AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.073.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Već tri dana vrtim b650 ploče i sve sam gluplji što dalje kopam.

 

Vidim Asrock se popravio (buđet Riptide), a i Giga ELITE gaming AX mi izleda ko odličan buy.

 

Od ostalog klasika MSI Tomahawk/Mortar ili ASuS TUF.

 

Vidim na svima je skoro VRM prihvatljiv.

 

Upario bih 7800x3d sa c30 Gskillom.

 

Sugestije ?

 

Ima za kupit u HAKu po duploj cijeni uz set zimskih guma.

 

https://shop.hak.hr/proizvod/gigabyte-ga-b650-aorus-elite-ax-am5

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 18:53 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Meni je zabavno kako su uvijek najglasniji gameri kojima je procesor manje bitan, ostali uzmu prema namjeni i softveru, bar danas imaju izbora.

 

 

 Najglasniji su uvijek oni iz suparničkog tabora, jer bacit se kontru mora opravdano ili ne 

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam mjesecima ušao u temu, vidim, sve isto. Vidimo se za par mjeseci.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Već tri dana vrtim b650 ploče i sve sam gluplji što dalje kopam.

 

Vidim Asrock se popravio (buđet Riptide), a i Giga ELITE gaming AX mi izleda ko odličan buy.

 

Od ostalog klasika MSI Tomahawk/Mortar ili ASuS TUF.

 

Vidim na svima je skoro VRM prihvatljiv.

 

Upario bih 7800x3d sa c30 Gskillom.

 

Sugestije ?

 

Ima za kupit u HAKu po duploj cijeni uz set zimskih guma.

 

https://shop.hak.hr/proizvod/gigabyte-ga-b650-aorus-elite-ax-am5

 Ma po meni se B650 ne isplati bas po nekih 220e sa alc 897 zvučnom i manjkom featura i opreme spram Asus Rog strix B650E-F Gaming po 285e sa svim krefekima i alc 4080 ili za 300e Asus Tuf Gaming X670E Plus kao punokrvni chipset uz alc 1220a

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To i mene kopa, kao ako hoćeš bolju b650 taman joj ulazi buđet u solidnu 670, jer su sve prihvatljive neprihvatljive cijenom.
Nego gdje si iskopao te cijene Strixice i x670 Tufice? Idealo ? To je ipak sa poštarinom i pdv-om skuplje.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 16:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
To i mene kopa, kao ako hoćeš bolju b650 taman joj ulazi buđet u solidnu 670, jer su sve prihvatljive neprihvatljive cijenom.
Nego gdje si iskopao te cijene Strixice i x670 Tufice? Idealo ? To je ipak sa poštarinom i pdv-om skuplje.

 Na idealo.de, mislim da se svakako isplati jer iz Caseking sa svim troškovima (izađe 320e) na Asus B650E-F štedis 40-50e u usporedbi sa nasim prvim donekle pouzdanim ducanom.

 

Asus Tuf Gaming X670E inas na Amazon.de i Computer Universe po 310e, u oba slucaja je oko 20e dostava, opet oko 20e štedis spram nasih.

 

Naravno imas opciju i Mailbox pa kupujes sa 19% pdv

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 17:27 (Morgoth Bauglir).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tih 20€ ustede bacis na pod prvom sekundom mozebitne reklamcije.

defiant
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I izjebem se sa budućim prodajom gdje u startu moram spustiti cijenu. I to je malo više nego 20e. Neka hvala. Dakle došli smo do 335e za Tuficu.

Za sada mi je pick Giga elite b650 kod nas iako me prpa tih giginih prvih revizija ploča.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 17:42 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Tih 20€ ustede bacis na pod prvom sekundom mozebitne reklamcije.

 Zasto? Caseking sam snosi trosak povrata, a u slucaju ploce koju sam rekao opet ima debelu ustedu.

 

Amazon ima ugovor koliko znam sa HR poštom, pa ni tamo ne vidim problem, a opet ima i 30 dana povrata i refunda u cijelosti. Sa time da je Amazon i Caseking pojam sigurnosti i odnosa orema kupcu.

 

Edit

 

A i procesor ce ti vani biti jeftiniji sigurno 40e sa svim uracunatim nametima, o grafi da ne pricam idu po 200-300e jeftinije vani visi razredi.

 

Uzmes sve odjednom izvana i bok

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 17:51 (Morgoth Bauglir).
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
I izjebem se sa budućim prodajom gdje u startu moram spustiti cijenu.

 Pa i da spustis gdje je problem, i dalhe nista ne gubis s obzirom da si jeftinije i prosao u startu, a svakako ce orije otici po.manjoj cijeni.

 

Iako zasto bi je uopce i prodavao unutar 3 godine koliko je garancija kada ces imati i vise od toga podršku za AM5 procesore na njoj. A kasnije nakon garancije ionako nebitno gdje je kupljena..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Morgoth Bauglir kaže...
metallic kaže...

Tih 20€ ustede bacis na pod prvom sekundom mozebitne reklamcije.

 Zasto? Caseking sam snosi trosak povrata, a u slucaju ploce koju sam rekao opet ima debelu ustedu.

 

Amazon ima ugovor koliko znam sa HR poštom, pa ni tamo ne vidim problem, a opet ima i 30 dana povrata i refunda u cijelosti. Sa time da je Amazon i Caseking pojam sigurnosti i odnosa orema kupcu.

 

Edit

 

A i procesor ce ti vani biti jeftiniji sigurno 40e sa svim uracunatim nametima, o grafi da ne pricam idu po 200-300e jeftinije vani visi razredi.

 

Uzmes sve odjednom izvana i bok

Imas tu po forumu jednu jezivu pricu dostave grafe iz njemackog shopa. Kutija je dosla bez grafe, netko iz lanca ukrao, coviku rekli odjeb je lansiran.

 

Meni monitor dosao natucen iz slovacke, izgubio misec dana s idiotima. Ovako bi im u RH iskrcao u d7can pa nek pjevaju. Kuzis

 

Al da je povoljnije, slazem se, neupitno je.

 

defiant
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gle, to se desilo u drugim ducanima od ovih koje sam preporucio, ima i kod nas koliko hoces takvih prica.

 

A prvo pravilo kod kupnje je da se paket dobro pregleda i snimi prije preuzimanja i zatim snima cijeli proces otvaranja, bilo dostava iz domaceg ili stranog ducana i to je to.

 

Ovi koji tako rade nikad nemaju problema pa sve i dobiju ciglu  ako je iz pouzdanog shopa a ne nekog tuduma sa ebay

 

Mislim neka radi tko kako hoce, ja sam samo dao prijedlog kako bi ja odradio

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 18:31 (Morgoth Bauglir).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ducan je bio notebooksbilinger valjda, al eto.

 

Najlipse je otic u shop, kutiju po ruku, a ne da dostava igra kosarku s paketima.

 

A bome i natezanje s preuzimanjem paketa mi sve vise ide na zivce dok sam na poslu.

 

Svako nek radi po svome.

defiant
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bas kontra, u ducanu nista ne kupujem sve dostava tako da imam pravo povrata 14 dana ili 30 u slucaju Amazona, a ne da ako kupim u ducanu nesto mi se ne svidi nemogu vratiti ili dođe pokvareno cekam opet na RMA i parade preko servisa koje se isto znaju razvuci kako gdje.

 

A i ne zive svi u Zg pa dosta ljudi ionako narucuje.

 

A i volim ustedit 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 18:46 (Morgoth Bauglir).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Javljam dojmove nove termalne paste Arctic MX-6.

 

Nakon odlične MX-4, MX-5 mi je bila teško razoračanje (preljepljiva, teško se skida s hladnjaka i ima problema kada se ulje u tubi od smjese prilikom instalacije). Zamjenio sam pastu računalu (Rzyen 9 5900x i BeQuiet Dark Rock Pro 4) i laptopu (Rzyen 5 4500u) te sam nakon sat vremena testiranja ostao ugodno iznenađen. Temperature su niže u odnosu na prijašnju pastu. Na računalu mi ne podiže konstatno ventilatore zbog spikea temperatura kao što je to prije bio slučaj.

I want to believe
Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ah, baš sam nekidan uzeo mx-6, a prije toga sam koristio mx-5 i točno imam ista iskustva. Bar u ovom dijelu sa mx-5, mx-6 tek trebam isprobati, ali drago mi je da je dobra.
Imaš li kakav savjet za uklanjanje mx-5, čitao sam svašta, od toga da se hladnjak opako zalijepi, do toga da se jako teško čisti
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ukladnjao sam ju pomoću krpice za čišćenje naočala i alkohola s time da sam si pomagao čačkalicama i štapićima za uši ako bi zapela negdje. Svaka pasta sa neparnim brojem im nije valjala .

 

Mislim da se hladnjak teže lijepi ako se MX-5 ostavi dulje vrijeme na komponentama.

I want to believe
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako su se strovalile cijene hu hu, al sad negdje skidaju svece ovi koji su te procesore prije 5 mjeseci platili 50-60% vise 

 

Zlatno pravilo ne kupuj AMD komponente minimum pola godine of izlaska jer je u tradiciji da sumanuto ruse cijene i gube na vrijednosti.

 

 

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taj Amd je teška propast na trzistu nakon godine od izlaska sto god naprave.
Moj PC  
2 7 hvala 1
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tu su se bahato zaletili cijenama a intel ih ubio ponudom, sjecam se r5 7600x po 400e kao 13600k, r7 7700x po 500e kao 13700k,  a r9 7900x po 700e kao 13900k, a 7950x je isao po 850e....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Piše ti da su to tray izdanja, 1kom ili najviše 2kom na stanju zato je takva cijena

 

What does Verfugbar mean in English?

available

16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa i sta sad, da si htio mogao si kupiti. Na Mindstar cesto imaju dropove.

 

A i sta si zapeo za tray ne razumijem, samo razlika u tome sta dobijes proc u manjoj kutijici.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Adding to the pile...

Problemi sa stockom iako sam narucio 10 min nakon izlaska, pa tek sad stigao. 

Jos ram i case, no stari ryzen 1700x ne ide u mirovinu, nego dobiva second life za homelab.

Ubi bene, ibi patria.
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naručena B650e F Strix i Corsair c30 memorija s Amazon.de.

 

7800x3d piknem kod nas je razlika u cijeni s poštarinom nije velika.

 

Bilo je to ili zamjeniti doboš na zadnjoj kočnici od auta koji mi klepeće.

 

Mislim da su prioriteti ipak u HW-u i da bi svaki hrvat i katolik isto postupio.

 


Sad defintivno stara konfa ide u prodaju.

 

S prodajom GPU-a ću pričekat.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 10:25 (DarthMarkus).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Bilo je to ili zamjeniti doboš na zadnjoj kočnici od auta koji mi klepeće.

 koji ono auto voziš, čisto da znam po zadru kad da skrenem u sporednu ako te vidim da ideš prema meni 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mazda 2 GTRS turbo na BRC plin.

 

Pošto je zadnja ne jebe me to puno. Morat ću još koji mjesec slušat glasno glazbu i to mi je ok.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Pošto je zadnja ne jebe me to puno. 

 neka tebe, ja ću ipak skrenut

sigurno je sigurno 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

Pošto je zadnja ne jebe me to puno. 

 neka tebe, ja ću ipak skrenut

sigurno je sigurno 

 Popucale mi i kopĆice kod branika.

 

Povezao ih s onim plastičnim vezicama za kejbmenađment.

 

Priorities

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U taj auto treba instalirati novi driver :)

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

U taj auto treba instalirati novi driver :)

 

 Kad stavim tablet na stalak (Vivax od nećaka) imam osjećaj da sam u Tesli.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 11:30 (DarthMarkus).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice