AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Ma ti picajzla si vidim najinformiraniji za AMD, čak više od Ramba pa ja mislim da ti trebaš pisati sve članke vezano za AMD. Eventualno ti Rambo radi marketing dio??

 Lik je teški smor, novi ihush, samo scroll kad vidim ovu hrpu neformatiranog teksta.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

samo ti skrolaj, nedajbože da prenapregneš mozak razmišljanjem 

 

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

samo ti skrolaj, nedajbože da prenapregneš mozak razmišljanjem 

 

 Nada umire zadnja, nisam te prekrižio. Smanji svoj crusader spirit i malo uredi te postove.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MatijaT30 kaže...
trebao bi, pomoc,savjet.
Htio bi ukljucit Resize bar, posjedujem cpu 11400f, mbo h470m-k, gpu rx5600xt.
kad u biosu ukljucim 4g decodi g i resize bar i iskljucim cms, komp mi se uopce nezeli upaliti, niti ponovo uc u bios, tek nakon clr cmos, ponovo mogu upalit komp i uc u bios. Ima li itko kakav savjet ili ideju. Hvala unaprjed.

 

Meni nije htjelo raditi dok nisam upgradeao firmware graficke kartice na verziju koja podrzava R BAR. Ne znam koji je kod tebe uzrok ali provjeri i to...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Ma ti picajzla si vidim najinformiraniji za AMD, čak više od Ramba pa ja mislim da ti trebaš pisati sve članke vezano za AMD. Eventualno ti Rambo radi marketing dio??

 Izašla nova tražilica:

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hahahhaa. 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači. čeka se 7800x3d...Jedva čekam da zamjenim komplet platformu u travnju.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 0:49 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ove paralele i9 13900K vs R9 7950X3d u potrošnji su teška komedija. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Znači. čeka se 7800x3d...Jedva čekam da zamjenim komplet platformu u travnju.

 

 

 

potrošnja i9 u igrama izgleda kao da je GPU u pitanju 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta jest jest razlika u potrošnji se vidi, no koliko koji košta??

Koliko taj isti 7950x3d zna padat??

Sve ima svoje jasno je da za gaming i jedan i drugi su totalno ne potrebni. Čekamo 7800x3d i ako sumnjam da će mu cijena bit ispod 550 do 600 eura daj Bože da griješim. 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Open door for 7600x3d...ako se odluče na to...

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo objektivniji Jufes

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači kada se obje platforme maxaju (iznad je Jufes iskljucio non 3D chiplet da proc uopce bude upotrebljiv za gaming pa je cista simulacija 7800X3D zapravo) za 250e manje 13900k je neck to neck sa tim preplačenim 3D ryzenima... Cak je i ovaj 7900X3D skuplji 120e a turbo slabiji u MT aplikacijama a u gamingu potpuni promašaj gdje ga 13700K na stock blago vodi a i on ga dere u MT radnjama za punih 300e manje

 

Znači klasika, opet cemo za 2-3 mjeseca kada dođe taj 7800X3D i kada se nebudu uopce prodavali pored Raptora a i 5800X3D i vanilla zen 4 gledati ozbiljan drop cijena kao sta je bilo i sa vanilla serijom, jaoj si ga early adopterima koji ga sada kupe.

 

I fora mi je kako je tamo na pocetku onog Adoreda i MLID-a oprao i ismijao za gluoarije koje lupaju non stop, pogotovo MLID sa onim njegovim 20-30% razlike spram intela u gamingu  inace je lik ikona i glavni izvor vijesti za amd društvo... 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Morgoth Bauglir kaže...

Znači kada se obje platforme maxaju (iznad je Jufes iskljucio non 3D chiplet da proc uopce bude upotrebljiv za gaming pa je cista simulacija 7800X3D zapravo) za 250e manje 13900k je neck to neck sa tim preplačenim 3D ryzenima... Cak je i ovaj 7900X3D skuplji 120e a turbo slabiji u MT aplikacijama a u gamingu potpuni promašaj gdje ga 13700K na stock blago vodi a i on ga dere u MT radnjama za punih 300e manje

 

Znači klasika, opet cemo za 2-3 mjeseca kada dođe taj 7800X3D i kada se nebudu uopce prodavali pored Raptora a i 5800X3D i vanilla zen 4 gledati ozbiljan drop cijena kao sta je bilo i sa vanilla serijom, jaoj si ga early adopterima koji ga sada kupe.

 

I fora mi je kako je tamo na pocetku onog Adoreda i MLID-a oprao i ismijao za gluoarije koje lupaju non stop, pogotovo MLID sa onim njegovim 20-30% razlike spram intela u gamingu  inace je lik ikona i glavni izvor vijesti za amd društvo... 

 Da... šprda glupog Riota i slične njemu svaki video. Nekako pogledam njega i GN da bi povukao paralelu što kupiti.

 

HU za matične i monitore, ovo dvoje za proceve.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 23:20 (DarthMarkus).
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa da, frajeru doslovno prelistaš kanal za svaku platformu i svaku seriju grafi je prognozirao točno kak ce bit, full objektivan i na mijestu, kaze uvijek u bebu kaj ima nebitno koja firma, a sve kupuje sam i nema problema rec realno stanje stvari.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samim promašajem x serije procesora imao sam sumnju za x3d modele. Zbilja sumnja potvrđena, jedini problem jest cijena i laganje recezenata i amd a.

 Posao napravljen ali opet ne kako su oni to "uljepšali" kako bi na preorderu prodali po ovim divljim cijenama. Šta zna tamo neki stream er on kupi da ostali gledaju kako on to unbox uje...

Gledam i intel ajmo reći gamerski je oke ali na multi performansama su napravili lijep korak. Međutim kad sve staviš na papir i usporediš sramotno je reći da svi ti procesori od 650e pa nadalje nisu ustanju pojest jednu 4090.

Očekivsno je to bilo 4k rezi ali nista od toga. Jer sve reze ispod  i bilo suvišno stavljat na konfu od 3000e.

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bero_ng95 kaže...

Samim promašajem x serije procesora imao sam sumnju za x3d modele. Zbilja sumnja potvrđena, jedini problem jest cijena i laganje recezenata i amd a.

 Posao napravljen ali opet ne kako su oni to "uljepšali" kako bi na preorderu prodali po ovim divljim cijenama. 

 Ovi Zen4 X3D koji su neck to neck sa Raptorom koji je samo refresh Alder Lake iz 2021.g. su najbolji pokazatelj koliko je u stvari slab taj ZEN4 vanilla ispao i koliko su se morali postaviti na trepavice da to stignu cak i sa X3D čipovima da kojima su dobili u prosjeku 15% napretka.

 

I onda preplatiš bogovski jedan takav procesor pa mu moraš gasiti jedan chiplet da bi radio kako treba jer sheduler nezna ispravno dodijeliti potreban CCD pa imas čuspajz i nekonzistentnost.

 

Intel je imao problema sa E jezgrama punih mjesec dana sa onim probelmom gdje je Denuvo blokirao igre jer je E jezgre smatrao kao drugi sistem, nakon mjedec dana vise nitko nije ni znao da je postojao taj problem, vidjet cemo bas koliko ce AMD-u trebati da rijese svoj problem, a znamo koliko su vrli kod takvih stvari.

 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A tko to kupuje šesnaest jezgri za gaming? Taj koji to kupuje nek i gasi pol procesora, kaj bi mu ja 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hmm 20% a 7950X3D brzi 3%, opet krecu sa fantaziranjem a u tablicama se nisu ni usudili usporediti 7800X3D sa 7950X3D

AMD claims 8-Core Ryzen 7 7800X3D is 20% faster than Core i9-13900K in 1080p gaming

 

A kao nismo do sada vidjeli nekoliko testova sa simulacijom 7800X3D modela pa da je to mozda 2-3% razlike, najvise dobitka u low FPS segmentu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 13:29 (Morgoth Bauglir).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma ne smiju stavit usporedbu sa 7950X3D jer onda nitko neće kupiti 7950X3D za igranje kad to vidi.  A ove "simulacije" sigurno nisu točne jer se to ne može baš full "simulirati". U svakom slučaju, manje više je zicer kako će 7800X3D biti kralj za gaming. Gdje će na listama performansi točno biti, to ćemo vidjeti. A sad, ne naravno za budget gaming. 

16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razlike u odstupanju simuliranog i pravog ce biti u 1-2% samo zbog nešto malo drugacijih boost frekvencija i to je to.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Ryzen slijedi Intelov koncept i uvodi P/E jezgre.. kasne par godina, ali izgleda netko ce dobiti isto male jezgre.

 


 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 19:08 (Mno).
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može se usporediti na razini koncepta ali Zen 4c jezgre su i dalje Zen 4, samo sa manje cachea i na nižim taktovima, dok su kod Intela dvije različite arhitekture, Golden Cove za P, i starija Gracemont za E jezgre.

Ako će to donijeti ukupno bolje performanse, zašto bi to bilo loše ? Pa i Intelove "pločice" su konceptualno kopija AMDovih chipleta.

 

Moj PC  
4 1 hvala 1
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato jer ce neke zagrižene AMD-ovce sada pojesti crna rupa zbog onog busanja u prsa "samo punokrvne performance jezgre bajo moj" a sada se priklanjaju intelovom trendu po kojem su pljuvali. Bez obzira bile to i dalje arhitekturalno iste jezgre, to su debelo slabije jezgre zbog osjetno manje frekvencije, cache-a itd.. kak se kaže nije drek nego se pas posro.

 
3 1 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako li je tek onda Intelovim kad svaki dan moraju koristiti AMDova 64-bit proširenja :)

Meni je zabavno kako su uvijek najglasniji gameri kojima je procesor manje bitan, ostali uzmu prema namjeni i softveru, bar danas imaju izbora.

Uskoro bi trebao izaći 128-core Epyc pa će se vidjeti u praksi da li su pogodili sa 4c taktikom ili ne, to im je i svrha, da ih više stane na istu površinu. Za neke namjene (cloud, virtualizacija, puno manjih taskova) očito ima efekta.

Na zadnjoj generaciji, i AMDa i Intela, se po ogromnom porastu 7-zip i sličnih računskih performansi vidi kako se procesori mogu prilagođavati za neku namjenu ali onda se vjerojatno žrtvuje nešto drugo, a procesor je još uvijek jedan pa bi trebao biti podjednako dobar u svemu.

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Kako li je tek onda Intelovim kad svaki dan moraju koristiti AMDova 64-bit proširenja :)

Meni je zabavno kako su uvijek najglasniji gameri kojima je procesor manje bitan, ostali uzmu prema namjeni i softveru, bar danas imaju izbora.

Uskoro bi trebao izaći 128-core Epyc pa će se vidjeti u praksi da li su pogodili sa 4c taktikom ili ne, to im je i svrha, da ih više stane na istu površinu. Za neke namjene (cloud, virtualizacija, puno manjih taskova) očito ima efekta.

Na zadnjoj generaciji, i AMDa i Intela, se po ogromnom porastu 7-zip i sličnih računskih performansi vidi kako se procesori mogu prilagođavati za neku namjenu ali onda se vjerojatno žrtvuje nešto drugo, a procesor je još uvijek jedan pa bi trebao biti podjednako dobar u svemu.

 

 

 

Nemaju drugog posla, pa o čemu če razmišljat u međuvremenu dok ne gejmaju.

 

Vezano za 7-Zip, lako za njega kao on za kompresiju ili dekompresiju podataka može iskoristit do 24 Threads.Dalje sve ovisi, kaj imaš pod tih 24 Threads kolko CPU jezgri i kolko SMT-a ili Hiperthredinga.Kad proširiš zeleno, bit če izlistano do 24 pa izabereš kaj hočeš ili kolko CPU resursa očeš da si on uzme.Prosječan slabo upučen korisnik, pa on niti nema poima kakve CPU resurs opcije nudi 7-Zip.

 

 

 

Kad če večina Adobe alata optimalno iskoristit barem 24 Threads, pa vjerojatno budu to optimizirali tu negdje do 2030 godine.Photoshop i dalje spava samo sa dvije CPU jezgre, a sve ostalo njega uopče ne zanima itd.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Došao i izgleda odlično...

 

Hvala mom 5800x, ali ovo mi je idući proc.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Morgoth Bauglir kaže...

Razlike u odstupanju simuliranog i pravog ce biti u 1-2% samo zbog nešto malo drugacijih boost frekvencija i to je to.

 Točna prognoza

 

E sada se 7900x3d i 7950x3d crno piše na prodajnim rezultatima

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2023 16:55 (Morgoth Bauglir).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bit će sasvim dovoljno onih koji su negdje čuli da AMD 3D cpu rastura pa će si kupit skuplji, tek toliko 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Namjerno sje***i čip da ne bude trenuto najbolji gaming cpu na tržištu, tj. da 7950x3d bude brži.

 

R7 7800x3d (da je frekencijom kao R7 7700) bi bio "prejeftin" za performanse naspran svih ostali, a pogotovo R9 (x3d) linije.

 

Za gaiming pored R7 7800x3d i R5 7xxx svi ostali ne moraju niti postojati.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice