM-a su već pale a ići će to još dolje pa sada DDR5 platforma izgleda primamljivije. Još  kad bi cijene B650 pale ili se pojave neke još više "budžet" orijentirane B650 bilo bi top.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 13:46 (ibme74).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ma nije me briga za dio o tržištu niti o tome koliko tko ima udjela nego o cijenama i uloženo-dobiveno kod 7000 serije bez "x" oznake, kod nas 7600X kreće od 2.250kn, dakle 7600 non X bi trebali ići ispod 2.000kn, cijene DDR5 RAM-a su već pale a ići će to još dolje pa sada DDR5 platforma izgleda primamljivije.

 Future proof AM5 sa ryzenom7600 uz nadolazeče jeftinije mbo razumniji izbor od intela svakako

kradem mine iz minskog polja
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ma nije me briga za dio o tržištu niti o tome koliko tko ima udjela nego o cijenama i uloženo-dobiveno kod 7000 serije bez "x" oznake, kod nas 7600X kreće od 2.250kn, dakle 7600 non X bi trebali ići ispod 2.000kn, cijene DDR5 RAM-a su već pale a ići će to još dolje pa sada DDR5 platforma izgleda primamljivije. Još  kad bi cijene B650 pale ili se pojave neke još više "budžet" orijentirane B650 bilo bi top.

i 13400f kod nas bi trebao biti soma i pol kuna, pa je ipak 1.800+, tako da računaj da će 7600 biti vrlo blizu 2.000, ne puno ispod

matične su razlika značajna, skoro dupla za one koje nije briga za bells & whistles, a i ram je još uvijek razlika

ti slažeš konfe, pa probaj složit jednu i drugu stranu i vidi kolika je razlika - realno, oko 150-200e kako stvari stoje, a to nije malo kad tu cifru možeš radije ubacit u grafu koju će bez ikakvih bn jednako tjerat i jedan i drugi

dery kaže...

 Future proof AM5 sa ryzenom7600 uz nadolazeče jeftinije mbo razumniji izbor od intela svakako

 razum ima malo veze s prodajom, 7xxx serija je startala problematično, em preskupa, em se grije na 95 stupnjeva

na suprotnoj strani imaš 13400 koji je 10core naspram 7600 koji je 6core, a 90% kupaca to gleda kao glavne brojke

tko će uvjerit kupce da je bolji, to ćemo tek vidjeti, no kako je 7xxx startala čini se da amd baš i neće ponoviti uspjeh sa 5xxx serijom 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Ma nije me briga za dio o tržištu niti o tome koliko tko ima udjela nego o cijenama i uloženo-dobiveno kod 7000 serije bez "x" oznake, kod nas 7600X kreće od 2.250kn, dakle 7600 non X bi trebali ići ispod 2.000kn, cijene DDR5 RAM-a su već pale a ići će to još dolje pa sada DDR5 platforma izgleda primamljivije. Još  kad bi cijene B650 pale ili se pojave neke još više "budžet" orijentirane B650 bilo bi top.

i 13400f kod nas bi trebao biti soma i pol kuna, pa je ipak 1.800+, tako da računaj da će 7600 biti vrlo blizu 2.000, ne puno ispod

matične su razlika značajna, skoro dupla za one koje nije briga za bells & whistles, a i ram je još uvijek razlika

ti slažeš konfe, pa probaj složit jednu i drugu stranu i vidi kolika je razlika - realno, oko 150-200e kako stvari stoje, a to nije malo kad tu cifru možeš radije ubacit u grafu koju će bez ikakvih bn jednako tjerat i jedan i drugi

 

Po izlasku da, ali brzo će to ići dolje, tako je bilo i sa R5 5600 koji je po izlasku sredinom 2022. kod nas bio 220€ a već u 9. mjesecu ih je bilo za oko 180€, sada kreću od 145€.

RAM već ima po pristupačnim cijenama, 2x8GB DDR5 5600Mhz za 86€ odnosno 650kn je sasvim okej cijena, 5200Mhz i 4800MHz ima i za manje love.

Veći problem su ploče koje zasada drže cijenu i nema niti jedna B650 ispod 185€.

 

Znam ja da je DDR5 platforma i dalje skupa platforma ali sa 7000 non x i nadajmo se uskoro jeftinijim b650 pločama bi polako budžetom mogla stajat u konfe bez da se žrtvuje na jačim grafama.

 

Kad si već spomenuo intel jedna zanimljivost kod njih, i5 12600K kako je izašao kod nas na tržiše drži praktički istu cijenu od cca 310€ na više.

R5 5600 Nabava.net R5 5600 Nabava.net
12600K Nabava.net 12600K Nabava.net
12400F 12400F
R5 5600X po izlasku R5 5600X po izlasku
R5 5600X danas R5 5600X danas
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 14:41 (ibme74).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

Ma nije me briga za dio o tržištu niti o tome koliko tko ima udjela nego o cijenama i uloženo-dobiveno kod 7000 serije bez "x" oznake, kod nas 7600X kreće od 2.250kn, dakle 7600 non X bi trebali ići ispod 2.000kn, cijene DDR5 RAM-a su već pale a ići će to još dolje pa sada DDR5 platforma izgleda primamljivije. Još  kad bi cijene B650 pale ili se pojave neke još više "budžet" orijentirane B650 bilo bi top.

Prati Zen 4 temu, AM5 A620 matičnjače stižu u Veljači cijene 80-100$ tako šuškaju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=25&jumpto=6583929&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 14:43 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Ma nije me briga za dio o tržištu niti o tome koliko tko ima udjela nego o cijenama i uloženo-dobiveno kod 7000 serije bez "x" oznake, kod nas 7600X kreće od 2.250kn, dakle 7600 non X bi trebali ići ispod 2.000kn, cijene DDR5 RAM-a su već pale a ići će to još dolje pa sada DDR5 platforma izgleda primamljivije. Još  kad bi cijene B650 pale ili se pojave neke još više "budžet" orijentirane B650 bilo bi top.

i 13400f kod nas bi trebao biti soma i pol kuna, pa je ipak 1.800+, tako da računaj da će 7600 biti vrlo blizu 2.000, ne puno ispod

matične su razlika značajna, skoro dupla za one koje nije briga za bells & whistles, a i ram je još uvijek razlika

ti slažeš konfe, pa probaj složit jednu i drugu stranu i vidi kolika je razlika - realno, oko 150-200e kako stvari stoje, a to nije malo kad tu cifru možeš radije ubacit u grafu koju će bez ikakvih bn jednako tjerat i jedan i drugi

 

Po izlasku da, ali brzo će to ići dolje, tako je bilo i sa R5 5600 koji je po izlasku sredinom 2022. kod nas bio 220€ a već u 9. mjesecu ih je bilo za oko 180€, sada kreću od 145€.

RAM već ima po pristupačnim cijenama, 2x8GB DDR5 5600Mhz za 86€ odnosno 650kn je sasvim okej cijena, 5200Mhz i 4800MHz ima i za manje love.

Veći problem su ploče koje zasada drže cijenu i nema niti jedna B650 ispod 185€.

 

Znam ja da je DDR5 platforma i dalje skupa platforma ali sa 7000 non x i nadajmo se uskoro jeftinijim b650 pločama bi polako budžetom mogla stajat u konfe bez da se žrtvuje na jačim grafama.

 

Kad si već spomenuo intel jedna zanimljivost kod njih, i5 12600K kako je izašao kod nas na tržiše drži praktički istu cijenu od cca 310€ na više.

 Nije ime picajzla bez veze, filozofira previše. Ne gleda šta se dogodilo prije pa prema tome otprilike ubuduće.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Po izlasku da, ali brzo će to ići dolje, tako je bilo i sa R5 5600 koji je po izlasku sredinom 2022. kod nas bio 220€ a već u 9. mjesecu ih je bilo za oko 180€, sada kreću od 145€.

RAM već ima po pristupačnim cijenama, 2x8GB DDR5 5600Mhz za 86€ odnosno 650kn je sasvim okej cijena, 5200Mhz i 4800MHz ima i za manje love.

Veći problem su ploče koje zasada drže cijenu i nema niti jedna B650 ispod 185€.

 

Znam ja da je DDR5 platforma i dalje skupa platforma ali sa 7000 non x i nadajmo se uskoro jeftinijim b650 pločama bi polako budžetom mogla stajat u konfe bez da se žrtvuje na jačim grafama.

 

Kad si već spomenuo intel jedna zanimljivost kod njih, i5 12600K kako je izašao kod nas na tržiše drži praktički istu cijenu od cca 310€ na više.

 ma pusti 5600, on je izašao kad se amd već izdovoljio na preskupim 5x procesorima koji su bili pojam high end gejminga, a pad cijena je krenuo kad je i amd osjetio ono što se danas vidi u izvješćima - a to je potop u prodaji upravo u tim trenucima

kujac bi amd spuštao cijene da je mogao musti kao u vrijeme izlaska 5600x, ali da, baš zbog situacije koja im je koma sve više, mogli bi 7600 brzo prema dolje

 

još samo matične da se spuste, da kupce uvjere kako je 95 stupnjeva 'normalno' i da nađu načina kako uvjeriti ljude da je 6 više od 10, kad su godinama gojili te moar cores 'potrebe'

bilo bi dobro da uspiju zbog nas kupaca i konkurentnosti, ali bojim se da im neće biti lako

 

dery kaže...

 Nije ime picajzla bez veze, filozofira previše. Ne gleda šta se dogodilo prije pa prema tome otprilike ubuduće.

 mda, ja ne gledam što se dogodilo prije...

bitno da ti i rambox gledate majndfaktori, a to što u isto vrijeme 'super prodaje' amd ide u minus i udio im pada na razine otprije pet godina, to je nebitno, samo majndfaktori je bitan 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 14:52 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa eto po ovim izvješćima o kojim ti govoriš su i dalje u kujcu što znači da će opet kresat cijene procesora da ih prodaju, win for customers 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Cijena novome je u jednom dućanu je 1088kn ostali 1200kn zato stavi 950kn prodat ćeš ga odmah jer ih nema polovnih u prodaji radi popularnosti.

 A za kolko bi se dalo prodat Ryzen 3600? Nisam dugo pratio ni forum ni procesore, nisam u toku.

crosshair kaže...

Ekipa tribala bi mi vaša pomoć oko procesora,prodao bih svoj Ryzen 5 5600 kupljen u 4mj ove godine,pa me zanima koliko vrijedi,unaprijed hvala

Hej, hold up, mozda ti ja kupim procesor :) Upravo sam zaguglao i vidim da ploca po kojoj nosis nickname, Crosshair VI ipak podrzava Ryzen 5000 seriju, iako isprva nije podrzavala. Btw. mislim da sam od tebe vec nesto kupio, ne mogu se sjetit. Trebam malo popratit zadnje stranice teme i vidit se isplati uopce upgrade na neku srednje jaku grafu..

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 16:00 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
dery kaže...

Cijena novome je u jednom dućanu je 1088kn ostali 1200kn zato stavi 950kn prodat ćeš ga odmah jer ih nema polovnih u prodaji radi popularnosti.

 A za kolko bi se dalo prodat Ryzen 3600? Nisam dugo pratio ni forum ni procesore, nisam u toku.

 Eto ti pa vidi,  novi je 880-960kn ali to nije isplativo s obzirom da je R5 5500 generalno bolji proc+troši manje struje.

 

https://www.protis.hr/products/index/procesori/87?filter=e9OQAzADUAfAB-AHwAMQAxADcAMQA5ADgAfAB-AHwAQQBNADQAfAB-AHwAUwBvAGMAawBlAHQA

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 18:18 (rambox).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja prodao svoj 3600 za 65e prije 2-3 mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 17:12 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na njuskalu najnizi 85e tako da racunaj za tu cijenu da ce vjerojatno otici. Naravno da je 5500 bolja kupovina , ali dosta ljudi niti prati niti im se azurira bios itd nego samo uzmu ryzen 3600 ,a za ovaj 5500 nisu ni culi.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

5500 je slabije binan? Ima li neka fora? Ak bi to kupovao bi bio sretan da se da overclockat.

crosshair jesi ti OC-ao svoj 5600, na kolko ide?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

5500 je slabije binan? Ima li neka fora? Ak bi to kupovao bi bio sretan da se da overclockat.

crosshair jesi ti OC-ao svoj 5600, na kolko ide?

 

Glavna razlika je ta da je R5 3600 PCIe 4.0 dok je R 5500 PCIe 3.0 (ako ti to igra ulogu). Oba su "unlocked" tako da se možeš igrati sa undervoltanjem i overklokanjem. Ali nema ti nikakvog smisla ići na R5 3600 na R5 5500, dobijaš praktički isti CPU a gubiš PCIe 4.0.
Ako već ideš nadograđivati ispod R5 5600 ne gledaj.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od OC kod 5000 serije nemas nikakvih prednosti, samo PBO aktivirat i to je to.

 

Kako ibme kaze, uzmes 5600 i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 10:39 (rocko9).
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E, da, vidim da apsolutno nitko o ovome ne priča nigdje, pa me zanima da li je itko od vas ovo testirao.
Dakle, slušam Gamers Nexus kako je najbolje držati ove nove Ryzen 7000 na 65/105W ECO jer su onda topp.

E pa bome očigledno to ja radim i bez BIOS petljanja. Samo postavim ove power limite, kao što imaju laptopi, pa mi je komp limitiran na 35W kad je na ECO, 65W kad je na balanced, full 120W kad je na Performance.

Sve samo preko Windows power plan postavki.

Limitiram "maximum processor state" na 98 ili 99%, te to nekim čudom ugasi PBO i drži temperature/potošnju u normali.
Ništa ne petljam po BIOSU, sve kroz desktop.

 

Eco koristim ljeti, balanced uvijek, power se automatski pali u nekim igricama i ručno ga palim kad vrtim cpu render/simulacije.

Razlika između Balanced i Power u Cinebench je možda 10-15%, a razlika u potrošnji struje 80%.

Ako vrtim render kroz noć, stavim Balanced, ako treba biti čim prije gotovo, stavim Power.

Inače mi Power koristi više struje u idle, što nema smisla, zašto bi trošio 15-20W više, kad ne treba.

Ista stvar u igricama, on vuče 80W, a još uvijek su 60fps. Stavim na balanced, vuče 30-40, frametimes ostane na istome.

 

Sve se radi preko jednostavne terminal naredbe koja se pokrene kad kliknem na ikonu:

C:\Windows\System32\powercfg.exe /setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c

 

Zato bi mi taj novi 7900 bio idealan čip. Limitiraš ga na 65W za sve, pa ako baš želiš gejmanje ili render.

 

Isto sam napravio za moj pis-of-šit laptop, limitirao ga na max10% snage i sad mu baterija izdrži 4h, nakon 6 godina korištenja. (i5 7200u)

 

Radi li još tko ovakvo nešto?

ECO ECO
Balanced Balanced
Pehwur Pehwur
The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rocko9 kaže...

Na njuskalu najnizi 85e tako da racunaj za tu cijenu da ce vjerojatno otici. Naravno da je 5500 bolja kupovina , ali dosta ljudi niti prati niti im se azurira bios itd nego samo uzmu ryzen 3600 ,a za ovaj 5500 nisu ni culi.

Naravno da su čuli, ako i malo pratiš hardver znaš da je R5 5500 Zen 3 procesor ili R5 5600G sa isključenim iGPU.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx?page=1&jumpto=6518564&sort=asc&view=flat

 

Človek je pital za cijenu ili za kolko može prodat rabljeni R5 3600=ja sam usput samo usporedil kaj se može kupit kao novo za okvirno istu cijenu.

 

R5 5600 je 250kn skuplji, a to nikak nije zanemarivo i pogotovo ako imaš uski buđet onda gledaš svaki eurič.Eto primjera, ako neko misli da je oko 250kn nebitno u današnja siva vremena.

 

https://www.protis.hr/products/details/patriot-p310--solid-state-drive--480-gb--pci-express-30-x4-nvme/190094

The_Fichek kaže...

5500 je slabije binan? Ima li neka fora? Ak bi to kupovao bi bio sretan da se da overclockat.

crosshair jesi ti OC-ao svoj 5600, na kolko ide?

S obzirom kolko is platil taj R5 3600 kao novi, a da skoči na Zen 3/R5 5600 to je najbolja opcija.

 

Zen 2/Zen 3, nema tu nikakvog ručnog klokanja(fakat nema smisla) s obzirom da na Defolt postavkama več imaš optimalne CPU postavke.Eventualno uključiš PBO, a recimo CPB(Core Performance Boost, na Gigabyte matičnjačama)je ionako po Defoltu omogučen za sve procesore.

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pitao sam tamo, pa cu i ovdje....

Dali je ok da 5600 po msi afterburneru i hwinfu prikazuje boost na 4550mhz, jer amd navodi da je max boost 4.4ghz.

Temp su u igrama 60-65C, stock cooler.

I da, kakvi su to jubito filmici o undervoltanju koje smanjuje temperaturu i potrosnju ali povecava performanse?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da je, i bolje ako ti se boosta više.  To ti je sve super, i boost i temperature koje imaš i nemaš brige oko toga. Što se tiče tih "filmića", to manje više nemaš smisla ni potrebe raditi jer su ti pomaci manje više zanemarivi. Pogotovo ako nemaš problema s temperaturama i slično. Sad, koliko ćeš ti profitirati s 10 - 15W manjom potrošnjom realno? Nebitno je osim ako ti komp ne radi 24/7. Tako da ako ti sve radi, ne trebaš se zamarati s time. To jedino ima smisla ako te to zabavlja i slično a ne radi neke potrebe. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam ni pokušavao,a da sada idem probati ne mogu jer sam u međuvremenu prodao svoj 5600 i uzeo sam 5800x3d ;)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice